Siniak pod paluchem-czekać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-04, 09:27   #1
punkUstrzyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Miesiąc temu zauważyłam u siebie na paluchu od nogi siniaka (taki ciemno siny). Prawdopodobnie zrobił mi się od butów. Trochę się martwię bo prawie nie znika. Nic mnie nie boli...mam czekać?

zapomniałam dodać że jest to siniak pod paznokciem...to z tego zdenerwowania, bo czytałam o jakichś przerażliwych metodach z igłą wycinaniem paznokcia...

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-08-04 o 10:14
punkUstrzyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 10:14   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Siniak pod paluchem-czekać?

To może wcale nie być siniak, tylko np. choroba paznokcia. Biegnij szybko do dermatologa!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 12:05   #3
punkUstrzyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Siniak pod paluchem-czekać?

bardzo się martwie. no nie wiem czy choroba bo nie ma zmian na powierzchni płytki, wyglada jak krwiak. niesamowicie boje sie lekarzy...
punkUstrzyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 12:45   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Siniak pod paluchem-czekać?

Cytat:
Napisane przez punkUstrzyki Pokaż wiadomość
bardzo się martwie. no nie wiem czy choroba bo nie ma zmian na powierzchni płytki, wyglada jak krwiak. niesamowicie boje sie lekarzy...

jeżeli panokiec zmienia kolor bez urazu mechanicznego to wymaga to natychmiastowej wizyty u lekarza! Nie wolno z tym zwlekać! To może być np. grzybica.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 12:55   #5
punkUstrzyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Siniak pod paluchem-czekać?

najśmieszniejsze jest to, że nie wiem czy miałąm uraz mechaniczny, nie przypominam sobie jakiegoś zajścia, w którym mogłabym odczuć ból... spróbuję się odważyć, choć przeraża mnie myśl o igle, mam nadzieje ze nie trzeba będzie używać "tego"
punkUstrzyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 12:59   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Siniak pod paluchem-czekać?

Cytat:
Napisane przez punkUstrzyki Pokaż wiadomość
najśmieszniejsze jest to, że nie wiem czy miałąm uraz mechaniczny, nie przypominam sobie jakiegoś zajścia, w którym mogłabym odczuć ból... spróbuję się odważyć, choć przeraża mnie myśl o igle, mam nadzieje ze nie trzeba będzie używać "tego"

Jeżeli to grzybica, to leczy się ją farmakologicznie, spokojnie. Dwa głębokie wdechy i marsz do lekarza.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 11:31   #7
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Siniak pod paluchem-czekać?

mam takie samo coś ;oo tez nie wiem skąd mi się to wzieło, nie znika juz od 2 tygodni ;o.
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-05, 11:52   #8
ewka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 275
Dot.: Siniak pod paluchem-czekać?

Ja mialam takie siniaki na duzym palcu, tylko, ze to dlatego ze ubralam za male buty i chodzilam w nich pol dnia... bolalo na poczatku, pozniej wcale.Zrobil sie wlasnie taki krwiak i zszedl mi paznokiec, tzn polowa paznokcia. Teraz jest wszystko ok, paznokiec odrosl i nic nie bolało. Pozdrawiam.
__________________

ewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 13:26   #9
bozyciesamosieuklada
Raczkowanie
 
Avatar bozyciesamosieuklada
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 405
Dot.: Siniak pod paluchem-czekać?

uchhhhhh... ja miałam takiego siniaka pod paznokciem i go później, jak przestał boleć - "wydłubałam" a teraz po 2 miesiącach obciełąm prawie do połowy paznokieć bo jeszcze mi nie urósł paznokieć i się bałam, że może jakoś niefortunnie zahacze i po paznokciuu...


teraz się zastanawiam, czy dobrze zrobiłam, a jeszcze zauważyłam żółte ślady na paznociach, ale nie wiem czy to nie jest czasem od lakieru.
bozyciesamosieuklada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 22:58   #10
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Siniak pod paluchem-czekać?

Nieco ponad dwa tygodnie temu miałam mały wypadek z paluchem... Niefortunnie ułożyłam dłoń gdy otwierałam drzwi do klatki schodowej mojego TŻ i zdarłam sobie sporo skóry z palca a pod paznokciem zrobił mi się siniak... Na początku paluch puchł i dość mocno bolał. Po tygodniu wszystko wróciło do normy - palec wrócił do swoich rozmiarów, mam w nim normalne czucie, nie boli a skóra wokół ładnie się zagoiła. A siniak dalej tam jest... Najgorsze jest to, że zrobił się jakby na dole paznokcia, a nie u góry, że mogłabym po prostu obciąć paznokcie i jakoś go usunąć...

Nie wiem za bardzo co mam robić. Nic mnie tam nie boli, nie puchnie, ale okropny siniak dalej tam jest! :/ Odnoszę wrażenie, że wraz ze wzrostem paznokcia on jakby idzie do góry, ale to może być złudne wrażenie... Co mam z tym siniakiem zrobić? W Internecie czytałam coś o jakiejś nagrzanej igle i usuwaniu... Przerażające to było... :|

Moje pytanie brzmi - co powinnam z tym paznokciem zrobić? Czekać? Iść do lekarza na usuwanie tego krwiaka?
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.