Zaproszenia dla rodziców - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-28, 14:31   #1
Maglena89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 116

Zaproszenia dla rodziców


Czy rodzicom daje się zaproszenie na ślub i wesele kiedy przykładają się finansowo i organizacyjnie do tego przedsięwzięcia? U nas to jest tak, że mniej więcej koszta dzielą się na trzy - my, moi rodzice, rodzice TŻ. Zaproszenia i wszystko staramy się z nimi na bieżąco konsultować, więc są i uczestniczą ciągle w tych przygotowaniach. Wydaje mi się, że dać im zaproszenie w tym wypadku byłoby trochę dziwnie? Jak uważacie? Jak u Was rozwiązał się ten problem?
Maglena89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 14:44   #2
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

U nas jest podobnie - jeżeli chodzi o finansowanie, ale nawet przez myśl nam nie przeszło żeby nie dać rodzicom zaproszenia. Nawet nie chodzi o samo zaproszenie, ale jeżeli wpadnie im w ręce po latach nasze zaproszenie to na pewno będzie to dla nich miłe przypomnienie. Więc u nas na 100% rodzice zaproszenia dostaną, choć finansują wesele
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 14:55   #3
Maglena89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 116
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
U nas jest podobnie - jeżeli chodzi o finansowanie, ale nawet przez myśl nam nie przeszło żeby nie dać rodzicom zaproszenia. Nawet nie chodzi o samo zaproszenie, ale jeżeli wpadnie im w ręce po latach nasze zaproszenie to na pewno będzie to dla nich miłe przypomnienie. Więc u nas na 100% rodzice zaproszenia dostaną, choć finansują wesele
Też chciałabym rodzicom podarować zaproszenia, inne niż dla gości, takie specjalnie dla nich, ale nie wiem jak to rozwiązać... Dziwnie trochę, aby napisać w tekście "Zapraszamy na nasz ślub........ i wesele............." skoro pomagają nam w organizacji i go w pewnej części finansują. A może wydziwiam i jest to całkiem naturalne i normalne? Czy masz już na to pomysł?
Maglena89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:04   #4
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez Maglena89 Pokaż wiadomość
Czy rodzicom daje się zaproszenie na ślub i wesele kiedy przykładają się finansowo i organizacyjnie do tego przedsięwzięcia? U nas to jest tak, że mniej więcej koszta dzielą się na trzy - my, moi rodzice, rodzice TŻ. Zaproszenia i wszystko staramy się z nimi na bieżąco konsultować, więc są i uczestniczą ciągle w tych przygotowaniach. Wydaje mi się, że dać im zaproszenie w tym wypadku byłoby trochę dziwnie? Jak uważacie? Jak u Was rozwiązał się ten problem?
Myśmy zapraszali Rodziców, mimo podobnej sytuacji

Najśmieszniej, że w treści zaproszenia mamy dopisane "z Rodzicami" Ale wyszliśmy z opresji twardo twierdząc, że jak zapraszamy moich rodziców, to z rodzicami przyszłego męża, a jak jego to na odwrót
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:06   #5
Maglena89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 116
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Myśmy zapraszali Rodziców, mimo podobnej sytuacji

Najśmieszniej, że w treści zaproszenia mamy dopisane "z Rodzicami" Ale wyszliśmy z opresji twardo twierdząc, że jak zapraszamy moich rodziców, to z rodzicami przyszłego męża, a jak jego to na odwrót
hahaha kurde to faktycznie wtopa ;d ale udało Wam się wybrnąć z sytuacji Zaproszenia dla rodziców takie jak dla pozostałych gości jeśli chodzi o formę, treść itd. itp.?
Maglena89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:30   #6
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez Maglena89 Pokaż wiadomość
hahaha kurde to faktycznie wtopa ;d ale udało Wam się wybrnąć z sytuacji Zaproszenia dla rodziców takie jak dla pozostałych gości jeśli chodzi o formę, treść itd. itp.?
Tak
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:54   #7
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Na wątku lubelskich PMek jest gdzieś o tych zaproszeniach dla rodziców ze specjalnym tekstem.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post40549037

proszę bardzo
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 15:57   #8
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Ja zapraszam rodziców, tak sobie po cichu myślałam, czy by nie zrobić tego w jakiś bardziej odświętny sposób, np. wspólny obiad obu rodzin w restauracji i wtedy wręczyć im zaproszenia
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:58   #9
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

My dawaliśmy zaproszenia, ale o innej treści
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 17:22   #10
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Oczywiście że nasi rodzice dostali zaproszenia, ale z zupełnie innym tekstem bardziej osobistym.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 19:38   #11
mojakaren
Zakorzenienie
 
Avatar mojakaren
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 486
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Dokładnie - jakiś bardziej osobisty tekst, wspólny obiad, miła atmosfera. Żeby wyszło tak naturalnie i miło, a Rodzice niech poczują się wyjątkowi.
Chociaż ja nie wiem czy zaproszenie zatytułuje "zaproszenie", może coś głębszego, jak "wspólne uczestnictwo" czy "dzielenie radości w tym dniu".
Hm.. Za wesele płacimy sami i zaproszenia też mają być handmade więc będą tak czy siak od serca.
mojakaren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 21:53   #12
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

My płaciliśmy za wszystko sami, ale rodzicom zaproszeń nie dawalismy, skoro w treści było że zapraszamy wraz z rodzicami, to dla nas było to śmieszne. Za to po ślubie dostali zdjęcia ma płytach w specjalnej oprawie
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 08:04   #13
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

My też dawaliśmy zaproszenia ze zmienioną lekko treścią (podobnie świadkom). Moja mama powiedziała, że chociaż się dokładają (podobnie jak u autorki wątku, a nawet bardziej, bo się uparli, że to ostatnie co nam oficjalnie dadzą ), to imprezę organizujemy my. Byli bardzo ucieszeni, że ich ujęliśmy jako współzapraszających, chociaż ponoć "niekoniecznie".
Poza tym obie mamy zbierają różne takie pamiątki i gdyby nie dostały specjalnie dla siebie zaproszenia to i tak by prosiły o takie puste, do pudła z pamiątkami
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 09:30   #14
kaczuszka69
potworkowa
 
Avatar kaczuszka69
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: u Jego boku :)
Wiadomości: 13 222
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

nam rodzice finansowali całe przedsięwzięcie, ale dostali zaproszenie ale inne niż goście, podziękowaliśmy tam im za wszystko i poprosiliśmy, by towarzyszyli nam w kościele przy zawieraniu małżeństwa.
__________________
już nie zgaśnie ogień w nas,
tak się kocha tylko raz...


Mysza

-15kg


kaczuszka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 09:41   #15
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
My płaciliśmy za wszystko sami, ale rodzicom zaproszeń nie dawalismy, skoro w treści było że zapraszamy wraz z rodzicami, to dla nas było to śmieszne. Za to po ślubie dostali zdjęcia ma płytach w specjalnej oprawie
No przecież w zaproszeniu dla rodziców się tego nie pisze
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 10:05   #16
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
No przecież w zaproszeniu dla rodziców się tego nie pisze
jedna z dziewczyn napisała, że mieli ten tekst u siebie.
Dla nas ogólnie dawanie zaproszenia rodzicom to śmieszny pomysł, więc takich zaproszeń nie było.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 10:13   #17
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
jedna z dziewczyn napisała, że mieli ten tekst u siebie.
Dla nas ogólnie dawanie zaproszenia rodzicom to śmieszny pomysł, więc takich zaproszeń nie było.
Cytat:
Kochani Rodzice. Dnia XXXXX złożymy sobie przysięgę małżeńską. Już od wielu miesięcy znacie godzinę i miejsce tego wydarzenia i wiecie, że nie wyobrażamy sobie przeżywania tego dnia bez Waszej bliskiej obecności. Gorąco prosimy Was, abyście udzielili nam błogosławieństwa na nową drogę życia, a po wzruszeniach ceremonii zaślubin razem z nami bawili się do białego rana.
Dziękujemy za dotąd okazaną życzliwość i pomoc, nieśmiało prosimy o jeszcze.
Boki zrywać co nie
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 10:27   #18
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Boki zrywać co nie
ja wyrażam tylko swoje zdanie, że dla mnie i mojego męża dawanie zaproszeń własnym rodzicom jest śmieszne bo przecież wiadomo, że będą tego dnia z nami itd. Wolałam dać im coś po ślubie w ramach pamiątki (w/wym zdjęcia na odpowiednich płytach i specjalnym opakowaniu plus fotoksiążki), niż zapraszać na ślub na którym ich obecność jest oczywista.
__________________





Edytowane przez Angel_00
Czas edycji: 2013-08-29 o 10:29
Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 10:31   #19
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
ja wyrażam tylko swoje zdanie, że dla mnie i mojego męża dawanie zaproszeń własnym rodzicom jest śmieszne bo przecież wiadomo, że będą tego dnia z nami itd. Wolałam dać im coś po ślubie w ramach pamiątki (w/wym zdjęcia na odpowiednich płytach i specjalnym opakowaniu plus fotoksiążki), niż zapraszać na ślub na którym ich obecność jest oczywista.
Rodzeństwo też nie dostało zaproszeń?
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 10:39   #20
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Rodzeństwo też nie dostało zaproszeń?
ja rodzeństwa nie mam, a męża rodzeństwo było świadkami więc prosiliśmy o świadkowanie ustnie automatycznie wiadomo było, że też będą. Dla nas zaproszenia są dla "dalszej" rodziny plus przyjaciół/ znajomych, którzy jakby mają wybór, że nie przyjdą bo coś tam. Natomiast rodzice/rodzeństwo są "zawsze" z nami więc takich zaproszeń nie uznajemy.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 12:36   #21
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
ja rodzeństwa nie mam, a męża rodzeństwo było świadkami więc prosiliśmy o świadkowanie ustnie automatycznie wiadomo było, że też będą. Dla nas zaproszenia są dla "dalszej" rodziny plus przyjaciół/ znajomych, którzy jakby mają wybór, że nie przyjdą bo coś tam. Natomiast rodzice/rodzeństwo są "zawsze" z nami więc takich zaproszeń nie uznajemy.
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, serio. Co najmniej dziwnie bym się poczuła gdyby moja siostra nie dała mi zaproszenia na ślub i jeszcze by prosiła o to żebym była świadkową. Według mnie każda osoba, która ma być ma ślubie / weselu zasługuje na zaproszenie. Nie chce mówić, że to niegrzeczne, ale dziwne dla mnie.
Rodzeństwo czy bliska rodzina też ma wybór czy przyjść czy nie. Nikt ci swojego zdania nie narzuci.
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 12:44   #22
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, serio. Co najmniej dziwnie bym się poczuła gdyby moja siostra nie dała mi zaproszenia na ślub i jeszcze by prosiła o to żebym była świadkową. Według mnie każda osoba, która ma być ma ślubie / weselu zasługuje na zaproszenie. Nie chce mówić, że to niegrzeczne, ale dziwne dla mnie.
Rodzeństwo czy bliska rodzina też ma wybór czy przyjść czy nie. Nikt ci swojego zdania nie narzuci.
Owszem wybór mają, ale jakby jest to tak oczywiste, że będą bo przecież pomagają wspierają i rodzice oraz rodzeństwo to taka rodzina gdzie wiadomo, że będą, no po prostu będą i już bo nie wyobrażamy sobie (obydwie strony), żeby miało być inaczej Natomiast dalsza rodzina - już nie jest to taką oczywistością, dziadkowie mogą nie być na siłach, wujostwo może mieć inne plany itd itd. Poza tym zapraszanie dalszej rodziny jest dla mnie oczywiste i nie tylko dlatego, że "mają wybór".
Dla mnie proszenie o świadkowanie jest ważniejszym elementem niż zaproszenie (pisemne) na ślub. Skoro prosi się o świadkowanie no to wiadomo, że jest to jednoznaczne z byciem na ślubie i weselu itd.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 13:05   #23
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Owszem wybór mają, ale jakby jest to tak oczywiste, że będą bo przecież pomagają wspierają i rodzice oraz rodzeństwo to taka rodzina gdzie wiadomo, że będą, no po prostu będą i już bo nie wyobrażamy sobie (obydwie strony), żeby miało być inaczej Natomiast dalsza rodzina - już nie jest to taką oczywistością, dziadkowie mogą nie być na siłach, wujostwo może mieć inne plany itd itd. Poza tym zapraszanie dalszej rodziny jest dla mnie oczywiste i nie tylko dlatego, że "mają wybór".
Dla mnie proszenie o świadkowanie jest ważniejszym elementem niż zaproszenie (pisemne) na ślub. Skoro prosi się o świadkowanie no to wiadomo, że jest to jednoznaczne z byciem na ślubie i weselu itd.
Ok, u nas czy jest to mama, tata, siostra, wujek czy sąsiadka każdy dostaje zaproszenia. Taka kolej rzeczy, tak się przyjęło i tak jest. Ale rozumiem, że każdy ma swoje zwyczaje, upodobania, itp.
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 17:46   #24
strongwomen
Zakorzenienie
 
Avatar strongwomen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 4 098
GG do strongwomen
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

U nas finansowanie wygląda, my i moi rodzice. Więc rodzice TŻ dostali zaproszenia jak dla zwykłych gości. A dla moich rodziców zrobiliśmy specjalne. Treść brzmiała mniej więcej " Wasza córka M. i przyszły zięć K. chcieliby abyście w dniu ich ślubu (data) stali u ich boku i szczerze błogosławili. Proszą również o wspólną zabawę (gdzie) a zarazem chcą podziękować za wsparcie, dobre rady i serce dzieki którym razem przeżyjemy ten ważny dzień." Jakoś tak

I zgadzam się z Aasik, bo nawet jesli coś jest OCZYWISTE to i tak grzecznie jest dać zaproszenie... poprostu jest to wyróżnienie dla gościa, nawet jeśli jest to ktoś OCZYWISTY.
Moja teściowa nie zadzwoni że mamy przyjechać na święta bo uważa że to OCZYWISTE, a my nie przyjeżdżamy bo skoro tak ciężko jest jej nas zaprosić to cóż... nie będziemy się wpychać tym bardziej że mamy takie a nie inne stosunki.
__________________
16.07.2012 - Kamil, nasze serce.
21.09.2013 - Małżeński staż.

Edytowane przez strongwomen
Czas edycji: 2013-08-29 o 17:53
strongwomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:31   #25
enzunio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 067
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Ja nic nie daję, moja mama powiedziała, że to głupie, żeby ich zapraszać na wesele swoich dzieci (mimo, że płacą nam tylko za ubrania)
enzunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 09:02   #26
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Cytat:
Napisane przez strongwomen Pokaż wiadomość
U nas finansowanie wygląda, my i moi rodzice. Więc rodzice TŻ dostali zaproszenia jak dla zwykłych gości. A dla moich rodziców zrobiliśmy specjalne. Treść brzmiała mniej więcej " Wasza córka M. i przyszły zięć K. chcieliby abyście w dniu ich ślubu (data) stali u ich boku i szczerze błogosławili. Proszą również o wspólną zabawę (gdzie) a zarazem chcą podziękować za wsparcie, dobre rady i serce dzieki którym razem przeżyjemy ten ważny dzień." Jakoś tak

I zgadzam się z Aasik, bo nawet jesli coś jest OCZYWISTE to i tak grzecznie jest dać zaproszenie... poprostu jest to wyróżnienie dla gościa, nawet jeśli jest to ktoś OCZYWISTY.
Moja teściowa nie zadzwoni że mamy przyjechać na święta bo uważa że to OCZYWISTE, a my nie przyjeżdżamy bo skoro tak ciężko jest jej nas zaprosić to cóż... nie będziemy się wpychać tym bardziej że mamy takie a nie inne stosunki.
No widzisz skoro macie kiepskie stosunki to traktujecie się z dystansem jak dalsza rodzina, a po prostu w naszej sytuacji zapraszanie rodziców byłoby dziwne. Chyba by pomyśleli że mamy nadzieję że odmówią
Cytat:
Napisane przez enzunio Pokaż wiadomość
Ja nic nie daję, moja mama powiedziała, że to głupie, żeby ich zapraszać na wesele swoich dzieci (mimo, że płacą nam tylko za ubrania)
No u nas tak samo. Mało tego zapytałam znajomych jak robili przy swoich ślubach - nikt nie zapraszał rodziców
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 11:58   #27
strongwomen
Zakorzenienie
 
Avatar strongwomen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 4 098
GG do strongwomen
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Angel,
Cytat:
No widzisz skoro macie kiepskie stosunki to traktujecie się z dystansem jak dalsza rodzina, a po prostu w naszej sytuacji zapraszanie rodziców byłoby dziwne. Chyba by pomyśleli że mamy nadzieję że odmówią
nie czytałaś pisałam o teściowej. Że dostali zwykłe zaproszenie bo mamy złe relacje. Napisałam też o moich rodzicach którzy dostali specjalne zaproszenie jako że nam pomagają i po części finansują. Treść jest bardziej pamiątkowa i zawiera w sobie podziękowania. Nie uważam żeby mogli "odmówić" na takie zaproszenie. przeczytaj wyżej tekst tego zaproszenia, naprawdę nie jest to taka zła rzecz jak myślisz
__________________
16.07.2012 - Kamil, nasze serce.
21.09.2013 - Małżeński staż.
strongwomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 17:19   #28
DianaM
Zadomowienie
 
Avatar DianaM
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z każdego miejsca na Ziemi
Wiadomości: 1 570
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

Nie wyobrażam sobie dac rodzicom, których widuje się non stop i do tego jeszcze współfinansują imprezę (że już nie wsponę jeśli ktoś z nimi mieszka) zaproszenia Chyba troszkę głupio i by było
__________________
DianaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 19:24   #29
roksana nycz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 18
Dot.: Zaproszenia dla rodziców

my dawaliśmy zaproszenia jednym i drugim rodzicom ale tylko dlatego że rodzice nie wtrącali się do organizacji i nie pomagali finansowo,nie pomagali finansowo bo my nie chcieliśmy
roksana nycz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.