Fryzjerzy rozkładają ręce :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-25, 10:51   #1
Mordeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 15

Fryzjerzy rozkładają ręce :(


Niestety musze ciut sie rozpisac aby podac jaknajwiecej informacji o moich włosach.
W podstawówce pamietam miałam jeszcze ładne długie włosy. Łdne bo zdrowe. (Co prawda cienkie ale moje siostry tez takie mają). Potem miałam coraz gorsze koncówki. nie chodziłam do fryzjera - podcianałam sama. Ale gdy włosy miałam coraz krótsze (od podcinania) a nie było poprawy zaczełam chodzic od fryzjera do fryzjera. Kazdy mi podcinał włosy twierdzac ze wkoncu włosy wydobrzeją a tu nic... a włosy juz sa krótkie. A ja ochydnie wygladam w krótkich włosach!!!
w skrócie napisze - robie co jkis czas lekki balejaz (co 2-3 miesiace - nie czesciej), łykam skrzyp polny (bo byc moze mi czegos brakuje z witaminek), stosuje odżywkę Wax którą mi poleciła fryzjerka, szampony firm typu Loreal czy Garnier. Dodam ze zadko susze włosy suszarką, praktycznie nigdy. Lakier do włosów tylko na okazję, co jakis czas pianke do włosów.
Obecnie juz nie scinam włosów, ewentualnie ciut, wole miec "postrzepione" koncówki dłuzszych włosów niz krótkich. To jest własnie mój problem końcówki. Obecnie mam włosy do ramion i od połowy włos jest jakby suchy, zniszczony (tak wyglada ale ponoc nie jest zniszczony - tak mówia fryzjerzy), nie ma rozdwojonych koncówek!! Kilka razy spotkałam sie z okresleniem "jakby szybko sie starzały" albo poprostu kwitują "taka pani uroda"
Moje pytanie jest takie: czy naprawde tak musi juz byc?? Przez takie brzydkie koncówki ładnie wygladam jedynie w spiętych włosach, czy juz nigdy nie bede mogła sobie pozwolic na ich rozpuszczenie?? A własnie proponowano mi jeszcze ze moze zbyt czesto je spiam gumką, ale jesli mam wygladac jak "poszarpana" to ja wole miec spiete i kółeczko sie zamyka
No juz koncze..nie bede zameczac ... Ostantie pytanko. W rozpuszczonych włoskach fajnie wygladałam po potraktowaniu ich prostownicą. Ale fryzjerki tez mówiły ze na ten typ włosa to ostroznie. I teraz nie wiem...lepiej rozpuscic włsoy zeby "pooddychały" ale jednoczesnie grzac je prostownicą? czy juz lepsze dla takich włosów zeby były spiete i ich nie przesuszac. Co robic??
Za wszelkie rady i odpowiedzi bede wdzięczna.
Mordeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-25, 11:04   #2
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Fryzjerzy rozkładają ręce :(

Mordeczko jak masz włoski w kiepskiej kondycji to nie traktuj ich prostownicą To gorsze niż suszarka, której nie uzyasz. Nic nie wiem na temat tego, aby spiecie włosów w kitkę je niszczyło
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-25, 11:46   #3
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: Fryzjerzy rozkładają ręce :(

Mordeczka napisał(a):
> Obecnie mam włosy do ramion i od połowy włos jest jakby suchy, zniszczony (tak wyglada ale ponoc nie jest zniszczony - tak mówia fryzjerzy), nie ma rozdwojonych koncówek!! Kilka razy spotkałam sie z okresleniem "jakby szybko sie starzały" albo poprostu kwitują "taka pani uroda"

Ja mam podobny problem, tez kiedyś usłyszałam okreslenie "jakby szybko sie starzaly" a poza tym fryzjerka powiedziała ze moje włosy "zachowują się tak jakby były w srodku puste".... Niesamowicie szybko schną i pochłaniają wszelkie preparaty do stylizacji, dlatego tez trzeba uzywac ich podwójną "dawke", co niestety zle wpływa na ich wygląd a przede wszystkim kondycje...
Mimo ze nie mam farbowanych włosów, fryzjerka poleciła mi kosmetyki do włosów farbowanych twierdząc iz one bardziej intensywnie regeneruja i odzywiają zniszczone włosy niz te przeznaczone do suchych i zniszczonych. Obecnie uzywam szamponu Sunsilk do włosów farbowanych i odżywki Dove z serii Pielęgnacja i Blask i jedno musze przyznac: włosy się bardziej wygładziły Wprawdzie nie stu procentowo i nie tak jakbym tego chciała ale zawsze to cos! Wiadomo ze samą odżywką i szamponem nie "doprowadzi sie" włosków do stanu idealnego ale mozna zabezpieczyc je przed dalszymi uszkodzeniami...
A co do spięcia włosów i gumki, to równiez słyszałam ze takie uczesanie jest szkodliwe dla włosów...
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-25, 12:13   #4
Mordeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 15
Re: Fryzjerzy rozkładają ręce :(

No własnie jedni twierdzą ze spinanie niszczy własy inni nie... Ale dziekuję za odpowiedzi każda sie liczy i prosze o wiecej porad !!!
Może Pani Grażynka by cos poradziła????
Mordeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-25, 14:11   #5
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Fryzjerzy rozkładają ręce :(

oczywiście,że mocne ściąganie włosów w kucyk niszczy włosy i przede wszystkim osłabia cebulki.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-25, 14:58   #6
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Fryzjerzy rozkładają ręce :(

>> oczywiście,że mocne ściąganie włosów w kucyk niszczy włosy i przede wszystkim osłabia cebulki.

mocne tak (zwłaszcza zaczesywanie mocno do góry, ze aż boli) , ale zwykła kitka nic nie szkodzi
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-25, 15:22   #7
Jagna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 18
GG do Jagna
Re: Fryzjerzy rozkładają ręce :(

A w jakiej wodzie myjesz włosy? Może winę ponosi tu bardzo twarda woda? Spróbuj np. na sam koniec płukać włosy w chłodnej wodzie mineralnej z dodatkiem cytryny. Ja po miękkiej wodzie mam zupełnie inne włosy niż po "domowej", może i Tobie to pomoże? Włosy są jak po najlepszej odżywce Spróbuj, myślę, że zobaczysz różnicę.
Jagna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-25, 20:58   #8
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Fryzjerzy rozkładają ręce :(

spinanie w kitke obciaza włosy wlasnie w tym miejscu, wlasciwie lamie je, a obciaza cebulki, jak wlosy sa ciezkie to moze nawet dojsc do ich wypadania a nawet łysienia plackowatego
natomiast jezeli o konce ,moze srodek ktorym robisz balejaz jest zbyt mocny dla Twojego włosa , powinnas na konce nakladac serum do koncowek, ktore wygladz łuske włosa, zamyka ja i nie pozwala sie jej przez to strzepic
cop do prostiwnicy, jezeli mialabys ceramiczna, i uzywała "zabezpieczaczy"(pisalism y o tych srodkach do ułatiwiania prostyowania wlosow)to nie zniszcza sie
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-26, 06:48   #9
Mordeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 15
Re: Fryzjerzy rozkładają ręce :(

dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jagna tego sposobu jeszcze nie próbowałam ale na pewno to zrobie
Pani Grażynce rózwnież dziękuje - znudził mi sie ten kucyk a z prostownicą bede mogła sobie pozwolic na luźne fryzurki, dzieki papa
Mordeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-27, 10:19   #10
videll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 62
Re: Fryzjerzy rozkładają ręce :(

na koncowki wlosow ktore wygladaja jak siano polecam nblyszczcz w spayu, profesjonalny, firma obojetna, super efekt i problem z glowy.
videll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.