kolacja z patelni? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-01, 10:14   #1
Madzialena7
zniemczona peema
 
Avatar Madzialena7
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 3 043

kolacja z patelni?


Hej. W przyszłym tygodniu wyjeżdżamy z TŻ-tem na kilka dni w góry. Mamy zarezerwowany pokój z kuchnią, ale w tej kuchni jest tylko możliwość przygotowania posiłków na patelni bądź w garnkach i mam problem, bo chciałabym zrobić jakąś romantyczną kolację, a kompletnie nic mi nie przychodzi do głowy! W domu przeważnie operuję piekarnikiem, bo jakoś nie przepadam za smażonymi rzeczami, no ale w tym przypadku będę zmuszona. Tak samo nie mam pomysłu na normalne śniadanie i kolacje na ciepło, oprócz parówek, jajecznicy, omleta..
Ma ktoś jakieś pomysły? Przepisy? Dodam, że mój TŻ jest, że tak powiem mięsożerny więc wszelkie sałatki nie wchodzą w gre. Oraz kapusta także nie przejdzie (z tej racji odpadły już gołąbki i krokiety )
__________________

"..i że Cię nie opuszczę aż do śmierci.."-> 27.08.2016
,,Bo magia jest wtedy gdy splatamy dłonie,
a nasze spojrzenia mówią więcej niż słowa"
Madzialena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 10:48   #2
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: kolacja z patelni?

Cytat:
Napisane przez Madzialena7 Pokaż wiadomość
Hej. W przyszłym tygodniu wyjeżdżamy z TŻ-tem na kilka dni w góry. Mamy zarezerwowany pokój z kuchnią, ale w tej kuchni jest tylko możliwość przygotowania posiłków na patelni bądź w garnkach i mam problem, bo chciałabym zrobić jakąś romantyczną kolację, a kompletnie nic mi nie przychodzi do głowy! W domu przeważnie operuję piekarnikiem, bo jakoś nie przepadam za smażonymi rzeczami, no ale w tym przypadku będę zmuszona. Tak samo nie mam pomysłu na normalne śniadanie i kolacje na ciepło, oprócz parówek, jajecznicy, omleta..
Ma ktoś jakieś pomysły? Przepisy? Dodam, że mój TŻ jest, że tak powiem mięsożerny więc wszelkie sałatki nie wchodzą w gre. Oraz kapusta także nie przejdzie (z tej racji odpadły już gołąbki i krokiety )
Na śniadanie pancakes i do nich jakaś konfitura, świeże owoce albo Nutella. Albo tosty francuskie.
Na obiad/kolację możesz zrobić na patelni risotto z kurczakiem albo z owocami morza.
Makaron można przygotowywać na wiele sposobów, również z mięsem - od klasycznego spaghetti bolognese po bardziej wykwintne wersje.
Gulasz zrobisz w garnkach - gęsty i rozgrzewający - w sam raz na pobyt w górach.
Możesz podać go z ziemniaczkami albo pieczywem. Mężczyzna będzie zadowolony, bo to dużo mięsa przecież.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 11:10   #3
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: kolacja z patelni?

Chyba nie jedziesz w góry po to, żeby stać przy garach i gotować? Na romantyczną kolację można skoczyć do restauracji, obiad czy coś ciepłego też na mieście. Śniadanie/kolacja to omlet, naleśniki, jajecznica czy to tam jeszcze na szybko. A jak już bardzo chcesz mieć swoje gotowe jedzenie to może zrób jakiś gulasz, pulpety w sosie, do słoika i zawekuj, a na miejscu wystarczy tylko podgrzać
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 16:35   #4
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: kolacja z patelni?

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
Chyba nie jedziesz w góry po to, żeby stać przy garach i gotować? Na romantyczną kolację można skoczyć do restauracji, obiad czy coś ciepłego też na mieście. Śniadanie/kolacja to omlet, naleśniki, jajecznica czy to tam jeszcze na szybko. A jak już bardzo chcesz mieć swoje gotowe jedzenie to może zrób jakiś gulasz, pulpety w sosie, do słoika i zawekuj, a na miejscu wystarczy tylko podgrzać
Zgadzam się. Jak jeżdżę w góry, to stołuję się na mieście. Po całym dniu aktywności fizycznej, nie chciałoby mi się gotować.
Nie wiem, gdzie jedziesz, ale w Zakopanym, polecam Dobra Kasza Nasza, dobre, świeże jedzenie, profesjonalna obsługa i ładny wystrój. Jabłka zapiekane pod kruszonka, super na deser, a porcja starczy na dwie osoby.

Korzystając z garnków i patelni, możesz zrobić wszelkiego rodzaju makarony. Carbonara, aglio oli, z sosem pomidorowym, z krewetkami w winie.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 20:29   #5
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: kolacja z patelni?

Mając do dyspozycji patelnię i garnki bardzo dużo możesz wyczarować Polecam spagethi z owocami morza w sosie pomidorowym. Możesz zrobić przeróżnego rodzaju kotlety, roladki, zrazy itd. Wszystko rzecz gustu. Na szybkiego zawsze możesz usmażyć filet z kurczaka, do tego warzywa na patelnię i jakiś ulubiony sos np. czosnkowy.
edit:
Może tagliatelle z kurczakiem..
A może zrób w domu bigos po cygańsku i zawekuj go. Nie będziesz musiała stać w garach w czasie wyjazdu. Jest to bigos bez kapusty - przepyszny!!!

Edytowane przez Vulcana
Czas edycji: 2014-02-01 o 20:37
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 12:15   #6
Madzialena7
zniemczona peema
 
Avatar Madzialena7
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 3 043
Dot.: kolacja z patelni?

Tak tak, wiem że na wyjazdach przy garach się nie stoi, ale właśnie chciałam zrobić jakąś romantyczną kolację taką w pokoju, a nie żeby wtedy gdzieś wychodzić, bo wiadomo czym kończy się taką kolację . A po drugie hm.. stołowanie się codziennie drogo wychodzi, jeszcze właśnie zależy w jakim miejscu, bo ostatnio jak byliśmy w Szczawnicy to za obiad w zwykłej jadłodajni zapłaciliśmy 50zł , a "obiad" składał się po prostu z frytek, kotleta i surówki.. A że jakąś niedołęgą nie jestem w kwestii gotowania, to mogłabym sama coś upichcić na szybko, tylko właśnie pomysłów brakło .

No właśnie robiłam raz spaghetti bolognese i nie bardzo mu podeszło, ja też szczególnie nie przepadam. Ale znalazłam dziś w sklepie "pomysł na makaron z sosem grzybowym i kiełbasą" czy jakoś tak i zainteresowało mnie to, bo szybko i mało składników potrzeba, tylko nie wiem jak smakowo. Tak samo znalazłam przepisy na kurczaka jak z KFC, pizze z patelni (ale do tego mam pewne obawy), grzanki z patelni, jakieś kotleciki, coś się wymyśli .
Bigos po cygańsku? A o tym to nie słyszałam , muszę poszukać. Gulasz też jest dobrym pomysłem bo właśnie zrobię go w domu i tylko tam odgrzeje. Dziękuję za wszystkie pomysły
__________________

"..i że Cię nie opuszczę aż do śmierci.."-> 27.08.2016
,,Bo magia jest wtedy gdy splatamy dłonie,
a nasze spojrzenia mówią więcej niż słowa"
Madzialena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 18:56   #7
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: kolacja z patelni?

Cytat:
Napisane przez Madzialena7 Pokaż wiadomość
Tak tak, wiem że na wyjazdach przy garach się nie stoi, ale właśnie chciałam zrobić jakąś romantyczną kolację taką w pokoju, a nie żeby wtedy gdzieś wychodzić, bo wiadomo czym kończy się taką kolację . A po drugie hm.. stołowanie się codziennie drogo wychodzi, jeszcze właśnie zależy w jakim miejscu, bo ostatnio jak byliśmy w Szczawnicy to za obiad w zwykłej jadłodajni zapłaciliśmy 50zł , a "obiad" składał się po prostu z frytek, kotleta i surówki.. A że jakąś niedołęgą nie jestem w kwestii gotowania, to mogłabym sama coś upichcić na szybko, tylko właśnie pomysłów brakło .

No właśnie robiłam raz spaghetti bolognese i nie bardzo mu podeszło, ja też szczególnie nie przepadam. Ale znalazłam dziś w sklepie "pomysł na makaron z sosem grzybowym i kiełbasą" czy jakoś tak i zainteresowało mnie to, bo szybko i mało składników potrzeba, tylko nie wiem jak smakowo. Tak samo znalazłam przepisy na kurczaka jak z KFC, pizze z patelni (ale do tego mam pewne obawy), grzanki z patelni, jakieś kotleciki, coś się wymyśli .
Bigos po cygańsku? A o tym to nie słyszałam , muszę poszukać. Gulasz też jest dobrym pomysłem bo właśnie zrobię go w domu i tylko tam odgrzeje. Dziękuję za wszystkie pomysły
Myślałam, że załączyłam linka Już to robię
http://kuchniaaleex.blogspot.com/201...-wg-aleex.html
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-03, 15:21   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: kolacja z patelni?

na patelni spokojnie usmazysz kotlety albo rybe, jesli lubicie ryby. W garnku zrobisz korzenny grzaniec. Mozesz tez smazyc nalesniki, lub zrobic krokiety z grzybami skoro kapusta nie wchodzi w gre.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 08:56   #9
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: kolacja z patelni?

Może zupy? Sosy? Duszone mięsa? Ryż, kasze, ziemniaczki. Garnki i patelnie dają naprawdę niemal nieograniczone możliwości
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:18   #10
domi_nika81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: kolacja z patelni?

Dziewczyny, skoro już rozmawiamy o jedzeniu z patelni, mam pytanie. Na jakim oleju smażycie najchętniej ? Czy oleje zawsze są niezdrowe ?
domi_nika81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:27   #11
beatabea
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: kolacja z patelni?

domi_nika81, to nie jest prawda, że wszystkie oleje są niezdrowe. Oczywiście, zalezy jakich używamy, ale uwierz mi, że są oleje, które wpływają pozytywnie na nasz organizm, tym samym - taak- są zdrowe.
beatabea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-04, 10:27   #12
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: kolacja z patelni?

Ja smażę bez tłuszczu, albo na oleju słonecznikowym lub rzepakowym. Oliwa z oliwek z wytłoczyn, też może być, extra virgin szkoda do smażenia, bo generalnie oliwa ma małą temperaturę dymienia.
Tłuszcze nie zawsze są złe. Źle, jeśli się z nimi przesadza, je frytki czy mięso w panierce ociekające tłuszczem, szczególnie tym tanim i słabej jakości. Za to mózg, do prawidłowego funkcjonowania, potrzebuje wysokogatunkowych tłuszczy. Najlepiej, żeby w diecie była mniej więcej równa ilość tłuszczy zwierzęcych i roślinnych.

Moim zdaniem, przede wszystkim, nie można się dać zwariować.


Coś mi się wydaje, że wcięłam się w środek jakiegoś marketingu szeptanego? Hmm?

Edytowane przez jesienny_lisc
Czas edycji: 2014-02-04 o 10:28
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:36   #13
domi_nika81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: kolacja z patelni?

jesienny_lisc, zadałam to pytanie, mając na myśli właśnie te nazwyklejsze oleje; słonecznikowy, rzepakowy. Praktycznie w każdym domu na takich smażymy, a każdy narzeka, że jest to ogromna zbrodnia, którą same sobie wyrządzamy.
Ja planuję wprowadzić do swojego domu zdrowy tryb życia, zaczynam od obiadów.

Jaki element marketingu, dostrzegłaś w moim poście ? Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu, fora internetowe przestały być miejsce swobodnej dyskusji. Wszystko kojarzy się z marketingiem, nawet pytanie o olej.
domi_nika81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:43   #14
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: kolacja z patelni?

Zarejestrowałaś się w styczniu, masz 3 posty, z czego dwa w tym wątku. Zaraz odpowiedziała Ci osoba z jednym postem, zarejestrowana w lutym. Tak zwykle wygląda przygotowanie do marketingu szeptanego, cóż, zobaczymy, jak to się rozwinie.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:46   #15
domi_nika81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: kolacja z patelni?

ojej, wydaje mi się, że to zwykły zbieg okoliczności, przynajmniej ja o żadnym "spisku", jeszcze nic nie wiem
domi_nika81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 08:58   #16
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: kolacja z patelni?

I całkiem przypadkowo oba konta piszą z tego samego IP Masz nosa, liściu
Ciekawe jaki olej miał być lada moment reklamowany
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 09:55   #17
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: kolacja z patelni?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
I całkiem przypadkowo oba konta piszą z tego samego IP Masz nosa, liściu
Ciekawe jaki olej miał być lada moment reklamowany
No niestety już się nie dowiemy
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 09:19   #18
andzia.x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Dot.: kolacja z patelni?

ja też radzę wybrać się na miasto, przyjemnie jest zjeść coś pysznego w restauracji. A po powrocie do pokoju może jakieś grzane winko?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg grzane-wino-z-korzeniami_FB1.jpg (138,7 KB, 2 załadowań)
__________________
Zapraszam na blog kulinarny shabbyeat.pl
andzia.x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 17:33   #19
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: kolacja z patelni?

Zima kiedy jeździmy w góry to ja zwykle przygotowuje obiady na cały pobyt żamrazam i w takiej transportowej lodowce w bagażniku dojeżdżają nawet po 800km nadal zamrożone nawet bez wkładów. Potem przechowuje to w kabinie na narty bo na zewnątrz zawsze jest temperatura poniżej zera.
Pózniej wystarczy wyjac rano przed wyjściem na stok a wieczorem obiad gotowy wystarczy podgrzać. Tak nam najwygodniej.
Za to grzane wino Tz przygotowuje rano ze wszystkimi dodatkami a kiedy wracamy tylko podgrzewamy .
Wystarczy tylko zainwestować w taka lodówkę. Znajdziesz w sklepach ogrodniczych. Świetna sprawa
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-07 18:33:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.