Pare pytań odnośnie paznokci i produktow.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-05, 12:28   #1
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381

Pare pytań odnośnie paznokci i produktow..


Mam pare pytań:

1) Gdzie można dostać pilnik szklany ( jeden z tych najwyzej ocenionych w KWC)?

2) Jak to robicie,ze malując paznokcie ciemnym kolorem, tuz przy skorkach wszystko jest rowne ( chodzi mi o lakier- ze jest ladnie, rowniutko rozprowadzony.. ? Czy to wprawa czy.. uzywacie jakiegos nie wiem.. specyfiku ktory ladnie reguluje ksztalt?

3) Czy ktoś może mi polecić lakier beżowy do paznokci z Inglota który będzie troszkę bardziej kryjacy od numeru 82 ( ten jest dla mnie za jasny.. własciwie to czuje sie w nim jak w lakierze bezbarwnym..) Chcialabym aby efekt byl troszkę lepszy.. Ale nie chcialabym i przesadzic.. Dlatego o jeden ewentualnie o dwa odcienie ciemniejszy chcialabym.. Czy ktos wie w jaki numer powinnam celowac?

4) Czy malujac paznokcie kolorem dajmy na to czarnym lub innym ciemnym, najpierw malujecie je bezbarwnym a dopiero pozniej nakladacie kolorowy? Ile warts lakieru nakladacie?

5)Czy możecie polecić mi dobry i niedrogi zmywacz do paznokci bezacetonowy? Kupilam niedawno acetonowy z Rossmana ten z migdalami i moje paznokcie po nim sa w bardzo zlym stanie.... Ten zmywacz straszliwie zniszczyl mi je (

6) No i.. szukam taniego lakieru, ktory utrzymywalby sie na paznokciach 3 dni bez rzadnego scierania koncowek ( taki do 10 zl). Co proponujecie?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 13:51   #2
a_gusiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: HeavenlyNails, Warszawa
Wiadomości: 64
GG do a_gusiaczek
Dot.: Pare pytań odnośnie paznokci i produktow..

2) wprawa
3) ciężko jest doradzić... myślę, że i tak najlepiej zobaczyć kolor na własne oczy
4) zawsze baza jako pierwsza warstwa
5) używamy dużych pojemności z hurtowni kosmetycznych wiec nie potrafię odpowiedzieć
6) czas utrzymywania się lakieru na paznokciach zależy też od przygotowania płytki - nie zawsze od jego ceny
a_gusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 14:09   #3
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Pare pytań odnośnie paznokci i produktow..

Cytat:
Napisane przez a_gusiaczek Pokaż wiadomość
2) wprawa
3) ciężko jest doradzić... myślę, że i tak najlepiej zobaczyć kolor na własne oczy
4) zawsze baza jako pierwsza warstwa
5) używamy dużych pojemności z hurtowni kosmetycznych wiec nie potrafię odpowiedzieć
6) czas utrzymywania się lakieru na paznokciach zależy też od przygotowania płytki - nie zawsze od jego ceny
Dziekuje bardzo za odpowiedz. A... baza czyli... np. co? Czy bazą można nazwać lakier bezbarwny?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 15:45   #4
zygzak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 314
Dot.: Pare pytań odnośnie paznokci i produktow..

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za odpowiedz. A... baza czyli... np. co? Czy bazą można nazwać lakier bezbarwny?
baza to baza, np nail tek II a nie lakier. to jest inna funkcja, niewymienna.

pilniki szklane są we wszystkich lepszych drogeriach. zmywacz moze byc bezacetonowy inglot.

lakiery: jest wiele bardzo dobrych do 10 zł, akurat inglot to nie jest najlepsza marka i co najmniej 4 razy za droga. poszukaj na forum, w recenzjach...

lakier dobrze sie trzyma jak masz base, top i dobrze odtłuścisz paznokcie. lakiery za 2 złote mogą się spokojnie trzymać lepiej niż te za 100 zł.
zygzak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 15:49   #5
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Pare pytań odnośnie paznokci i produktow..

Cytat:
Napisane przez zygzak Pokaż wiadomość
baza to baza, np nail tek II a nie lakier. to jest inna funkcja, niewymienna.

pilniki szklane są we wszystkich lepszych drogeriach. zmywacz moze byc bezacetonowy inglot.

lakiery: jest wiele bardzo dobrych do 10 zł, akurat inglot to nie jest najlepsza marka i co najmniej 4 razy za droga. poszukaj na forum, w recenzjach...

lakier dobrze sie trzyma jak masz base, top i dobrze odtłuścisz paznokcie. lakiery za 2 złote mogą się spokojnie trzymać lepiej niż te za 100 zł.
No wiec.. Co to jest ten TOP i... jak paznokcie się odtłuszcza? Tzn np nakładając lakier zaraz po zmyciu poprzedniego zmywaczem?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 17:33   #6
zygzak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 314
Dot.: Pare pytań odnośnie paznokci i produktow..

top to top coat np sally hansen insta dri lub seche vite.

odtluszczzasz mydlem myjąc ręce.
zygzak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 18:37   #7
antii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 600
Dot.: Pare pytań odnośnie paznokci i produktow..

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Mam pare pytań:

1) Gdzie można dostać pilnik szklany ( jeden z tych najwyzej ocenionych w KWC)?

2) Jak to robicie,ze malując paznokcie ciemnym kolorem, tuz przy skorkach wszystko jest rowne ( chodzi mi o lakier- ze jest ladnie, rowniutko rozprowadzony.. ? Czy to wprawa czy.. uzywacie jakiegos nie wiem.. specyfiku ktory ladnie reguluje ksztalt?

3) Czy ktoś może mi polecić lakier beżowy do paznokci z Inglota który będzie troszkę bardziej kryjacy od numeru 82 ( ten jest dla mnie za jasny.. własciwie to czuje sie w nim jak w lakierze bezbarwnym..) Chcialabym aby efekt byl troszkę lepszy.. Ale nie chcialabym i przesadzic.. Dlatego o jeden ewentualnie o dwa odcienie ciemniejszy chcialabym.. Czy ktos wie w jaki numer powinnam celowac?

4) Czy malujac paznokcie kolorem dajmy na to czarnym lub innym ciemnym, najpierw malujecie je bezbarwnym a dopiero pozniej nakladacie kolorowy? Ile warts lakieru nakladacie?

5)Czy możecie polecić mi dobry i niedrogi zmywacz do paznokci bezacetonowy? Kupilam niedawno acetonowy z Rossmana ten z migdalami i moje paznokcie po nim sa w bardzo zlym stanie.... Ten zmywacz straszliwie zniszczyl mi je (

6) No i.. szukam taniego lakieru, ktory utrzymywalby sie na paznokciach 3 dni bez rzadnego scierania koncowek ( taki do 10 zl). Co proponujecie?
ad.4 zawsze używam bezbarwnego lakieru albo bondera. ile warstw np. czarnego koloru? zależy jak lakier kryje ... 1-2 warstwy, niektóre lakiery wymagają nawet 3

ad5. ja używam zmywacza z biedronki ok 4zł

ad.6 jeśli do 10zł bo polecam lakiery barbra/color alike albo lakiery bell GW , przyzwoite
a jeśli chcesz żeby lakier się nie ścierał to zainwestuj w bonder, u mnie się sprawdza
__________________
Wszystko o lakierach i nie tylko
http://ecosmetics.blogspot.com/



antii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 19:10   #8
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Pare pytań odnośnie paznokci i produktow..

Cytat:
Napisane przez antii Pokaż wiadomość
ad.4 zawsze używam bezbarwnego lakieru albo bondera. ile warstw np. czarnego koloru? zależy jak lakier kryje ... 1-2 warstwy, niektóre lakiery wymagają nawet 3

ad5. ja używam zmywacza z biedronki ok 4zł

ad.6 jeśli do 10zł bo polecam lakiery barbra/color alike albo lakiery bell GW , przyzwoite
a jeśli chcesz żeby lakier się nie ścierał to zainwestuj w bonder, u mnie się sprawdza
Co to jest Bonder i ile kosztuje?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 20:49   #9
antii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 600
Dot.: Pare pytań odnośnie paznokci i produktow..

bonder -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,31280,bonder.html
już nie pamiętam ile kosztował bo kupowałam go w tamtym roku na targach ... ale coś ok 30zl , na pewno nie więcej
__________________
Wszystko o lakierach i nie tylko
http://ecosmetics.blogspot.com/



antii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 08:21   #10
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Pare pytań odnośnie paznokci i produktow..

Cytat:
Napisane przez a_gusiaczek Pokaż wiadomość
2
6) czas utrzymywania się lakieru na paznokciach zależy też od przygotowania płytki - nie zawsze od jego ceny
a także od pracy jaką się wykonuje Ja np. pisząc cały dzień na komputerze w pracy po jednym dniu miałam już lekko starte końcówki, niezależnie czy to był OPI czy Golden Rose. Odkąd już tyle nie piszę problem zniknął i spokojnie 3 dni mogę chodzić z jednym lakierem.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 09:32   #11
yesiwantyouback6
Przyczajenie
 
Avatar yesiwantyouback6
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Wiadomości: 2
Dot.: Pare pytań odnośnie paznokci i produktow..

1) nie wiem skąd zachwyt nad szklanymi pilnikami bo u mnie w ogóle się nie sprawdził słabo piłował paznokcie i szybko się zużył... no ale to tylko moje odczucia polecam pilniki papierowe
2) może wprawa, ale dużo też zależy od rodzaju pędzelka w danym lakierze
3) spróbuj poszukać w innych firmach, na pewno znajdziesz coś ciekawego
4) zawsze dwie warstwy odżywki Sally Hansen Nailgrowth Miracle paznokcie cudownie po niej rosną! no i dwie warstwy lakieru na to
5) z biedronki bezacetonowy, nie zauważyłam, żeby robił coś złego z paznokciami
6) Golden Rose, Essence, tanie i duuuży wybór kolorków na moich paznokciach lakier bez odprysków trzyma się do 6 dni, a z lekką poprawką 10, więc myślę, że to nie kwestia ceny lakieru, lecz 'zdrowia' płytki paznokciowej dobra odżywka na pewno dużo zdziała
pozdrawiam serdecznie
yesiwantyouback6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-10, 19:29   #12
maartuchaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 119
Dot.: Pare pytań odnośnie paznokci i produktow..

odnośnie pkt 3. Odcień 332 z inglota to idealnie kryjący beż
maartuchaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.