Praca za granicą -jakie wymagania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-11, 11:50   #1
pilny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1

praca w USA


Witam wszystkich
Mam bardzo wazne dla mnie pytanie
Jestem uczniem Medycznego Studium Zawodowego w Bialymstoku na wydziele rehabilitacji Za rok mam zamiar po szkole wyjechac do USA na pobyt staly
Moje pytanie brzmi jakie szkoly masazu musze skonczyc zeby moc pracowac jako masazysta w Stanach Moze sa jakies szkoly miedzynarodowe ktore daja miedzynarodowy dyplom... Dowiedzialem sie ze trzeba miec 300 godzin szkoleniowych z danego masazu(np. 300 godzinny kurs masazu klasycznego itp.)Nie wiem czy to jest prawda U nas w Polsce kursy oferuje przewaznie tylko 150-200 godzin kursu Nie wiem co mam zrobic ...
Wszystkich ktorzy moga mi pomoc prosze o POMOC

Z gory WIELKIE dzieki z pomoc Pozdrowienia
pilny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 22:57   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: praca w USA

Kilka informacji z własnego doświadczenia ufam, iż rozjaśni Panu sytuację. Po pierwsze gdzie chce Pan pracować oraz w jakim charakterze? Na początek kilka informacji, w związku z podjęciem legalnej pracy bo o taka raczej chodzi!!! Nie radze podejmować prace w zawodach medycznych lub pokrewnych nielegalnie, w USA wiąże się to ze złamaniem kilku paragrafów!

1. Dyplom z fizjoterapii będzie pomocny, ale daje mozliwość pracy jako asystent P.T. czyli physioterapist.
2. Większość Stanów wymaga licencji stanowej do wykonywania zawodu physical therapist, w USA maja mastera/magistra fizjoterapii.
3. W takiej sytuacji radzę szukać pracy w prywatnych klubach, fitnesach, gabinetach masażu.
4. Kurs masażu w Polsce bedzie pomocny ale i tak na tej podstawie niewiele mozna zdziałać.
5. W USA jest moda na metody relaksacyjne, orientalne, mają świetne szkoły z programami min. 500 godzin i ciągle musisz sie kształcić.
6. Przed wyjazdem proponuję zrobić "total credite houers", czyli wyciąg z inteksu z całkowitą liczbą godzin.

W mojej sytuacji było inaczej. Mam ukończony Wydział Masażu Leczniczego, a szkoła Krakowska ma około 2500 godzin i mieści się w widełkach Collegium, mimo ze jest to Medyczne Studium Zawodowe - 2 letnie.

7. Prawdopodobnie przed podjęciem pracy bedzie konieczny wyjazda ze Stanów aby zmienić status wizy, np. z turystycznej na wize uprawniająca do podjęcia pracy.

8. Potrzebna jest znajomość prawa dotyczącego wykonywania zawodu massage therapist (duży prestiż zawodu) dotyczy do wielu przepisów w związku nie tylko z tym jak wykonywać masaż, ale z masą wskazań. Szkoły w Polsce sa na innym poziomie i uczą totalnie innych rzeczy. Jest to kwestia bardziej problemu mentalności niż wiedzy medycznej.
Np:
Masz wykonać masaż relaksacyjny, a np. widzisz pewne zmiany w kręgosłupie i zaczynasz wykonywać masaż pod katem leczniczym, nie pytając o to klienta i co? Łamiesz prawo w kilku punktach.

Np: Jeśli wykonujesz masaż i po masażu np. grzbietu przechodzisz do nogi a nie przykryłeś już wymasowanego grzbietu, także łamiesz prawo. Ponadto możesz się za takie niedopatrzenie doczekać sprawy typu: molestowanie seksualne. Tak jest są na punkcie prawa przewrażliwieni. Ale to nie tylko Amerykanie. W Europie też jest podobne prawo i czasem Polacy/terapeuci sygnalizują, iż mają wiele problemów natury mentalnej, niż edukacyjnej.

Ale z drugiej strony zawód masażysty jest wspaiałym zawodem w USA. Życzę powodzenia. Warto.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 12:34   #3
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Praca za granicą -jakie wymagania?

Witam,

chiałabym pojść do szkoły lubna kurs masażu który mi umożliwi pracę za granicą,dokładnie w Niemczech.Czy są w Polskie (najlepiej wielkopolska-Poznań) szkoły/kursy których dyplomy są uznawane w Niemczech?

Zastanawiam się nad rozczną szkołą Akademie Prenier lub kursem w Bodyworks


Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:43   #4
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Praca za granicą -jakie wymagania?

Witam. taka mała rada. Najpierw szkoła kurs w Polsce, potem praktyka a nastepnie ewentualnie wyjazd. Nawet po studiach lub po ukonczeniu technika masażu, bez praktyki zawodowej trudno liczyć na pracę zagranicą.

Jesli chodzi o pracę w U.E. to wiele zalezy dla kogo sie pracuje. jesli dla placówki swiadczącej usługi finansowane przez ubezpieczenia to nawet po studium medycznym lub fizjoterapii, prędzej czy poźniej czeka absolwenta uzupełniający egzamin.

Jesli chodzi o prywatne ośrodki, gabinety odnowy, SPA, itd, to wszystko zalezy od pracodawcy. Szkoła szkołą, ale i tak sprawdzą ile jest się wartym w praktyce.

Jesli chodzi o kurs w szkole, to minimum 200 godzin samego masazu klasycznego.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 10:13   #5
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Praca za granicą -jakie wymagania?

Dziękuję za odpowiedź.

Chodzi mi głownie o pracę w salonach kosmetycznych,odnowy biologicznej,SPA itp.
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 21:50   #6
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Praca za granicą -jakie wymagania?

Klasyk, klasyk i dodatkowo jakas metoda masażu oparta na pracy z całym ciałem.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 12:45   #7
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Praca za granicą...

W tym roku koncze studia licencjackie,zaoczne.Jest em technikiem fizjoterapii.Od 2 lat pracuje w zawodzie.Ma pytanko odnosnie pracy za granica a dokladniej w Niemczech.Jak wyglada tam organizacja fizjoterapii,jakie jest zapotrzebowanie na fizjoterapeutow,jakie trzeba spelniac wymogi aby sie tam zatrudnic.I przede wszystkim gdzie mozna znalezc ofert pracy w Niemczech w zawodzie fizjoterapeuty?W lipcu bede sie bronic ale chcialam sie juz teraz zorientowac zeby przez te pol roku moc podszkolic jezyk specjalistyczny.Dziekuje za wszelkie informacje!
__________________
80------70-----60-----55
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.