Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2 - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-10, 22:55   #4711
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Szczerze? Albo tłumacz nawalił (no bo skąd to info o firmie wegańskiej to serio nie wiem, chyba że ja ślepa jestem i nie widzę, no ale to wtedy poproszę, żeby jeszcze ktoś inny sprawdził) albo gdzieś coś nawaliło (cholera wie co)
Cokolwiek nawaliło, było po stronie firmy, a nie konsumenta. Jako konsument-wyborca nie zagłosuję więcej portfelem na tę firmę.

Cytat:
albo mamy inne składy i inne kosmetyki, jednak sprzedawane z taką samą etykietką
Kosmetyki mogą być te same, skład w INCI też. Tylko raz substancja x jest pochodzenia roślinnego, a raz zwierzęcego... Więc prawdy możemy się nie dowiedzieć nigdy
Wysmarowałam już rano maila do tej firmy z pytaniem o to jak to możliwe, że w wegańskich kosmetykach są składniki niewegańskie (miód i mleko), a nawet niewegetariańskie, takie jak szelak. Ciekawe czy dostanę w ogóle odpowiedź.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 09:38   #4712
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość


Na razie nic nie wiadomo, nie ma co panikować. Jeśli nadal jest na liście Pety i The Leaping Bunny to na razie nie ma co na zapas się stresować.
dzięki za odpowiedź
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 10:44   #4713
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

rozmawiałyście o nowych skłądnikach wprowadzanych na rynek , już nie raz czytałam ,że w uni jest takie prawo ,że żadna nowa substancja nie może wejść w obieg bez testu na zwierzętach .
Widziałam na jakimś forum emaila od SVR pisali , że jak chcą wprowadzić nową substancję to muszą
PS. mam 3 produkty lavery i są super zwłaszcza szampon i maska do włosów dodam , że w Niemczech kupowałam bo coś czytam ,że zamieszanie ze składami

Edytowane przez agatri
Czas edycji: 2012-02-11 o 10:47
agatri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 11:24   #4714
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Cokolwiek nawaliło, było po stronie firmy, a nie konsumenta. Jako konsument-wyborca nie zagłosuję więcej portfelem na tę firmę.

Kosmetyki mogą być te same, skład w INCI też. Tylko raz substancja x jest pochodzenia roślinnego, a raz zwierzęcego... Więc prawdy możemy się nie dowiedzieć nigdy
Wysmarowałam już rano maila do tej firmy z pytaniem o to jak to możliwe, że w wegańskich kosmetykach są składniki niewegańskie (miód i mleko), a nawet niewegetariańskie, takie jak szelak. Ciekawe czy dostanę w ogóle odpowiedź.
Jasne, masz rację. Nawaliła Lavera gdzieś, a Twoim prawem jest tego nie popierać. Poczekajmy na maila, może coś odpiszą. Ja w sumie wolę popierać Laverę niż inne marki, które mi swoją arogancją zalazły za skórę....

Natomiast moja propozycja jest taka, żeby jakby co napisać do niemieckiej Lavery i przedstawić sytuację. Może oni by coś pomogli.

Cytat:
Napisane przez meg22 Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź
Hmmmmm.... Meg, nie zabij mnie, ale właśnie dla spokoju sumienia weszłam na obie strony i... Yves Rocher zniknęło z obu nietestujących list

Cytat:
Napisane przez agatri Pokaż wiadomość
rozmawiałyście o nowych skłądnikach wprowadzanych na rynek , już nie raz czytałam ,że w uni jest takie prawo ,że żadna nowa substancja nie może wejść w obieg bez testu na zwierzętach .
Widziałam na jakimś forum emaila od SVR pisali , że jak chcą wprowadzić nową substancję to muszą
PS. mam 3 produkty lavery i są super zwłaszcza szampon i maska do włosów dodam , że w Niemczech kupowałam bo coś czytam ,że zamieszanie ze składami
No przecież ciągle o te nowe substancje się rozchodzi
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 11:29   #4715
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Natomiast moja propozycja jest taka, żeby jakby co napisać do niemieckiej Lavery i przedstawić sytuację. Może oni by coś pomogli.
Dobry pomysł Tylko ja niemieckiego nie znam ani trochę
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 11:39   #4716
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dobry pomysł Tylko ja niemieckiego nie znam ani trochę
jesli mogę się wtrącić i znowu nie powiem coś co już bylo powiedziane to nie na wszystkich produktach lavera ma napisane vege

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
No przecież ciągle o te nowe substancje się rozchodzi
chciałam coś mądrego powiedzieć , a wyszło jak zawsze
agatri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 11:57   #4717
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez agatri Pokaż wiadomość
jesli mogę się wtrącić i znowu nie powiem coś co już bylo powiedziane to nie na wszystkich produktach lavera ma napisane vege
Wiem. Ale na polskiej stronie Lavery jest napis „wegańskie kosmetyki”, który jest bardzo mylący. Do tego też co innego jest na polskiej stronie, a co innego na niemieckiej podane jako źródło skwalenu Na niemieckiej jest informacja o tym, że pochodzi z oliwy z oliwek, a na polskiej, że z ryb
Za dużo tych niejasności, moim zdaniem. Czekam na maila od Lavery.
A do tego czasu niczego Lavery nie kupuję.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 13:11   #4718
niemniej_jednak
Raczkowanie
 
Avatar niemniej_jednak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 84
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Jeśli mogę pomóc, to napiszcie treść maila po polsku a ja przetłumaczę na niemiecki
niemniej_jednak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 18:13   #4719
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Wiem. Ale na polskiej stronie Lavery jest napis „wegańskie kosmetyki”, który jest bardzo mylący. Do tego też co innego jest na polskiej stronie, a co innego na niemieckiej podane jako źródło skwalenu Na niemieckiej jest informacja o tym, że pochodzi z oliwy z oliwek, a na polskiej, że z ryb
Za dużo tych niejasności, moim zdaniem. Czekam na maila od Lavery.
A do tego czasu niczego Lavery nie kupuję.
Ja tam i tak wolę kupować lavere, niż Ziaję czy Joannę. Ma o niebo lepszy skład i certyfikat, który potwierdza nietestowanie. Co, że strona polska jest do niczego, o niczym nie świadczy. Zakładam, że niemiecka Lavera nawet nie wie, co na niej jest, bo polega na tłumaczeniu jakiś tam "profesjonałów". A że mam do czynienia z tłumaczeniami, to na co dzień jeszcze i nie takie kwiatki widuje.

Nie na każdym opakowaniu Lavery jest znaczek Vegan. Zresztą, ja nie jestem weganką, więc mleko i miód są dla mnie ok.
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 18:59   #4720
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dobry pomysł Tylko ja niemieckiego nie znam ani trochę
Cytat:
Napisane przez niemniej_jednak Pokaż wiadomość
Jeśli mogę pomóc, to napiszcie treść maila po polsku a ja przetłumaczę na niemiecki
Byłoby świetnie. A jeśli Tobie zabraknie czasu to ja się mogę za to później wziąć

Cytat:
Napisane przez agatri Pokaż wiadomość
jesli mogę się wtrącić i znowu nie powiem coś co już bylo powiedziane to nie na wszystkich produktach lavera ma napisane vege

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------


chciałam coś mądrego powiedzieć , a wyszło jak zawsze
Wyszło dobrze! Ja tylko Cię poparłam, bo przecież wciąż zdarzają nam się osoby na wątku (na szczęście coraz rzadziej), które twierdzą, że w Europie już nie można testować niczego

Cytat:
Napisane przez anna3101 Pokaż wiadomość
Ja tam i tak wolę kupować lavere, niż Ziaję czy Joannę. Ma o niebo lepszy skład i certyfikat, który potwierdza nietestowanie. Co, że strona polska jest do niczego, o niczym nie świadczy. Zakładam, że niemiecka Lavera nawet nie wie, co na niej jest, bo polega na tłumaczeniu jakiś tam "profesjonałów". A że mam do czynienia z tłumaczeniami, to na co dzień jeszcze i nie takie kwiatki widuje.

Nie na każdym opakowaniu Lavery jest znaczek Vegan. Zresztą, ja nie jestem weganką, więc mleko i miód są dla mnie ok.
Oj, jeśli chodzi o tłumaczenia to największy ubaw ma mój małż w Polsce. Poziom tłumaczeń niemal na wszystkim jest po prostu żenujący, jakby ktoś je powrzucał do translatora, a nie wynajął tłumacza. Ja rozumiem, że tłumacz nie może być specjalistą od wszytskiego, oczywista sprawa, nawet rażąco śmieszne błędy można wybyczyć, ale często tłumaczenie odbiega przesłaniem od oryginału, a to już jest problem.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:04   #4721
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

ja właśnie pogrzebałam w domu i powyrzucałam wszystko co beee (sama nie mieszkam więc wiecie różne kwiatki można znaleźć w łazience) i porobiłam zakupy na produkty akceptowalne przeze mnie - od razu mam lepszy humor
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 19:09   #4722
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

dziewczyny, ponawiam pytanie jeśli wiecie to jak jest z tym Wedlem, Hoopem czy Kubusiem? : prosi:
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:14   #4723
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
ja właśnie pogrzebałam w domu i powyrzucałam wszystko co beee (sama nie mieszkam więc wiecie różne kwiatki można znaleźć w łazience) i porobiłam zakupy na produkty akceptowalne przeze mnie - od razu mam lepszy humor
Też zrobiłam to samo jak zaczynałam z kosmetykami CF. A teraz robię mamie bałagan - czyli zmieniam produkty czyszczące na akceptowalne przeze mnie

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
dziewczyny, ponawiam pytanie jeśli wiecie to jak jest z tym Wedlem, Hoopem czy Kubusiem? : prosi:
Pamiętam, że toczyły się u nas jakieś dyskusje o Wedlu, ale niestety nie pamiętam ich wyniku.

A Dziewczyny, czy wiemy coś o produktach The Secret Soap Store?
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:27   #4724
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Wedel deklaruje nietestowanie na zwierzętach (nawet są wymieniani na niektórych listach firm nietestujących).

Z Kubusiem to ja mam problem bo zależy jaki, ale w niektórych (te wody cytrynowe albo te napoje) mają w składzie niezłą chemię a to zawsze musi być testowane (podobnie jak z coca-colą w celu ustalenia śmiertelnej dawki) - lepiej nie faszerować tym dzieci widziałam tam mnóstwo dziwolągów w składzie

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Linusiaczek zdecydowanie not tested na wielu anglojęzycznych blogach poświęconych nie testowanym kosmetykom i prawom zwierząt wymieniani są jako zieloni )

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Cytat:
They are neutral for the environment, they are not tested on animals, and they contain no GMOs.
źródło: http://www.scandiacosmetics.pl/firma_en.html
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:47   #4725
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Linus ma racje, najlepszym wyjsciem jest napisac do niemieckiej Lavery...
ale czy to nie jest tak, że na tej stronie wymienili, jakie kosmetyki sprzedają? znajdzie się coś dla weganów coś dla dzieci do suchej skóry ? W zakladce 'priorytety' nie ma nic o weganizmie. Wydaje mi się, że to niedopatrzenie, różne osoby przewijają się przez stanowiska ..no zresztą sama nie wiem bo np. kosm. Eris już żadna z nas nie chce kupować. A to tez napisał jeden pracownik...
Ja lavery nic nie mam...nawet nie interesowałam się tą firmą bo chce zminimalizować ilosc kosmetykow, ale te watki mi w tym nie pomagaja
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 20:01   #4726
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez niemniej_jednak Pokaż wiadomość
Jeśli mogę pomóc, to napiszcie treść maila po polsku a ja przetłumaczę na niemiecki
Może coś w stylu?

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

piszę do Państwa w sprawie nieprawidłowości, które znajdują się na polskiej stronie Lavery — http://www.lavera.com.pl/.

Po pierwsze, w tytule strony znajduje się napis „kosmetyki wegańskie”, który wprowadza konsumenta w błąd. Sugeruje on bowiem, że wszystkie kosmetyki Lavery są wegańskie, co jest nieprawdą.

Po drugie, w zakładce „składniki”, która znajduje się na polskiej stronie Lavery jest informacja, że skwalen (w INCI Squalene) pochodzi z tłuszczu wątroby ryb, a na stronie niemieckiej jest informacja, że pochodzi on z oliwy z oliwek. Czy to oznacza, że składy kosmetyków w Polsce i w Niemczech są różne? I w jednych kosmetykach jest skwalen pochodzenia roślinnego, a więc dobry dla wegan i wegetarian, a w innych kosmetykach jest skwalen pochodzenia zwierzęcego, a więc nie będący dobry dla wegan i wegetarian?

Z poważaniem,
[podpis]


Cytat:
Napisane przez anna3101 Pokaż wiadomość
Co, że strona polska jest do niczego, o niczym nie świadczy.
Dla mnie świadczy. Co to za firma, która nie potrafi własnej strony dopilnować Jestem konsumentem polskojęzycznym i zawiodłam się na polskojęzycznej stronie.
To producent ma się starać o konsumenta, a nie odwrotnie

Cytat:
Zakładam, że niemiecka Lavera nawet nie wie, co na niej jest, bo polega na tłumaczeniu jakiś tam "profesjonałów".
Jakoś ileś innych firm sobie daje radę z tłumaczeniem. A Lavera to nie jest mała biedna firma, która robi wszystko metodami domowymi.

Cytat:
A że mam do czynienia z tłumaczeniami, to na co dzień jeszcze i nie takie kwiatki widuje.
Ja też widywałam różne kwiatki, serio. Ale te kwiatki na stronie Lavery są żenujące. Zawiodłam się na tej firmie, po prostu.

Jest jeszcze ileś innych, które mają dobre składy i odpowiednie certyfikaty

Cytat:
Zresztą, ja nie jestem weganką, więc mleko i miód są dla mnie ok.
Też weganką nie jestem, więc miód i mleko mnie nie ruszają. Ale szelak, jedwab i niewiadomego pochodzenia skwalen już tak.

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Oj, jeśli chodzi o tłumaczenia to największy ubaw ma mój małż w Polsce. Poziom tłumaczeń niemal na wszystkim jest po prostu żenujący, jakby ktoś je powrzucał do translatora, a nie wynajął tłumacza. Ja rozumiem, że tłumacz nie może być specjalistą od wszytskiego, oczywista sprawa, nawet rażąco śmieszne błędy można wybyczyć, ale często tłumaczenie odbiega przesłaniem od oryginału, a to już jest problem.
Ja tam nie widziałam wielu żenujących tłumaczeń, a jestem czuła na coś takiego W sumie to mnie tylko „olej z konopii” dobił. Ekologiczny, za 60 zł za małą butelkę A, no i jeszcze „pomodory bez skóry” i „włoska deser” Ale to tyle tego przez ostatnie lata widziałam.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 20:07   #4727
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Chatul, a szczór Cię nie dobił?
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 20:22   #4728
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Wedel deklaruje nietestowanie na zwierzętach (nawet są wymieniani na niektórych listach firm nietestujących).

Z Kubusiem to ja mam problem bo zależy jaki, ale w niektórych (te wody cytrynowe albo te napoje) mają w składzie niezłą chemię a to zawsze musi być testowane (podobnie jak z coca-colą w celu ustalenia śmiertelnej dawki) - lepiej nie faszerować tym dzieci widziałam tam mnóstwo dziwolągów w składzie
Popieram. Samam nie dziecko, ale też się nie będę dziwolągami faszerować, a co!

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Linusiaczek zdecydowanie not tested na wielu anglojęzycznych blogach poświęconych nie testowanym kosmetykom i prawom zwierząt wymieniani są jako zieloni )

źródło: http://www.scandiacosmetics.pl/firma_en.html
Dzięki Girlonthebridge, jesteś wielka! To ja spieszę sobie coś od nich kupić, zakusy robiłam na peeling

Cytat:
Napisane przez EmilkaZ Pokaż wiadomość
Linus ma racje, najlepszym wyjsciem jest napisac do niemieckiej Lavery...
ale czy to nie jest tak, że na tej stronie wymienili, jakie kosmetyki sprzedają? znajdzie się coś dla weganów coś dla dzieci do suchej skóry ? W zakladce 'priorytety' nie ma nic o weganizmie. Wydaje mi się, że to niedopatrzenie, różne osoby przewijają się przez stanowiska ..no zresztą sama nie wiem bo np. kosm. Eris już żadna z nas nie chce kupować. A to tez napisał jeden pracownik...
Ja lavery nic nie mam...nawet nie interesowałam się tą firmą bo chce zminimalizować ilosc kosmetykow, ale te watki mi w tym nie pomagaja
Nie, wątki na pewno nie pomogą, chyba że założymy wątek o minimalizmie w kosmetykach... ale wtedy będzie świecił pustkami

Ja bym jednak napisała do tej Lavery, może jak niemniej_jednak będzie miała kapkę czasu to ona skrobnie jak nie to ja spróbuję (albo wymóżdżymy coś obie) i zobaczymy

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Może coś w stylu?

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

piszę do Państwa w sprawie nieprawidłowości, które znajdują się na polskiej stronie Lavery — http://www.lavera.com.pl/.

Po pierwsze, w tytule strony znajduje się napis „kosmetyki wegańskie”, który wprowadza konsumenta w błąd. Sugeruje on bowiem, że wszystkie kosmetyki Lavery są wegańskie, co jest nieprawdą.

Po drugie, w zakładce „składniki”, która znajduje się na polskiej stronie Lavery jest informacja, że skwalen (w INCI Squalene) pochodzi z tłuszczu wątroby ryb, a na stronie niemieckiej jest informacja, że pochodzi on z oliwy z oliwek. Czy to oznacza, że składy kosmetyków w Polsce i w Niemczech są różne? I w jednych kosmetykach jest skwalen pochodzenia roślinnego, a więc dobry dla wegan i wegetarian, a w innych kosmetykach jest skwalen pochodzenia zwierzęcego, a więc nie będący dobry dla wegan i wegetarian?

Z poważaniem,
[podpis]
Myślę, że dobra wiadomość

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dla mnie świadczy. Co to za firma, która nie potrafi własnej strony dopilnować Jestem konsumentem polskojęzycznym i zawiodłam się na polskojęzycznej stronie.
To producent ma się starać o konsumenta, a nie odwrotnie
Nie no, pewnie, że to firma powinna się starać o klienta. I polskojęzyczna Lavera na pewno nawaliła.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Jest jeszcze ileś innych, które mają dobre składy i odpowiednie certyfikaty
Prawda

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja tam nie widziałam wielu żenujących tłumaczeń, a jestem czuła na coś takiego W sumie to mnie tylko „olej z konopii” dobił. Ekologiczny, za 60 zł za małą butelkę A, no i jeszcze „pomodory bez skóry” i „włoska deser” Ale to tyle tego przez ostatnie lata widziałam.
Nie no, nawet w centrach handlowych widzieliśmy z mężem takie kwiatki, że masakra. Seans filmowy w wielkiej wrocławskiej galerii handlowej przetłumaczony jako seance dosłownie, co generalnie znaczy coś jak seans spirytualistyczny, czyli wywoływania duchów. No bez jaj... Już nie powiem jakie kwiatki znaleźliśmy na np. nasionach do sadzenia. Kiedyś w profesjonalnym tłumaczeniu znaleźliśmy słowo 'positioning', które miało niby znaczyć pozycjonowanie stron www, ale takie słowo nie istnieje w tym znaczeniu w angielskim. Już w ogóle pominę kwestię przetłumaczenia w profesjonalnym prawniczym tłumaczeniu windykatora jako 'vindicator', który jest angielskim 'debt collector'-em. Przykładów tworzenia angielskich słowek z polskich, bo brzmią podobnie, ale znaczą zupełnie coś innego, można mnożyć Jak jeszcze byłam w temacie to widziałam tego masę, nawet moje osobiste tłumaczenie z indeksu za granicą zostało źle zrobione No chyba że aż tak wielkie różnice są między amerykańskim angielskim, którym ja się posługuję na co dzień, a brytyjską odmianą, ale coś mi się wierzyć nie chce, że to jedyny powód
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 20:29   #4729
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez agatri Pokaż wiadomość
rozmawiałyście o nowych skłądnikach wprowadzanych na rynek , już nie raz czytałam ,że w uni jest takie prawo ,że żadna nowa substancja nie może wejść w obieg bez testu na zwierzętach .
Widziałam na jakimś forum emaila od SVR pisali , że jak chcą wprowadzić nową substancję to muszą
PS. mam 3 produkty lavery i są super zwłaszcza szampon i maska do włosów dodam , że w Niemczech kupowałam bo coś czytam ,że zamieszanie ze składami
To znaczy, że SVR testuje?

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

A tak w ogóle to wasza wiedza dziewczyny na temat wszystkiego wynika z ilu letniego oczytania? Bo ja czasami czytając wasze wypowiedzi czuję się jakbym raczkowała Łeeeeee, to może dlatego mam tak pod nickiem napisane?! Ja na chwilę obecną powoli pozbywam się już większości testowanych produktów z domu i z kosmetyczki, no i z domu rodziców Ale jeszcze długa droga przede mną
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 20:40   #4730
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to wasza wiedza dziewczyny na temat wszystkiego wynika z ilu letniego oczytania? Bo ja czasami czytając wasze wypowiedzi czuję się jakbym raczkowała Łeeeeee, to może dlatego mam tak pod nickiem napisane?! Ja na chwilę obecną powoli pozbywam się już większości testowanych produktów z domu i z kosmetyczki, no i z domu rodziców Ale jeszcze długa droga przede mną
Napisy pod nickami zmieniają się w zależności od ilości postów na wizażu

A co do czytania to chyba nie zależy od jak dawna a jak dużo (w sensie często). Ja na przykład stale coś sama sprawdzam na własną rękę bo lubię po prostu sama sprawdzać, a po drugie prowadzę bloga na ten temat i chcę rzetelnie informować innych o tym gdzie i co wyczytałam. A przy tym od kiedy przeszłam na nietestowane kosmetyki to wpadłam w kosmetykowy nałóg... Spokojnie, raz dwa i będziesz wiedzieć jeszcze więcej, prawdę mówiąc najłatwiej jest zdobywać informacje jak się udziela regularnie na wątku (i na plotkowym!)
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 20:41   #4731
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

ja kosmetyki zgłębiam od niedawna, wcześniej było jedzenie i hodowla przemysłowa, zresztą pisałam o tym pracę magisterską więc moja wiedza na początku była czysto książkowa potem się to rozniosło szerzej w moim życiu )) cieszę się, że można się dowiedzieć wiele więcej w internecie i że są osoby, którym też jest to bliski temat
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 20:45   #4732
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Noooooooo, a mój TŻ nie chce mnie już samej zostawiać z telefonem w aptece przy półce z kosmetykami i jak wychodzimy gdzieś razem na zakupy, on i ja ze swoją listą to zawsze się rozdzielamy, on chodzi po sklepach a ja apteka. I on:"Jakby ci się telefon rozładował to gdzie będziesz? Aha. Głupie pytanie. Pewnie przy balsamach." Teraz on ogląda mecz, a ja nadrabiam kosmetyczne zaległości
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 21:00   #4733
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
Noooooooo, a mój TŻ nie chce mnie już samej zostawiać z telefonem w aptece przy półce z kosmetykami i jak wychodzimy gdzieś razem na zakupy, on i ja ze swoją listą to zawsze się rozdzielamy, on chodzi po sklepach a ja apteka. I on:"Jakby ci się telefon rozładował to gdzie będziesz? Aha. Głupie pytanie. Pewnie przy balsamach." Teraz on ogląda mecz, a ja nadrabiam kosmetyczne zaległości
Mój jest bardzo wyrozumiały, zresztą mój pierwszy mi powiedział mniej więcej na czym testy polegają, czyli przez niego w ogóle się wkręciłam w temat. Natomiast dostaje białej gorączki jak mu sprawdzam wszystkie etykietki jedzenia w sklepie (zaczęło się niewinnie tylko od kosmetyki a teraz taki ze mnie zapaleniec ) i mówię, że ta firma mi się nie podoba, to kupmy np. ogórki kiszone tej. A on mi na to: no ale te są prawie 2 razy droższe! No to tak wtedy wywraca oczami i pewnie przeklina ten dzień, w którym weszłam na wizaż
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 21:04   #4734
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Mój jest bardzo wyrozumiały, zresztą mój pierwszy mi powiedział mniej więcej na czym testy polegają, czyli przez niego w ogóle się wkręciłam w temat. Natomiast dostaje białej gorączki jak mu sprawdzam wszystkie etykietki jedzenia w sklepie (zaczęło się niewinnie tylko od kosmetyki a teraz taki ze mnie zapaleniec ) i mówię, że ta firma mi się nie podoba, to kupmy np. ogórki kiszone tej. A on mi na to: no ale te są prawie 2 razy droższe! No to tak wtedy wywraca oczami i pewnie przeklina ten dzień, w którym weszłam na wizaż
Hahahahahahaha
Mój sam mi wizaż pokazał i wgrał aplikację na komórkę więc raczej przeklina dzień, w którym to zrobił a to sprawdzania jedzenia w sklepach jeszcze nie doszłam. Oj... wolę nawet nie myśleć. Jest to piękniejszy, zdrowszy, moralny ale i droższy wariant życia.
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 21:23   #4735
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
Hahahahahahaha
Mój sam mi wizaż pokazał i wgrał aplikację na komórkę więc raczej przeklina dzień, w którym to zrobił a to sprawdzania jedzenia w sklepach jeszcze nie doszłam. Oj... wolę nawet nie myśleć. Jest to piękniejszy, zdrowszy, moralny ale i droższy wariant życia.
Szczerze mówiąc jak tu pierwszy raz trafiłam to mi się wydawało, że te nasze Dziewczyny to w jakiejś gorącej wodzie kąpane Wszytsko by na czarną listę wpychały i się jeszcze jedzenia czepiają! A teraz popatrz co się tu ze mną nawyrabiało, kosmetyki, jedzenie, ekologia, Fair Trade, normalnie jest to przypadłość szybko namnażająca się. I do tego zaraźliwa!
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 21:53   #4736
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
Hahahahahahaha
Mój sam mi wizaż pokazał i wgrał aplikację na komórkę więc raczej przeklina dzień, w którym to zrobił a to sprawdzania jedzenia w sklepach jeszcze nie doszłam. Oj... wolę nawet nie myśleć. Jest to piękniejszy, zdrowszy, moralny ale i droższy wariant życia.
reasumując wcale nie jest droższy, człowiek wybierając tańsze jedzenie wybiera chemie (konserwanty i polepszacze) i gorszą jakość czyli daje organizmowi dużo mniej niż ten tego potrzebuje czego wynikiem są częstsze choroby - tu pojawia się wydatek najwyższy - leki

jedząc zdrowo wybierając produkty lepsze jakościowo oszczędzamy na witaminach, suplementach i lekach ekonomicznie wychodzi podobny koszt, a chyba lepiej wszystko co cenne brać z jedzenia niż z leków
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 21:55   #4737
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
To znaczy, że SVR testuje?[COLOR="Silver"]

znalazłam ten email na jakimś forum ogólnie pod innymi względami sa ok ,ale tutaj napisali że muszą jak wprowadzają więc wiesz można to różnie rozpatrywać, może my napiszemy emaila ? bo już dawno było jak to widziałam
agatri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 22:11   #4738
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
reasumując wcale nie jest droższy, człowiek wybierając tańsze jedzenie wybiera chemie (konserwanty i polepszacze) i gorszą jakość czyli daje organizmowi dużo mniej niż ten tego potrzebuje czego wynikiem są częstsze choroby - tu pojawia się wydatek najwyższy - leki

jedząc zdrowo wybierając produkty lepsze jakościowo oszczędzamy na witaminach, suplementach i lekach ekonomicznie wychodzi podobny koszt, a chyba lepiej wszystko co cenne brać z jedzenia niż z leków
O, o, pamiętam jak kiedyś czytałam książkę o zdrowej diecie i autorka się zastanawiała czemu ludzie nie mają oporów oszczędzać na jedzeniu, przy tym rezygnując z jego jakości, ryzykując wydawanie tysięcy na najdroższych lekarzy albo nawet gorzej, ryzykując raka okrężnicy i życie z workiem stomijnym, do którego się trzeba wypróżniać. Tak mi ten cytat utkwił w głowie, że do dziś go pamiętam ( a czytałam z dobre 10 lat temu). Ostre słowa, ale dobra przestroga.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 22:16   #4739
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

powiem Wam, że ja jem zdrowo gdzieś od września zeszlego roku (wcześniej po prostu unikałam miesa ale raczej było to chaotyczne i bałaganiarskie), od września jestem sfokusowana na tym co jem i jak dobieram pożywienie (poczynając od planowania zakupów przez zakupy po konsumpcję) i wczoraj byłam na imprezie (pożegnalnej) i tam było jedzenie wiadomo "przypadkowe" zjadłam dosłownie odrobinę czegokolwiek i od rana umierałam na ból żołądka... myślałam ze zejdę dopiero potem jak się naszprycowałam witaminą C i ziołami to mi trochę przeszło.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 22:21   #4740
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
powiem Wam, że ja jem zdrowo gdzieś od września zeszlego roku (wcześniej po prostu unikałam miesa ale raczej było to chaotyczne i bałaganiarskie), od września jestem sfokusowana na tym co jem i jak dobieram pożywienie (poczynając od planowania zakupów przez zakupy po konsumpcję) i wczoraj byłam na imprezie (pożegnalnej) i tam było jedzenie wiadomo "przypadkowe" zjadłam dosłownie odrobinę czegokolwiek i od rana umierałam na ból żołądka... myślałam ze zejdę dopiero potem jak się naszprycowałam witaminą C i ziołami to mi trochę przeszło.
Organizm się przyzwyczaja do dobrego traktowania. Przez jakiś czas jadłam super mega zdrowo a potem zaczęłam za dużo pracować - no i nie było czasu na planowanie, gotowanie itp i szybko odczułam różnicę. Sama chwyciłam za przepisy i teraz gotuję. To naprawdę widać po samopoczuciu.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.