Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-16, 18:25   #3121
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A mnie naszło na wypróbowanie AHA, złożyłam zamówienie w ecospa. Mam nadzieję że dojdzie w przyszłym tygodniu.
m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 18:43   #3122
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
A ja zgubiłam ją po 2óch użyciach
Doszło mi dziś zamówienie z zsk ^^ Ukręciłam płyn micelarny, przy okazji wylewając połowę, chyba czas w końcu kupić jakieś profesjonalne naczynia :P Kupiłam pachnotkę, glinkę czerwoną i kwas glikolowy 70%
Tak mnie zastanawia, mogę go użyć w błyskawicznym serum? (hialuron, olej i liposomy na naczynka+np. jedna kropla glikolu) Chodzi mi czy nie ma jakiś przeciwskazań dotyczących składników, poziomu ph itd. itd.

ps. mangha b. fajny blog
Dzięki, dzięki, cieszę się że ci się podoba

Co do serum, to ja jednak bym ten kwas glikolowy zastosowała osobno, jako tonik. Ja to stosuję tak, najpierw glikol, następnie zmywam, na to serum. W takim wydaniu u mnie działa pięknie.

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Skład tego balsamu do ust Alterra jest w KWC:
Ricinus Communis Oil, cocos nucifera oil, cera alba, simmondsia chinensis oil, candelilia cera, stearic acid, butyrospermum parkii butter, olea europaea oil, tocopheryl acetate, aroma, helianthus annuus seed oil, chamomilla recutita oil, daucus carota oil, beta-carotene, tocopherol
O no proszę, piękny skład.

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
O kurcze, jeszcze wczoraj chyba była. Ja zamawiałam tydzień temu i też małej nie było i dużą brałam, ale mi się duża przyda akurat, to nawet mi żal nie było.

Doszło moje zamówienie, ukręciłam sobie tonik depigmentacyjny, najpierw nie chciało się nic rozpuścić, ale po chwili mieszania wszystko się ładnie rozpuściło, zakonserwowałam FEOG-iem, wczoraj użyłam pierwszy raz, zero szczypania, troszkę zaczerwieniona buzia, ale naprawdę niewiele i chwilkę, a tak się bałam Trochę klejący i ściągnął jakby, ale zaraz nałożyłam serum z algami, beta glukanem i olejem z róży i przeszło Zrobiłam też tonik z liposomami wg. przepisu Lorri
Dodałam od siebie jeszcze niacynamidu i nawilżacza cukrowego.

I na bazie kremowej zrobiłam 2 kremiki, dla TŻ-ta na naczynka i na problemy trądzikowe dla siostry, bajecznie prosto się je robi, myślałam, że coś się porozwarstwia, a tu nic, piękny, gładki kremik, dodałam jeszcze olejku pomarańczowego do obu i pachną cudnie.

Krem na naczynka:
-baza kremowa 5ml
-macerat z kasztanowca 5ml
-faza wodna 15ml: żel HA 5ml, hydrolat z róży stulistnej 5ml, liposomy z ZSK na naczynka 2ml, niacynamid 1ml, ekstrakt z kasztana 1ml, ekstrakt z ruszczyka 1ml

Krem na problemy trądzikowe:
-baza kremowa 5ml
-olej z pachnotki 5ml
-faza wodna 15ml: żel HA 5ml, hydrolat oczarowy 5ml, liposomy z ZSK na trądzik 2ml, aloes 1ml, niacynamid 1ml, ekstrakt z centelli 1ml

Siostra użyła już dziś pierwszy raz i zadowolona bardzo, mówi, że wchłonął się dość szybko, a buzia aksamitna i bardzo miła w dotyku. Zobaczymy, jak zadziała na dłuższą metę


Nie wiem, czy ja jestem dziwna, ale mi zapachy oleju z pachnotki i awokado nawet się podobają, takie trochę trawiaste, ale ładne
Hmm, ja się przymierzałam do tej bazy... to by mi mocno ułatwiło. Ale kurka ma glicerynę. Moja skóra na glicerynę reaguje histerycznie. Jak twoja siostra ma buzię trądzikową, to niech obserwuje dobrze skórę, czy coś się nie pogarsza. Bo ona nie tyle zapycha, co działa raczej drażniąco, moga powstawać takie krosteczki malutkie, jakby przy zapychaniu.

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Boję się trochę kwasów AHA jednak na moje naczynka stosować, PHA służą mi bardzo fajnie, nie wiem, jak z AHA. Ukręcę może jakiś tonik siostrze i sama od niej spróbuję
Z AHA to trzeba ostrożnie, mi nie szkodzą, mimo naczynek, ale ja zmywam po kilku minutach nie zostawiam na całą noc.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 20:12   #3123
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Muszę przyjrzeć się temu dla wrażliwców, coś w sam raz dla mnie

Jaką wcierkę robisz?
Myszko, wcierka to może za dużo powiedziane, bo aktualnie stosuję sesę w dni przed myciem na noc, a dni kiedy nie będę myła chcę do hydrolatu rozmarynowego dodać liposomy wzmacniające włosy i to będzie jedna "wcierka" druga to będzie również hydrolat rozmarynowy plus "karnityna, arginina, kofeina". Borykam się z wypadaniem włosów, chcę trochę pomajstrować i zainteresować się bardziej skalpem mam nadzieję, że z dobrym skutkiem

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
To ja tylko dodam, że receptura powstała 3 lata temu. Dzisiaj (po przekroczeniu 30) jestem wrażliwcem przez duże W i tonik z kwasem mlekowym na hydrolacie z róży damasceńskiej byłby prawdopodobnie zbyt dużym wyzwaniem dla mojej cery. Podejrzewam, że nie nadawałby się do regularnego stosowania.
nie nadawałby się dla Ciebie czy mówisz ogólnie? Bo nie ukrywam, że temat mnie zainteresował. Jestem dość początkująca w kwasach, ale rok temu jakoś szczególnie nie narzekałam podczas stosowania aha, wydaje mi się, że mi podpasował. Możesz rozwinąć temat?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 02:41   #3124
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
nie nadawałby się dla Ciebie czy mówisz ogólnie?
Oczywiście mogę mówić tylko o sobie. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest kwas migdałowy (wyjątkowo łagodny z uwagi na dużą cząsteczkę) w odpowiednim medium, tzn. lekkiej emulsji. Kwasy w roztworach wodnych penetrują szybciej i niezbyt równomiernie, dlatego nie katuję twarzy tonikami.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 12:33   #3125
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość

Hmm, ja się przymierzałam do tej bazy... to by mi mocno ułatwiło. Ale kurka ma glicerynę. Moja skóra na glicerynę reaguje histerycznie. Jak twoja siostra ma buzię trądzikową, to niech obserwuje dobrze skórę, czy coś się nie pogarsza. Bo ona nie tyle zapycha, co działa raczej drażniąco, moga powstawać takie krosteczki malutkie, jakby przy zapychaniu.

Z AHA to trzeba ostrożnie, mi nie szkodzą, mimo naczynek, ale ja zmywam po kilku minutach nie zostawiam na całą noc.
Dziękuję za rady odnośnie kwasów
A o bazie i glicerynie wiem, ale siostra używała do tej pory cały czas kremu, który miał wysoko glicerynę i nie szkodziło jej to

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
Myszko, wcierka to może za dużo powiedziane, bo aktualnie stosuję sesę w dni przed myciem na noc, a dni kiedy nie będę myła chcę do hydrolatu rozmarynowego dodać liposomy wzmacniające włosy i to będzie jedna "wcierka" druga to będzie również hydrolat rozmarynowy plus "karnityna, arginina, kofeina". Borykam się z wypadaniem włosów, chcę trochę pomajstrować i zainteresować się bardziej skalpem mam nadzieję, że z dobrym skutkiem
A to zrobiłam siostrze prawie takie samo psikadełko, tylko że z liposomami przeciwłupieżowymi
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 14:12   #3126
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczęta, czy któraś miała może ten hydrolat?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?421,hyd...j-(ylang-ylang)
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 14:26   #3127
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Dziewczęta, czy któraś miała może ten hydrolat?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?421,hydrolat-z-jagodliny-wonnej-(ylang-ylang)
Nie miałam i niestety nie słyszałam opinii o nim, a kusi mnie, prosiłam o próbki już 2 razy, ale niestety nie dostałam, a dużego opakowania się boję tak bez spróbowania
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-17, 19:27   #3128
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Nie miałam i niestety nie słyszałam opinii o nim, a kusi mnie, prosiłam o próbki już 2 razy, ale niestety nie dostałam, a dużego opakowania się boję tak bez spróbowania
Gdzieś było na forum - nie pachnie, ale dobrze nawilża.

Możemy wziąć na pół przy okazji krakowskiego zamówienia
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 19:47   #3129
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Gdzieś było na forum - nie pachnie, ale dobrze nawilża.

Możemy wziąć na pół przy okazji krakowskiego zamówienia
Kochana błagam Cię, właśnie wydałam na dniach ponad 200zł na mazidła i zsk A coraz większa już się robię i nie tak łatwo mi byłoby dojechać z mojej podkrakowskiej wioski i odebrać
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 19:56   #3130
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Gdzieś było na forum - nie pachnie, ale dobrze nawilża.
To chyba raczej o hydrolacie migdałowym. Z jagodlinem jest wg mnie na odwrót - trochę pachnie (jak dla mnie - niezbyt zachęcająco), raczej słabo nawilża.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 07:19   #3131
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Nie miałam i niestety nie słyszałam opinii o nim, a kusi mnie, prosiłam o próbki już 2 razy, ale niestety nie dostałam, a dużego opakowania się boję tak bez spróbowania
Kusi nas to, czego nie mamy
Sama się nad nim zastanawiałam, ale może jeszcze się wstrzymam z dopisywaniem do listy... bo i tak nie mogę teraz zrobić zamówienia

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Gdzieś było na forum - nie pachnie, ale dobrze nawilża.
Czy nie pachnie - tu bym się zastanowiła bo na stronie piszą, że "Hydrolat ten cechuje egzotyczny kwiatowy zapach."
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 13:45   #3132
Hanka301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Dziewczyny chcę sobie zrobić twardy, tłusty, balsam do ust w słoiczku.
Dałabym do niego Wosk pszczeli, olej jojoba i olej ziołowy z nagietka, wszystkie produkty ze sklepu "ZSK"
Tylko nie wiem jakie proporcje zastosować, 50 gramów wosku na 50 ml oleju - czyli pół na pół, po prostu nie wiem jak utwardzić olej by wyszła gęsta maź co nie będzie ściekać z ust, nie wiem ile zamawiać?
Kiedyś znalazłam tu taki przepis:
1 jednostka wosku pszczelego
1 jednostka wosku Cnadelilla (ja daję pszczeli - czyli pszczelego dwie)
1 jednostka masła shea
1 jednostka masła (oleju) kokosowego
i po 1 jednostce olejów: jojoba, migdał, rycyna, śliwka (ja daję co mam pod ręką)

Kiedy mieszanina zaczyna stygnąć dodaję kroplę miodu i pantenolu (fajnie smakuje i dodatkowo nawilża)
Nie jest to tak twarde jak chcialś, bo jest tylko gęstą mazią, ale nie spływa z ust i dla mnie jest doskonałe. Kiedyś miałam problem z pierzchnięciem ust (nieważne jakich szminek używałam - było kiepsko) - teraz już tego problemu nie mam.

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Mam pytanie do bardziej biegłych z chemii.
Zrobiłam mydło z zestawu z ZSK http://www.zrobsobiekrem.pl/?103,szampon-do-wlosow , Wygląda na to, że wyszło całkiem nieźle Ma konsystencję mydła i pachnie jak zwykłe szare mydło (nie użyłam bo jeszcze dojrzewa. Tylko nurtuje mnie jedno pytanie:
Jak coś tak mocno żrącego jak ŁÓG z sody kaustycznej, może po dodaniu do olejów stworzyć naturalne mydło?
Chciałabym podarować po kosteczce przyjaciółkom, ale jedna jest w ciąży i boję się jej zaszkodzić.

Edytowane przez Hanka301
Czas edycji: 2011-11-19 o 12:51
Hanka301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 13:21   #3133
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Nareszcie jakaś nowość :

http://www.zrobsobiekrem.pl/?497,eks...zerwonego-wina
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 17:34   #3134
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Hanka301 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do bardziej biegłych z chemii.
Zrobiłam mydło z zestawu z ZSK http://www.zrobsobiekrem.pl/?103,szampon-do-wlosow , Wygląda na to, że wyszło całkiem nieźle Ma konsystencję mydła i pachnie jak zwykłe szare mydło (nie użyłam bo jeszcze dojrzewa. Tylko nurtuje mnie jedno pytanie:
Jak coś tak mocno żrącego jak ŁÓG z sody kaustycznej, może po dodaniu do olejów stworzyć naturalne mydło?
Chciałabym podarować po kosteczce przyjaciółkom, ale jedna jest w ciąży i boję się jej zaszkodzić.
No dla dziewczyny w ciąży to ja bym się wstrzymała z tym mydłem. Gdzieś tam znalazłam opinie, że mydła na bazie ługu żeby były tak na 100% bezpieczne muszą być bardzo dobrze oczyszczone. Niestety nie znalazłam jak to się robi.... Tak profilaktycznie nie eksperymentowałabym w tej ciąży.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 17:42   #3135
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
No dla dziewczyny w ciąży to ja bym się wstrzymała z tym mydłem. Gdzieś tam znalazłam opinie, że mydła na bazie ługu żeby były tak na 100% bezpieczne muszą być bardzo dobrze oczyszczone. Niestety nie znalazłam jak to się robi.... Tak profilaktycznie nie eksperymentowałabym w tej ciąży.
No dobra a jakie są mydła nie na bazie ługu? Bo z tego co wiem definicja mydła, jest taka że jest to sól (sodu, potasu, magnezu itp) wyższych kwasów tłuszczowych i do zmydlania używa się właśnie wodorotlenków tych metali. Więc jakie są inne mydła i jak otrzymywane? I jak można mówić o naturalności mydeł, skoro nie są to produkty naturalne - co najwyżej mogą nie mieć barwników, konserwantów itd, ale do naturalności mydłom z tego co wiem sporo brakuje...?

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Super No to czekam na wasze przepisy na toniki z tym składnikiem

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2011-11-20 o 17:41
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 09:40   #3136
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Piękny ekstrakt, jakby tak jakieś serum mamie z nim zrobić
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 19:48   #3137
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny po przygotowaniu toniku 10% z glikolem -> http://www.zrobsobiekrem.pl/?375,kwas-glikolowy-70-
Muszę go zakonserwować? WIecie może ile wytrzyma bez tego?
Nie podali żadnych informacji.. >.<
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 21:40   #3138
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny po przygotowaniu toniku 10% z glikolem -> http://www.zrobsobiekrem.pl/?375,kwas-glikolowy-70-
Muszę go zakonserwować? WIecie może ile wytrzyma bez tego?
Nie podali żadnych informacji.. >.<
Roztwór 10% nie nadaje się do stosowania jako tonik. PH wymaga regulacji.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 22:04   #3139
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Roztwór 10% nie nadaje się do stosowania jako tonik. PH wymaga regulacji.
Dlaczego sie nie nadaje? >.< Cholera, a ja zrobiłam tak jak napisali, i wymieszałam to z 100ml-ami wody Proszę, wiesz może co zrobić, żeby mi się to nie zmarnowało?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 22:21   #3140
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dlaczego sie nie nadaje? >.< Cholera, a ja zrobiłam tak jak napisali, i wymieszałam to z 100ml-ami wody Proszę, wiesz może co zrobić, żeby mi się to nie zmarnowało?
Przecież nigdzie na stronie nie nazwano tego tonikiem. To jest roztwór, który można stosować np. jako łagodny peeling albo prepeeling. Żeby zrobić z tego tonik musiałabyś podnieść pH do poziomu 3,5-4. A co do trwałości - nie ma podstaw, aby cokolwiek stwierdzić. W mojej opinii kosmetyki na bazie wody przygotowywane w warunkach domowych powinny być bezwzględnie konserwowane.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 22:25   #3141
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przecież nigdzie na stronie nie nazwano tego tonikiem. To jest roztwór, który można stosować np. jako łagodny peeling albo prepeeling. Żeby zrobić z tego tonik musiałabyś podnieść pH do poziomu 3,5-4. A co do trwałości - nie ma podstaw, aby cokolwiek stwierdzić. W mojej opinii kosmetyki na bazie wody przygotowywane w warunkach domowych powinny być bezwzględnie konserwowane.
mierzyłam ph, i wg tej skali -> http://mazidla.com/index.php?option=...=100&Itemid=48
wyszło mi właśnie 3,5-4 ;o
Mam konserwant z zsk, mogę go zastosować?
Btw jesli ph sie zgadza, stężenie kwasu jest dla mnie odpowiednie, to mogę go stosować np. co 2gi dzień? Powinnam go zmywać po jakinmś czasie ,czy będzie ok?
Dziękuję pięknie
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 23:56   #3142
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
mierzyłam ph, i wg tej skali -> http://mazidla.com/index.php?option=...=100&Itemid=48
wyszło mi właśnie 3,5-4 ;o
A papierki lakmusowe masz z ZSK czy Mazideł? One mają odmienne skale. 10% roztwór kwasu bez substancji neutralizujących ma pH poniżej 2.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 13:49   #3143
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A papierki lakmusowe masz z ZSK czy Mazideł? One mają odmienne skale. 10% roztwór kwasu bez substancji neutralizujących ma pH poniżej 2.
mam papierki z mazidel, pomarańczowe, wyszlo mi między 3 a 4, spytałam nawet druga osobę czy ja może aby ślepa nie jestem. no i co O tym sadzic?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 15:25   #3144
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
mam papierki z mazidel, pomarańczowe, wyszlo mi między 3 a 4, spytałam nawet druga osobę czy ja może aby ślepa nie jestem. no i co O tym sadzic?
A masz oryginalny papierowy wzornik kolorów, czy tylko sugerujesz się tym co widzisz na ekranie? Druga metoda jest bardzo niepewna, wszystko zależy od ustawień monitora, wierności zdjęcia. Tylko papierowy wydruk skali barw jest wiarygodny. Ja nie kupuję papierków Mazidłowych ze względu na mało wyraźną różnicę kolorów na interesującym mnie poziomie 3-4. Zdjęcie na stronie nie jest zbyt czyste, a wzornika nie dostałam. Papierki z ZSK dają wyraźny jasny pomarańcz dla pH=4 i mam zawsze wzornik pod ręką.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 17:04   #3145
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A masz oryginalny papierowy wzornik kolorów, czy tylko sugerujesz się tym co widzisz na ekranie? Druga metoda jest bardzo niepewna, wszystko zależy od ustawień monitora, wierności zdjęcia. Tylko papierowy wydruk skali barw jest wiarygodny. Ja nie kupuję papierków Mazidłowych ze względu na mało wyraźną różnicę kolorów na interesującym mnie poziomie 3-4. Zdjęcie na stronie nie jest zbyt czyste, a wzornika nie dostałam. Papierki z ZSK dają wyraźny jasny pomarańcz dla pH=4 i mam zawsze wzornik pod ręką.

Mam papierki z ZSK ale wzornik do nich nie był dołączony . Powinien być czy trzeba zamówić ?
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 17:32   #3146
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Mam papierki z ZSK ale wzornik do nich nie był dołączony . Powinien być czy trzeba zamówić ?
Powinien być, kupiłam cały bloczek jednopolowych i wzornik był dołączony
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 19:04   #3147
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A masz oryginalny papierowy wzornik kolorów, czy tylko sugerujesz się tym co widzisz na ekranie? Druga metoda jest bardzo niepewna, wszystko zależy od ustawień monitora, wierności zdjęcia. Tylko papierowy wydruk skali barw jest wiarygodny. Ja nie kupuję papierków Mazidłowych ze względu na mało wyraźną różnicę kolorów na interesującym mnie poziomie 3-4. Zdjęcie na stronie nie jest zbyt czyste, a wzornika nie dostałam. Papierki z ZSK dają wyraźny jasny pomarańcz dla pH=4 i mam zawsze wzornik pod ręką.
No niestety nie, ale sprawdzałam na 2óch różnych ekranach. Ok, powiedzmy, że faktycznie ma to 2, jaki to może mieć wpływ na moją skórę, jeśli tak czy siak będę go stosować?

Btw. do toniku 5% 20ml na mazidłach kazali dosypać 7x0,15 sody oczyszczonej
Wiecie może ile by tego musiało być przy moim 10% 115 ml?

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2011-11-22 o 20:43
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 07:58   #3148
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam mam pytanie czy w tym przepisie ze ZSK
50 g wody micelarnej:

2.2% P-4C - 1.1g - 0.94 ml

2% Kwas salicylowy 1g - 1.9 ml - około 3/4 płaskiej małej miarki

2.8% Witamina B3 - amid kwasu nikotynowego 1.4g - mała płaska miarka

3% D-pantenol 1.5g - 1.25 ml - pół małej płaskiej miarki

2% Gliceryna 1g - 0.80 ml

0.5% Alantoina - szczypta

87,5% woda lub hydrolat 43.75 ml

salicyl mogę zamienic na LHA? i czy tez go dac 1 g?
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 18:33   #3149
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wizażanki, ma pytanie. Złożyłam zamówienie w środę wieczorem, wpłaciłam pieniądze w czwartek po południu. Dostałam na maila potwierdzenie zamówienia, wczoraj w profilu na ZSK był status" oczekujące" (czy jakoś tak ). Teraz wchodze w "Twoje zamówienia" i wyskakuje mi: "Nie znaleziono danych". Na mailu bez zmian. To normalne?
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 11:25   #3150
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pytanie a propos kwasu glikolowego. Jak chcę zrobić roztwór, ten 10 %, to w czym to przechowywać?
Na zrobsobiekrem nie widzę, żeby mieli szklane butelki, wystarczy taka plastikowa?
__________________


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-01 o 12:47 Powód: W związku z przeniesieniem posta
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.