Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-01-16, 13:50   #1261
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: kOlczyk W Pępku

Heh, wielkość blizny zależy od tego, po jakim czasie noszenie wyjmie się kolczyk, i jak grubą igłą się przebiło pępek. Tak więc najpopularniejszą grubościa kolczyka jest 2mm więc po takim kłujnięciu blizna zostaje... Jeżeli nosiło się mini kolczyk, czyli grubość 1,2mm kolczyka blizna będzie prawie niewidoczna...
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 14:09   #1262
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez *agniesia*
szczerze to dla mnie przebijanie uszu było gorsze bo piekły mnie kilka dni a jak mi przykładała ten pistolet to bałam się jak cholera, tyle że miałam wtedy 8lat
ale w relacjach z bolu chodzi tu chyba o sam moment przebicia, a nie o bolesnosc gojenia - i dla mnie gorsze bylo przebijanie pepka pod tym wzgledem. szczegolnie, ze po wypowiedziach w necie, ze to nic nie boli nie nastawialam sie na taki bol
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 14:17   #1263
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: kOlczyk W Pępku

Cytat:
Napisane przez anakonda
[Tak więc najpopularniejszą grubościa kolczyka jest 2mm więc po takim kłujnięciu blizna zostaje...
a ja slyszalam ze 1,6 mm. i takich jest najwiecej w sklepach (np wildcat)

z reszta mnie jakos widmo takiej malutkiej blizny nie odstrasza - nie chodze w tak krotkich bluzkach na codzien, pepek widac mi tylko przy stroju kapielowym a i tak mysle ze na taka mala blizne to malo kto zwraca uwage (szczegolnie, ze u mnie widoczna jest tylko jedna dziurka, nio i uzywam sprayu zapobiegajacego robieniu sie blizn, wiec jak kiedys wyjme kolczyk to blizna bedzie milimetrowa)
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 15:02   #1264
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: kOlczyk W Pępku

Cytat:
Napisane przez lain
(szczegolnie, ze u mnie widoczna jest tylko jedna dziurka, nio i uzywam sprayu zapobiegajacego robieniu sie blizn, wiec jak kiedys wyjme kolczyk to blizna bedzie milimetrowa)

To masz fajnie. Ja mam niestety taki pępek przy którym widać obie dziurki ( i nie zależy to od przebicia ), więc jak wyjmę to blizna będzie spora.
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 17:39   #1265
ladie
Raczkowanie
 
Avatar ladie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 62
Dot.: Kolczyk w pępku :)

madziasz-slyszalam ze w czasie gojenia sie nie zaleca sie kąpieli tylko prysznic ;] przewaznie zaladaja kolczyk ze stali chirurgicznej ale tez z tytanu, bioplastu albo z ptfe czy cos takiego studia Ci nie polece bo mieszkam w Białymstoku ;]

a propoSSS...... czy zna ktos jakies sklepy w Białym gdzie mozna kupic kolczyki do pepka?
ladie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 19:21   #1266
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Kolczyk w pępku :)

ja w ogole nie mocze tego pepka - tak sie gimnastykuje w wannie ze jest suchy

i nie radze chodzic tam gdzie uzywaja kolczykow ze stali chirurgicznej, bo moze wywolac alergie. lepszy jest tytan
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 21:39   #1267
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: kOlczyk W Pępku

Sprostowanie: najpopularniejszą grubościa IGŁY jest 2mm .
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-17, 09:59   #1268
*agniesia*
Raczkowanie
 
Avatar *agniesia*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom?
Wiadomości: 367
Dot.: Kolczyk w pępku

Tak ja też po tym co przeczytałam na wizażu byłąm pewna że nie będzie boleć a tu niespodzianka. Jakaś dziewczyna napisała że się nie zorientowała kiedy jej przebili to poszłam tam na luzie. Ale uszy mnie bolały kilka dni po przebiciu a pępek tylko pierwszego dnia, bo się uraziłam
*agniesia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-18, 22:04   #1269
karolla:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2
Exclamation czy solarium źle wpływa na kolczyk???... :(

Witam Wszystkich odwiedzających forum.
Po raz pierwszy odwiedzam forum wizaż, ale czytając porady bardzo mnie zainteresowało i mam nadzieję, że znajdę tu odpowiedź na problem, który męczy mnie od jakiegoś czasu.
Bardzo lubię ładnie opaloną , brązową skórkę nawet zimą....Myślę, że czasami warto, oczywiście nie przesadzając skorzystać wtedy z solarium. Jednak mój problem polega na tym, iż mam kolczyk w pępku już od około 5 miesięcy. Oczywiście dbałam o niego bardzo zwłaszcza na początku, żeby się szybciej zagoił, tzn. przemywanie wodą utlenioną kilka razy w tygodniu + tribiotyk(kiedy już troszkę się zagoił). Od momentu kiedy zagoił się w miarę, iż mogłam zacząć go odsłaniać, zaczęłam się opalać(po jakiś 4 miesiącach od przekłócia). Na solarium zdejmowałam kolczyk, jednak potem sprawiało mi trudność ponowne go założenie-rana chyba dobrze się nie zagoiła, więc każdorazowo zasłaniałam pępek chusteczką i stosowałam kremy z filtrami. Chodząc co 3 tygodnie, dziś zauważyłam, iż kolczyk podrażnia mnie...Po zdjęciu go zauważyłam, że wewnątrz pępka za dziurką kolczyka pojawiła się mała bąbla przypominająca zgrubienie na skórze: w kolorze skóry, ale bardziej miękka.
Zastanawiam się, czy jest to może ropa...bo mam nadzieję, że nic poważniejszego....

Dlatego proszę Was i Panią Beatę o poradę, co zrobić w takiej sytuacji? Czy wizyta u kosmetyczki wystarczy?Czy trzeba będzie przebić bąblę??
W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć się w solarium przed takimi sytuacjami?Albo, jeżeli nie jest to spowodowane opalaniem, czy jest to poważna infecja???

Bardzo proszę o pomoc ...
karolla:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-18, 22:10   #1270
karolla:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2
Dot.: kolczyk...

Myślę, że dobrym rozwiązaniem może być tribiotyk + woda utleniona
karolla:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-18, 22:28   #1271
sylwiaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 181
Dot.: czy solarium źle wpływa na kolczyk???... :(

ja jak miałam kolczyk w pepku to normalnie się opalalam.i czasami w solarium i na słońcu i nie miałam żadnych problemów.
__________________



sylwiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-18, 22:40   #1272
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: czy solarium źle wpływa na kolczyk???... :(

ja sie podpinam bo mam podobnego babla...tylko ze ja na solarke nie chodze...wiec raczej to nie jest skutek solarki...
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-22, 09:50   #1273
karolka_hehe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Smile Dot.: Kolczyk w pępku

hej.3 dni temu przeklułam sobie pępek.Przez pierwszy dzień bylo ok ,ale później zaczęla lekko lecieć mi krew na przemian z ropą.Regularnie przemywam dziurke woda utlenioną i maścią na gojenie sie ran,jednak po paru godzinach znowu widze małą krew na moim pępku.Czy coś jest ze mną nie tak? Co robię źle ?
karolka_hehe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-22, 11:16   #1274
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez karolka_hehe
hej.3 dni temu przeklułam sobie pępek.Przez pierwszy dzień bylo ok ,ale później zaczęla lekko lecieć mi krew na przemian z ropą.Regularnie przemywam dziurke woda utlenioną i maścią na gojenie sie ran,jednak po paru godzinach znowu widze małą krew na moim pępku.Czy coś jest ze mną nie tak? Co robię źle ?
po pierwsze zamien wode utleniona na sol fizjologiczna (bo jest do tego lepsza - tak slyszalam)

chyba to normalne, bo juz sie naczytalam sporo relacji i wiele osob tez mialo takie problemy. poprostu zaczelo sie goic. moze nie ruszaj z czesto kolczykiem. a ile razy dziennie tak przemywasz?
u mnie na szczescie odbywa sie bezproblemowo. jakis tydzien po przebiciu pojawilo sie dopiero delikatne zaczerwienienie wokol gornej kulki, teraz juz wyglada jakby sie poprostu goilo (12 dni po przebiciu). raz tylko wyplynela biala maz przy poruszaniu, a krwi nigdy nie widzialam w okolicach pepka. tyle ze ja nie bawie sie w przemywanie i smarowanie tylko spryskuje 2 razy dziennie tym http://miniurl.pl/5670 i na tym konczy sie moje dbanie o pepek. mam nadzieje, ze szybko wygoi sie do konca, bo ja chce polezec w wannie!

Edytowane przez lain
Czas edycji: 2006-01-22 o 23:16
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-22, 23:08   #1275
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Kolczyk w pępku

znalazlam w necie cos takiego:
"Bleeding may be present in the first few hours after getting the piercing. This is normal. If bleeding continues up to 48 hours after, be sure to consult your piercing professional."

wiec to krwawienie normalne nie jest. skontaktuj sie z tym kto przebijal.
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 10:53   #1276
age:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 15
Dot.: Kolczyk w pępku

Hej laseczki
Mój kolczyk mam już rok(teraz w kwietniu). Nie przekłuwałam go w żadnym studiu, przekłuła mi go kuzynka. Trwało to gdzieś z 2-3 godzinki.Robiła mi to wolfronem(igła do kroplówek) i nie było to miłe uczucie bo trwało to bardzo długo a ból nieziemski. Najgorzej było przecisnąc kolczyk aby wyszedł i by można było go zakręcić.Powodem było chyba to, że igła była za cienka. Samo ukłucie nie było bolesne ale to "przeciąganie-pchanie" ból nieziemski. Gdy było gotowe minimalnie bolało prawie wogóle no a najbliższe dni bolesne lekko. Także mi ropiało i czasami puszczała mi się krew gdy zachoczyłam o coś.Przemywałam go solą fizjologiczną i dbałam o te miejsce.Raz pamiętam, że wyciągłam go i zapomniałam wsadzić a gdzieś musiałam jechać i jak wrociłam to nie umiałam go wsadzić. A jak go wsadzałam to bolało. Zagoiło mi się to miejsce w pół roku, no moze nie całe.
Teraz po przekłuciu kolczyka żałuję, że najpierw nie dowiedziałam się nic na temat tego zabiegu i nie poszłam jednak do studium gdzie się takie zabiegi wykonuje. Wiem, że z takiego domowego zabiegu mogą wyniknąć, ale nie muszą jakieś komplikacje. Nie polecam nikomu takiego zabiegu na własną ręke!!!

Chciałam się dowiedzieć też coś o wypadaniu kolczyków bo nie słyszałam nic na ten temat i od czego to zależy- po jakim mniej więcej okresie się tak robi?.A także czy jest możliwe że moge mieć jakieś powikłania po takim przekłówaniu bo słyszałam że u specjalisty podświetla się miejsce przekłucia ultrafioletem i szuka odpowiedniego miejsca aby nie przekłóć naczynka krwionosnego-czy to prawda?!
age:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 11:05   #1277
ladie
Raczkowanie
 
Avatar ladie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 62
Dot.: Kolczyk w pępku

e?? o tym ultrafiolecie slysze pierwszy raz
moja siostra sama przekluwala sobie pepek kilka dobrych lat temu i do tej pory nic jej nie jest ( tylko dlugo sie jej goilo...)
kolczyk moze Ci 'wyjsc' jest jest za plytko przekluty... (ostatnio rozmawialam z kosmetyczka i powiedziala ze moze 'wyjsc' jesli jest tak srednio dobzre przekluty po paru latach ) nie wiem czy wiecie ocb ale jestem jakas dzisiaj zamotana
ladie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 12:42   #1278
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez age:)
A także czy jest możliwe że moge mieć jakieś powikłania po takim przekłówaniu bo słyszałam że u specjalisty podświetla się miejsce przekłucia ultrafioletem i szuka odpowiedniego miejsca aby nie przekłóć naczynka krwionosnego-czy to prawda?!

eee nie. nie robia czegos takiego. okolice pepka to chyba malo ukrwione okolice, bo u mnie krwi w ogole nie bylo (a zadnego ultrafioletu nie uzywali)
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 12:55   #1279
*chocolate*
Raczkowanie
 
Avatar *chocolate*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 182
GG do *chocolate*
Dot.: Kolczyk w pępku

Mi pępuszek przekłuwała koleżanka, która robiła to drugi raz w zyciu :P u siebie w domku, całkiem amatorsko, także o żadnych ultrafioletach nie słyszałam Chyba dziewczyna się do tego nadaje, bo dziurkę zrobiła idealnie, nie było krwi i wszystko się ładnie zagoiło W ogóle nie bałam się, że cos źle sie przekłuje może dlatego, że wtedy jeszcze byłam nieświadoma żadnych powikłań... Nie wszystkim sie podoba kolczyk w pepku ale jesli komuś taki pomysł przeszedł przez mysl, myślę, że warto spróbować

PS: A mój kolczyczek wygląda tak
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg obraz0289qf.jpg (108,5 KB, 68 załadowań)
__________________
Światem rządzą trzy żywioły: ogień, woda i KOBIETA !

Wizażowo-ciuszkowy wątek...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=266705


*chocolate* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 12:59   #1280
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez *chocolate*

PS: A mój kolczyczek wygląda tak
a kolczykow o jakiej dlugosci preta uzywasz? bo mi sie wydaje, ze mam dwa razy wiecej skory pom. gorna a dolna kulka
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 13:04   #1281
*chocolate*
Raczkowanie
 
Avatar *chocolate*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 182
GG do *chocolate*
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez lain
a kolczykow o jakiej dlugosci preta uzywasz? bo mi sie wydaje, ze mam dwa razy wiecej skory pom. gorna a dolna kulka
Hmm... a wiesz, że nawet nie wiem, kupując nie zwracam uwagi na długosc pręcika tylko na wygląd. Wszystkie moje kolczyki maja (właśnie zmierzyłam) pręcik takiej samej długości (ok.1,5cm - bez kuleczek)...
__________________
Światem rządzą trzy żywioły: ogień, woda i KOBIETA !

Wizażowo-ciuszkowy wątek...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=266705


*chocolate* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 13:23   #1282
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez *chocolate*
Hmm... a wiesz, że nawet nie wiem, kupując nie zwracam uwagi na długosc pręcika tylko na wygląd. Wszystkie moje kolczyki maja (właśnie zmierzyłam) pręcik takiej samej długości (ok.1,5cm - bez kuleczek)...

1,5 cm??
a to nie tak, ze sa kolczyki o dlugosci preta: 8, 10 albo 12 mm?
ja juz nic nie wiem, bo zapomnialam sie zapytac w studio piercingu na jaka dlugosc mi robia. czy moze wszystkim robia na taka sama okreslona dlugosc?
bo jezeli np zrobili mi na 12 mm to chyba nie bede mogla kupowac kolczykow o precie 8 mm, bo chyba beda za krotkie...
ktos sie moze orientuje?
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 15:03   #1283
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez lain
bo jezeli np zrobili mi na 12 mm to chyba nie bede mogla kupowac kolczykow o precie 8 mm, bo chyba beda za krotkie...
ktos sie moze orientuje?
Jak miałam przebijane, to mój pierwszy kolczyk miał 14 mm i nie mogłam nosić mniejszych. A teraz spokojnie mogę założyć 8 mm.

Więc wydaje mi się, że za parę miesięcy będziesz mogła nosić krótsze. No i pewnie sama zmienisz, bo jak ten co nosisz teraz zrobi się za długi to będzie się chaczył
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 15:15   #1284
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez eifersucht
Więc wydaje mi się, że za parę miesięcy będziesz mogła nosić krótsze. No i pewnie sama zmienisz, bo jak ten co nosisz teraz zrobi się za długi to będzie się chaczył
tylko ze ja sama nie wiem jaka to jest dlugosc to on sie zrobi za dlugi?
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 15:23   #1285
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez lain
tylko ze ja sama nie wiem jaka to jest dlugosc to on sie zrobi za dlugi?
Może nie drucik się wydłuży, ale skóra się odrobinę skurczy A czy tak się dzieje u każdego to nie wiem, w każdym razie już się spotkałam z takimi przypadkami.

Ja zawsze kupując nowy kolczyk prównuję długość z tym który akurat mam na sobie, żeby pasował
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 15:33   #1286
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez eifersucht
Może nie drucik się wydłuży, ale skóra się odrobinę skurczy
nio wlasnie o skore mi chodzilo bo to musialyby byc jakies czary mary zeby precik sie wydluzyl
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 15:58   #1287
age:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 15
Dot.: Kolczyk w pępku

czyli za ile,moze wyjść??
a zostają potem bardzo widoczne ślady
age:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 16:01   #1288
age:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 15
Dot.: Kolczyk w pępku

a w jakim czasie może wyjść
i czy zostają mocno widoczne blizny potem

Pozdrwiam
age:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 18:40   #1289
madziul-bdg
Przyczajenie
 
Avatar madziul-bdg
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 24
GG do madziul-bdg
Dot.: czy solarium źle wpływa na kolczyk???... :(

4 miesiące po przekłuciu... podejrzewam że podrażniłaś mejsce przekłucia wyjmoanie m i zakładaniem kolczyka (gwint drażni skórę) i tymi filtrami wszystkimi. samo solarium nie ma wpływu na dziurkę proponuję teraz spacr do kosmetyczki lub piercera w celu sprawdzenia czy wszysko jest ok i zakupienie specjalnego płynu (5-10zł) któy błyskawiczie goi przekłucia
madziul-bdg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 22:09   #1290
*chocolate*
Raczkowanie
 
Avatar *chocolate*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 182
GG do *chocolate*
Dot.: Kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez lain

1,5 cm??
a to nie tak, ze sa kolczyki o dlugosci preta: 8, 10 albo 12 mm?
ja juz nic nie wiem, bo zapomnialam sie zapytac w studio piercingu na jaka dlugosc mi robia. czy moze wszystkim robia na taka sama okreslona dlugosc?
bo jezeli np zrobili mi na 12 mm to chyba nie bede mogla kupowac kolczykow o precie 8 mm, bo chyba beda za krotkie...
ktos sie moze orientuje?
Wiesz, że nigdy nie miałam tego problemu. Pierwszego kolczyka jakiego miałam założonego to taki tradycyjny. Nigdy nie wybierałam długości pręcika...
A i teraz zmierzyłam jeszcze raz i rzeczywiście maja 12mm... Poprostu zmierzyłam je po kształcie, a przykladając go do miarki rzeczywiście maja przez ta swoją wklęsłość 12mm. Wyszła moja niedokładność.

A co do blizny, to nie wiem, bo od 4 lat nie wyjmuje kolczyka z pepka, dziurka jest malutka, więc i blizna byłaby mała...
__________________
Światem rządzą trzy żywioły: ogień, woda i KOBIETA !

Wizażowo-ciuszkowy wątek...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=266705


*chocolate* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.