Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-24, 14:27   #1
201609011236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 26

Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?


Witam, jestem tu nowa i mam pewien problem.
Chodzi o to, że od 2 lat farbuję włosy. Po każdym farbowaniu kolor był ładny i długo się trzymał (używałam farb min. z JOANNY i PALLETTE oraz ostatnio z GARNIERE).
Ostatnio zauważyłam, że kolor szybko blednie, dosłownie po 2-3 myciach farba się zmywa i efekt jest nieciekawy. Oprócz tego, włosy są suche i łamliwe. Oczywiście stosuję odpowiednie do koloru włosów odżywki i szampony, płuczę włosy w ciepłej, a nie gorącej wodzie. Co mam zrobić, by podreperować włosy? Co stosować by na długo zatrzymać kolor? Interesuję mnie bardziej domowe, "babcine" sposoby. Z góry dziękuję za odpowiedź
201609011236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:02   #2
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Cytat:
Napisane przez iwonawokal Pokaż wiadomość
Witam, jestem tu nowa i mam pewien problem.
Chodzi o to, że od 2 lat farbuję włosy. Po każdym farbowaniu kolor był ładny i długo się trzymał (używałam farb min. z JOANNY i PALLETTE oraz ostatnio z GARNIERE).
Ostatnio zauważyłam, że kolor szybko blednie, dosłownie po 2-3 myciach farba się zmywa i efekt jest nieciekawy. Oprócz tego, włosy są suche i łamliwe. Oczywiście stosuję odpowiednie do koloru włosów odżywki i szampony, płuczę włosy w ciepłej, a nie gorącej wodzie. Co mam zrobić, by podreperować włosy? Co stosować by na długo zatrzymać kolor? Interesuję mnie bardziej domowe, "babcine" sposoby. Z góry dziękuję za odpowiedź
Najlepiej nie myj włosów farba utrzyma sie dłużej

Nie razumiem jak mozna pytać w jaki sposób podreperować włosy ciągle je farbując?
NIE DA SIĘ! Skończ z farbami chemicznymi albo używaj ich bardzo rzadko.
Farby chemiczne niszczą, wysuszają, włosy staja się martwe.

Należy obciąc ile się da i zacząć o nie dbać.
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:06   #3
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Cytat:
Napisane przez iwonawokal Pokaż wiadomość
Witam, jestem tu nowa i mam pewien problem.
Chodzi o to, że od 2 lat farbuję włosy. Po każdym farbowaniu kolor był ładny i długo się trzymał (używałam farb min. z JOANNY i PALLETTE oraz ostatnio z GARNIERE).
Ostatnio zauważyłam, że kolor szybko blednie, dosłownie po 2-3 myciach farba się zmywa i efekt jest nieciekawy. Oprócz tego, włosy są suche i łamliwe. Oczywiście stosuję odpowiednie do koloru włosów odżywki i szampony, płuczę włosy w ciepłej, a nie gorącej wodzie. Co mam zrobić, by podreperować włosy? Co stosować by na długo zatrzymać kolor? Interesuję mnie bardziej domowe, "babcine" sposoby. Z góry dziękuję za odpowiedź
Może zrób pigmentację?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:23   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

A jaki to kolor tak szybko się wypłukuje?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:29   #5
licorne
Rozeznanie
 
Avatar licorne
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 658
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
Najlepiej nie myj włosów farba utrzyma sie dłużej

Nie razumiem jak mozna pytać w jaki sposób podreperować włosy ciągle je farbując?
NIE DA SIĘ! Skończ z farbami chemicznymi albo używaj ich bardzo rzadko.
Farby chemiczne niszczą, wysuszają, włosy staja się martwe.

Należy obciąc ile się da i zacząć o nie dbać.
A ja nie rozumiem po co ta ironia. Jest wiele dziewczyn, które farbują chemicznie i mają piękne włosy, przykład pierwszy z brzegu - Anwen.


Autorko wątku, poszukaj odpowiedzi na forum.
licorne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:32   #6
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Cytat:
Napisane przez licorne Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem po co ta ironia. Jest wiele dziewczyn, które farbują chemicznie i mają piękne włosy, przykład pierwszy z brzegu - Anwen.


Autorko wątku, poszukaj odpowiedzi na forum.
Ale autorka włosów pięknych nie ma (z tego co pisze) i jesli są one zniszczone poprzez długotrwałe farbowanie, to nie staną się takimi jak ma Anven.
Ja też farbuję włosy ale poza tym dbam o nie jak walnieta
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:38   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Można przypuszczać, że autorka farbuje na jakiś kolor jasny albo rudy. Wtedy nie ma co porównywać do Anwen, która fabuje na czarno, który to kolor zazwyczaj jest nie do ruszenia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 15:53   #8
grudniowa
Rozeznanie
 
Avatar grudniowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 732
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

The Rock ma racje. Farbowanie jest oczywiscie dla ludzi, ale watpie ze farbowania wysuszonych, zmaltretowanych wlosow ma sens. Na pewno pogorszy tylko sprawe. Podejrzewam tez, ze inaczej farba trzyma sie na zdrowych, silnych, odzywionych wlosach, a inaczej na zniszczonych.
Tez bym radzila troche dac im odzyc, nawilzyc, uzywac odzywek i dopiero wtedy jak poprawi sie ich kondycja wziac sie za farbowanie.
Watkow na ten temat troche na forum jest.
__________________
Zawsze miej plan B.
grudniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 16:10   #9
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
Farby chemiczne niszczą, wysuszają, włosy staja się martwe.

Należy obciąc ile się da i zacząć o nie dbać.
Włosy z definicji są martwe

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez iwonawokal Pokaż wiadomość
Witam, jestem tu nowa i mam pewien problem.
Chodzi o to, że od 2 lat farbuję włosy. Po każdym farbowaniu kolor był ładny i długo się trzymał (używałam farb min. z JOANNY i PALLETTE oraz ostatnio z GARNIERE).
Ostatnio zauważyłam, że kolor szybko blednie, dosłownie po 2-3 myciach farba się zmywa i efekt jest nieciekawy. Oprócz tego, włosy są suche i łamliwe. Oczywiście stosuję odpowiednie do koloru włosów odżywki i szampony, płuczę włosy w ciepłej, a nie gorącej wodzie. Co mam zrobić, by podreperować włosy? Co stosować by na długo zatrzymać kolor? Interesuję mnie bardziej domowe, "babcine" sposoby. Z góry dziękuję za odpowiedź
Przede wszystkim napisz co dokładnie używasz - "Oczywiście stosuję odpowiednie do koloru włosów odżywki i szampony" - bo taka informacja nie mówi nam nic. Zastanów się faktycznie czy możesz zrezygnować z farbowania, jeśli nie zastanów się nad stosowaniem mniej trwałej koloryzacji z niewielką ilością wody utlenionej jako utleniacza, albo np henny. O włosy zacznij dbać - olejowanie, maski, płukanki z octem jabłkowym, zabezpieczenie końcówek. Na forum jest masa informacji na ten temat. Suszysz włosy, stylizujesz? Środki do stylizacji często mają alkohol w składzie.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 16:42   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Cytat:
Napisane przez iwonawokal Pokaż wiadomość
Witam, jestem tu nowa i mam pewien problem.
Chodzi o to, że od 2 lat farbuję włosy. Po każdym farbowaniu kolor był ładny i długo się trzymał (używałam farb min. z JOANNY i PALLETTE oraz ostatnio z GARNIERE).
Ostatnio zauważyłam, że kolor szybko blednie, dosłownie po 2-3 myciach farba się zmywa i efekt jest nieciekawy. Oprócz tego, włosy są suche i łamliwe. Oczywiście stosuję odpowiednie do koloru włosów odżywki i szampony, płuczę włosy w ciepłej, a nie gorącej wodzie. Co mam zrobić, by podreperować włosy? Co stosować by na długo zatrzymać kolor? Interesuję mnie bardziej domowe, "babcine" sposoby. Z góry dziękuję za odpowiedź
Znajdź dobrego fryzjera, który zna się na farbowaniu i zrobi np pigmentację, jak już kaguya wspomniała. Farbowanie (zwłaszcza na blond) w warunkach domowych ma sens i nie zniszczy włosów, jeśli ma się pojęcie o odcieniach (np jakie są skutki położenia jednej farby na włosy farbowane wcześniej innym odcieniem), jaką wodę utlenioną dodać itd. W innym przypadku efekty bywają opłakane. Przy farbowaniu samodzielnie warto też znać podstawowe zasady, które wiele kobiet pomija (sama tak robiłam) np to, żeby w razie możliwości nie kłaść farby od razu na całość, tylko przestrzegać czasu 10 minut na odrosty, żeby przed całkowitym spłukaniem najpierw zwilżyć włosy wodą i masować je przez minutę itp.
Co do pielęgnacji, to "odpowiednie do koloru włosów odżywki i szampony" nic nie mówią o jakości tej pielęgnacji. O przerzuceniu się na babcine metody raczej nie myśl, one są zazwyczaj dobre do utrzymania w dobrym stanie zdrowych włosów, tym zniszczonym mogą jeszcze bardziej zaszkodzić. Z Twojego opisu wynika, że masz zniszczone włosy, bo takie zazwyczaj nie trzymają koloru.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 08:33   #11
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

myj rzadziej włosy, rzadziej je farbuj, olejuj, nie myj szamponem z slsem.. poza tym odzywiaj maskami odzywkami jesli kolor ci sie wyplukuje szybko to moze odswiezaj piankami i tonerami..? czymkolwiek! teraz mozna kupic nawet kolorowe odzywki i szampony o farbowanych.. i przeszukaj forum- tu jest mnóstwo podpowiedzi.. wystarczy poczytać..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-25, 10:32   #12
201609011236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 26
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Hej, dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Co do włosów, oczywiście dbam o włosy i nie mam sobie nic do zarzucenia. Podcinam końcówki, odżywiam je regularnie i nie zaniedbuje ich, jak mi to ktoś wcześniej zarzucił. Chciałam się dowiedzieć, czy znacie jakieś inne, ciekawe sposoby na ich pielęgnację i przy okazji dowiedzieć się, czy również macie taki problem z farbami. Co do stylizacji, nie stylizuję ich, bo już od dłuższego czasu stwierdziłam, że muszą od żyć, nie prostuję i nie suszę ich, zostawiam by same wyschły, bo suszarka też je niszczy. Włosy płuczę w letniej wodzie.
Co do koloru, który schodzi, to faktycznie farbowałam ostatnio na rudo, tylko wyszedł mi czerwony. Farbuję je sama, i zaczynam od odrostów.
Zauważyłam że zaczynają odżywać, wczoraj zastosowałam maseczkę z fusów kawy, dodałam troszkę odżywki i szamponu - polecam! Włosy są delikatne i lśniące Chyba zacznę stosować tę kurację częściej.
Szamponetki i inne krótkotrwałe farby od początku mi się nie przyjmowały, dlatego stosuję jedynie kolory trwałe.
Dzięki jeszcze raz, może macie jeszcze jakieś ciekawe podpowiedzi? Pozdrawiam.
201609011236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:42   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Cytat:
Napisane przez iwonawokal Pokaż wiadomość
Hej, dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Co do włosów, oczywiście dbam o włosy i nie mam sobie nic do zarzucenia. Podcinam końcówki, odżywiam je regularnie i nie zaniedbuje ich, jak mi to ktoś wcześniej zarzucił. Chciałam się dowiedzieć, czy znacie jakieś inne, ciekawe sposoby na ich pielęgnację i przy okazji dowiedzieć się, czy również macie taki problem z farbami. Co do stylizacji, nie stylizuję ich, bo już od dłuższego czasu stwierdziłam, że muszą od żyć, nie prostuję i nie suszę ich, zostawiam by same wyschły, bo suszarka też je niszczy. Włosy płuczę w letniej wodzie.
Co do koloru, który schodzi, to faktycznie farbowałam ostatnio na rudo, tylko wyszedł mi czerwony. Farbuję je sama, i zaczynam od odrostów.
Zauważyłam że zaczynają odżywać, wczoraj zastosowałam maseczkę z fusów kawy, dodałam troszkę odżywki i szamponu - polecam! Włosy są delikatne i lśniące Chyba zacznę stosować tę kurację częściej.
Szamponetki i inne krótkotrwałe farby od początku mi się nie przyjmowały, dlatego stosuję jedynie kolory trwałe.
Dzięki jeszcze raz, może macie jeszcze jakieś ciekawe podpowiedzi? Pozdrawiam.
Nie chodzi i zarzuty o brak pielęgnacji, tylko o to, że niekoniecznie kosmetyki, które kupujemy kierując się obietnicami producenta, są tak naprawdę dobre dla włosów. Można mieć kilka odżywek i masek, a po przyjrzeniu się im może się okazać, że to nie to. Nie napisałaś czego konkretnie używasz, a czasem wystarczy po prostu wymienić część kosmetyków na inne.
Inne sposoby na zatrzymanie koloru to płukanki zakwaszające np z octem, które domykają łuski włosa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:52   #14
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

wejdz na wątek czerwonowłosych na 1 stronie jest trochę o pielęgnacji czerwieni.. poza tym ja polecam mycie włosów letnią wodą i mycie odżywką.. płukanki też są OK.
I nikt ci nic nie zarzuca, my tylko doradzamy, może zmiana pielęgnacji bedzie lepsza dla koloru..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 16:41   #15
201609011236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 26
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość

Należy obciąc ile się da i zacząć o nie dbać.
Zawsze o nie dbałam, ale ok.
Wiem, że reszta chciała pomóc, ale to zdanie mnie trochę zaskoczyło...

Co do płukanek, kiedyś stosowałam właśnie octową, też nie jest zła, ale jednak trochę czuć octem, więc wolę stosować inne
Odżywki jakie stosuję to: GLISS KUR - różowa. Mam jeszcze kilka i też nie są złe, wiem że szampony i odżywki powinno się zmieniać co 1-2 miesiące, to też trochę pomaga, bo włosy nie przyzwyczajają się zbytnio do jednego rodzaju szamponu czy też odżywki.

Edytowane przez 201609011236
Czas edycji: 2012-11-25 o 16:43
201609011236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 17:24   #16
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Cytat:
Napisane przez iwonawokal Pokaż wiadomość
Zawsze o nie dbałam, ale ok.
Wiem, że reszta chciała pomóc, ale to zdanie mnie trochę zaskoczyło...
Ja zaskoczenia nie rozumiem ponieważ sama napisałaś że włosy są suche i łamliwe Moim zdaniem w takiej sytuacji pomogą jedynie nożyczki
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:36   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Cytat:
Napisane przez iwonawokal Pokaż wiadomość
Z
Odżywki jakie stosuję to: GLISS KUR - różowa. Mam jeszcze kilka i też nie są złe, wiem że szampony i odżywki powinno się zmieniać co 1-2 miesiące, to też trochę pomaga, bo włosy nie przyzwyczajają się zbytnio do jednego rodzaju szamponu czy też odżywki.
Nie powinno się zmieniać co miesiąc-dwa tylko stosować je na zmianę, bo wszystkim można włosy przekarmić. Ta odżywka Gliss Kura jest proteinowa, włosy potrzebują też nawilżaczy i czasem odżywek emolientowych. Trudno powiedzieć, co sprawia, że Twoje włosy są suche. Może za dużo protein a za mało nawilżaczy, może jeszcze coś Ci szkodzi. Może pomogłoby Ci olejowanie. Na pewno dobrą decyzją jest rezygnacja ze stylizacji, ale to dopiero początek. Szukaj kosmetyków, które polepszą stan włosów, bo problem z wypłukiwaniem koloru bierze się ze z tego, że łuski włosów są porozchylane i farba słabo się przez to trzyma. Im zdrowsze włosy, tym łatwiej utrzymać kolor.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 19:26   #18
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Jeśli kolor ma być rudy to polecam farbowanie henną.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 13:34   #19
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Ja zasugeruję coś innego - może wina konkretnej farby?

U mnie garnier trzymał się najkrócej, l'oreal, palette i joanna dłużej a już najdłużej profesjonalne.
Fram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 21:15   #20
playboy1991
Przyczajenie
 
Avatar playboy1991
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 2
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

dziewczyny podstawa aby kolor sie trzymał są zdrowe włosy na zniszczonych dużo gorzej trzymaja sie farby szamponetki itp sa specjalne szampony podtrzymujące kolor ale niestety nie oszukujmy sie to nie wiele daje
playboy1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 20:14   #21
Madzialenka205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 74
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Też farbuję włosy na rudo, więc doskonale rozumiem Twój problem. Niestety taki urok tego koloru, że bardzo szybko się wymywa. Jeśli zintensyfikujesz swoją pielęgnacje to na pewno zauważysz, że efekty koloryzacji będą dłuższe. Osobiście mogę polecić szampon koloryzujący Marion, jest naprawdę delikatny dla włosów, a efekty utrzymają się blisko miesiąc. Innym fajnym rozwiązaniem jest maseczka koloryzująca Riflessi, można ją kupić na allegro, u fryzjerów wykorzystujących produkty firmy Itely albo w sklepach fryzjerskich. Ja zakwaszałam po niej włosy octem i kolor utrzymywał się przez 4 mycia. Pomyśl o szamponie specjalnie dla rudowłosych np. z Isany, jest naprawdę fajny i też pomaga utrzymać kolor w ryzach.

I tak jak mówiły dziewczyny, pielęgnuj je, a kolor będzie się trzymał i trzymał..
Madzialenka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 14:02   #22
rafalinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 71
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

zakazać włosom rosnąć i ich tak często nie myć ha ha ha ha żartuję ale tak na serio to na to chyba nie ma sposobu
rafalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 15:03   #23
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Ja pigmentacji nie robie, bo nie przeszkadza mi szybkie wyplukiwanie sie koloru, poniewaz czesto go zmieniam, ale jesli chce sie dluzej utrzymac rudosci na glowie, polecsm szamponetki na odswiezenie koloru.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 17:43   #24
Kanula
Zadomowienie
 
Avatar Kanula
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 288
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Ja po pierwszym myciu po farbowaniu stosuję płukankę octową. Do półlitrowego garnuszka wlewam łyżkę octu jabłkowego. Po wysuszeniu włosów nic nie czuć Poza tym zawsze przy ostatnim płukaniu polewam włosy chłodną wodą co domyka łuski włosów. Nie wiem czy robię dobrze czy źle ale u mnie sprawdza się świetnie farbowanie włosów u fryzjera na zmianę z henną Farbowałabym samą henną, ale odrost wychodzi mi zawsze ciemniejszy, dlatego wyrównuję kolor u fryzjera Dzięki hennie kolor po farbie chemicznej się tak szybko nie wypłukuje, a farbuję włosy i henną i farbą chemiczną na taki sam kolor czyli średni brąz. Odkąd tak robię, kolor się nie wypłukuje. Chciałam nadmienić, że obsesyjnie dbam o włosy i nie zauważyłam aby ta metoda niszczyła mi włosy, farba chemiczna nierówno łapała kolor lub żeby się działo cokolwiek złego. U mnie same plusy Henna tak jakby zapigmentowała włosy i kolor się nie wypłukuje już tak jak kiedyś (czyli baaaardzo)
Kanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 08:38   #25
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Co zrobić, by kolor farby dłużej się utrzymywał?

Cytat:
Napisane przez playboy1991 Pokaż wiadomość
dziewczyny podstawa aby kolor sie trzymał są zdrowe włosy na zniszczonych dużo gorzej trzymaja sie farby szamponetki itp sa specjalne szampony podtrzymujące kolor ale niestety nie oszukujmy sie to nie wiele daje
a tam coty gadasz, mi duzo daje odswiezanie koloru, ale racje masz z tymi zdrowymi wlosami.. na zdrowych sie dobrze trzyma kolor ..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.