Nauczyciel - proszę o rady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-10, 10:06   #1
trzebimir2912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3

Nauczyciel - proszę o rady


Witam. Proszę o radę doświadczone osoby. Kilka lat temu skończyłam Politechnikę. Matematykę miałam bardzo rozbudowaną, przez 6 semestrów. Ponoć po zrobieniu kursu pedagogicznego mogę uczyć matematyki w szkole. Czy to prawda? Ktoś wie jak być nauczycielem bez studiów typowo nauczycielskich?
trzebimir2912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 15:30   #2
mbrs
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 88
Dot.: Nauczyciel - proszę o rady

Tak, to prawda. Tylko kwestia jest taka, czy znajdzie się jakaś szkoła która będzie zainteresowana zatrudnieniem takiego nauczyciela? Idzie niż.
mbrs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 19:53   #3
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Nauczyciel - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez mbrs Pokaż wiadomość
Tak, to prawda. Tylko kwestia jest taka, czy znajdzie się jakaś szkoła która będzie zainteresowana zatrudnieniem takiego nauczyciela? Idzie niż.

Kolega napisał,że skoczył Politechnikę,więc istnieje szansa,że z kursem/studiami z przygotowania pedagogicznego, będzie mógł nie tylko pracować jako nauczyciel matematyki, ale również jako nauczyciel zawodu.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 08:56   #4
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Nauczyciel - proszę o rady

Chyba koleżanka :-P
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 22:37   #5
annika7
Raczkowanie
 
Avatar annika7
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 44
Dot.: Nauczyciel - proszę o rady

Zrobisz kurs pedagogiczny i powinno wystarczyć, aby załapać się jako nauczyciel stażysta, o ile oczywiście w Twoim regionie poszukiwani są nauczyciele matematyki. Z tym to ostatnio raczej kiepsko....jest dużo zwolnień.
annika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 02:01   #6
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Nauczyciel - proszę o rady

Z tym że kursy pedagogiczne praktycznie już nie istnieją, a od nowego roku nie będzie ich wcale, wszystkie zamienią się w studia podyplomowe trwające 2-3 semestry, prowadzone przez uniwersytety za ciężkie pieniądze typu 1700zł/semestr i w górę, aż do kilku tysięcy za semestr. Więc radzę szukać szybko, choć i tak może być problem (szukałam w Krakowie - sytuacja dramatyczna, a ośrodek kształcenia nauczycieli mnie właśnie poinformował, że im to wszystko zabrano i oddano uniwersytetom i już od tego roku jest dramatycznie). Zresztą kursu w Krk nie znalazłam, muszę dojeżdżać do innego miasta. Śmieszne jest także to, że niektóre uniwersytety umożliwiają zrobienie podyplomówki pedagogicznej wyłącznie swoim czynnym studentom albo czynnym i absolwentom. Studentów/absolwentów innych uczelni odsyłają z kwitkiem. Zresztą podejrzewam, że raczej przy takich pierońskich kosztach zainteresowani nie walą drzwiami i oknami...

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2015-07-14 o 02:02
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-14 03:01:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.