plamki po depilacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-13, 13:48   #1
misiuuniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 278

plamki po depilacji


d

Edytowane przez misiuuniaa
Czas edycji: 2011-10-12 o 07:16
misiuuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 14:29   #2
martita1991xx
Przyczajenie
 
Avatar martita1991xx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: plamki po depilacji

Też mam ten problem, tyle że ja nie mam żadnej alergii, ale ciemne i grube włoski :/ Używam depilatora, jak się śpieszę to maszynki, ale zauważyłam że skóra jest lepsza po plastrach (wyrywają dokładniej) ale dlatego, że musząc kupować 2-3 opakowania na moje nogi, szkoda mi kasy (60 zł...).
Dodatkowo często włosy wrastają mi pod skórę.
Myślę, że gdyby te włoski były osłabione to łatwiej by się depilowało, a podrażnienie byłoby mniejsze. Tylko nie znam żadnego sposobu na ich osłabienie, dlatego też czekam na wypowiedź innych dziewczyn
martita1991xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 14:33   #3
misiuuniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 278
Dot.: plamki po depilacji

d :P

Edytowane przez misiuuniaa
Czas edycji: 2011-10-12 o 07:16
misiuuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 00:18   #4
Kohezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 35
Dot.: plamki po depilacji

Po latach męczenia się z podrażnieniami po depilacji i z wrastającymi włoskami zdecydowałam się w końcu na laser. Wcześniej wypróbowałam mnóstwo sposobów; niestety z miernym rezultatem.
Te plamki trzeba po prostu przeczekac - aż skóra się wygoi, bo to takie małe ranki. Trochę lepiej wyglądają nogi, gdy depiluje się je od razu po gorącej kąpieli, kiedy rozgrzane ciało jest lekko rozpulchnione. U mnie stosowanie jakiegokolwiek balsamu po wyrwaniu włosów jeszcze pogarszało stan.
Kohezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 01:57   #5
Duniaaa
Raczkowanie
 
Avatar Duniaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 163
Dot.: plamki po depilacji

Cytat:
Napisane przez Kohezja Pokaż wiadomość
Po latach męczenia się z podrażnieniami po depilacji i z wrastającymi włoskami zdecydowałam się w końcu na laser. Wcześniej wypróbowałam mnóstwo sposobów; niestety z miernym rezultatem.
Te plamki trzeba po prostu przeczekac - aż skóra się wygoi, bo to takie małe ranki. Trochę lepiej wyglądają nogi, gdy depiluje się je od razu po gorącej kąpieli, kiedy rozgrzane ciało jest lekko rozpulchnione. U mnie stosowanie jakiegokolwiek balsamu po wyrwaniu włosów jeszcze pogarszało stan.
Kohezja- no i jak efekty po laserze? Zadowolona jesteś?
Ja przez grube czarne włoski mam straszne problemy z pachami. Po depilacji depilatorem- jak zejdzie po jakichś 2 dniach podrażnienie- przez 2-3 dni jest ładnie. A potem zaczyna się masowe wrastanie Po goleniu maszynką od razu pojawia się podrażnienie a i na następny dzień już widać nieestetycznie czarne kropki. I raz próbowałam plastrów sally hansen- nigdy więcej! Nie wyrwał się ani jeden włosek a zrobiły mi się pod skórą małe krwiaki które schodziły przez następne 2 tygodnie...
Dlatego porządnie zastanawiam się nad depilacją laserową. Opisz co nieco o swoich doświadczeniach z tym związanych. I jakie miałaś włoski? Ciemne, grube??
__________________

Duniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 03:27   #6
Kohezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 35
Dot.: plamki po depilacji

Bardzo jasna, skłonna do podrażnień skóra + czarne kłaki. Czyli zestaw idealny do depilacji laserem diodowym. Włosy wrastały mi okropnie. Żadne peelingi, specjalne preparaty (ni ziołowe, ni z mocznikiem) nie pomagały. Po depilacji czerwone kropki a nawet opuchlizna.

Jestem bardzo zadowolona z efektu. Nie jest idealnie gładko, ale zostało naprawdę niewiele włosów i to dużo delikatniejszych, i jaśniejszych, prawie niewidocznych, które spokojnie mogę ogolić maszynką zapewniając sobie spokój na jakiś tydzień. Kiedyś też nie mogłam używać golarki ze względu na podrażnienia. Późną jesienią lub zimą wybiorę się na "zabieg przypominjący" i wypalę niedobitki. Taki zabieg warto wykonywać raz na pół roku lub na rok w zależności od potrzeb (tak mi uczciwie doradziła już na starcie pani wykonująca zabieg), choć niektórzy twierdzą, że po serii powinien być już spokój raz na zawsze. Jedyne przed czym ostrzegam - boli, ale jeśli ktoś ma problemy w wrastającymi włoskami, to zniesie byle się uwolnić od kłopotu. Zresztą, pachy choć miejsce wrażliwe na ból, to mała powierzchnia.
Jest gdzieś na Wizażu sążnisty topic o depilacji laserowej, który studiowałam zanim sama się zdecydowałam.
Kohezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 06:33   #7
misiuuniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 278
Dot.: plamki po depilacji

d

Edytowane przez misiuuniaa
Czas edycji: 2011-10-12 o 07:17
misiuuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 16:27   #8
Duniaaa
Raczkowanie
 
Avatar Duniaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 163
Dot.: plamki po depilacji

Dziękuję Kohezja!
Ja ciągle czytam i czytam na temat metod, efektów... I coraz bardziej jestem na tak Nawet i ten ból zniosę żeby się kłaków i podrażnień pozbyć!
Ja niestety w chwili obecnej jestem baaardzo opalona po urlopie, więc poczekam do zimy, może do stycznia, aż troszkę poblednę i wtedy wybiorę się na laser.
__________________

Duniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 22:50   #9
lois lane 79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 13
Dot.: plamki po depilacji

Ja po depilacji stosuję nawilżający żel aloesowy, który koi podrażnienia i dodatkowo nawilża skórę. Dzięki niemu nie piecze mnie skóra a plamki znikają.
lois lane 79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.