Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2 - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-22, 22:59   #4921
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
2. Lista przede wszystkim zajmuje się testowaniem na zwierzętach, a sprawą drugorzędną jest bycie firmą CF - promowanie futer, składniki odzwierzęte etc.

4. Lista powinna zawierać listę firm niepewnych i wyraźnie zaznaczać które firmy są firmami testującymi, a które same nie testują, ale np. należą do testującego L'Oreala. W ten sposób nie będzie wątpliwości o co chodzi jeśli ktoś trafi w necie na sprzeczne informacje i początkujący powinni się szybciej połapać. I nie zniechęcać

5. Przydałoba się podzielić listę na jeszcze dokładniejsze kategorie zakupowe typu tusze do rzęs: firma A,B,C,D..... , pudry: X, y, z. To by było wielkie przedsięwzięcie, ale myślę, że można to zrobić. Potrzebowałybyśmy pomocy wielu Dziewcząt.

Dodatkowe wątpliwości:

8. Może dodać coś takiego jak listę sklepów internetowach, w których można dostać nietestowane marki

9. Co zrobić z oznaczeniem czy dana firma jest dostępna w Polsce bądź tylko przez internet?

Czy lista dalej nie jest skasowana??
SUUUUUUPER

ad.2 - co znaczy CF?
ad.4 - to jest bardzo fajny pomysł!
ad.5 - szczerze mowiac, ja do tych kateogorii nie zagladam, bo ich nie rozumiem. Korzystam z obecnej listy na zasadzie ctrl+f i szukam firmy, patrze czy i jakie ma oznakowania.
ad.8 - to tez jest fajny pomysl, moze bardzo pomoc takim jak ja
ad.9 - a moze to sobie bedziemy sprawdzac we wlasnym zakresie albo jak nagle bardzo nam takiej opcji zabraknie to mozna ja wprowadzic pozniej? moim zdaniem to nie jest konieczne,
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach

Edytowane przez Naleeen
Czas edycji: 2012-02-22 o 23:01
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 07:41   #4922
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Linuś, ja uważam, że podzielenie listy na tusze itp to naprawdę jest kawał roboty, do tego średnio potrzebnej, bo to już jest naprawdę rozrzucie na kawałki i prawie że przetrawienie informacji. Żyjemy w dobie internetu, nie rozumiem, jak można sobie nie poradzić ze znalezieniem pudru CF! Naprawdę wystarczy odrobina chęci, to jest żaden wysiłek. Jak najbardziej wystarczy to, co już było zrobione, czyli podział ogólny na kosmetyki pielęgnacyjne i dekoratywne (bo na brak tych, moim zdaniem, na prawdę nie można narzekać), a głębszy podział tam, gdzie jest ciężko znaleźć coś, czyli pasty do zębów lub proszki.
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 09:30   #4923
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
ad.2 - co znaczy CF?
Cruelty Free - CF

Cytat:
Napisane przez anna3101 Pokaż wiadomość
Linuś, ja uważam, że podzielenie listy na tusze itp to naprawdę jest kawał roboty, do tego średnio potrzebnej, bo to już jest naprawdę rozrzucie na kawałki i prawie że przetrawienie informacji. Żyjemy w dobie internetu, nie rozumiem, jak można sobie nie poradzić ze znalezieniem pudru CF! Naprawdę wystarczy odrobina chęci, to jest żaden wysiłek. Jak najbardziej wystarczy to, co już było zrobione, czyli podział ogólny na kosmetyki pielęgnacyjne i dekoratywne (bo na brak tych, moim zdaniem, na prawdę nie można narzekać), a głębszy podział tam, gdzie jest ciężko znaleźć coś, czyli pasty do zębów lub proszki.
Podpisuję się po tym postem
Kobiety nie róbcie podziału na podkategorie, szkoda Waszego czasu
Im więcej tekstu i rubryk tym więcej się lista będzie wczytywać
Chodzi przecież o lise firm, a nie liste kosmetyków

Mnie nie trzeba oznaczeń wega, wege etc, bo jem i używam np miodku ile sie w brzuch zmieści... i kupuje pudry typu Apipuder, więc sie nie wypowiem

Jako użyszkodnik potrzebuje tylko zaktualizowanej listy

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2012-02-23 o 09:33
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 11:15   #4924
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Słuchajcie, a wpadł mi jeszcze taki pomysł do głowy, tylko nie wiem jak by to technicznie i graficznie rozwiązać, ale bardzo oszczędziłoby to czasu i wydaje mi się że byłoby czytelne.

Może by zrobić tabelę z firmami w wierszach i kategoriami w kolumnach i tam gdzie firma spełnia warunki po prostu dać ptaszka. Kurcze zamiast pisać, po prostu jedna tabelka, którą każdy sobie wydrukuje w wielkości, jakiej chce i heja do portfela.

I jeżeli np. (patrząc na tabelkę w załączniku) szukam tuszu do rzęs, dostępnego w polskich sklepach, niekoniecznie cf to wiem, że odpowiednia może być firma A i D, jak szukam pasty do zębów to szukam firmy C. Poza tym jak ktoś chce samą listę, to ona pięknie wyświetla się w kolumnie pierwszej

Tylko nie wiem jak to graficznie jest możliwe, aby na wizazu załadować pdf-a, albo tabelkę np. z worda ... Bo samo zrobienie tabelki to chwilka, poza tym trzeba wprowadzić zebrane informacje, ale jak to 'wepchnąć' na wizaz to już nie wiem

Jak by wam się widziała taka forma - jeżeli byłaby możliwa oczywiście.
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf lista.pdf (30,1 KB, 24 załadowań)
__________________
"Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale możesz cały świat zmienić dla niego"
liliana27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 12:14   #4925
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Nie jest, modka jeszcze nie odpisala mi.
Hmm, mam nadzieję, że to wypali z tą listą, bo jak na razie to ciągle robimy jakieś podchody i nici z tego

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
SUUUUUUPER

ad.2 - co znaczy CF?
ad.4 - to jest bardzo fajny pomysł!
ad.5 - szczerze mowiac, ja do tych kateogorii nie zagladam, bo ich nie rozumiem. Korzystam z obecnej listy na zasadzie ctrl+f i szukam firmy, patrze czy i jakie ma oznakowania.
ad.8 - to tez jest fajny pomysl, moze bardzo pomoc takim jak ja
ad.9 - a moze to sobie bedziemy sprawdzac we wlasnym zakresie albo jak nagle bardzo nam takiej opcji zabraknie to mozna ja wprowadzic pozniej? moim zdaniem to nie jest konieczne,
Dzięki za uwagi! CF, czyli cruelty free, czyli produkt pozyskany całkowicie bez okrucieństwa. Firmy CF nie powinny więc testować produktów na zwierzętach, używać składników pochodzenia odzwierzęcego, których pozyskanie wiązało się z męczeniem zwierząt (nie promować naturalnej skóry, futer, idealnie to nawet nie używać jajek z chowu klatkowego itd.).

Cytat:
Napisane przez anna3101 Pokaż wiadomość
Linuś, ja uważam, że podzielenie listy na tusze itp to naprawdę jest kawał roboty, do tego średnio potrzebnej, bo to już jest naprawdę rozrzucie na kawałki i prawie że przetrawienie informacji. Żyjemy w dobie internetu, nie rozumiem, jak można sobie nie poradzić ze znalezieniem pudru CF! Naprawdę wystarczy odrobina chęci, to jest żaden wysiłek. Jak najbardziej wystarczy to, co już było zrobione, czyli podział ogólny na kosmetyki pielęgnacyjne i dekoratywne (bo na brak tych, moim zdaniem, na prawdę nie można narzekać), a głębszy podział tam, gdzie jest ciężko znaleźć coś, czyli pasty do zębów lub proszki.
Może masz rację Aniu. Dobra, to w takim razie robimy tylko aktualizację.

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Cruelty Free - CF


Podpisuję się po tym postem
Kobiety nie róbcie podziału na podkategorie, szkoda Waszego czasu
Im więcej tekstu i rubryk tym więcej się lista będzie wczytywać
Chodzi przecież o lise firm, a nie liste kosmetyków

Mnie nie trzeba oznaczeń wega, wege etc, bo jem i używam np miodku ile sie w brzuch zmieści... i kupuje pudry typu Apipuder, więc sie nie wypowiem

Jako użyszkodnik potrzebuje tylko zaktualizowanej listy
Dobrze, lista musi być szybka, czytelna i taka, która nie odstraszy nowicjuszy.

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, a wpadł mi jeszcze taki pomysł do głowy, tylko nie wiem jak by to technicznie i graficznie rozwiązać, ale bardzo oszczędziłoby to czasu i wydaje mi się że byłoby czytelne.

(....)

Jak by wam się widziała taka forma - jeżeli byłaby możliwa oczywiście.
Wiesz co, taka forma jest właśnie idealna na jakiegoś bloga. Od jakiegoś czasu proponuję Dzieczynom, żebyśmy otworzyły bloga wątku i redagowały go wspólnie - na zasadzie że kto ma ochotę, to dodaję notkę. Można by tam wklejać odpowiedzi firm, nowe firmy które weszły na listę, powody, dla których firmy wypadły z list itd. No bo ja mam swojego bloga, ale wciąż blogi o tej tematyce to igła w stogu siana. Można by pisać też o ekologii i o naturalnej pielęgnacji, o fajnych sklepach, schroniskach, hodowlach zwierząt na futra i inne takie. I taka lista byłaby tam świetna... Ale jakoś wciąż nie mogę zebrać ekipy na takiego wspólnego bloga
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 22:00   #4926
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Czy wiemy cos o kosmetykach z drogerii Schlecker?

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Hmm, mam nadzieję, że to wypali z tą listą, bo jak na razie to ciągle robimy jakieś podchody i nici z tego
No miejmy nadzieje, ze wypali
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 23:10   #4927
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Wiecie czy [Burnus] Kamill testuje?
nie używałam nigdy ich kemów do rąk więc się nie przypatrywałam tej firmie
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-24, 10:35   #4928
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Wiecie czy [Burnus] Kamill testuje?
nie używałam nigdy ich kemów do rąk więc się nie przypatrywałam tej firmie
A kto jest producentem? Z tyłu tubki powinno być napisane. Jeśli procter&gamble (zawsze nie wiem: proctor czy procter, nie potrafię zapamiętać ciulstwa) to testuje, a jeśli jakaś firma z Koziej Wólki to na 95% są ok.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 11:31   #4929
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Burnus to niemiecka firma z Darmstadt

lepiej nie będę kupować nic od nich.
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 12:46   #4930
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Czy wiemy cos o kosmetykach z drogerii Schlecker?
Nic poza tym, że Schlecker niedawno zbankrutował

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Wiecie czy [Burnus] Kamill testuje?
nie używałam nigdy ich kemów do rąk więc się nie przypatrywałam tej firmie
Oto co znalazłam po szperaniu w internecie (osoba opublikowała maila od Burnus):


Hab gerade noch die Antwort von burnus rausgesucht: (vom 25.11.2002)

--------
Cytat:
vielen Dank für Ihre Mail.

Seit Bestehen der Firma Burnus GmbH - Gründung: 1938 - wurden
niemals Tierversuche durchgeführt. Ein Anschreiben an sämtliche unserer
Rohstofflieferanten vor wenigen Jahren ergab, dass auch diese ihren
Produkten keine Tierversuche zugrunde legen, was auch nicht notwendig ist,
denn alle von uns benötigten Rohstoffe sind in ihrer Wirkweise seit langer
Zeit bekannt. Tierversuche sind nur dann gerechtfertigt, wenn ein völlig
neuer Rohstoff untersucht werden muss.

Abgesehen davon, wurde im Jahr 1997 per Gesetz verboten,
Tierversuche (besonders für dekorative Kosmetik) durchzu-führen und sie
werden nur dann unter hohen Auflagen genehmigt, wenn ein Schaden für
Menschen nicht auszuschließen ist. Aber die technischen Möglichkeiten haben
sich in unserer heutigen Zeit so sehr erweitert (Computerprogramme), dass in
den
meisten Fällen Tierversuche unterbleiben können.

Keines unserer Produkte enthält tierische Rohstoffe.

Wir hoffen, dass wir Ihnen behilflich sein konnten und verbleiben
mit freundlichen Grüßen
BURNUS GmbH - Beratungsdienst
W skrócie: od 1938 nie przeprowadzali testów na zwierzętach, a ich dostawcy składników twierdzą, że wszystko, co mają w ofercie było już przetestowane. Nie używają żadnych nowych substancji, przeto nic w ich ofercie nie jest testowane. Jednak ta odpowiedź jest z 2002 roku. Szukałam czegoś nowszego, ale generalnie na niemieckim googlu piszą, że tak raczej nietestowane (natomiast nie ma 100% pewności).
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 13:07   #4931
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Nic poza tym, że Schlecker niedawno zbankrutował


Przed chwila o tym przeczytalam, w pore wiec sie zainteresowalam Schlekerem
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-24, 18:51   #4932
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Oto co znalazłam po szperaniu w internecie (osoba opublikowała maila od Burnus)
(...)
W skrócie: od 1938 nie przeprowadzali testów na zwierzętach, a ich dostawcy składników twierdzą, że wszystko, co mają w ofercie było już przetestowane. Nie używają żadnych nowych substancji, przeto nic w ich ofercie nie jest testowane. Jednak ta odpowiedź jest z 2002 roku. Szukałam czegoś nowszego, ale generalnie na niemieckim googlu piszą, że tak raczej nietestowane (natomiast nie ma 100% pewności).
dzizas, to i tak dużo znalazlaś, ja nicht verstehen po dojczlandowsku

dziękuję
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 20:26   #4933
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
dzizas, to i tak dużo znalazlaś, ja nicht verstehen po dojczlandowsku

dziękuję
Nie ma problemu
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-25, 17:32   #4934
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Trafiłam na taką oto stronę katowickiego sklepu: http://www.beingeco.pl/ Zerknijcie
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-25, 23:55   #4935
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, a wpadł mi jeszcze taki pomysł do głowy, tylko nie wiem jak by to technicznie i graficznie rozwiązać, ale bardzo oszczędziłoby to czasu i wydaje mi się że byłoby czytelne.

Może by zrobić tabelę z firmami w wierszach i kategoriami w kolumnach i tam gdzie firma spełnia warunki po prostu dać ptaszka. Kurcze zamiast pisać, po prostu jedna tabelka, którą każdy sobie wydrukuje w wielkości, jakiej chce i heja do portfela.

I jeżeli np. (patrząc na tabelkę w załączniku) szukam tuszu do rzęs, dostępnego w polskich sklepach, niekoniecznie cf to wiem, że odpowiednia może być firma A i D, jak szukam pasty do zębów to szukam firmy C. Poza tym jak ktoś chce samą listę, to ona pięknie wyświetla się w kolumnie pierwszej

Tylko nie wiem jak to graficznie jest możliwe, aby na wizazu załadować pdf-a, albo tabelkę np. z worda ... Bo samo zrobienie tabelki to chwilka, poza tym trzeba wprowadzić zebrane informacje, ale jak to 'wepchnąć' na wizaz to już nie wiem

Jak by wam się widziała taka forma - jeżeli byłaby możliwa oczywiście.
a to bardzo dobry pomysl moim zdaniem! duzo czytelniejsze by to wszystko bylo. ale stworzenie takiej listy w tabeli zajmie na pewno 2 razy wiecej czasu.

---------- Dopisano o 00:55 ---------- Poprzedni post napisano o 00:49 ----------

Czy ja dobrze pamiętam, że mentos nie testuje? Szukam fajnych gum do żucia. Linuś prosiłaś żeby dała znać jak się sprawdza krem z kwasami clareny.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...asami-aha.html

Jest naprawdę bardzo dobry! Fajnie złuszcza naskórek, w sposób prawie nieodczuwalny. Któregoś wieczoru jak przyjrzałam się buzi z bliska zobaczyłam wszystkie zaskórniki, wcześniej były ukryte głębiej. Skóra jest dużo gładsza i przyjmuje już normalnie nawilżanie Polecam!
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 05:39   #4936
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
Czy ja dobrze pamiętam, że mentos nie testuje? Szukam fajnych gum do żucia.
Nie testuje


Cytat:
Linuś prosiłaś żeby dała znać jak się sprawdza krem z kwasami clareny.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...asami-aha.html

Jest naprawdę bardzo dobry! Fajnie złuszcza naskórek, w sposób prawie nieodczuwalny. Któregoś wieczoru jak przyjrzałam się buzi z bliska zobaczyłam wszystkie zaskórniki, wcześniej były ukryte głębiej. Skóra jest dużo gładsza i przyjmuje już normalnie nawilżanie Polecam!
Widzialam ten krem w elle. Czy to jest taki krem na zasadzie popularnego AD w sensie wybiela plamy po tradziku?
Ja bym wlasnie chciala zeby juz nie zobaczyc moich zaskornikow
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 13:57   #4937
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Szukam aktualnie czegoś na temat firmy Scottish Fine Soaps (oczywiście czy nie testują) i wylądowałam na stronie Amazon.com, z tego co widzę posiada dział cruelty-free KLIK. Wiele firm jakie tu umieszczono jest już na naszej liście, ale kilku nie ma - trzeba na nie zwrócić uwagę, przeważnie są to kosmetyki, które w nazwie mają mineral/natural/eco/organic.
W marcu 2012 Amazon ma otworzyć swój polski oddział KLIK
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2012-02-26 o 14:10
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 15:41   #4938
liliana27
Raczkowanie
 
Avatar liliana27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 95
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Nic poza tym, że Schlecker niedawno zbankrutował
Bez jaj - naprawdę? Nic nie wiedziałam, że zbankrutowali. I co zamkną teraz sklepy, czy ktoś ich wykupyuje i przejmuje interes?

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Trafiłam na taką oto stronę katowickiego sklepu: http://www.beingeco.pl/ Zerknijcie
Właśnie przeglądam, co tam mają w ofercie. Wiesz, jedno mnie tylko rozbawiło. W ofercie mają Barry M. i jak przeczytasz sobie te info o marce to na końcu jest news, że stosują ją światowe sławy - np. Christina Aguilera. Co za klops. Laska, która wypuściła perfumy pod szyldem jednego z największych testujących koncernów . No już mogli się wysilić i reklamując się jako sklep przyjazny zwierzakom, za przykład podać bardziej wiarygodnego 'celebrytę'.

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
W marcu 2012 Amazon ma otworzyć swój polski oddział KLIK
I bardzo mnie to cieszy ...
__________________
"Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale możesz cały świat zmienić dla niego"
liliana27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 16:49   #4939
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
Christina Aguilera. Co za klops. Laska, która wypuściła perfumy pod szyldem jednego z największych testujących koncernów . No już mogli się wysilić i reklamując się jako sklep przyjazny zwierzakom, za przykład podać bardziej wiarygodnego 'celebrytę'.
Sobie myślę, że to wabik na dziewczyny, które kupią to co ich ukochana śpiewaczka - po to wypuszcza się limitowane edycje np Twilight. Taki wabik. Ale wtopa faktycznie. Napiszę do nich później.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-26, 17:07   #4940
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Nie testuje
Widzialam ten krem w elle. Czy to jest taki krem na zasadzie popularnego AD w sensie wybiela plamy po tradziku?
Ja bym wlasnie chciala zeby juz nie zobaczyc moich zaskornikow
Nie. Ten krem działa tak jak kwasy tj. delikatnie złuszcza, ale dużo głębiej niż zwykły peeling. Clarena ma inny krem wybielający:

http://www.clarena.pl/kosmetyki/twarz/28/266

A tu seria z kwasami ale widzę, że nie ma tego kremu, który ja mam (ale jest dotępny, bo kupiłam u kosmetyczki):

http://www.clarena.pl/kosmetyki/twarz/30/2965

Ja miałam spore problemy ze skórą na policzkach. Niby sucha a złuszczała się jak tłusta. Na dodatek nie przyjmowała nawilżania. Wydaje mi się, że ten krem pomaga. Przede wszystkim skóra jest dużo gładsza. Ale zobaczymy, co powie kosmetyczka (idę za 2 tygodnie). To, co pisałam o zaskórnikach - chodziło mi o to, że przy takim złuszczaniu naskórka one jakby stały się bardziej widoczne i przy tym duuuużo łatwiejsze do zlikwidowania. Zwężyły mi się pory też.

A co do mentos, to wiesz może czy mają bezcukrowe miętowe gumy do żucia? Nigdzie nie mogę znaleźć, a uwielbiam żuć gumy ;(

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Linuś mam pytanie. Dodałam się do grupy, do której mnie zaprosiłaś ale nie mogę jej teraz znaleźć nigdzie na swoim profilu :/ Generalnie niektóre ustawienia na wizażu są dla mnie magiczne Jeśli dodaję się do grupy to powinno być dla mnie gdzieś widoczne?

Muszę jeszcze ponarzekać :/ Byłam ostatnio w aptece kupić sobie krem Lierac i babka poinformowała mnie, że jeśli na kremie nie jest napisane, że ma SPF to zawsze ma SPF 10. Ale nie kupiłam bo akurat nie było tego, który chciałam. Poszłam więc wczoraj i była inna babka (kremu też nie było). Mówię jej, czego szukam a ona wskazuje zupełnie inny krem. Na to ja, że z tego, co wiem to jest wersja light a to bardziej bogata dla suchej skóry. A ona, że to to samo :/ Pokazuje jej więc na stronie Lierac, że mają oba kremy to zaczęła w ogóle jakoś kręcić. A na dodatek powiedziała mi, że jej koleżanka musiała mnie okłamać, co do SPF, bo jeśli nie jest napisane to znaczy, że w ogóle nie ma filtrów :/ Wiecie coś o tym? Swoją drogą.. personel wysoce wyuczony.
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 17:13   #4941
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Naleen wejdź w ustawienia profilu i wejdź w dział kluby tam to masz
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 17:17   #4942
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

No i jeszcze z pozytywów Ziaja ulga pomaga mi na problemy z suchą skórą (mam na myśli żel pod prysznic). Problem na razie zniknął. Ale posłuchałam też rady jednej z was, która doradzała mi żeby spróbować przykręcić trochę kurek z ciepłą wodą i spróbować chłodniejszej - super sprawa. Na marginesie, kiedy kąpię się u siebie (mieszkam za Poznaniem) jest ok (w domu mamy jakieś filtry wmontowane w krany). Ale czasami, jak biorę prysznic u rodziców (centrum miasta) - masakra. Taką mamy zakamienioną wodę w Poznaniu. Jak po opłukaniu ciała dotykam skóry to tak, jak po użyciu mydła palmolive - nie przejedziesz po skórze jednym ruchem tylko palce Ci sie haczą :/ Domyślam się też, że substancje zapachowe w innych ziajach, których używałam wcześniej nie do końca mi służyły. No i kupiłam też szampon Hipp, który okazał się zbawienny dla swędzącej skóry głowy!

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Naleen wejdź w ustawienia profilu i wejdź w dział kluby tam to masz
Dzięki
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 17:30   #4943
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
Czy ja dobrze pamiętam, że mentos nie testuje? Szukam fajnych gum do żucia. Linuś prosiłaś żeby dała znać jak się sprawdza krem z kwasami clareny.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...asami-aha.html

Jest naprawdę bardzo dobry! Fajnie złuszcza naskórek, w sposób prawie nieodczuwalny. Któregoś wieczoru jak przyjrzałam się buzi z bliska zobaczyłam wszystkie zaskórniki, wcześniej były ukryte głębiej. Skóra jest dużo gładsza i przyjmuje już normalnie nawilżanie Polecam!
Hmm, dzięki za info Nie zrozumiałam tylko za bardzo z tami zaskórnikami - to znaczy, że teraz łatwiej się ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Szukam aktualnie czegoś na temat firmy Scottish Fine Soaps (oczywiście czy nie testują) i wylądowałam na stronie Amazon.com, z tego co widzę posiada dział cruelty-free KLIK. Wiele firm jakie tu umieszczono jest już na naszej liście, ale kilku nie ma - trzeba na nie zwrócić uwagę, przeważnie są to kosmetyki, które w nazwie mają mineral/natural/eco/organic.
W marcu 2012 Amazon ma otworzyć swój polski oddział KLIK
Ale mega super wypaśne z tym CF na Amazonie! Nigdy wcześniej tego nie wypatrzyłam! Ale jak tak patrzę, to sporo z tych firm znam i próbowałam. Znaczna większość jest na liście amerykańskiego The Leaping Bunny. The Naked Bee jest z kolei firmą chyba lokalną, bo widziałam ich tylko na Wschodnim Wybrzeżu w okolicach Virginii. Fajny mieli krem do rąk. Dr Bronner's Magic Soap, EO, Nature's Gate, Giovanni, Jason, Mr Meyers, Bare Esentuals, Ahava, Crabtree&Evelyn, Seventh Generation, Avalon Organics, Casswell- Massey, Arbonne, Bath&Body Works, Loving Naturals, Earth's Best, Zia, California Skincare to są firmy z list, poznaję je.

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
Bez jaj - naprawdę? Nic nie wiedziałam, że zbankrutowali. I co zamkną teraz sklepy, czy ktoś ich wykupyuje i przejmuje interes?
Tak dokładnie to nie wiem, ale chyba znikną z rynku

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
Linuś mam pytanie. Dodałam się do grupy, do której mnie zaprosiłaś ale nie mogę jej teraz znaleźć nigdzie na swoim profilu :/ Generalnie niektóre ustawienia na wizażu są dla mnie magiczne Jeśli dodaję się do grupy to powinno być dla mnie gdzieś widoczne?

Muszę jeszcze ponarzekać :/ Byłam ostatnio w aptece kupić sobie krem Lierac i babka poinformowała mnie, że jeśli na kremie nie jest napisane, że ma SPF to zawsze ma SPF 10. Ale nie kupiłam bo akurat nie było tego, który chciałam. Poszłam więc wczoraj i była inna babka (kremu też nie było). Mówię jej, czego szukam a ona wskazuje zupełnie inny krem. Na to ja, że z tego, co wiem to jest wersja light a to bardziej bogata dla suchej skóry. A ona, że to to samo :/ Pokazuje jej więc na stronie Lierac, że mają oba kremy to zaczęła w ogóle jakoś kręcić. A na dodatek powiedziała mi, że jej koleżanka musiała mnie okłamać, co do SPF, bo jeśli nie jest napisane to znaczy, że w ogóle nie ma filtrów :/ Wiecie coś o tym? Swoją drogą.. personel wysoce wyuczony.
Girlonthebridge dobrze prawi Wejście znajdziesz na swoim własnym profilu, wystarczy jak klikniesz w tym wątku na Naleeen Do tego można jeszcze subskrybować klub jak wątek i nie trzeba klikać jak głupek 10 razy zanim się człowiek na wątek dostanie

A co do pań obsługujących to Wiesz co, aż szkoda gadać.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2012-02-26 o 18:06
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 17:52   #4944
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Chodzi o to, że przy złuszczaniu się kolejnych warstw naskórka odkrywają się wszystkie niedoskonałości (nie mam ich wiele więc nie wiem jakby to wyglądało w przypadku bardzo problematycznej skóry) i bardzo łatwo można je usunąć np. przy pomocy normalnego peelingu, potem pory się ładnie zamykają
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 18:16   #4945
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Naleeen - jak jesteś ogólnie na wizażowym forum to na pasku gdzie w kolejności są: Ustawienia Blogi FAQ klikasz na Wizażanki i rozwiną Ci się linki, gdzie na pierwszym miejscu są Kluby - ja zawsze w ten sposób tam wchodzę
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 20:13   #4946
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Tak przy okazji - gdzie trzeba kliknąć, żeby zgłosić swą chęć dołączenia do klubu? Ostatnio chciałam się zapisać i nie mogłam znaleźć odpowiedniego przycisku. Czy może Linusiaczek jako założycielka jedynie może rozsyłać zaproszenia?
Czasami mam klapki na oczach, wybaczcie
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 20:19   #4947
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Tak przy okazji - gdzie trzeba kliknąć, żeby zgłosić swą chęć dołączenia do klubu? Ostatnio chciałam się zapisać i nie mogłam znaleźć odpowiedniego przycisku. Czy może Linusiaczek jako założycielka jedynie może rozsyłać zaproszenia?
Czasami mam klapki na oczach, wybaczcie
A wiesz, że nie wiem czy można czy muszę ja zaprosić? To dopiero są klapki na oczach
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 20:41   #4948
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

wiecie może gdzie w necie można zamówić produkty the body shop? jest to firma nie testująca, broniąca praw człowieka, chroniąca planetę oraz wspierająca uczciwy handel. Mają genialną linię czekoladowych kosmetyków i muszę je mieć !
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 20:42   #4949
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
A wiesz, że nie wiem czy można czy muszę ja zaprosić? To dopiero są klapki na oczach
to się dobrałyśmy Bądź co bądź, dziękuje

girlonthebridge, z tego, co się orientuje, The Body Shop został wykupiony dawno przez L'oreal...

Edytowane przez Noodle Soup
Czas edycji: 2012-02-26 o 20:44
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 00:45   #4950
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Dziewczyny, chcę sobie kupić sportowe buty w tym tygodniu i zastanawiam się, jaką firmę byście mi poleciły? Bo adidas i nike wypuszczają te wody toaletowe...
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.