Wywolanie okresu tydzien szybciej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-27, 18:21   #1
kamilaa1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 101

Wywolanie okresu tydzien szybciej?


Witam.Chce sie wybrac do ginekologa po luteine,duphaston badz cos w tym stylu. Mam nieregularne miesiaczki... ale moje pytanie jest takie, zalecane jest zazwyczaj brac powiedzmy 10 tab. przed koncem cyklu. i wtedy dostaje sie po 2-3 dniach okres.
Moge zrobic tak ze zamiast odstawic w 28 dniu odstawie w ok 20 i dostane wtedy szybciej miesiaczke. nie pasuje mi akurat ten termin bo wypada mi wesele;/ i chce zmienic date okresu..
__________________
Chwila która trwa, może być najlepszą z Twoich chwil.. ;-)

kamilaa1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 08:09   #2
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Wywolanie okresu tydzien szybciej?

Cytat:
Napisane przez kamilaa1993 Pokaż wiadomość
Witam.Chce sie wybrac do ginekologa po luteine,duphaston badz cos w tym stylu. Mam nieregularne miesiaczki... ale moje pytanie jest takie, zalecane jest zazwyczaj brac powiedzmy 10 tab. przed koncem cyklu. i wtedy dostaje sie po 2-3 dniach okres.
Moge zrobic tak ze zamiast odstawic w 28 dniu odstawie w ok 20 i dostane wtedy szybciej miesiaczke. nie pasuje mi akurat ten termin bo wypada mi wesele;/ i chce zmienic date okresu..
Nie masz pewności czy luteina czy Duphaston przesunie ci miesiączkę. Jedynym sposobem na skuteczne przesunięcie krwawienia są tabletki antykoncepcyjne, ale ich nie bierze się jak cukierki, dlatego też w twoim wypadku takie rozwiązanie odpada.
Są leki, które zmniejszają krwawienie (nie pamiętam w tej chwili ich nazwy), są one na receptę. Nie należy stosować ich często, ale jednorazowe zażycie nie jest niebezpieczne. Sama ratowałam się nimi kiedyś, kiedy miesiączka pojawiała się "nie w porę".
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 09:24   #3
Azime
Raczkowanie
 
Avatar Azime
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 434
Dot.: Wywolanie okresu tydzien szybciej?

Mocz stopy w gorącej wodzie Przyspieszy Ci okres o kilka dni
Azime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 10:13   #4
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Wywolanie okresu tydzien szybciej?

Błagam, darujcie sobie te babcine rady typu gorąca kąpiel, picie wina itp. Nie ma skutecznego sposobu na przesunięcie miesiączki i takie sposoby są po prostu idiotyczne. Ja kiedyś próbowałam wielu rzeczy - nic nie pomagało. Miałam wyjazd do egzotycznych krajów i musiałam jakoś sobie radzić. Luteina nie przyśpieszyła mi miesiączki, choć miałam wtedy regularne i brałam jak zalecono, a leki zmniejszające krwawienie nie spełniły swego zadania, choć podobno miały... Brałam jeszcze inny lek na przyśpieszenie, coś na P - dziwna nazwa. Też miał przyśpieszyć krwawienie (ze względu na operację) i też nie przyśpieszyło.

Jedynie tabletki antykoncepcyjne pozwalają kontrolować krwawienie, choć trzeba brać je na wyrost - wiadomo, że można plamić do 3 miesięcy i mieć nieprzyjemne skutki uboczne.

Na Twoim miejscu ja bym się zainteresowała przyczyną nieregularnych miesiączek, bo coś jest na rzeczy, a Ty ignorujesz problem.

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2012-11-28 o 10:14
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 19:16   #5
rafalinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 71
Dot.: Wywolanie okresu tydzien szybciej?

Stres albo przyspiesza albo opoznia miesiaczki wiem z wlasnego doswiadczenia ale no prosze to tylko miesiaczka na nia raczej trudnp wplynac
rafalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.