Ciężki początek ćwiczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-25, 21:02   #1
Mloda_ambitna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1

Ciężki początek ćwiczeń


Cześć,

Jakiś czas temu wykupiłam karnet na jednej z siłowni/klubów fitness w Warszawie (Wola) jednak samej jest mi strasznie ciężko zmotywować się żeby tam chodzić.

Może któraś się do mnie przyłączy?

W klubie jest siłownia, sauna, różnego rodzaju zajęcia grupowe, sexy dance,..

Będę przeszczęśliwa jak znajdzie się kompanka do wspólnego gubienia tłuszczyku przed letnim słońcem...
Mloda_ambitna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 08:11   #2
MindfulLifestyle
Raczkowanie
 
Avatar MindfulLifestyle
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 36
Dot.: Ciężki początek ćwiczeń

Hej, nie jestem kobietą i nie będę z Tobą chodził, ale w mojej opinii powinnaś zupełnie zmienić podejście do całego procesu.

Nie można podchodzić do tego jak do wyrzeczeń albo pod przymusem. Należy zmienić swoja percepcję całego procesu, znaleźć w nim przyjemność i satysfakcję. Jeśli nie ma motywacji znajdź swój wewnętrzny powód, ale niech to raczej nie będzie tylko po to, żeby ładnie w te wakacje wyglądać na plaży.

Inaczej długofalowe pozytywne skutki nie są możliwe, a o takie Ci chyba chodzi Istota rzeczy nie polega tylko na zmianie Twojego wyglądu, ale i głównie zmianie mentalności. Pięknie i zgrabne ciało będzie z upływem wieku tracić na uroku, jednak to co zrobisz na każdej innej płaszczyźnie, szczególnie emocjonalnej i duchowej zostanie w Tobie na zawsze.

Rób to co lubisz, a jak tego nie lubisz to po co to robić
__________________
Żyj świadomie, w zgodzie ze sobą i otaczającym światem. Poznawaj siebie, rozwijaj się, przeżywaj coraz bardziej pełne i satysfakcjonujące życie. Znajdź równowagę na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej, o którą coraz trudniej w dzisiejszych czasach.

http://www.mindful-lifestyle.pl
MindfulLifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 22:33   #3
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Ciężki początek ćwiczeń

Otóż to!
Dla przykładu, siedziałam na kanapie któregoś dnia dojadając do 75 kg, po chwili pomyślałam, że może bym zaczęła ćwiczyć... Więc wstałam i zaczęłam i tak codziennie ćwiczę do dziś No, czasem robię przerwę na regenerację mięśni
A jak zacznie się ćwiczyć, to dieta niejako przychodzi sama, bo skoro się człowiek poci, to potem aż głupio zjeść batona

Obecnie -13 kg, ćwiczenia i zdrowe odżywianie. I tak już prawie 5 miesięcy!
Do tej pory byłam kanapowcem zajadającym chipsy przed serialem. Teraz czuję, że żyję!
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 15:36   #4
stylovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Ciężki początek ćwiczeń

Totalnie się zgadzam - u Ciebie trzeba zmiany nastawienia... Pracujesz tylko i wyłącznie na swoje ciało, swój wygląd, nie potrzebujesz nikogo do asysty...
stylovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 17:34   #5
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Ciężki początek ćwiczeń

Fajnie się motywować jak jest z kim ćwiczyć ale równie dobrze można się w ten sposób zdemotywować, bo jak tej drugiej osobie się nie chce to od razu jest wymówka żeby nie ćwiczyć.

Ja pamiętam jak chodziłam na siłownię i zazwyczaj jak przychodziły dziewczyny w liczbie większej niż jeden to więcej czasu spędzały na pogaduszkach niż na ćwiczeniach. A jak przychodziły osobno to ćwiczyły normalnie.

Może jak nie znajdziesz kompana na forum to idź do tego klubu, może poznasz nowych ludzi.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 12:37   #6
new_life
Rozeznanie
 
Avatar new_life
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Ciężki początek ćwiczeń

A ja zapisałam się sama wczoraj na siłownie!
I owszem, chciałam żeby ze mną ktoś chodził ale nie to nie. Motywację i tak muszę mieć w sobie
Także mam nadzieję, że dam radę
__________________
Amelia 05.09.2011
new_life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 12:57   #7
joaszka83
Raczkowanie
 
Avatar joaszka83
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: Ciężki początek ćwiczeń

jak mam leniwy dzien to wlaczam sobie https://www.youtube.com/watch?v=B5b1...ature=youtu.be i wtedy nie ma bata- az sie zrywam do cwiczen
joaszka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-03, 10:27   #8
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Ciężki początek ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez joaszka83 Pokaż wiadomość
jak mam leniwy dzien to wlaczam sobie https://www.youtube.com/watch?v=B5b1...ature=youtu.be i wtedy nie ma bata- az sie zrywam do cwiczen
świetne, dziękuję !
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 10:38   #9
new_life
Rozeznanie
 
Avatar new_life
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Ciężki początek ćwiczeń

Ja wczoraj byłam na pierwszym treningu na siłowni z trenerem

Myślałam, że 'po' padnę na twarz ale nie! Miałam tyle energii w sobie że szok!!! Oczywiście czułam podczas treningu co dziś rano będzie mnie bolało ale byłam taka rozbudzona itp, że mogłabym góry przenosić! BOSKIE UCZUCIE! polecam każdemu

Zbierałam się od stycznia za ćwiczenia ale chciałam się do tego jak najlpiej przygotować no i trener personalny nie jest tani więc i kasę trzeba było odłożyć. I absolunie niczego nie żałuję tylko chcę więcej!!!
I jutro wybieram się na siłownię sama
__________________
Amelia 05.09.2011
new_life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 10:41   #10
goodbyaccident
Raczkowanie
 
Avatar goodbyaccident
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 100
Dot.: Ciężki początek ćwiczeń

gratuluję córeczki.

Ja zaczęłam w poniedziałek, już na siłowni czułam ból, ale na drugi dzień wcale nie było najgorzej. Ciężko od razu po treningu. Dwie godziny biegu... i czułam wreszcie, że mam nogi!
__________________
Z pasją do fitness, zdrowego odżywiania i szczęścia! blog: www.goodbyaccident.com
goodbyaccident jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 11:53   #11
MrFit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: Ciężki początek ćwiczeń

Z własnych obserwacji wiem jak wygląda przychodzenie na siłownie dwóch/trzech koleżanek i uwierz mi, że dalekie jest to od konkretnego treningu ukierunkowanego na poprawę sylwetki.
Wg mnie trening z doświadczonym trenerem jest tym na czym powinnaś się skupić - jeżeli oczywiście liczysz na naprawdę fajne i możliwie szybkie rezultaty, a nie pogaduchy

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-05-27 o 12:52 Powód: link
MrFit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-27 12:53:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.