Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-12, 22:42   #1
zielona_cebulka
Raczkowanie
 
Avatar zielona_cebulka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 33

Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem


Witam, proszę o porady, sugestie co mogę zrobić z moją córcią.... otóż....

Problem jest z spaniem w dzień, z usypianiem i jedzeniem. Żeby Zuzia zjadła muszę ją najpierw ululać, a potem podać butelkę. Nawet, gdy nie je 6 godzin nie chce jeść. Usypiam ją na rękach... w dzień, gdy chcę ją odłożyć to zaraz budzi się i płacze, więc albo ją odkładam na poduszę obok i tak śpi czasami 10 min, a czasami godzinę... albo jak jest bardzo marudna to trzymam ją na rękach. Wieczorem również zasypia na rękach... czasami od razu albo tak jak dzisiaj godzinę. Co ją dołożę to zaraz się budzi i tak w kółko. Nie mam już sił. CO zrobić, aby córcia jadła przed spaniem.... może wtedy by zasypiała chętniej. I jak ją oduczyć spania i usypiania na rękach? jak jest głodna to może dlatego nie zasypia...


Dziewczyny pomóżcie !!!
zielona_cebulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 23:09   #2
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Ile ma Twoja córka?
Napisz moze nieco jasniej o co chodzi,bo troche ciezko sie połapać. Nie chce jeść z butelki w ogole? od zawsze?Je tylko 'na spiocha'?

Nie mam doswiadczenia w karmieniu butelką,jedyne co mi przychodzi do glowy to to,ze moze smoczek trzaby zmienić? albo wyciszac troche przed karmieniem?

niektóre osoby twierdzą,ze schemat dnia niemowlaka wygląda tak :karmienie -->aktywność--> sen ale z obserwacji (moich) wynika,ze wiekszośc (te najmniejsze) funkcjonują inaczej :karmienie -->sen-->aktywność ,raczej kiepsko się spi z pustym brzuchem
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 23:29   #3
zielona_cebulka
Raczkowanie
 
Avatar zielona_cebulka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 33
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Zuzia ma 5 miesięcy. Wyglądało to tak:
do 1 mies. jadła moje mleczko i spała przy piersi. spała po 5 godz.
do 2 mies. była karmiona mieszanie ( słabo przybierała na wadze) zasypiała na rękach przy karmieniu butelką w dzień, gdy ją chciałam odłożyć to się budziła, więc na kolanach, aż się wyśpi, w nocy pierś
do 3 mies. Mleko sztuczne. w dzień zasypiała z butelką w ustach, gdy wyciągałam butelkę to się budziła, więc spała z butelką w łóżeczku. wieczorem jadła mleczko i zasypiała. Spała z nami.
do 4 mies. jadła tylko gdy ją nosiłam na rękach. Zasypiała w dzień na rękach. Nie dało się jej odłożyć bo się budziła, wieczorem zasypiała na rękach i od razu można ją było odłożyć. Sapała po 8-10 godz.
do 5 mies. Je tylko wtedy, gdy śpi.... nawet jak nie je 6 godz to i tak nie chce jeść,aby usnęła muszę ją uśpić na rękach... bardzo marudzi bo jest i śpiąca i głodna. Śpi w dzień albo obok mnie na łożu albo na rękach. Wieczorem czasami zaraz zasypia a czasami schodzi jej z tym godzinę. śpi w nocy ok 10 godz w swoim łóżeczku od tygodnia. Nie ma z tym problemu. Tylko z odłożeniem, bo gdy się zorientuje, że jej nie trzymam to płacze, a gdy gdzieś pojedziemy to już w ogóle potrafi cały dzień nie spać, a i tak w nocy nie śpi dłużej niż 10 godzin
zielona_cebulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 08:00   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Czy ona teraz przybiera na wadze normalnie?

Byłaś u pediatry, nie masz czasem skierowana do gastroenterologa? To nie jest normalne, że dziecko marudzi z głodu, a nie je nic, na czuwaniu.

Jakby miała dwa lata, to jeszcze, bunt dwulatka. Ale nie teraz.

A co do spania i noszenia. Wyjście dla mnie: chusta / nosidło. Niech śpi przy cycku, widać taką ma teraz potrzebę. Ty do parku, na spacer, na ławce książkę poczytasz, odpoczniesz. A ona niech śpi na Tobie.
W końcu odpadnie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 09:02   #5
zielona_cebulka
Raczkowanie
 
Avatar zielona_cebulka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 33
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

z wagą teraz też nie ma rewelacji.... obecnie Zuzia waży 6,3 kg. w poniedziałek byłam z nią u lekarza. przybrała 230g w ciągu dwóch tygodni. Od prawie 2 miesięcy do każdego mleczka ma dosypywaną kaszkę. Nie dość, że nie chce jeść to jeszcze od urodzenia miała problem z ulewaniem, więc musiałam jej mleczko zagęszczać na początku zagęszczaczem Nutricia Bebilon, później kaszką. Teraz już nie ulewa. Do tego doszła w 2 miesiącu skaza białkowa. Za poradą innego lekarza na przyrost wagi podaje córce od 2 miesięcy SINLAC.
zielona_cebulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 09:03   #6
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Stopniowo przestań usypiać ją na rękach, opiszę ci, jak ja to robiłam.

Moja córka na początku zasypiała tylko bujana na rękach, czasem bujałam ją godzinę, czasem dłużej i mój kręgosłup po 4 miesiącach zaczął mówić dość Na początku siadałam z córką na naszym łóżku miałam ją na rękach, potem kładłam się z nią, przytulałam ją do siebie i tak uczyłam zasypiać na leżąco, głaskałam, czasem leciutko bujałam itd. Zauważyłam, że bobas położony na boczku i lekko kołysany jedynie za dupkę zachowywał się tak samo jak przy bujaniu całego ciała Z czasem oduczyła się bujania i kładłam ją do łóżeczka, głaskałam itd, czekałam z nią aż zaśnie, ale już jej nie podnosiłam. W sumie nie pamiętam czy jej się zdarzyło płakać z tego powodu. A całkiem później to już był buziak, dobranoc i spała sama.

I tak do roczku, a teraz to mam zabawę w usypianie od nowa, tylko inaczej
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 09:08   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Jak dla mnie to , na 80%, stawiam na refluks. Ulewanie, niechęć do jedzenia, słąbe przybieranie na wadze. Migiem do gastrologa dziecięcego, raczej prywatnie, bo na nfz długie kolejki!
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 09:12   #8
zielona_cebulka
Raczkowanie
 
Avatar zielona_cebulka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 33
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Klarissa, wszystko fajnie i na pewno skorzystam z Twojej rady, ale nie wiem czy córcia mi zaśnie w ten sposób, gdy jest głodna.

Szajajaba, byłam na usg jamy brzusznej i z przewodem pokarmowym jest wszystko w porządku.

Edytowane przez zielona_cebulka
Czas edycji: 2012-06-13 o 09:13
zielona_cebulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 09:12   #9
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Stopniowo przestań usypiać ją na rękach, opiszę ci, jak ja to robiłam.

Moja córka na początku zasypiała tylko bujana na rękach, czasem bujałam ją godzinę, czasem dłużej i mój kręgosłup po 4 miesiącach zaczął mówić dość Na początku siadałam z córką na naszym łóżku miałam ją na rękach, potem kładłam się z nią, przytulałam ją do siebie i tak uczyłam zasypiać na leżąco, głaskałam, czasem leciutko bujałam itd. Zauważyłam, że bobas położony na boczku i lekko kołysany jedynie za dupkę zachowywał się tak samo jak przy bujaniu całego ciała Z czasem oduczyła się bujania i kładłam ją do łóżeczka, głaskałam itd, czekałam z nią aż zaśnie, ale już jej nie podnosiłam. W sumie nie pamiętam czy jej się zdarzyło płakać z tego powodu. A całkiem później to już był buziak, dobranoc i spała sama.

I tak do roczku, a teraz to mam zabawę w usypianie od nowa, tylko inaczej

ten sposb sprawdzil sie tez na moje corce tylko u nas to TZ ja tak uspiał
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 09:41   #10
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Cytat:
Napisane przez zielona_cebulka Pokaż wiadomość
Klarissa, wszystko fajnie i na pewno skorzystam z Twojej rady, ale nie wiem czy córcia mi zaśnie w ten sposób, gdy jest głodna.

Szajajaba, byłam na usg jamy brzusznej i z przewodem pokarmowym jest wszystko w porządku.
Myślę, że najpierw musisz zacząć od rozwiązania problemu z jedzeniem, ale w tym niestety nie potrafię pomóc.

Natomiast jeśli idzie o zasypianie ten sposób na prawdę działa i nie jest brutalny jak jakieś metody 3-5-7 czy inne wymysły. Dziecko nie ma poczucia, że już go nie chcesz i nagle odkładasz. Wszystko odbywa się stopniowo, u nas to w sumie trwało 4 miesiące, ale warto było bo od tego bujania wyć mi się już chciało...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 09:50   #11
zielona_cebulka
Raczkowanie
 
Avatar zielona_cebulka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 33
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Myślę, że najpierw musisz zacząć od rozwiązania problemu z jedzeniem, ale w tym niestety nie potrafię pomóc.

Natomiast jeśli idzie o zasypianie ten sposób na prawdę działa i nie jest brutalny jak jakieś metody 3-5-7 czy inne wymysły. Dziecko nie ma poczucia, że już go nie chcesz i nagle odkładasz. Wszystko odbywa się stopniowo, u nas to w sumie trwało 4 miesiące, ale warto było bo od tego bujania wyć mi się już chciało...

Dziękuję Ci bardzo... spróbuję już dzisiaj
zielona_cebulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 10:18   #12
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

W takim razie badania kału (posiew, stopień strawienia), badania moczu (posiew, ogólny - choroby ukłądu moczowego mogą "pięknie" zlikwidować apetyt, a innych objawów nie musi być), morfologia z naciskiem na sprawdzenie, czy anemii nie ma.

Jak skóra wygląda? Wiesz, czy dziecko nie ma skazy białkowej lub nadwrażliwości na laktozę?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 10:53   #13
zielona_cebulka
Raczkowanie
 
Avatar zielona_cebulka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 33
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;34678720]W takim razie badania kału (posiew, stopień strawienia), badania moczu (posiew, ogólny - choroby ukłądu moczowego mogą "pięknie" zlikwidować apetyt, a innych objawów nie musi być), morfologia z naciskiem na sprawdzenie, czy anemii nie ma.

Jak skóra wygląda? Wiesz, czy dziecko nie ma skazy białkowej lub nadwrażliwości na laktozę?[/QUOTE]


w zgięciach łokciowych, na kolanach na klatce piersiowej i na plecach ma zaczerwienione i suche miejsca.
zielona_cebulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 11:15   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

No to masz piękną skazę białkową. To teraz alergolog, świstek na bebilon pepti lub nutramigen i nie to samo dziecko będzie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 11:22   #15
dulcynea
Raczkowanie
 
Avatar dulcynea
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

U nas tak samo z zasypianiem - tylko na rękach. Gdy tylko poczuje, że usiadłam, albo łóżeczko pod tyłkiem - od razu budzi się i ryk.
Ma 9 mies. i swoje waży...
Tak nauczyliśmy, bo kilka miesięcy miał kolki, a uspokajał się (=zasypiał) tylko noszony...

Szczerze mówiąc płakać mi się chce, gdy kolejną noc lulam go do 1, próbując kilkanaście razy (bez powodzenia) go odłożyć...

Próbowałam metody 2-5-7 i potrafi płakać kilkadziesiąt min., aż w końcu zaczyna krzyczeć i się zaciagać, więc biorę go na ręce i zasypia... Na żadne tulenie i głaskanie nie reaguje w tym czasie, a mi serce pęka...
__________________
Mój blog kosmetyczny

Mój blog jedzeniowy
dulcynea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 13:37   #16
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Cytat:
Napisane przez dulcynea Pokaż wiadomość
U nas tak samo z zasypianiem - tylko na rękach. Gdy tylko poczuje, że usiadłam, albo łóżeczko pod tyłkiem - od razu budzi się i ryk.
Ma 9 mies. i swoje waży...
Tak nauczyliśmy, bo kilka miesięcy miał kolki, a uspokajał się (=zasypiał) tylko noszony...

Szczerze mówiąc płakać mi się chce, gdy kolejną noc lulam go do 1, próbując kilkanaście razy (bez powodzenia) go odłożyć...

Próbowałam metody 2-5-7 i potrafi płakać kilkadziesiąt min., aż w końcu zaczyna krzyczeć i się zaciagać, więc biorę go na ręce i zasypia... Na żadne tulenie i głaskanie nie reaguje w tym czasie, a mi serce pęka...
Moja na początku też protestowała, ale głaskałam, śpiewałam i konsekwentnie siedziałam. Wiadomo, że maluch woli być bujany, ale pytanie ile ty jeszcze wytrzymasz? I kto za 30 lat zajmie się tobą gdy kręgosłup nie pozwoli ci podnieść się z łóżka...?

A zawsze ty usypiasz dziecko?
Czy np. jak usypia tż to ma inne metody?

Pytam, bo dzieci też się umieją dostosować, moja córka np. daje się babci bez protestu położyć do łóżeczka, a mnie by się chyba zawyła na śmierć... musieliśmy jej kupić dorosłe łóżko bo nie chciała w ogóle spać.

Tak samo z mężem zasypia w 10 minut, a ze mną w godzinę bo musi się jeszcze wy-przytulać, wyszaleć, pośpiewać itd.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 19:54   #17
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Pytam, bo dzieci też się umieją dostosować, moja córka np. daje się babci bez protestu położyć do łóżeczka, a mnie by się chyba zawyła na śmierć... musieliśmy jej kupić dorosłe łóżko bo nie chciała w ogóle spać.

Tak samo z mężem zasypia w 10 minut, a ze mną w godzinę bo musi się jeszcze wy-przytulać, wyszaleć, pośpiewać itd.


mnie córka zasypiała długo wyłącznie przy piersi,z TZ w wozku albo na rekach (mnie w wozku by nie zasnela,nie ma takiej mozliwosci) z babcią przytulona ,ze spiewana kolysanka,bez protestow,bez płaczu.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 20:32   #18
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;34676869]Jak dla mnie to , na 80%, stawiam na refluks. Ulewanie, niechęć do jedzenia, słąbe przybieranie na wadze. Migiem do gastrologa dziecięcego, raczej prywatnie, bo na nfz długie kolejki![/QUOTE]

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;34678720]W takim razie badania kału (posiew, stopień strawienia), badania moczu (posiew, ogólny - choroby ukłądu moczowego mogą "pięknie" zlikwidować apetyt, a innych objawów nie musi być), morfologia z naciskiem na sprawdzenie, czy anemii nie ma.

Jak skóra wygląda? Wiesz, czy dziecko nie ma skazy białkowej lub nadwrażliwości na laktozę?[/QUOTE]

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;34680301]No to masz piękną skazę białkową. To teraz alergolog, świstek na bebilon pepti lub nutramigen i nie to samo dziecko będzie [/QUOTE]

nawet nie pytam czy masz dyplom lekarza rodzinnego/ pediatry?? na pewno nie bo żaden lekarz nie wyrokował by diagnozy czy nie przepisał skierowania na jakiekolwiek inne badania przez internet z taka pewnością nie widząc nawet dziecka

najgorsze co może być to leczenie dziecka przez internet i stawianie diagnozy na forum..

pomijając już trafność takich wyroków to tylko mama może się zeschizowac a przy zdenerwowanej na pewno dziecku łatwiej nie będzie zasypiać

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2012-06-13 o 20:35
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 20:36   #19
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Ale moment moment, kwestię refluksu dziewczyna wyjaśniłą, o badaniach co napisałam - to żadna diagnoza, to są podstawowe badania któe przy braku apetytu się wykonuje, a co do ostatniego - no cóż takie są objawy skazy.

Pomijam, że przecież ja dziewczynie nie każę w ogóle ani tego czytać, ani mnie słuchać, nie czepiaj się.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 16:32   #20
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Tak samo z mężem zasypia w 10 minut, a ze mną w godzinę bo musi się jeszcze wy-przytulać, wyszaleć, pośpiewać itd.
Skąd ja to znam

DO AUTORKI: też bym obstawiała jakies problemy ze źle dobranym pokarmem. Zauważyłam,że takie maleńkie dziecko nigdy nie płacze bez powodu-z moją zawsze dało się to po fakcie uzasadnić-a to pielucha krzywo i niewygodnie było, a to brzuszek bolał, a to spragniona, a to za gorąco itd. Za to teraz przy buncie dwulatka są fontanny łez i złe humorki, ale to już zupełnie inna bajka
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 22:28   #21
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

no ale przeciez dziewczyna pisała, ze dziecko ma skazę białkową...
Cytat:
Napisane przez zielona_cebulka Pokaż wiadomość
z wagą teraz też nie ma rewelacji.... obecnie Zuzia waży 6,3 kg. w poniedziałek byłam z nią u lekarza. przybrała 230g w ciągu dwóch tygodni. Od prawie 2 miesięcy do każdego mleczka ma dosypywaną kaszkę. Nie dość, że nie chce jeść to jeszcze od urodzenia miała problem z ulewaniem, więc musiałam jej mleczko zagęszczać na początku zagęszczaczem Nutricia Bebilon, później kaszką. Teraz już nie ulewa. Do tego doszła w 2 miesiącu skaza białkowa. Za poradą innego lekarza na przyrost wagi podaje córce od 2 miesięcy SINLAC.
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 07:26   #22
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Mój błąd, nie doczytałam.
ALe w takim razie nie napisała, jakie mleko podaje - moja córa od bebilonu pepti (preparat mlekozastępczy dla skazowców) zaczynała, ale niestety na nutramigen trzeba było przejść.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 07:51   #23
zielona_cebulka
Raczkowanie
 
Avatar zielona_cebulka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 33
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

córka jest na mleku Humana SL... zastanawia mnie fakt dlaczego skoro od 2 miesiąca podaje jej to mleko i stosuje oilatum do kąpieli oraz nawilżam skórą parafiną z witaminą A... skóra Zuzi w zgięciach łokciowych, kolankach, przy szyi nadal jest sucha i czerwona. to znaczy, że pije nieodpowiednie mleko czy może jest inna przyczyna tego uczulenia???

Może któraś z was wie kiedy można wykonać testy alergologiczne na skazę białkową?
zielona_cebulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 07:58   #24
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Po 2rż, wcześniej się nie wykonuje bo wychodzą bzdury. Moja córa miała ogromną, łącznie z ropnymi wysiękami, ulewaniem itd., a zrobione w szpitalu testy (z głupioa frant, ot, przy okazji, ale od razu lekarze zaznaczyli że to pic na wodę będzie) nic nie wykazały.

Humana SL to mleko sojowe, któe uczula ok 70% dzieci! Wg mnie mleko źle dobrane, bo skoro 2 miesiące dalej są problemy to... Rzadko który lekarz teraz mleko sojowe przepisuje, bo rzadko się sprawdza.

Wg mnie tylko zmiana mleka pomoże. I to różnicę widać niemal natychmias, u nas po podaniu 2 porcji (czyli 2 butelek) mała przestała ulewać, przestała płakać po jedzeniu z powodu bólu brzucha.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 10:20   #25
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ogromny problem z jedzeniem i z zasypianiem

Cytat:
Napisane przez zielona_cebulka Pokaż wiadomość
córka jest na mleku Humana SL... zastanawia mnie fakt dlaczego skoro od 2 miesiąca podaje jej to mleko i stosuje oilatum do kąpieli oraz nawilżam skórą parafiną z witaminą A... skóra Zuzi w zgięciach łokciowych, kolankach, przy szyi nadal jest sucha i czerwona. to znaczy, że pije nieodpowiednie mleko czy może jest inna przyczyna tego uczulenia???

Może któraś z was wie kiedy można wykonać testy alergologiczne na skazę białkową?
Jeśli po przejściu na inne mleko nadal jest do bani, trzeba zmienić mleko.

Byłaś u kontroli od czasu, gdy macie nowe mleko?

Test już masz zrobiony. Prowokacja na mleko z białkiem krowim - wynik dodatni, sojowe - wynik dodatni.
Idź po inne mleko, bo się dziecko męczy.

Testy zdążysz zrobić. Teraz trzeba wykluczyć przyczynę.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.