Podrażnione pachy. Ratunku ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-02, 14:52   #1
madikons
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11

Plamy pod pachami...


Witam mam problem, otóż od pewnego czasu zauwazyłam, że skóra pod pachami ma dziwny kolor taki jakby żółty wygląda to nieestetycvznie jakbym miała siniaki.Dodaje ,że urzywam antidralu, czy to może być przyczyną, jak się tego pozbyć, pomóżcie....
madikons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 09:43   #2
Marina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: okolice Żywca
Wiadomości: 455
Problem z pod pachą

Hej. Ostatnio wydepilowałam się pod pachami. Posmarowałam balsamem i nieopatrznie sie wypsikałam dezodorantem. Teraz mam zaczerwienione taki zasieki pod pachami, które mnie strasznie swędzą i czasem nawet bolą.
Nie wiem co to jest. Mam to pierwszy raz a depiluję się już wiele lat. Miałyście coś takiego?
__________________


Marina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 12:07   #3
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Problem z pod pachą

Może doszło do typowego podrażnienia skóry. Obserwuj tę zmianę, jeśli po kilku dniach nie przejdzie udaj się do lekarza.

Czy byłaś wcześniej uczulona na stosowany już balsam/dezodorant?
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 21:21   #4
*sloneczko*
Zadomowienie
 
Avatar *sloneczko*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 229
Dot.: Problem z pod pachą

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Może doszło do typowego podrażnienia skóry. Obserwuj tę zmianę, jeśli po kilku dniach nie przejdzie udaj się do lekarza.

Czy byłaś wcześniej uczulona na stosowany już balsam/dezodorant?
dokladnie to jest podraznienie.. paskudna sprawa, swedzi, czerwona plama pod pacha nie wyglada ladnie.. sama takie cos mialam najlepiej na jakis czas przestac golic sie pod pachami i uzywac mydla- myj sie sama woda. I nie stosuj tez zadnych dezodorantow itp.

dermatolog moze ci przepisac na to masc- mi pomogl elosome (kiedys nazywalo sie to elocom). To steryd, na recepte. Powinien ci pomoc
__________________
dno
*sloneczko* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 10:24   #5
brygida227
Przyczajenie
 
Avatar brygida227
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 21
Ślady pod pachą

Podczas depilacji plastrami veet miałam poparzoną skóre i używałam maści na poparzenia. Teraz zostały mi czarne, nieestetyczne ślady pod pachami. Jak się ich pozbyć? Iść do dermatologa? Teraz depiluje się depilatorem, żałuję że używałam tych plastów. Pomóżcie!
brygida227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 13:36   #6
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Ślady pod pachą

Czarne ślady
Idź do lekarza - pierwsze słyszę, żeby się tak poparzyć przy depilacji
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 19:54   #7
brygida227
Przyczajenie
 
Avatar brygida227
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 21
Dot.: Ślady pod pachą

Tak, niestety
brygida227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 11:04   #8
dlaczegozawszeja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Pachy ! :(

Do deramtologa za tydzień idę, bo ma urlop. A mam problem taki, że ostatnio zaczęły mnie swędzieć pachy. Kolor skóry sie tam zmienił, na taki czerwono siny, nie wiem jak to opisać. Podejrzewam, że od golenia. Chociaż wiadamo , przyczyn może być milion. No i może miała któraś z wizażanek takie coś ? I jaka maść na to ? Tak żeby jakoś przetrwać ten tydzień
dlaczegozawszeja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 15:49   #9
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: Pachy ! :(

A moze to jest uczulenie po proszku do prania bo to lubi właśnie wychodzić w takich ciepłych miejscach.
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 18:45   #10
Duniaaa
Raczkowanie
 
Avatar Duniaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 163
Dot.: Pachy ! :(

sudocrem. smarowany na noc, na umytą suchą skórę. Mi pomógł na takie plamy. Tylko szkoda że za razem nie rozwiązał problemu wrastających włosków z którym się męczę.. ;( ;P
__________________

Duniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 20:06   #11
monaa01
Rozeznanie
 
Avatar monaa01
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 662
Dot.: Pachy ! :(

sudoecrem, bepanthen, lub nawet zwykła wazelina, tylko zero dezodorantu!!
monaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-08, 09:18   #12
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: Pachy ! :(

Moja skora tak reaguje na antyperspirant. Staram sie na noc uzywac kremow antyperspiracyjnych (?), np svR ma taki w swojej ofercie, ale nie chronią tak dobrze. Na dzień stosuję antyperspirant w spray'u, np Rexonę - są lagodniejsze niż antyperspiranty w kulce.
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 10:27   #13
Natarynka122
Raczkowanie
 
Avatar Natarynka122
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 247
Unhappy Podrażnione pachy. Ratunku !

Z własnej głupoty muszę teraz cierpieć. Przed zastosowaniem antidralu, ogoliłam pachy i dzisiaj wyskoczyły mi czerwone plamki i krostki na skórze. Za kilka godzin idę na studniówce, a sukienka będzie wszystko odkrywać. Błagam was o jakieś rady. Jak zmniejszyć to zaczerwienienie lub to jakoś zamaskować ?
__________________
Aparatka !
Góra od listopada 2007
Dół od maja 2008

Natarynka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 14:21   #14
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Podrażnione pachy. Ratunku !

Na studniówce z pewnością będzie przyciemnione światło, dlatego z pewnością nikt niczego nie zauważy.
Nie sądzę, żeby z taką reakcją skóry dało sie coś zrobić w kilka godzin, trzeba poczekać aż krostki znikną same. Jestem pewna, że podczas dobrej zabawy nie będziesz o nich pamiętać
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 19:58   #15
kinderkowa18
Raczkowanie
 
Avatar kinderkowa18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 75
Dot.: Podrażnione pachy. Ratunku !

sudocrem jest na wszystko takze na podraznienia(tradzik itp.),lekarz zapisał to koleżance na zdarta skóre po upatku z motoru.Zgadzam sie z Lovelettres z pewnosci tego widac nie bedzie moze puder dzieciecy zalagodzi skore,kupisz w każdym sklepie i aptece.Życze milej zabawy.
kinderkowa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 20:31   #16
almitily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 10
Poparzone pachy etiaxilem

Od niedawna zaczęłam stosować etiaxil i oczywiście szczypało mnie pod pachami, ale do przeżycia więc stosowałam dalej, parę razy w tygodniu. Ostatnio natomiast zauważyłam, że moje pachy sa jakby poparzone! Takie placki czerwone strasznie to boli i swędzi i w ogóle się nie pocę pomimo odstawienia etiaxilu już od 2tyg to dalej nic. Pachy są suche i pomarszczone, że aż wstydzę się wyjśc w bezrękawniku

Moje pytanie do Was, czy znacie jakiś kosmetyk może do złagodzenia tych poparzeń? Miała któraś z Was taki problem?
almitily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:37   #17
Myapril
Przyczajenie
 
Avatar Myapril
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: All around the world
Wiadomości: 17
Dot.: Poparzone pachy etiaxilem

Może sudocrem.. ? Ja kiedyś po antidralu miałam podobnie, ale teraz sptsuje dalej ale raczej raz na tydzien - nie czesciej. Inaczej przesusza skore. Warto tez smarowac jakims tlustym kremem na noc mi to pomagalo a preparat i tak dzialal.
__________________
Don't worry, be happy.
Myapril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:34   #18
fraszka105
Raczkowanie
 
Avatar fraszka105
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 276
GG do fraszka105
Dot.: Poparzone pachy etiaxilem

Cytat:
Napisane przez Myapril Pokaż wiadomość
Może sudocrem.. ? Ja kiedyś po antidralu miałam podobnie, ale teraz sptsuje dalej ale raczej raz na tydzien - nie czesciej. Inaczej przesusza skore. Warto tez smarowac jakims tlustym kremem na noc mi to pomagalo a preparat i tak dzialal.
sudocrem może wysuszać jeszcze bardziej...
__________________
Never sigh for better world, it's already composed, played and told.



Edytowane przez fraszka105
Czas edycji: 2011-05-25 o 14:36
fraszka105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 20:40   #19
ChocoMonster
Zakorzenienie
 
Avatar ChocoMonster
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 6 678
Dot.: Poparzone pachy etiaxilem

Może po prostu zwykły, najzwyklejszy krem Dove?
__________________
Szczerość jest sztuką, nie oczekuj jej zatem od prostych ludzi.
ChocoMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 20:43   #20
soulife
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 150
Dot.: Poparzone pachy etiaxilem

Bepanthen jest dobry na poparzenia i na lagodzenie roznych zmian skornych, do kupienia w aptece
soulife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 22:22   #21
almitily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 10
Dot.: Poparzone pachy etiaxilem

dziękuję za rady, posmarowałam się na razie zwykłą oliwką dla dzieci Hipp i jakby lepiej, ale spróbuję tego Bepanthenu
almitily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 08:58   #22
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: Poparzone pachy etiaxilem

w aptece można dostać alantan, jest to krem- maść na różne podrażnienia skóry, kiedyś kupiłam małej córeczce jak dotknęła żarówki przy lustrze i poparzyła rączkę, to w aptece Pani mi doradziła ten krem i teraz stosujemy na różne podrażnienia i pomaga, jest o lekkiej konsystencji i nie drogi, sama używam na podrażnienia po depilacji pod pachami, przede wszystkim nawilża podrażnioną i wysuszoną skórę, można smarować nawet po kilka razy dziennie, nie ma tam chyba ograniczeń, oliwka jedynie nawilża, a ten krem działa również leczniczo i kojąco
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 14:36   #23
fraszka105
Raczkowanie
 
Avatar fraszka105
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 276
GG do fraszka105
Dot.: Poparzone pachy etiaxilem

Cytat:
Napisane przez turekdi Pokaż wiadomość
w aptece można dostać alantan, jest to krem- maść na różne podrażnienia skóry, kiedyś kupiłam małej córeczce jak dotknęła żarówki przy lustrze i poparzyła rączkę, to w aptece Pani mi doradziła ten krem i teraz stosujemy na różne podrażnienia i pomaga, jest o lekkiej konsystencji i nie drogi, sama używam na podrażnienia po depilacji pod pachami, przede wszystkim nawilża podrażnioną i wysuszoną skórę, można smarować nawet po kilka razy dziennie, nie ma tam chyba ograniczeń, oliwka jedynie nawilża, a ten krem działa również leczniczo i kojąco
potwierdzam alantan jest dobry
__________________
Never sigh for better world, it's already composed, played and told.


fraszka105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:56   #24
zielona89
Raczkowanie
 
Avatar zielona89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: gdzieś tam na końcu świata
Wiadomości: 86
GG do zielona89
Dot.: Poparzone pachy etiaxilem

Cytat:
Napisane przez almitily Pokaż wiadomość
Od niedawna zaczęłam stosować etiaxil i oczywiście szczypało mnie pod pachami, ale do przeżycia więc stosowałam dalej, parę razy w tygodniu. Ostatnio natomiast zauważyłam, że moje pachy sa jakby poparzone! Takie placki czerwone strasznie to boli i swędzi i w ogóle się nie pocę pomimo odstawienia etiaxilu już od 2tyg to dalej nic. Pachy są suche i pomarszczone, że aż wstydzę się wyjśc w bezrękawniku

Moje pytanie do Was, czy znacie jakiś kosmetyk może do złagodzenia tych poparzeń? Miała któraś z Was taki problem?
Ja nie przeczytałam ulotki dokładnie i na wydepilowane (rano) pachy wieczorem użyłam etiaxilu i myślałam że umrę. Teraz mam poparzenia ale smaruję tribiotykiem i pomaga. Etiaxil stosuję raz na tydzień trochę piecze ale da sie wytrzymać - czego sie nie robi żeby nie mieć plam pod pachami, które były udręką nawet w zimie.
__________________
Weszłam na wagę, żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pier...ę! Jestem za niska:P

Razem od 13.10.2005 r.
Zaręczona od 06.01.2011
Ślub: 12.10.2013 r.
zielona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 19:17   #25
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Poparzone pachy etiaxilem

ja używam niebieskiego etiaxilu (na wrażliwą skórę) raz w tygodniu i nie mam ani pieczenia ani poparzeń skóry.
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 18:15   #26
shopka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 328
Dot.: Poparzone pachy etiaxilem

Te czerwone plamki są od tego gdy wydepilowałaś pachy i krótko po depilacji użyłaś Etiaxilu. Jest to mocny środek. Ja używam Antidralu (polski odpowiednik Etiaxilu) wieczorem depiluję pachy rano używam i raz musiałam mocniej przyciskać maszynką tak, że podrażniłam skórę bardziej niż zawsze. Rano ( po jakiś 10h od depilacji) użyłam Antidralu. Piekło i swędziało. Byłam wtedy w kościele i gdy wróciłam patrzę w lustrze, a pod pachami czerwone plamy. Zaprzestałam używanie, a pachy smarowałam Tribioticem i pomogło.
Staraj się depilować delikatnie, po depilacji posmaruj np. kremem Nivea i staraj się jak najdłuższą przerwę mieć przed użyciem Etiaxilu.
Przy odwrotnej kolejności na pachach zostaje niewidoczna osłonka preparatu i goląc wtedy uszkadzasz naskórek i preparat dostaje się w uszkodzone miejsca powodując pieczenie, swędzenie, czerwone plamy.
shopka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 16:40   #27
magdab1210
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: tu-wembley, tam- koszalin
Wiadomości: 31
Dot.: Poparzone pachy etiaxilem

Sztyft, antyperspirant aloesowy bez alkoholu. Jesli sie pocisz to nie uzywaj antyp z alkoholem, nigdy!!!!!
magdab1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 23:40   #28
Nancy3320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 77
Unhappy Poranione,bolące pachy

Cześć dziewczyny.
Mam problem ,który mnie tak boli,że trudno mi nawet o tym teraz pisać (dosłownie) .. Otóż poraniłam sobie pachy,przy goleniu oczywiście. Zawsze mialam je lekko poranione,przy częstym goleniu to chyba normalne,ale teraz mam takie wklesle różowe kreski,które mnie szczypią i to tak ,że nie mogę wytrzymać . Kupiłam sobie niedawno antyperspiran Nivea Pearl&Beauty ,podobno nie podrażnia,możliwe ale niezdązylam sie o tym przekonać,bo po którymś goleniu ,poprostu uraziłam sobie to co już miałam urażone,i teraz cierpię ;( Posmarowałam pachy tribioticiem,bo ma działanie antybakteryjne,zastanawia m się czy przemywać je wodą utlenioną,czy może zaopatrzyć się w jakąś inną maść ? Co mi radzicie,proszę o pomoc.
Nancy3320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 07:23   #29
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Poranione,bolące pachy

Cytat:
Napisane przez Nancy3320 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Mam problem ,który mnie tak boli,że trudno mi nawet o tym teraz pisać (dosłownie) .. Otóż poraniłam sobie pachy,przy goleniu oczywiście. Zawsze mialam je lekko poranione,przy częstym goleniu to chyba normalne,ale teraz mam takie wklesle różowe kreski,które mnie szczypią i to tak ,że nie mogę wytrzymać . Kupiłam sobie niedawno antyperspiran Nivea Pearl&Beauty ,podobno nie podrażnia,możliwe ale niezdązylam sie o tym przekonać,bo po którymś goleniu ,poprostu uraziłam sobie to co już miałam urażone,i teraz cierpię ;( Posmarowałam pachy tribioticiem,bo ma działanie antybakteryjne,zastanawia m się czy przemywać je wodą utlenioną,czy może zaopatrzyć się w jakąś inną maść ? Co mi radzicie,proszę o pomoc.
Zaopatrzyć się w dobra maszynkę z wymiennymi ostrzami i to jak najbardziej męską, np. Gilette 3. Wtedy najtwardzsze włoski sa pięknie zgolone. Do tego męski żel do golenia. Po goleniu albo nawilżający balsam po goleniu (np. Nivea) albo ja osobiście polecam żel (nie maść!) arnikowy z Flosleku.

A te jednorazówki, które drapią i haczą skórę po prostu wyrzuć do kosza. Zobaczysz jaka jest różnica między jednorazówką różową damską a normalną maszynką do golenia.

A teraz na gojenie może być maść z propolisem, witaminą A +E
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 00:20   #30
Nancy3320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 77
Dot.: Poranione,bolące pachy

Dziekuje bardzo za rade Jutro ide zaopatrzyc sie w meskie maszynki do golenia i jakis zel
Nancy3320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-26 20:20:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.