Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2 - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-27, 01:34   #4951
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
Nie. Ten krem działa tak jak kwasy tj. delikatnie złuszcza, ale dużo głębiej niż zwykły peeling. Clarena ma inny krem wybielający:

http://www.clarena.pl/kosmetyki/twarz/28/266

A tu seria z kwasami ale widzę, że nie ma tego kremu, który ja mam (ale jest dotępny, bo kupiłam u kosmetyczki):

http://www.clarena.pl/kosmetyki/twarz/30/2965

Ja miałam spore problemy ze skórą na policzkach. Niby sucha a złuszczała się jak tłusta. Na dodatek nie przyjmowała nawilżania. Wydaje mi się, że ten krem pomaga. Przede wszystkim skóra jest dużo gładsza. Ale zobaczymy, co powie kosmetyczka (idę za 2 tygodnie). To, co pisałam o zaskórnikach - chodziło mi o to, że przy takim złuszczaniu naskórka one jakby stały się bardziej widoczne i przy tym duuuużo łatwiejsze do zlikwidowania. Zwężyły mi się pory też.
Ciekawe te kremy. Ja za cholere swoich wagrow nie moge sie pozbyc Co juz mi na nosie znikna to znow sie pojawia i tak od wzlotu do upadku
Dodatkowo mam blizny po tradzikowe. W ogole mysle, ze chyba musze isc do kosmetyczki na oczyszczanie,ale powiem, ze nienawidze to dla mnie jak pojscie do dentysty
Poza tym zawsze sie boje co ona tam mi na buzie kladzie.
Cena mi tych kremow sie podoba. W lato bede w PL myslisz, ze moge tak sobie wejsc do jakiegos salonu i zakupic ten krem czy to trzeba byc klientka czy jak to dziala?
Musze jeszcze sprawdzic po ile one sa tutaj u nas.

Cytat:
A co do mentos, to wiesz może czy mają bezcukrowe miętowe gumy do żucia? Nigdzie nie mogę znaleźć, a uwielbiam żuć gumy ;(
Wlasnie nie wiem czy sa bez cukru i ktore to by byly.
Tez jestem gumowym potworem i bez gum zyc nie moge. Mam do tego straszna slabosc

Cytat:
Muszę jeszcze ponarzekać :/ Byłam ostatnio w aptece kupić sobie krem Lierac i babka poinformowała mnie, że jeśli na kremie nie jest napisane, że ma SPF to zawsze ma SPF 10. Ale nie kupiłam bo akurat nie było tego, który chciałam. Poszłam więc wczoraj i była inna babka (kremu też nie było). Mówię jej, czego szukam a ona wskazuje zupełnie inny krem. Na to ja, że z tego, co wiem to jest wersja light a to bardziej bogata dla suchej skóry. A ona, że to to samo :/ Pokazuje jej więc na stronie Lierac, że mają oba kremy to zaczęła w ogóle jakoś kręcić. A na dodatek powiedziała mi, że jej koleżanka musiała mnie okłamać, co do SPF, bo jeśli nie jest napisane to znaczy, że w ogóle nie ma filtrów :/ Wiecie coś o tym? Swoją drogą.. personel wysoce wyuczony.
Mysle, ze jak nie jest napisane, ze nie jest SPF to nie jest.
Mozesz tez sprawdzic sklad i zobaczyc czy sa tam jakies filtry,ale szczerze nie wiem jakie to sa nazwy. Moze cos na wizazu wykopiesz. wiem, ze tutaj jest slownik skladow https://wizaz.pl/chemia/az_index.php jak to cos pomoze.
A personel szkoda gadac

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chcę sobie kupić sportowe buty w tym tygodniu i zastanawiam się, jaką firmę byście mi poleciły? Bo adidas i nike wypuszczają te wody toaletowe...
Pomyslalam o Puma,ale oni tez chyba cos maja z kosmetykow. Moze poszukaj takiej firmy Kswiss albo Converse oni chyba nie maja kosmetykow. Ogolnie z butami zeby ni ebyly testowane, zeby nie byly z Chin i nie ze skory + dobra cena to musi byc chyba jakis wyczyn mistrzowski
Przypomniala mi sie jeszcze taka firma N balance chyba. Nie jestem pewna.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 05:30   #4952
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Jak masz kasę, to szukaj w asortymencie Vgetarian Shoes.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 09:48   #4953
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Dziewczyny, lista dalej nietknięta, nie? Już naprawdę nie wiem ile razy będziemy się do niej zabierać.... Za parę dni wracam do Stanów i końcówka mojego pobytu tu oraz przylot tam będą na pewno strasznie praco- i czasochłonne Hanusia napisała w tej sprawie już chyba z tydzień temu...
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 10:53   #4954
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Linusiaczek, super, że trafiłam na Twój blog, listy wstawiłam sobie do podpisu Mam tylko kilka wątpliwości, może możesz mi pomóc
The Body Shop i PureOlogy należą do L'oreala, a sam L'oreal testuje, więc wydaje mi się, że Body Shop i PureOlogy nie powinny się znaleźć na liście firm nie testujących - jak uważasz? Musze również napisać do Pety w sprawie Chanel, nie ma go na żadnych listach. Mam również info na temat AVON, MARY KAY, ESTEE LAUDER, jeśli macie nerwy to popatrzcie, jeśli naruszam forumowe prawo zamieszczając ten filmik, to poproszę o usunięcie linka :\
https://secure.peta.org/site/Advocac...Action&id=3875
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 11:14   #4955
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

the body shop przez l'oreala w życiu są na liście najbardziej etycznych firm muszę zrobić reeserch ale to są nowe dane z 2012 roku... strange.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

a macie dane w którym roku zostały wykupione?????
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 11:17   #4956
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość



Wlasnie nie wiem czy sa bez cukru i ktore to by byly.
Tez jestem gumowym potworem i bez gum zyc nie moge. Mam do tego straszna slabosc

byłam dziś w skepie, zerknęłam na gumy mentos i było napisane "bez cukru"
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 11:21   #4957
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

ja Wam powiem, że już zgłupiałam, firma, która nawet od królowej angielskiej dostała nagrodę za ochronę środowiska ma być zła :/ zaraz się okaże, że większość tych certyfikatów jest o kant potłuc :/

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

wkurzyłam się bo mają fajną linię czekoladową ((( nawet nie wiecie jak w decydującym starciu z PMSem taka informacja jest dramatyczna kfa nooooo!!! nastawiali tych znaczków, dostali ch*j wie za co te wszystkie nagrody i sie okazuje, że są z marnego l'oreala? ((((((
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 11:26   #4958
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

to chyba jest tak jak z alterrą, że rossmannowska firma testuje czy jakoś tak a alterra, która do nich należy nie, chyba tak samo jest z body shopem, loreal testuje a body shop należący do niego już nie... czy się myle????
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 11:27   #4959
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, lista dalej nietknięta, nie? Już naprawdę nie wiem ile razy będziemy się do niej zabierać.... Za parę dni wracam do Stanów i końcówka mojego pobytu tu oraz przylot tam będą na pewno strasznie praco- i czasochłonne Hanusia napisała w tej sprawie już chyba z tydzień temu...

Ponad tydzien... Napisac do drugiej moderatorki?
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 11:33   #4960
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
to chyba jest tak jak z alterrą, że rossmannowska firma testuje czy jakoś tak a alterra, która do nich należy nie, chyba tak samo jest z body shopem, loreal testuje a body shop należący do niego już nie... czy się myle????
TBS należy do L'Oreala, a Alterra do Rossmanna nie. Alterra robi kosmetyki DLA Rossmanna.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 11:38   #4961
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Linusiaczek, super, że trafiłam na Twój blog, listy wstawiłam sobie do podpisu Mam tylko kilka wątpliwości, może możesz mi pomóc
The Body Shop i PureOlogy należą do L'oreala, a sam L'oreal testuje, więc wydaje mi się, że Body Shop i PureOlogy nie powinny się znaleźć na liście firm nie testujących - jak uważasz? Musze również napisać do Pety w sprawie Chanel, nie ma go na żadnych listach. Mam również info na temat AVON, MARY KAY, ESTEE LAUDER, jeśli macie nerwy to popatrzcie, jeśli naruszam forumowe prawo zamieszczając ten filmik, to poproszę o usunięcie linka :\
https://secure.peta.org/site/Advocac...Action&id=3875
Witam Cieszę się, że mój blog w czymś pomógł, właśnie pracuję nad kolejną notką o nietestowanych tuszach do rzęs.

Co do Pureology i The Body Shop to masz rację - są to firmy nietestujące, ale należące do testowanego L'Oreala. Są jednak na liście Pety ponieważ Peta (jak i lista CCIC czy BUAV) uznają, że o ile źle jak firma jest wykupiona to i tak lepiej, żeby sama nie zaczęła testować. Ma to sens, biorąc pod uwagę, że firma w dalszm ciągu nie przyczynia się do cierpienia zwierząt (tak patrząc z punktu widzenia zwierzat). Natomiast sama takich firm raczej nie kupuję, ponieważ bardzo nie podoba mi się taka polityka wykupowania. The Body Shop został wykupiony bodajże w 2005 roku, po tym jak założycielka przeszła na emeryturę (albo dokładnie przed, żeby móc na nią przejść - zdania są podzielone), ponieważ jest świetnie zarabiającą firmą i stała się dla L'Oreala nie lada gratką. Wkurzyli tym jednak swoich zwolenników i stracili kupę klientów. Jednak, jak widać, wielu nie stracili.

Estee Lauder, Avon i Mary Kay wyleciały z listy Pety z powodu testowania. Co do Avonu to podobno kręcili już coś w zeszłym roku - ujawniło to niedawno uncaged i sprawę zgłosili do urzędu ochrony konsumentów. MK po rpostu zaczęło testować, bo weszło na rynek chiński. EL miało zastrzeżenie, że nie testują o ile nie wymaga tego prawo - i właśnie tego użyli, także w celu ekspansji na rynek chiński.

Pisałam do Pety w sprawie Chanel, mi odpisali, że testują. Nie mam pojęcia czemu nie znaleźli się na czerwonej liście, może nie mają wystqarczających dowodów?

Linka nie obejrzałam, wybaczcie, ale mam za słabe nerwy Nigdy nie oglądam filmików.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 11:39   #4962
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Mam również info na temat AVON, MARY KAY, ESTEE LAUDER, jeśli macie nerwy to popatrzcie, jeśli naruszam forumowe prawo zamieszczając ten filmik, to poproszę o usunięcie linka :\
https://secure.peta.org/site/Advocac...Action&id=3875
Jaaa pieeeer...ole! To są lekarze??? "Eksperci" od testowania?

Nie oglądajcie tego filmu - będziecie miały ochotę spałować pierwsza osobę jaką spotkacie na ulicy po wyjściu z domu...
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 11:39   #4963
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Ponad tydzien... Napisac do drugiej moderatorki?
Hmm, możesz też spróbować, ja kiedyś do niej też pisałam.. nie wiem czy nie będzie trzeba do Złosia pisać w tej sprawie
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 11:41   #4964
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
TBS należy do L'Oreala, a Alterra do Rossmanna nie. Alterra robi kosmetyki DLA Rossmanna.
aha dzięki za doinformowanie
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 11:50   #4965
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Hmm, możesz też spróbować, ja kiedyś do niej też pisałam.. nie wiem czy nie będzie trzeba do Złosia pisać w tej sprawie
Odpisalam w klubie
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 12:18   #4966
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Linusiaczek, baaaardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!!! Co do Chanel jestem ogromnie zawiedziona, wszystkie perfumy jakich do tej pory używałam będę musiała wywalić z listy zakupów i zastąpić podróbami - nie kupię od nich :\

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Jaaa pieeeer...ole! To są lekarze??? "Eksperci" od testowania?

Nie oglądajcie tego filmu - będziecie miały ochotę spałować pierwsza osobę jaką spotkacie na ulicy po wyjściu z domu...
Przyznam się, że nie oglądałam tego filmu, pierwsze 5 sekund mi wystarczyło :\ Mam taką przypadłość, że ludziom czasami nawet współczuje, ale jakoś nie przeżywam ludzkich losów, a ze zwierzętami współodczuwam i nie mogę spać nocami kiedy sobie przypominam jakie cierpienia im fundujemy... Dobrze, że jest ten wątek i ma dość duże zainteresowanie Dziękuję jeszcze raz i będę Was tu śledzić
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 14:55   #4967
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

nie no ja też nie kupiłam już teraz nawet nie szukam tego sklepu, ale czuję się oszukana mega bo firma która reklamuje się etyką powinna wspominać, że należy do molocha kosmetycznego, który ma w zadzie i etyczny handel i prawa człowieka a tym bardziej prawa zwierząt :/

co do linku, też mam słabe nerwy więc nie otwieram.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 15:02   #4968
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Powstała petycja:
http://www.change.org/petitions/boyc...rm=autopublish

Kasa najważniejsza, ludzie i tak będą kupować, a że stracą tylko kilku "nawiedzonych ekologów" to żaden problem.
Filmu nie oglądam, to nie na moje nerwy.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 15:58   #4969
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Powstała petycja:
http://www.change.org/petitions/boyc...rm=autopublish

Kasa najważniejsza, ludzie i tak będą kupować, a że stracą tylko kilku "nawiedzonych ekologów" to żaden problem.
Filmu nie oglądam, to nie na moje nerwy.
Ja też wybieram nietestowane produkty, ale mam bardzo małą wiarę w ludzi i niestety myslę podobnie
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 17:44   #4970
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
byłam dziś w skepie, zerknęłam na gumy mentos i było napisane "bez cukru"


Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
TBS należy do L'Oreala, a Alterra do Rossmanna nie. Alterra robi kosmetyki DLA Rossmanna.
Mozna swira dostac

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Jaaa pieeeer...ole! To są lekarze??? "Eksperci" od testowania?


Nie oglądajcie tego filmu - będziecie miały ochotę spałować pierwsza osobę jaką spotkacie na ulicy po wyjściu z domu...
Dzieki za ostrzezenie bo ja juz od dwoch tyg. mam ochote komus ruja obic serio.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 09:56   #4971
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

A własnie kobietki, a co z NIVEA??? Pytam ponieważ również nie mogę tego znaleźć na listach Pety, a to kolejny ogromny koncern. Do niedawna żyłam w przekonaniu, że Nivea nie testuje, ale teraz koleżanka poddała tę moją pewność próbie i już sama nie wiem. Wiecie coś o Nivei?
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 10:09   #4972
Fugonetka
Raczkowanie
 
Avatar Fugonetka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cześć Dziewczyny,
w głowie mi się nie mieści z Avonem. Byłam przekonana, że są ok, więc ostatnio zrobiłam przepotężne zamówienie żeby uzupełnić kosmetyczkę. Stanę na głowie żeby je anulować. A co z Oriflame??
Fugonetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 10:13   #4973
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Przyznam się, że nie oglądałam tego filmu, pierwsze 5 sekund mi wystarczyło :\ Mam taką przypadłość, że ludziom czasami nawet współczuje, ale jakoś nie przeżywam ludzkich losów, a ze zwierzętami współodczuwam i nie mogę spać nocami kiedy sobie przypominam jakie cierpienia im fundujemy... Dobrze, że jest ten wątek i ma dość duże zainteresowanie Dziękuję jeszcze raz i będę Was tu śledzić
Mam dokładnie tak samo. Może to okropne, ale bardziej współczuję zwierzętom. Nie mają w sobie zła. Są bezbronne wobec nas, z naszym okrucieństwem, karabinami, potrzaskami i innymi "owocami cywilizacji".

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Powstała petycja:
http://www.change.org/petitions/boyc...rm=autopublish

Kasa najważniejsza, ludzie i tak będą kupować, a że stracą tylko kilku "nawiedzonych ekologów" to żaden problem.
Filmu nie oglądam, to nie na moje nerwy.
Podpisałam. Oczywiście, już nigdy tych kosmetyków nie tknę.
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 10:20   #4974
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Kocham Was jak czytam te wpisy, wraca mi wiara w lepsze człowieczeństwo!
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 10:38   #4975
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
A własnie kobietki, a co z NIVEA??? Pytam ponieważ również nie mogę tego znaleźć na listach Pety, a to kolejny ogromny koncern. Do niedawna żyłam w przekonaniu, że Nivea nie testuje, ale teraz koleżanka poddała tę moją pewność próbie i już sama nie wiem. Wiecie coś o Nivei?
Mówią, że nie testują, ale opinie w internecie są podzielone... Na pewno nie testują produktu końcowego (co nie jest żadnym wielkim wyczynem, bo w U.E. to jest zabronione), ale nie wiedziałam, żeby gdziekolwiek potwierdzili, że składniki mają też nietestowane....

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Fugonetka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
w głowie mi się nie mieści z Avonem. Byłam przekonana, że są ok, więc ostatnio zrobiłam przepotężne zamówienie żeby uzupełnić kosmetyczkę. Stanę na głowie żeby je anulować. A co z Oriflame??
Chyba na razie jest ok, ale szczerze mówiąc, straciłam wiarę we wszystkie wielkie korporacje, które nie mają żadnych odnawialnych certyfikatów typu Vegan Society albo nie podają na swojej stronie wyraźnej informacji, że nie testują sami, nie zlecają oraz wymagają od dostawców tego samego. A i tak trzeba cały czas te firmy śledzić, bo... sprawa Avon i Mary Kay jest przykładem, jak szybko potrafią zmienić zdanie, jeżeli chodzi o kasę.
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 11:09   #4976
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Właśnie dlatego ja rozpoczęłam poszukiwania swoich kosmetyków wśród polskich marek i ku mojemu zdziwieniu okazało się, ze własnie kremy polskiej produkcji są tymi, których szukałam po światowych półkach!!! Wiem, że mój post nie jest odkrywczy, ale dla mnie kiedyś to nie było oczywiste :\ Używam teraz kosmetyków Miraculum, linia aqua therapy - dziewczyny polecam!! Męża również tym nacieram i on sam przyznaje, ze te kremy są jakieś takie fajniejsze
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 11:17   #4977
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Fugonetka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
w głowie mi się nie mieści z Avonem. Byłam przekonana, że są ok, więc ostatnio zrobiłam przepotężne zamówienie żeby uzupełnić kosmetyczkę. Stanę na głowie żeby je anulować. A co z Oriflame??
Mi to się w ogóle nie mieści, na 3 tyg. przed wyleceniem z listy zostałam konsultantką, wyraźnie powiedziałam, że nietestowanie na najważniejszy powód i 3 tygodnie później bęc! Szkoda gadać.

Oriflame jest ok.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 11:41   #4978
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Mi to się w ogóle nie mieści, na 3 tyg. przed wyleceniem z listy zostałam konsultantką, wyraźnie powiedziałam, że nietestowanie na najważniejszy powód i 3 tygodnie później bęc! Szkoda gadać.
Wiesz, mi sie wydaje, że dla ludzi pracujących w kadrach jest wszystko jedno, Tobie przytakną, uśmiechną się od ucha do ucha, tylko podpisz umowę :\ Prawdopodobnie ich to w ogóle nie rusza a firma również swoich parowników, nie mających z projektem nic wspólnego o takich rzeczach nie informuje...
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 12:03   #4979
Fugonetka
Raczkowanie
 
Avatar Fugonetka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Na stronie PETA, wśród firm nietestujących znalazłam ORIFLAME. Chociaż tyle.
Z odkryć: maska parafinowa do stóp i dłoni BIELENDA. Dziewczyny to absolutne wow!!
A po Miraculum dziś podrepcze do drogerii.
Fugonetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 12:37   #4980
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

ja jeszcze wrócę do tematu list z nietestowanymi kosmetykami, skoro jest taki problem ze skasowaniem listy kończy się niedługo ten wątek więc w nowym wkleić nową listę i dopisać, że jest to aktualna lista.

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

a i jeszcze zapytanie polecono mi kosmetyki jodowo bromowe firmy armed - dot. to stanu mojego zdrowia ale obawiam się, że jako koncern medyczny na 1000000% testują wiecie coś na temat tej firmy - nazwa ARMED mają takie logo AR połączone
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.