Witamina C z apteki - krople Juvit C, Cevikap - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-10, 13:44   #31
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

Jak dasz 2-4 krople alkoholu to nie powinno się nic dziać.
Alkohol zwiększa penetrację w głąb skóry serum i będzie się też lepiej wchłaniać.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 14:58   #32
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

z tym "nie chce mi sie" rozumiem Cie bardzo dobrze
Tez uzywalam gotowcow, ale po naczytaniu sie tego forum juz tego nie robie tylko zmieszalam sobie serum sama z kw. askorbinowego.
troche strachu, wyjdzie / nie wyjdzie... i juz je mam

Sek w tym, iz takie gotowe kropelki maja duzo gliceryny, ktora moze wyciagac wode ze skory, czyli z czasem wysusza.
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 15:09   #33
cattarina
Rozeznanie
 
Avatar cattarina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 502
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

O kurczątko, to ja już naprawdę nie wiem co mam robić.
Tyle tych mikstur i przepisów, że się gubię i nie wiem co wybrać.

Ehh...
A i jeszcze przyszło mi do głowy takie coś. Wyczytałam chyba na stronie łuskiewnika taką miksturę, ale nie jestem pewna czy dobrze zapamiętałam.
Mianowicie było tam napisane o toniku, który robiło się z olejku pichtowego, wody i 4 tabletek witaminy C ( żółtą powłoczkę należało zmyć a resztę tabletek rozpuścić w wodzie).

Co o tym myślicie??
cattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 15:10   #34
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

Zwłaszcza, że ja nie widzę żadnej różnicy w ilości "roboty" czy poświęconego na to czasu
Serum z Cevikapu - woda oczyszczona (trzeba kupić w aptece) + Cevikap + parę kropli alkoholu.
Serum z wit. C z Mazideł (opcja minimalistyczna, za Basią39) - woda oczyszczona + kw. askorbinowy + parę kropli alkoholu.
Przecież wychodzi zupełnie na to samo...

__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 15:14   #35
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

cattarina, w przypadku serum C naprawde warto przezwyciężyć "lenistwo", bo żadne Cevikapy czy Juvity ani się nie umywają do kwasu askorbinowego. No chyba że ktoś lubi mieć na twarzy coś w rodzaju zaschniętego syropu A akurat "serum" z witaminą C w najprostszej wersji to po prostu kwas rozpuszczony w wodzie - to po prostu nie może nie wyjść
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 16:09   #36
cattarina
Rozeznanie
 
Avatar cattarina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 502
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

O.K. To powiedzcie mi jeszcze kochane jak zrobić to najprostsze serum. W tych linkach jest kilka przepisów i nie wiem który wybrać.
No i czy rozjaśni mi ono sino-czerwone plamki po trądziku?
cattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 19:22   #37
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

Cytat:
Napisane przez cattarina Pokaż wiadomość
O.K. To powiedzcie mi jeszcze kochane jak zrobić to najprostsze serum. W tych linkach jest kilka przepisów i nie wiem który wybrać.
No i czy rozjaśni mi ono sino-czerwone plamki po trądziku?
Naj-naj-najprostsze: 1,5 ml kwasu askorbinowego na 10 ml wody destylowanej - to jest stężenie około 15%. Warto do tego wcisnąć jedną-dwie kapsułki naturalnej witaminy E (np. Tokovit 200),dla lepszej penetracji kilka kropli alkoholu, może byc też kilka kropli gliceryny. Ale ogólnie sam kwas rozpuszczony w wodzie też może być, chociaż witamina E wzmacnia działanie witaminy C.
Przebarwienia lepiej zaatakowac jakimiś kwasami, serum C owszem, pomoże je rozjaśnić, ale jakichś cudów nie oczekuj. Możesz liczyć na ogólnie lepszy, jaśniejszy i bardziej równomierny koloryt cery, ale samo serum plam pozapalnych nie zlikwiduje.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-11, 08:37   #38
cattarina
Rozeznanie
 
Avatar cattarina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 502
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

Ehh.. no to lipa. A skąd wziąć ten kwas? W aptece dostanę?
cattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 08:45   #39
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

W aptece i bez recepty, mi na mniejsze przebarwienia pomaga ACne Derm-20 zł.Poza tym polecam poczytać o kwasach na biochemii,trochę tego jest,ale warto się wysilić, bo ta wiedza przekłada się potem na wymierne rezulataty jeśli chodzi o pielęgnację
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 09:18   #40
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

Cytat:
Napisane przez cattarina Pokaż wiadomość
Ehh.. no to lipa. A skąd wziąć ten kwas? W aptece dostanę?
Cattarina, czy dokładnie czytasz to co piszą Dziewczyny. Wszystko jest w postach powyżej
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 10:00   #41
cattarina
Rozeznanie
 
Avatar cattarina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 502
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

No ok, przepraszam.

Postaram sie to serum zrobic samodzielnie. Dziekuje za wszystkie rady.
cattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-11, 11:23   #42
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

Cytat:
Napisane przez keyka Pokaż wiadomość
z tym "nie chce mi sie" rozumiem Cie bardzo dobrze
Tez uzywalam gotowcow, ale po naczytaniu sie tego forum juz tego nie robie tylko zmieszalam sobie serum sama z kw. askorbinowego.
troche strachu, wyjdzie / nie wyjdzie... i juz je mam

Sek w tym, iz takie gotowe kropelki maja duzo gliceryny, ktora moze wyciagac wode ze skory, czyli z czasem wysusza.
keyka nie chcę łapać za słówka... ale z tego co pamietam to do niedawna byłaś wielbicielką juvitu
podsuszyło Cię ?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 11:24   #43
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Naj-naj-najprostsze: 1,5 ml kwasu askorbinowego na 10 ml wody destylowanej - to jest stężenie około 15%. Warto do tego wcisnąć jedną-dwie kapsułki naturalnej witaminy E (np. Tokovit 200),dla lepszej penetracji kilka kropli alkoholu, może byc też kilka kropli gliceryny. Ale ogólnie sam kwas rozpuszczony w wodzie też może być, chociaż witamina E wzmacnia działanie witaminy C.
Przebarwienia lepiej zaatakowac jakimiś kwasami, serum C owszem, pomoże je rozjaśnić, ale jakichś cudów nie oczekuj. Możesz liczyć na ogólnie lepszy, jaśniejszy i bardziej równomierny koloryt cery, ale samo serum plam pozapalnych nie zlikwiduje.
15% na "dzień dobry" nie za mocno?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 13:30   #44
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
keyka nie chcę łapać za słówka... ale z tego co pamietam to do niedawna byłaś wielbicielką juvitu
podsuszyło Cię ?

dobrze pamietasz,
przyznaje, ze z lenistwa przyzwyczajalam sie do jego lekposci a raczej do widoku "oleistej twarzy" bo toto sie mi nie wchlanialo.
wierzylam, ze jak mam byc piekna to tak ma byc i juz

ale przestrzegalyscie mnie przed ta gliceryna (o wlasciwosciach ktorej wczesnie nie wiedzialam),
a ze wole chuchac na zime, w polowie buteleczki Juvitu wpadlam w sieci mazidlowe

aaa i jeszcze padlo chyba okreslenie Juvitu- archaiczny
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 13:48   #45
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

Cytat:
Napisane przez keyka Pokaż wiadomość

aaa i jeszcze padlo chyba okreslenie Juvitu- archaiczny
eeeee.... miałyśmy nie łapać się za słówka
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 15:41   #46
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co lepsze do cery przetłuszczającej się z zaskórnikami? JUVIT C czy CEVIKAP ?

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
15% na "dzień dobry" nie za mocno?
no racja, może być za mocno - ale ja jestem zwolenniczką tezy, że lepiej rozcieńczyć jeśli zaszczypie, niż nakładać jakieś byle 5%
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 18:19   #47
martina1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 34
Juwit C- pytanie

Mam parę pytanek odnośnie tego cudownego preparatu na buźkę

od jakiego wieku można stosować, ja mam 23 lata stan skóry niezły, ale to dlatego ze zaczęłam stosowac różne specyfiki na nią, kiedyś miałam suchą teraz chyba normalną
czy można stosować go oprócz twarzy pod oczy np. na noc
czy lepiej zrobić serię z juwitem czy nakładać cały czas
czy ta gliceryna nie spowodujeże skórka mi się przesuszy
czy moga go stosować osoby z naczynkami
czy juwitek można stosować np pod maskę z alg

Moje pytanie stąd że po wprzeczytaniu forum o juwitku od razu poleciałam do apteki i zakupiłam, muszę przyznać ze skórka jest jak u niemowlaka, taka nawilżona, cudnie różowiutka, malutkie zmarszczki wokół oczu wyprostowały się, ale boję się że na dłuższą metę mogłabym sobie zaszkodzić, bo wit C jest chyba dla min 30 latek prawda
http://sredniowiecze.zdrowo.info.pl/eliksir.html
Prosze poprawcie mnie jesli nie mam racji, z góry dziękuję za każdą wypowiedź i radę

Edytowane przez martina1983
Czas edycji: 2015-12-25 o 15:12
martina1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 19:56   #48
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Juwit C- pytanie

witaj na forum

wit. C, a więc i Juvit, można stosować niezależnie od wieku.
najlepiej stosować na dzień, ze względu na działanie antyrodnikowe, ale na noc też nie ma przeciwwskazań.
wit. C kumuluje się w skórze, więc co kilka dni można zrobić krótką przerwę.
faktycznie może przesuszyć skórę, dlatego większość osób stosuje serum zrobione z kwasu askorbinowego, który można kupić na http://www.mazidla.com albo cały zestaw składników do serum na http://www.biochemiaurody.com
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 15:46   #49
martina1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 34
Dot.: Juwit C- pytanie

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
witaj na forum

wit. C, a więc i Juvit, można stosować niezależnie od wieku.
najlepiej stosować na dzień, ze względu na działanie antyrodnikowe, ale na noc też nie ma przeciwwskazań.
wit. C kumuluje się w skórze, więc co kilka dni można zrobić krótką przerwę.
faktycznie może przesuszyć skórę, dlatego większość osób stosuje serum zrobione z kwasu askorbinowego, który można kupić na http://www.mazidla.com albo cały zestaw składników do serum na http://www.biochemiaurody.com
Aha ślicznie dziekuje Justa za odp, więc czy to znaczy ze jak kupie to gotowe serum to równiez nie ma ograniczeń wiekowych do jego stosowania, czytałam też na jtórymś forum ze to gliceryna powoduje wysuszanie skóry w juwicie, a w tym gotowym do kupienia przepisie też jest gliceryna, czy aby napewno nie wysuszę sobie skóry dodatkowo
i w tym przepisie pisze ze
"Dodatkowe składniki, których brak w zestawie i które należy dostarczyć:
Spirytus rektyfikowany 95% vol. (alkohol etylowy) " czy to znaczy ze mam go dokupić czy nie muszę
i ostatnie pytanie jak ma się to serum dla cery naczynkowej, i czy można go zrobić bez alkoholu-jakie on ma znaczenie w tym serum

Edytowane przez martina1983
Czas edycji: 2011-05-31 o 13:49
martina1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-10, 20:35   #50
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Juwit C- pytanie

A jak ten Juvit stosujesz? Normalnie wsmarowujesz, czy jak?? Oświećcie mnie ciemną
rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 16:44   #51
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Juwit C- pytanie

Juvit mozesz rozcienczac jesli jest za tłusty, wtedy mneijsze jest stezenie witaminy C, jednak konsystencja lzejsza. przy odpowiednim nawodnienieu organizmu gliceryna jest ok, jesli jest wigotnosc powietrza w normie to gliceryna bierze wilgoc z powietrza i zatrzymuje w skorze, jednak jesli nie to bierze z wnętrxza skory i to moze przyczyniac sie doi wysuszania od srodnka
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 08:06   #52
issssa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Juvit/ Cevikap

Cześć dziewczyny, mam pytanie czy można stosować tokovit E400 bez obaw na twarz? czytałam, że dziewczyny używają pod oczy i jest ok, ale czy jest to bezpieczne? jest E400 w ogóle jest na receptę węc chyba nie jest to takie obojętne.. może lepiej używać E200? i czy jeżeli dodam sobie ten tokovit do kropli cevikap to trzeba je trzymać w lodówce? i ile dać na 1 buteleczkę?
issssa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 10:59   #53
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Kwasy na noc i Juvit C na dzień - za dużo ?

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
nie, wit. C jest zalecana właśnie na dzień, bo działa antyrodnikowo.

pobijam!!!

Z wypowiedzi cytowanej mam rozumieć, że stosowanie filtrów przy nakładaniu np. Juvitu C na dzień nie jest konieczne??
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 12:55   #54
yumei
Zadomowienie
 
Avatar yumei
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 902
Juvit - z czym można mieszać?

kupiłam juvit, zastosowałam najpierw bezpośrednio na skórę (bo podobno można), ale to nie zdało egzaminu. po pierwszej wspólnej nocy obudziłam się ze skorupą na twarzy... mam więc pytanie z czym można go wymieszać aby uzyskać lżejszą konsystencję (oprócz wariantu z wodą destylowaną i wit. e)? czy może to być np. hydrolat? w jednym z wątków B.Kwiatkowskiej, autorki pomysły, była informacja, że wit. C w postaci Juvitu może niekorzystnie zadziałać np po zmieszaniu z kremem, więc chciałabym się upewnić.
__________________
wymiana kosmetyków, minerałów, kolorówki i perfum niszowych:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1266247

wymiana ciuchów
(boho, etno, klasyka, znane marki i vintage)
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post49267406
yumei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 11:38   #55
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: Juvit - z czym można mieszać?

Cytat:
Napisane przez yumei Pokaż wiadomość
kupiłam juvit, zastosowałam najpierw bezpośrednio na skórę (bo podobno można), ale to nie zdało egzaminu. po pierwszej wspólnej nocy obudziłam się ze skorupą na twarzy... mam więc pytanie z czym można go wymieszać aby uzyskać lżejszą konsystencję (oprócz wariantu z wodą destylowaną i wit. e)? czy może to być np. hydrolat? w jednym z wątków B.Kwiatkowskiej, autorki pomysły, była informacja, że wit. C w postaci Juvitu może niekorzystnie zadziałać np po zmieszaniu z kremem, więc chciałabym się upewnić.
Wrzuć w youtube nazwę użytkowniczki "makijazekasid", tytuł filmu ABC pielęgnacji przeciwzmarszczkowej lub pielęgnacja przeciwzmarszczkowa - jakoś tak - tam ona podaje przepis na serum antyzmarszczkowe na bazie juvit C ze strony Basi Kwiatkowskiej. Ja robię i polecam
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 10:35   #56
yumei
Zadomowienie
 
Avatar yumei
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 902
Dot.: Juvit - z czym można mieszać?

dziękuję. ale to pewnie przepis na bazie wody destylowanej, czy nie? chciałabym, aby ktoś, kto zna się na rzeczy, doradził mi na temat mieszania juvitu z konkretnymi rzeczami - np. hydrolatem, kwasem hialuronowym, żelem aloesowym z gorvity . czy tak można czy raczej nie, bo nie wiadomo co z czym jak zadziała? w sumie hydrolaty powstają w procesie destylacji, ale nie wiem czy mogą zastąpić wodę destylowaną ;P?
__________________
wymiana kosmetyków, minerałów, kolorówki i perfum niszowych:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1266247

wymiana ciuchów
(boho, etno, klasyka, znane marki i vintage)
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post49267406
yumei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 13:45   #57
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: Juvit - z czym można mieszać?

Cytat:
Napisane przez yumei Pokaż wiadomość
dziękuję. ale to pewnie przepis na bazie wody destylowanej, czy nie? chciałabym, aby ktoś, kto zna się na rzeczy, doradził mi na temat mieszania juvitu z konkretnymi rzeczami - np. hydrolatem, kwasem hialuronowym, żelem aloesowym z gorvity . czy tak można czy raczej nie, bo nie wiadomo co z czym jak zadziała? w sumie hydrolaty powstają w procesie destylacji, ale nie wiem czy mogą zastąpić wodę destylowaną ;P?
Aha - to dla mnie za wysoka szkoła. ja Ci nie doradzę. Stosuję przepis podany przez Basię Kwiatkowską dodając wodę destylowaną ale też chętnie dowiem się czy zamiast niej mogę dorzucić mój kochany hydrolat z kocnaki
Także jak któraś ma wiedzę i ochotę może się wypowie
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 16:49   #58
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Juvit - z czym można mieszać?

Wydaje mi się, że można zmieszać z hydrolatem, ale to tylko "wydaje mi się" :/
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 20:14   #59
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Juvit - z czym można mieszać?

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że można zmieszać z hydrolatem, ale to tylko "wydaje mi się" :/
Podczepiam się-czy można dodać hydromanil do serum z juvitem?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 13:11   #60
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Juvit - z czym można mieszać?

Z tego co wiem, to hydrolaty odpadają.

Wrzucam post z wątku bodajże mazidłowego:
Cytat:
co do serum z wit. c - powszechna jest zasada, że wit. c nie łączymy z ekstraktami roślinnymi, więc teoretycznie olejki i hydrolat odpadają /wit. c może wyłapać zawarte w nich śladowe ilości metali ciężkich i zamiast działać jako antyoksydant - mieć właściwości wręcz przeciwne/; dlatego zwykle po użyciu hydrolatu odczekuje się co najmniej kwadrans, zanim nałożymy serum; tak więc ja akurat hydrolat i olejki bym odpuściła i zaakceptowała zapach serum
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.