mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-13, 18:28   #1
live199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 26

mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto


Witam
chcialam poruszyc temat wyksztalcenia w naszym kraju,w tym roku koncze studia na kierunku bankowosci,przyznam,ze pracuje od roku w skoku,gdzie nikt nie pytal sie o moje wyksztalcenie,pracuja tam osoby po zawodowej szkole,gdzie tak na prawde nie liczy sie status edukacji.zarabiam 1400brutto z wielka laska,gdzie normalnie w banku ludzie zarabiaja ok.2tys.nie mam szczescia w zyciu i wiem,ze jesli kiedys dostane sie do banku to bedzie to wynik mojej pracy,inne osoby dostaja sie po znajomosci,po szkole sredniej.zawsze sie zastanawialam w czym tkwi rzecz,ing oglasza sie,ze kasjer to tylko srednia szkola,ja tymczasem wysylajac cv nigdy nie zostalam zaproszona nawet na rozmowe,z wielka laska odbebnilam praktyki a tymczasem pracuja tam osoby tez po zawodowej szkole,jak to jest?czlowiek pracuje 5lat,konczy pelno kursow i wali za marne grosze.ostatnio jak pokazywali strajki w warszawie widzialam plakietke "wozna1100zl",pomysla lam o sobie,ktora walczyla o kazdy egzamin i teraz nie ma nawet 1200 na reke a tu prosze wozna ma 1100 bez odpowiedzialnosci,ja tymczasem nie wiem w pracy w co rece wsadzic,bo tyle mam pracy i odpowiedzialnosci...
live199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 18:36   #2
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Można spytać, czym konkretnie się zajmujesz?

Myślę, że powinnaś przemęczyć ten rok czy dwa i starać się max. dużo nauczyć i wtedy na pewno będzie Ci łatwiej zarabiać więcej. Co do mgr bankowości... ja jestem mgr finansów i bankowości i szczerze mówiąc, po studiach (dziennych i skończonych z dobrym wynikiem na raczej renomowanej państwowej uczelni) to ja guzik wiedziałam o pracy w bankowości*. Przeżyłam szok, gdy zaczęłam pracować w zawodzie, i dopiero tam zaczął się robić ze mnie pracownik. Studia to...było przedszkole, przynajmniej dla mnie. Tak, że nie przeceniałabym tytułu (choć niewątpliwie należy go mieć) i nie wymagała za dużo zbyt szybko, staraj się, ucz, a na pewno dostanie dobrego stanowiska będzie kwestią czasu.**

* Nie wykluczam istnienia jednostek zdolniejszych, które już po magisterce wiedzą co i jak, no ale ze mną właśnie tak było.

** Z własnego przykładu bez znajomości


PS Do większości stanowisk w Pl bankach studia są zupełnie niepotrzebne.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-03-13 o 18:39
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 23:09   #3
pimboLowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 281
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Cytat:
Napisane przez live199 Pokaż wiadomość
Witam
chcialam poruszyc temat wyksztalcenia w naszym kraju,w tym roku koncze studia na kierunku bankowosci,przyznam,ze pracuje od roku w skoku,gdzie nikt nie pytal sie o moje wyksztalcenie,pracuja tam osoby po zawodowej szkole,gdzie tak na prawde nie liczy sie status edukacji.zarabiam 1400brutto z wielka laska,gdzie normalnie w banku ludzie zarabiaja ok.2tys.nie mam szczescia w zyciu i wiem,ze jesli kiedys dostane sie do banku to bedzie to wynik mojej pracy,inne osoby dostaja sie po znajomosci,po szkole sredniej.zawsze sie zastanawialam w czym tkwi rzecz,ing oglasza sie,ze kasjer to tylko srednia szkola,ja tymczasem wysylajac cv nigdy nie zostalam zaproszona nawet na rozmowe,z wielka laska odbebnilam praktyki a tymczasem pracuja tam osoby tez po zawodowej szkole,jak to jest?czlowiek pracuje 5lat,konczy pelno kursow i wali za marne grosze.ostatnio jak pokazywali strajki w warszawie widzialam plakietke "wozna1100zl",pomysla lam o sobie,ktora walczyla o kazdy egzamin i teraz nie ma nawet 1200 na reke a tu prosze wozna ma 1100 bez odpowiedzialnosci,ja tymczasem nie wiem w pracy w co rece wsadzic,bo tyle mam pracy i odpowiedzialnosci...
zdenerwowałaś mnie, a czym woźna jest gorsza od Ciebie?
Nosisz się z tytułem mgr? a co to taki wielki wyczyn skończyć studia, w dzisiejszych czasach to nic wyjątkowego. A jako człowiek osoba z podstawowym wykształceniem, albo zawodowym może być lepszym człowiekiem od Ciebie, Pani mgr od siedmiu boleści..., przepraszam, ale przypadkiem trafiłam na wątek i ogólnie mam ciśnienie na takie osoby jak Ty.
pimboLowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 04:23   #4
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

tak to jest, ze teraz liczy się doświadczenie a nie papierek
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 05:35   #5
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Cytat:
Napisane przez pimboLowa Pokaż wiadomość
zdenerwowałaś mnie, a czym woźna jest gorsza od Ciebie?
.
Na przykład tym, że ma pewnie ze 20 lat doświadczenia, i NADAL zarabia 1100 zł To jest dopiero nie fair.

---------- Dopisano o 06:35 ---------- Poprzedni post napisano o 06:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
tak to jest, ze teraz liczy się doświadczenie a nie papierek
Papierek też jest potrzebny (w niektórych zawodach), niemniej słusznie, że doświadczenie się liczy.

No nie wiem ja po prostu nie pojmuję halo ze studiami, i zawiść przeze mnie nie przemawia, bo przecież też skończyłam.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 05:44   #6
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Cytat:
Napisane przez live199 Pokaż wiadomość
czlowiek pracuje 5lat,konczy pelno kursow i wali za marne grosze.ostatnio jak pokazywali strajki w warszawie widzialam plakietke "wozna1100zl",pomysla lam o sobie,ktora walczyla o kazdy egzamin i teraz nie ma nawet 1200 na reke a tu prosze wozna ma 1100 bez odpowiedzialnosci,ja tymczasem nie wiem w pracy w co rece wsadzic,bo tyle mam pracy i odpowiedzialnosci...
Owszem, ale woźna pozostanie na tym poziomie prawdopodobnie do emerytury, natomiast ty masz - z w miarę sensownymi studiami, kursami, językami - duże szanse piąć się po szczeblach kariery. Do tego oczywiście trzeba sporo szczęścia, samozaparcia i odwagi. Moja znajoma (mgr ekonomii) od ok. 15 lat pracuje w dużym banku i wciąż jej pensja jest na poziomie 2500 zł brutto, bo zwyczajnie nie ma parcia, żeby więcej osiągnąć. Wiele zależy od predyspozycji człowieka, a nie tylko wykształcenia i doświadczenia.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 07:16   #7
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Za Twoje wykształcenie pracodawca zapłaci wtedy, gdy uważa, że jest ono potrzebne do wykonywania danej pracy. Jeżeli jest tak jak mówisz, że na tych samych stanowiskach z takim samym zakresem obowiązków pracują osoby po szkole zawodowej to trudno się dziwić zarobkom. Jeżeli znasz 6 języków i masz doktorat, a ja potrzebuję po prostu osoby do wprowadzania danych do kompa to nie zapłacę za to Twój cały wachlarz umiejętności tylko tyle ile muszę za pracę którą wykonujesz. Poza tym pracownika świeżo po szkole trzeba wdrożyć i najczęściej nie będzie on zarabiał tyle co osoba z doświadczeniem, a bez tytułu.
Jeśli miałabym coś radzić to ucz się, pnij się w górę, albo szukaj pracy gdzie docenią Twoje wykształcenie.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 08:15   #8
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

A co ma powiedzieć inżynier ochrony środowiska co pracuje jako sprzątaczka?Moja koleżanka ze stódiów tak właśnie ma.Albo ekspendientka-doktorantka filozofii(inna znajona)?
Wg mnie,autorko wątku, i tak nie zarabiasz źle jak na osobę, która pracuje dopiero rok i jeszcze studiów nie skończyła.I chociaż zdobywasz doświadczenie w branży podobnej do zawodu.Wiele ludzo zaraz po studiach idzie na staże za grosze albo wolontariaty i dałoby się pokriić za tw 1400 zł brutto.Może pracodawca z czasem Cie doceni i zacznie płacić więcej,a jak nie to szukaj innej pracy gdzie oferują większe zarobki.
W państwowych firmach płacą chyba za wykształcenie.

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2011-03-14 o 08:28
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 08:18   #9
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

W 99% jedynym miejscem, gdzie docenia się wykształcenie i wiedzę jest szkoła wyższa; czyli jeśli ktoś zna 6 języków i zrobił doktorat, a nie przepracował w życiu jednego dnia, to może jedynie sprzedawać frytki w MC.'D, co jest jakoby oczywiste.

Na 100 pracodawców (w tym ja) 99 z nich powie Ci, że ważniejsze jest 5 lat doświadczenia (i ewentualnie szkoleń) niż 5 lat studiów; bo niestety na 99% kierunków studiów uczy się jedynie teorii (a i to rzadko, ja studiowałam kilka kierunków, w tym prawo, i na żadnym z nich nie nauczono mnie nic wspólnego z pracą, mimo że pracuję w branży).

Już gdzieś kiedyś wspominałam, że od 3 miesięcy rekrutuję pracowników do mojej firmy i jeszcze do dwóch innych spółek i jestem załamana tak poziomem CV, które do mnie przychodzą i poziomem osób, które zapraszam na rozmowy kwalifikacyjne.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 08:31   #10
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
W 99% jedynym miejscem, gdzie docenia się wykształcenie i wiedzę jest szkoła wyższa;
Racja, jednak bywa i tak, że do pewnego poziomu awansują wszyscy, a potem już tylko osoby z wyższym. Studiowałam na licencjacie z osobami właśnie pracującymi w banku, które musiały się obronić żeby objąć wyższe stanowisko ( i nie była to bankowość, a socjologia). Dodam jeszcze, że osobiście nie znam osoby pracującej w banku po bankowości.

Poziom studiów i użyteczność wiedzy tam zdobytej to już zupełnie inna bajka.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 08:36   #11
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Racja, jednak bywa i tak, że do pewnego poziomu awansują wszyscy, a potem już tylko osoby z wyższym. Studiowałam na licencjacie z osobami właśnie pracującymi w banku, które musiały się obronić żeby objąć wyższe stanowisko ( i nie była to bankowość, a socjologia). Dodam jeszcze, że osobiście nie znam osoby pracującej w banku po bankowości.
Jasne, i to fajnie pokazuje, że studia powinno się robić w trakcie pracy, wtedy wynosi się z nich wiedzę, bo na bieżąco porównuje się teorię z praktyką i przynois to większe korzyści. Dodatkowo człowiek doświadczony w pracy, starszy ma lepszy pogląd na to, co chce robić w życiu i w jakim kierunku chce się kształcić, i nie wybiera studiów na sucho (i jest mniejsza szansa, że po kilku latach wybór studiów nie okaże się błędem).

Dodatkowo, o czym ktoś tu wspomniał, żeby piąć się wyżej nie potrzeba tylko studiów i doświadczenia, a ogromnych predyspozycji miękkich, odpowiedniego charakteru, osobowości i temperamentu. A tego nie uczy się na studiach.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 08:44   #12
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jasne, i to fajnie pokazuje, że studia powinno się robić w trakcie pracy, wtedy wynosi się z nich wiedzę, bo na bieżąco porównuje się teorię z praktyką i przynois to większe korzyści. Dodatkowo człowiek doświadczony w pracy, starszy ma lepszy pogląd na to, co chce robić w życiu i w jakim kierunku chce się kształcić, i nie wybiera studiów na sucho (i jest mniejsza szansa, że po kilku latach wybór studiów nie okaże się błędem).

Dodatkowo, o czym ktoś tu wspomniał, żeby piąć się wyżej nie potrzeba tylko studiów i doświadczenia, a ogromnych predyspozycji miękkich, odpowiedniego charakteru, osobowości i temperamentu. A tego nie uczy się na studiach.
Amen
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 11:32   #13
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Cytat:
Napisane przez pimboLowa Pokaż wiadomość
zdenerwowałaś mnie, a czym woźna jest gorsza od Ciebie?
Nosisz się z tytułem mgr? a co to taki wielki wyczyn skończyć studia, w dzisiejszych czasach to nic wyjątkowego. A jako człowiek osoba z podstawowym wykształceniem, albo zawodowym może być lepszym człowiekiem od Ciebie, Pani mgr od siedmiu boleści..., przepraszam, ale przypadkiem trafiłam na wątek i ogólnie mam ciśnienie na takie osoby jak Ty.
ale jadem pije od ciebie. Różnica jest duża, ale nie jest to wyznacznik bycia kimś lepszym.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 14:15   #14
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

OMG! ja kiedyś wysłałam CV do skoku, ale na szczęście nawet się nie odezwali do mnie. podobno tam jest brak jakichkolwiek perspektyw na rozwój. posiedz z rok i rzuć to w diabły! z doświadczeniem będzie już łatwiej.
__________________
Zielona Wyspa


Edytowane przez ikonka10
Czas edycji: 2011-03-15 o 22:16
ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 15:48   #15
nadia_
Raczkowanie
 
Avatar nadia_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 87
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Czyli nie przyjmiesz nikogo do pracy mimo, że będziesz potrzebować pomocy? Super!



Nie podważam Twoich kompetencji, bo ich nie znam, ale chyba musisz trochę dojrzeć i nabrać pokory zanim znajdziesz pracę lub staż. Nie wiem dlaczego samo wykształcenie ma być determinantą zarobków. Jeśli chcesz zarabiać więcej zmień pracę, jeśli nie ma ofert najwidoczniej Twoje umiejętności nie są więcej warte na obecnym rynku pracy. Może to Twoja wina, bo trzeba było pójść po maturze do pracy i zdobywać doświadczenie, a nie trwonić państwowe pieniądze na studiach i tracić czas.
nadia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 21:11   #16
live199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 26
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Witam
chciałam się odnieść do wypowiedzi.jest mi przykro,że w naszym kraju nie docenia się ludzi z wykształceniem.wiadomo,że ukończenie studiów w dzisiejszych czasach to nic trudnego,znam osoby, które miały więcej szczęścia niż rozumu-jednak w moim przypadku studia to efekt wyrzeczeń moich rodziców, którzy odbierali sobie chleba żeby tylko dać mi edu...sama siedziałam na stażu w ing, gdzie patrzono na mnie jak na debilkę bo w końcu co może robić stażysta...nic!śmieszne jest to,że dużo osób,które kończą bankowość nie mogą znaleźć pracy w tej dziedzinie...a inni od tak siedzą w bankach.co do wypowiedzi w czym jest gorsza woźna ode mnie?pewnie w niczym.ale gdybym wiedziała,że dziś moje zarobki będą oscylowały na poziomie wynagrodzenia woźnej to pewnie nie siedziałabym tyle w książkach!pozostaje kwestia ambicji, które warto mieć. Na dzień dzisiejszy czuje się jedynie spełniona bo same przyznacie,że zarobek jest marny jak na dzisiejszą erę...
live199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 21:50   #17
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

a kto przewidział, że za 5 lat Polska będzie stała na skraju upadłości? i trzeba łapać pracę póki jeszcze była? jakbym to wiedziała to bym sobie tyłka nie zawracała jakimiś studiami.
__________________
Zielona Wyspa


Edytowane przez ikonka10
Czas edycji: 2011-03-15 o 22:17
ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 07:50   #18
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

No nie chcecie mi chyba powiedzieć, że 5 lat temu nie oglądałyście telewizji, nie słuchałyście radia, nie czytałyście gazet ? Wszędzie trąbiono o tym, że absolwenci nie mogą znaleźć pracy, że kierunki humanistyczne produkują bezrobotnych, że na rynku pracy jest ciężko ? Ja to doskonale pamiętam, wypowiedzi przedsiębiorców o niskim poziomie studiów, o ich nieprzydatności w pracy, o braku przedmiotów przygotowujących do pracy (choćby głupiej obsługi sprzętu biurowego, kursów komputerowych itp.).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 08:29   #19
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Cytat:
Napisane przez live199 Pokaż wiadomość
Witam
chciałam się odnieść do wypowiedzi.jest mi przykro,że w naszym kraju nie docenia się ludzi z wykształceniem.wiadomo,że ukończenie studiów w dzisiejszych czasach to nic trudnego,znam osoby, które miały więcej szczęścia niż rozumu-jednak w moim przypadku studia to efekt wyrzeczeń moich rodziców, którzy odbierali sobie chleba żeby tylko dać mi edu...sama siedziałam na stażu w ing, gdzie patrzono na mnie jak na debilkę bo w końcu co może robić stażysta...nic!śmieszne jest to,że dużo osób,które kończą bankowość nie mogą znaleźć pracy w tej dziedzinie...a inni od tak siedzą w bankach.co do wypowiedzi w czym jest gorsza woźna ode mnie?pewnie w niczym.ale gdybym wiedziała,że dziś moje zarobki będą oscylowały na poziomie wynagrodzenia woźnej to pewnie nie siedziałabym tyle w książkach!pozostaje kwestia ambicji, które warto mieć. Na dzień dzisiejszy czuje się jedynie spełniona bo same przyznacie,że zarobek jest marny jak na dzisiejszą erę...
Gratuluje podejścia, jeśli takie właśnie prezentowałaś przez cały okres stażu to nie dziwie się że cie nie przyjeli.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 08:41   #20
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Cytat:
Napisane przez live199 Pokaż wiadomość
śmieszne jest to,że dużo osób,które kończą bankowość nie mogą znaleźć pracy w tej dziedzinie...a inni od tak siedzą w bankach.
Nie wiem co w tym śmiesznego. Skoro tam siedzą, to widocznie, po pierwsze - lepiej zaprezentowali się na rozmowie kwalifikacyjnej, a po drugie - nie trzeba mieć ekonomicznego wykształcenia, żeby siedzieć w okienku w banku, bo ludzie bez niego tak samo dobrze sobie radzą.

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
a kto przewidział, że za 5 lat Polska będzie stała na skraju upadłości? i trzeba łapać pracę póki jeszcze była? jakbym to wiedziała to bym sobie tyłka nie zawracała jakimiś studiami.
Za bardzo dramatyzujesz. Finanse publiczne są w opłakanym stanie, nie da się zaprzeczyć, ale na pewno nie to jest główną przyczyną bezrobocia wśród absolwentów.
W 2005 roku stopa bezrobocia wynosiła ok. 18-19%, dzisiaj ok. 13%. Więc jeżeli teraz, po studiach trudno Ci znaleźć pracę, to co dopiero 5 lat temu po maturze
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 09:07   #21
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Ja jestem zdania, ze nie należy się (przepraszam za określenie) brandzlować ukończonymi studiami i posiadanymi dyplomami, czy przybierać postawy roszczeniowej - 'bo ja mam mgr, to mi się więcej należy", tylko obserwować rynek pracy, przekwalifikowywać, dokształcać, działać czasami nawet za darmo, w ramach wolontariatu, w internecie, bo to zawsze może w końcu zaprocentować. i nie bać się pracy poniżej kwalifikacji, stażów za grosze, nie traktować tego jak dopustu bożego, tylko starać się na każdym stanowisku uczyć jak najwięcej. Sama przez długi czas byłam bezrobotnym mgr kierunku humanistycznego, wiec wiem, jak to wygląda od strony poszukującego pracy. I ze nie ma prostego przełożenia- wyższe wykształcenie-lepsze zarobki, wyższe stanowisko.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 14:03   #22
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

.
__________________
Zielona Wyspa


Edytowane przez ikonka10
Czas edycji: 2011-03-15 o 22:17
ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 15:35   #23
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Cytat:
Napisane przez live199 Pokaż wiadomość
Na dzień dzisiejszy czuje się jedynie spełniona bo same przyznacie,że zarobek jest marny jak na dzisiejszą erę...
No ja przyznam,że jak na absolwenta to zarobek jest niezły,mnóstwo ludzi w Twoim wieku i świeżo po studiach dziennych, w tym i ja, mogą sobie pomarzyć o takim zarobku albo o normalnym stanowisku z umową o pracę.

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2011-03-15 o 15:37
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 15:59   #24
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Napisane przez live199
Na dzień dzisiejszy czuje się jedynie spełniona bo same przyznacie,że zarobek jest marny jak na dzisiejszą erę...

tzn czujesz się spełniona czy nie? bo jeśli zarobek ci nie odpowiada i nie pasuje Ci to, to raczej nie powinnaś czuć się spełniona.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 16:04   #25
poliska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

a ja tylko chciałam tak zupełnie delikatnie zauważyć, iż nie ma takiego kierunku studiów jak bankowość, jest: finanse i rachunkowość.
Nazwy kierunków studiów określają przepisy... rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 lipca 2007 r. w sprawie standardów kształcenia dla poszczególnych kierunków oraz poziomów kształcenia, a także trybu tworzenia i warunków, jakie musi spełniać uczelnia, by prowadzić studia miedzykierunkowe oraz makrokierunki.
I tylko niektóre uczelnie, te największe, prowadzą studia na kierunkach o innych nazwach...
więc, i to jest nie tylko do założyciela wątku ale do wszystkich starających się o pracę, przed wysłaniem kolejnego CV należy sprawdzić na dyplomie, a zwłaszcza w jego suplemencie, jaki kierunek studiów ma się ukończony... i jaką specjalność... czasami to ta właśnie pomyłka na rozmowie kwalifikacyjnej przekreśla szansę na zatrudnienie....
P.S. w swojej karierze zawodowej widziałam już ludzi przeświadczonych że są specjalistami od turystyki i ich dyplomy z kierunkiem studiów... teologia adwentystyczna...
P.S. II Podstawowym zadaniem studiów jest wyposażenie człowieka w świadomość i umiejętność szukania źródeł wiedzy oraz uczenia się, a także wiązania ze sobą faktów i informacji. Każdy kto ma świadomość jak wygląda rynek pracy oraz kto widzi, że na studiach nie uczy się raczej jak się obsługuje klienta banku, powinien w ich trakcie zadbać o sprawdzenie jak się owa nabywana teoretyczna wiedza ma do rzeczywistości, czyli organizować sobie praktyczne zajęcia...
poliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 18:23   #26
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
ludzie zawsze powtarzali: ucz się dziecko, to będziesz miała w życiu lżej.
Bo dla tych ludzi tak właśnie było. W PRLu mało kto szedł na studia, dlatego po "transformacji" kiedy weszły firmy zagraniczne i zaczęły powstawać prywatne przedsiębiorstwa magistrowie byli cenieni, a ludzie po zawodówkach, albo samej maturze żyli poniżej minimum socjalnego. Więc cała młodzież na hura rzuciła się na uczelnie wyższe i sytuacja się odwróciła - absolwenci studiów pracują za pensję minimalną, a pracownicy fizyczni przynoszą do domu często 3-4 tys. zł. Rynek się zwyczajnie studentami nasycił.

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
czy w takim przypadku należy mieć nadzieję na lepsze jutro?
może ktoś napisze tu słowa otuchy bo ja przestaję wierzyć w ten kraj
Nie wiem gdzie ty mieszkasz, więc nie mówię tego bezpośrednio do Ciebie, ale zauważyłam, że wiele młodych osób mało z siebie daje, a dużo oczekuje, najlepiej żeby praca przyszła sama, a wszystkiemu jest winne "państwo". Żeby coś w życiu osiągnąć trzeba być przebojowym, trzeba nie bać się ryzyka. W Warszawie, Trójmieście czy Poznaniu bezrobocie wynosi ok. 3%, dlatego warto czasami zastawić swoje małe rodzinne miasta i przestać czekać na "zbawienie".
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek

Edytowane przez Juliette88
Czas edycji: 2011-03-15 o 18:25
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 18:53   #27
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Dokładnie, ja w mojej rodzinnej miejscowości tez bym nie miała pracy, w najlepszym razie na kasie lub na taśmie.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 22:22   #28
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Bo dla tych ludzi tak właśnie było. W PRLu mało kto szedł na studia, dlatego po "transformacji" kiedy weszły firmy zagraniczne i zaczęły powstawać prywatne przedsiębiorstwa magistrowie byli cenieni, a ludzie po zawodówkach, albo samej maturze żyli poniżej minimum socjalnego. Więc cała młodzież na hura rzuciła się na uczelnie wyższe i sytuacja się odwróciła - absolwenci studiów pracują za pensję minimalną, a pracownicy fizyczni przynoszą do domu często 3-4 tys. zł. Rynek się zwyczajnie studentami nasycił.


Nie wiem gdzie ty mieszkasz, więc nie mówię tego bezpośrednio do Ciebie, ale zauważyłam, że wiele młodych osób mało z siebie daje, a dużo oczekuje, najlepiej żeby praca przyszła sama, a wszystkiemu jest winne "państwo". Żeby coś w życiu osiągnąć trzeba być przebojowym, trzeba nie bać się ryzyka. W Warszawie, Trójmieście czy Poznaniu bezrobocie wynosi ok. 3%, dlatego warto czasami zastawić swoje małe rodzinne miasta i przestać czekać na "zbawienie".
tzn rzuć wszystko, zostaw rodzinę i osoby mi bliskie i idź do poznania, trójmieści czy warszawy oddalonej nawet kilkaset km od domu?
niektórzy nie mają tak dobrze i nie mogą od tak sobie jechać na drugi koniec Polski, bo tu jest ciężko z pracą. tu mamy swoje domy, swoje plany. wszyscy nie mogą wyjechać-trzeba się bić o swoje.

TROCHĘ ZESZLIŚMY Z WĄTKU :\
__________________
Zielona Wyspa


Edytowane przez ikonka10
Czas edycji: 2011-03-15 o 22:23
ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 23:54   #29
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
tzn rzuć wszystko, zostaw rodzinę i osoby mi bliskie i idź do poznania, trójmieści czy warszawy oddalonej nawet kilkaset km od domu?
niektórzy nie mają tak dobrze i nie mogą od tak sobie jechać na drugi koniec Polski, bo tu jest ciężko z pracą. tu mamy swoje domy, swoje plany. wszyscy nie mogą wyjechać-trzeba się bić o swoje.

Zycie nie jest lekkie - ja musialam wyjechac az 2000 km od domu aby zdobyc godziwe doswiadczenie (przykrzylo mi sie, a i owszem) . Niemniej wzmianka o wyjezdzie o kilkastet km dalej nie brzmi dla mnie tragicznie, ja rodzicow ogladalam 2 x do roku max przez prawie 6 lat

A...do wypowiedzi powyzej. Owszem nie ma sie co samozadowalac tytulem mgr i jestem od tego jak najdalsza, ale nie zgodze sie z tym, ze jest to tytul zbedny. Do mojej firmy - chocby najzdolniejszy - osobnik bez mgr finansow nie wlezie - korporacja ma wymogi. A, ja przynajmniej, z calym szacunkiem dla "malych przedsiebiorcow" wole egzystowac w ramach korpo niz uzerac sie z szefem / szefowa "malej firmy" .

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-03-16 o 00:11
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 04:59   #30
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: mgr bankowosci pracujacy za 1400brutto

W dużym mieście też nie jest tak różowo.Ja przez ostatni semestr studiów pracowałam na cały etat we Wrocławiu.80% pensji szło na wynajem mieszkania,reszta rachunki i dojazdy do pracy(biorąc jeszcze pod uwagę to,że jako student miałam zniżki na bilety).Na jedzenie,ubranie,kosmetyk i czy itp musieli mi płacić rodzice.
A niektórzy się dziwią,że Polacy chętniej jadą za granicę niż do innych miast.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.