trądzik czy blizny i przebarwienia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-17, 17:03   #1
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752

trądzik czy blizny i przebarwienia?


Wstawiam link z innego wątku, tam zamieściłam zdjęcie mojej twarzy i tego, co obecnie jest moją zmorą. Bardzo proszę o identyfikację tego, co to jest, mam to już dość długo, chciałabym podjąć jakieś kroki, żeby w końcu się tego pozbyć, nie wiem czy da się całkowicie tego pozbyć, ale chciałabym polepszyć wygląd swojej skóry, nie mogę patrzeć już na siebie w lustrze, płakać mi się chce. Stan cery poprawił się nieco odkąd zaczęłam używać effaclar duo. Jakie zabiegi u kosmetyczki mogę wykonać?
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post25300201
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 18:14   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: trądzik czy blizny i przebarwienia?

"Identyfikacja tego, co to jest" to fucha dermatologa i tyle w temacie. Nie zaśmiecaj forum kolejnym wątkiem.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 18:21   #3
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: trądzik czy blizny i przebarwienia?

Dziękuje ślicznie za tak pomocne rady, mieszkam w U.K i tu leczenie wygląda nieco inaczej, ja na wizytę do dermatologa się nie kwalifikuję, a zanim kogoś zbesztasz może najpierw zapytaj?
I może dla ciebie jest to zaśmiecanie, ale dla mnie jest to prawdziwy problem, ciesz się, że masz ładną cerę i nie musisz zakładać takich tematów.
To tyle w tym temacie.

Edytowane przez nicko
Czas edycji: 2011-03-17 o 18:32
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 19:02   #4
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: trądzik czy blizny i przebarwienia?

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Dziękuje ślicznie za tak pomocne rady, mieszkam w U.K i tu leczenie wygląda nieco inaczej, ja na wizytę do dermatologa się nie kwalifikuję, a zanim kogoś zbesztasz może najpierw zapytaj?
I może dla ciebie jest to zaśmiecanie, ale dla mnie jest to prawdziwy problem, ciesz się, że masz ładną cerę i nie musisz zakładać takich tematów.
To tyle w tym temacie.
Nie zapędzaj się. Po pierwsze nie zbeształam Ciebie. Po drugie zadziwię Cię, ale leczę trądzik już około 8 lat [straciłam rachubę]. Po trzecie nigdzie nie napisałam, że to nie jest dla Ciebie problem, co się dzieje z Twoją skórą. Po czwarte dalej twierdzę, że skoro wpisałaś się w jeden wątek, zdjęcia tam wrzuciłaś, to po co zakładasz kolejny. Po piąte, niby dlaczego nie kwalifikujesz się na wizytę dermatologiczną?
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2011-03-17 o 19:04
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 20:02   #5
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: trądzik czy blizny i przebarwienia?

[QUOTE]
[QUOTE=niczka87;25789412]Nie zapędzaj się. Po pierwsze nie zbeształam Ciebie. Po drugie zadziwię Cię, ale leczę trądzik już około 8 lat [straciłam rachubę].

Cytat:

Ok sory mój błąd.

Cytat:
Po trzecie nigdzie nie napisałam, że to nie jest dla Ciebie problem, co się dzieje z Twoją skórą. Po czwarte dalej twierdzę, że skoro wpisałaś się w jeden wątek, zdjęcia tam wrzuciłaś, to po co zakładasz kolejny.
Wpisuję się w różnych wątkach nie oczekując pomocy dla siebie, staram się pomóc innym, walczę z trądzikiem 14 lat i zdaję sobie sprawę z tego co taki człowiek może przeżywać, do każdego trzeba podejść indywidualnie. W tamtym wątku dałam zdjęcia nie w celu uzyskania pomocy, ale po to, żeby dać innym iskierkę nadzieji na lepsze. W tym wątku liczę na konkretną pomoc, nie wiem czy zwalczę to sama za pomocą maści i innych mazideł czy konieczne są zabiegi u kosmetyczki, jeśli tak to jakie, nie znam się na tym.

Cytat:
Po piąte, niby dlaczego nie kwalifikujesz się na wizytę dermatologiczną?[/QUOTE
]
Mój problem zajmuje zbyt małą powierzchnię ciała, do dermatologa chodzą ludzie z prawdziwymi problemami, a wogóle to powinnam się cieszyć, że wyglądam tak jak wyglądam, więc moje leczenie zatrzymało się u GP, który daje mi różne specyfiki do smarowania miejscowego. Leczenia doustnego antybiotykami nie chce mi przepisać, bo mam problemy z wątrobą.

Edytowane przez nicko
Czas edycji: 2011-03-17 o 20:18
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 20:31   #6
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: trądzik czy blizny i przebarwienia?

Do dermatologa chodzą rózni ludzie nie tylko z trądzikiem, rownie dobrze możesz mieć 5 pryszczy na skrzyż i pójść po poradę,nie przesadzaj.

Rozumiem Ciebie i Twój problem, bo sama w tym 'siedzę'.
Skoro chcesz porady w tym wątku to powinnaś tutaj wstawić fotki.

Pryszcze masz czy przebarwienia po nich już tylko? Co stosujesz jako lek, jak wygląda pielęgnacja?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 16:35   #7
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: trądzik czy blizny i przebarwienia?

Cytat:
Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Do dermatologa chodzą rózni ludzie nie tylko z trądzikiem, rownie dobrze możesz mieć 5 pryszczy na skrzyż i pójść po poradę,nie przesadzaj.
Niczka nie przesadzam dokładnie tak powiedział mi lekarz, w U.K wszelkie sprawy zdrowotne załatwia się przez lekarza ogólnego, jeżeli on uzna, że nie trzeba iść do specjalisty to koniec, na własną rękę się nigdzie nie dostaniesz.

Cytat:
Rozumiem Ciebie i Twój problem, bo sama w tym 'siedzę'.
Skoro chcesz porady w tym wątku to powinnaś tutaj wstawić fotki.
Ok już wstawiam.

Cytat:
Pryszcze masz czy przebarwienia po nich już tylko? Co stosujesz jako lek, jak wygląda pielęgnacja?
Czasem jeszcze jakieś pojedyncze wypryski mi wyjdą, ale moim głównym problemem teraz są czerwone kropki, skupione głównie na prawym policzku, są gładkie, nie czuć ich jak dotyka się palcem, nie czuję też pod skórą żadnych grudek, zgrubień.
Jako leku używam erytromycynę 2x dziennie. Myję twarz żelem, przecieram tonikiem, teraz jako tonik stosuję płyn fizjologiczny z la roche posay, używam kremu na noc: effaclar duo, na dzień mam obecnie nivea visage, używam peelingu enzymatycznego z lirene i czaasem robię maseczkę gruszkową z dax cosmetics.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC12888[1].jpg (8,0 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC13042.jpg (10,3 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez nicko
Czas edycji: 2011-03-18 o 16:36
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 18:54   #8
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: trądzik czy blizny i przebarwienia?

Kto Ci erytromycynę przepisał skoro to antybiotyk i jest pewnie na receptę?

Dziwne to, że przez lekarza rodzinnego sie załatwia wszystko, przecież dermatolog nie ma nic wspólnego z lekarzem rodzinnym...

Jeśli chodzi o Twoją pielęgnację to widzę, że w porządku. Erytromycyna zabija bakterie czyli leczy Twoje ewentualnie powstające stany zapalne, effaclar duo moim zdaniem jest za słaby, żebyś w miarę szybko pozbyła się przebarwień z twarzy, spróbuj coś silniejszego np. acne derm/skinoren - to maści typowo na przebarwienia, ale działające też antytrądzikowo, oczyszczają skórę. Albo może coś złuszczającego z retinoidami np. differin.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2011-03-18 o 19:06
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 19:42   #9
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: trądzik czy blizny i przebarwienia?

Erytromycynę przepisał mi lekarz ogólny, z mojej przychodni w U.K. Czyli twoim zdaniem to przebarwienia a erytromycyna na to nie pomoże, tak? No tak działa tu służba zdrowia, lekarz ogólny to podstawa i do niego idzie się dosłownie ze wszystkim, nawet z problemami ginekologicznymi, wyjątkiem są tylko usługi dentystyczne.
Czy te maści są na receptę? Differin chyba tak?
Da się tego pozbyć całkowicie?
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 19:56   #10
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: trądzik czy blizny i przebarwienia?

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Erytromycynę przepisał mi lekarz ogólny, z mojej przychodni w U.K. Czyli twoim zdaniem to przebarwienia a erytromycyna na to nie pomoże, tak? No tak działa tu służba zdrowia, lekarz ogólny to podstawa i do niego idzie się dosłownie ze wszystkim, nawet z problemami ginekologicznymi, wyjątkiem są tylko usługi dentystyczne.
Czy te maści są na receptę? Differin chyba tak?
Da się tego pozbyć całkowicie?
Ale wypisała Ci czystą erytromycynę w płynie czy w jakiejś maści? Poczytaj na goglach, erytromycyna działa na bakterie. Na przebarwienia potrądzikowe są inne preparaty np. kwasy, tak jak Ci napisałam np. acne derm/skinoren [bez recepty]. Jeśli masz fundusze to polecam serię zabiegów kwasami u kosmetyczki, rezultaty zdecydowanie szybsze i lepsze, niż w maściach czy kremach jak np. effaclar duo. Kwasy złuszczają skórę, więc przebarwienia po serii powinny w dużym stopniu być mniej widoczne lub nawet zniknąć. Przy złuszczaniu pamiętaj o filtrach. Poszukaj wątków o przebarwieniach, na pewno się dużo dowiesz.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2011-03-18 o 19:57
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 21:46   #11
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: trądzik czy blizny i przebarwienia?

Tak w płynie, nazywa się stiemycin.
W takim razie dziękuje bardzo za wytrwałość, cierpliwość i pomoc
Na pewno teraz najpierw poczytam zanim zdecyduję się założyć kolejny wątek pogubiłam się już troszeczkę i naprawdę czułam się bezradna, rozjaśniłaś mi nieco w moim umyśle. U mnie w rodzinie nikt nie ma problemu z trądzikiem, że też musiało paść na mnie.
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuje.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-19, 10:19   #12
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: trądzik czy blizny i przebarwienia?

nie ma za co!
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:26.