Problem z zaczerwienieniami, suchą skórą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-27, 19:05   #1
Fala889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3

Problem z zaczerwienieniami, suchą skórą


Witam,

od dwóch miesięcy walczę bezskutecznie z problemem suchej i czerwonej skóry. Problem pojawił się właśnie dwa miesiące temu, być może przez chlor zawarty w basenie i długi okres pływania codziennego. Pamiętam, że zaczęło mi się to dziać na początku od przemycia twarzy wodą. Najpierw rumieńce na nosie i policzkach - z czasem znikało. Z dnia na dzień było coraz gorzej. W pewnym momencie wszystko zaczęło mnie palić, byłem cały czerwony, wszystko szczypało, swędziało, piekło.. Postanowiłem, że pójdę do dermatologa, który niestety źle zdiagnozował Mój problem. Powiedział, że jest to genetyczny rumieniec i nic nie da się z tym zrobić, ewentualnie przyjmować krem mirvaso, którego działanie jest wiadome. Dermatolog przepisał mi Mirvaso, rozex (który jeszcze bardziej wysusza skórę i vitell'e ictamo - który jest spoko kremem, polecam), jako tako było ze skórą, inaczej.. było lepiej niż gorzej, ale skórę cały czas miałem wysuszoną, naciągniętą.. i postanowiłem leczyć to na własną rękę. Jestem teraz na etapie przemywania twarzy cetaphilem EM, smaruję się na dzień La roche ultra toleriane, na noc nakładam vitellę ictamo. Efek widać gołym okiem, czasami jestem taki jaki byłem zawsze, czyli blady, ale z czasem to wraca. Czasami krem nie pomaga. Bez kremu nie funkcjonuję, po paru godzinach bez kremu robię się czerwony, po wyjściu na dwór, również.. dobrze, że jest lato, bo póki co z taką cerą nie wyobrażam sobie zimy. Czy może ktoś zna jakieś kremy, które ostro nawilżają, albo jakieś sposoby, aby pielęgnować skórę, proszę o normalne odpowiedzi.

Jestem mężczyzną i nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę miał problemy z którymi borykają się raczej kobiety.

Stosowane kremy:
Dzień laroche Ultra toleriane, noc vitella ictamo, przemywanie twarzy cetaphil EM

Odżywianie:

Rano, pieczywo z łososiem wędzonym, zamiast masła stosuję awokado, jajko

Obiad, zupy, bądź kurczak

Kolacja, ryba, serek z migdałami

Wypijam ok. 2 litry wody na dzień

Cera do niedawna przetłuszczająca się, alergiczna, skłonna do podrażnień, po przemyciu wodą śladowe swędzące zaczerwienienia.

POMOCY!
Fala889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-27 20:05:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.