masaż Hamam - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-11, 10:43   #1
zozorba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6

masaż Hamam


Hamam sam w sobie nie jest masażem, ale zawiera w sobie kilka rodzjow masazy.

Hamam pochodzi od łaźni tureckiej. Sklada sie z 5 części Sogukluk, Kaynak, Harraret, Ovmalik, Relaks. Trwa od jednej do dwóch godzin.
W czasie Sogukluk wygrzewa się na gorących ławach polewając się goroąca wodą. W Kaynak nacieramy ciało solanką. Harraret to łaźnia parowa, w której naciera się ciało czarnym afrykańskim mydłem.
Ovmalik to masaż. Odbywa się na ciepłym kamiennym stole. Masażysta oczyszcza ciało szorstką rękawicą, a następnie nakłada na ciało lecznicze błoto Rassoul lub wmasuje w nie obfitą pianę. Rytuał Ovmalik kończy się aromatycznym masażem pachnącymi olejkami.
Relaks polega na poddaniu się jednemu z trzech wybranych masaży: relaksującemu bambusem królewskim, energetyzującemu niebiańskimi kulami lub wyszczuplającemu kamieniami z drzewa wacapou z Gujany, które rzeźbią i modelują sylwetkę.
Pobyt w Hamamie kończymy w pokoju relaksującym rozkoszując się herbatką.
Hamam otwierają w świeta w Jeleniej Strudze.
zozorba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 14:46   #2
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
masaż Hamam warszawa jelenia struga

bambus kojarzy sie z dalekim wschodem (oprocz tego, ze sam zabieg zostal wymyslony przez francuza przed paru zaledwie laty), pozostale dwa zabiegi to rodzimy wymysl, nie sa znane nigdzie na swiecie.

energetyzujace kule to raczej narzedzie czarodziejek niz masazystow, a kamienie z drzewa to oksymoron (gujana to nawet nie azja, ani bliska ani daleka) - tylko ameryka poludniowa
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 12:24   #3
zozorba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6
Dot.: masaż Hamam

A próbowałeś może tego rytuału, np. w innym miejscu? co o tym myslisz?
zozorba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 12:55   #4
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
masaż Hamam warszawa jelenia struga

nie, ale najwazniejsze ze ktos chce za to placic.

wole sauny ziolowe, dobre zima na drogi oddechowe, nawilgocenie skory zniszczonej centralnym ogrzewaniem i klimatyzacja i na temperature. Mam w domu saune skladana, wystarczy 5 minut na rozlozenie, nawet w sypialni.

kapiel robie sobie sam.

masaz po saunie i goracej kapieli to dobry pomysl - ten z ovmalik pewnie ciekawy, te z relaksacji naciagane, np wyszczuplanie, rzeźbienie i modelowanie sylwetki. Ale, jak mowie, pewnie znajda sie tacy co chca za to zaplacic.

jesli chodzi o masaze arabskie to uchodza za brutalne - niektorzy to lubia, niektorzy wychodza chorzy
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 11:56   #5
zozorba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6
Dot.: masaż Hamam

Hm, to ciekawe taka domowa sauna. Mógłbyś mi opisać jak ona działa, wygląda i za ile mozna ją kupić?

Jeśli chodzi o zabiegi wyszczuplające, to na pewno nie zdziałają cudów, przynajmniej nie po pierwszym razie. To bardziej uzupełnienie dla kogoś, któ chce dbać o sylwetkę, poza tym uprawia sport i zdrowo się odżywia.

Pozdrawiam
zozorba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 12:29   #6
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
masaż Hamam warszawa jelenia struga

przenosna sauna jest wspomniana pod koniec dyskusji 'masaze aromaterapeutyczne dobrze wykonane technicznie w warszawie' https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=237701
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 14:52   #7
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Smile Dot.: masaż Hamam

Obecnie w nurcie SPA jest takie piekne pojęcie "Orientalne Inspiracje"

Dlaczego by nie. Z jednej strony co bysmy nie wymyslili to i tak nam wmówią, że to sćiągnięty pomysł. Z drugiej jak już coś fajnego wprowadzimy i klienci zdecydują że to dobre, to potem inni i tak bedą kopiować nasze rozwiązania.

Daleko nam w swej drodze do orginaów tradycji Hamamu, ale czy nie znaczy to że z drugiej strony we współczesnych SPA z elementami tradycji Hamamu nie wykonują klasyka?

Byłem, zobaczyłem i .....

No właśnie, z całym szacunkiem miałem być bodaj 3 w kolejce względy higieniczne tego co widziałem (pewnie przewrażliwienie zawodowe) spowodowały że w zamian zdecydowałem się na fajny koncert.

Było miło, o Turcji mowa.

Powodzenia
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.