Dług za mieszkanie u faceta - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-24, 17:31   #571
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez lastnightryder Pokaż wiadomość
Ale ja też chętnie posprzątam łazienkę, umyje okna, zrobię zakupy czy ugotuje obiad. Nie oczekuje wyręczania w tej sprawie możemy się jakoś tymi obowiązkami się podzielić żaden problem. chciałbym tez zabrać partnerkę do knajpki, kina kupić jej koczyki, perfum czy zrobić inny prezent. Ale z moim budżetem przy takim podziale kasztów życia ciężko by było to zrealizować.
no i git. to tak urządzaj swój związek. ja mój urządziłam inaczej.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 17:33   #572
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
chciałbym tez zabrać partnerkę do knajpki, kina kupić jej koczyki, perfum czy zrobić inny prezent. Ale z moim budżetem przy takim podziale kasztów życia ciężko by było to zrealizować.
to jest zrozumiałe tylko tak trochę logika rozumowania, że partnerka musi dokładać się do kredytu abyś ty mógł kupić jej kolczyki niestety sprawia że ona te kolczyki tak jakby kupuje sobie sama. w dodatku prezenty bywają okazjonalne, niewybrane, a składkę do raty wymagasz co miesiąc. Moim zdaniem lepiej nie mieć takiego wymyślonego przez ciebie obowiązku a perfumy kupować sobie samej.

czyli ogólnie wynika z tego że problemem jest wysokość raty kredytu a nie pasożytująca panienka i to że biorąc kredyt nie stać cię na tzw. normalne życie.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-01-24 o 17:35
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 17:41   #573
lastnightryder
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 156
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość

czyli ogólnie wynika z tego że problemem jest wysokość raty kredytu a nie pasożytująca panienka i to że biorąc kredyt nie stać cię na tzw. normalne życie.
Tyle samo płaciłbym mieszkając sam w wynajmowanym mieszkaniu.
lastnightryder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 17:52   #574
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez lastnightryder Pokaż wiadomość
Tyle samo płaciłbym mieszkając sam w wynajmowanym mieszkaniu.
no nie do końca, bo lepiej jest płacić 50% czynszu, niż 100%.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 18:05   #575
lastnightryder
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 156
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
no nie do końca, bo lepiej jest płacić 50% czynszu, niż 100%.
Co masz na myśli?
lastnightryder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 18:08   #576
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
to jest zrozumiałe tylko tak trochę logika rozumowania, że partnerka musi dokładać się do kredytu abyś ty mógł kupić jej kolczyki niestety sprawia że ona te kolczyki tak jakby kupuje sobie sama.
Dokładnie
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 18:17   #577
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
czyli ogólnie wynika z tego że problemem jest wysokość raty kredytu a nie pasożytująca panienka i to że biorąc kredyt nie stać cię na tzw. normalne życie.
dokładnie
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-24, 18:20   #578
donut_eater
Raczkowanie
 
Avatar donut_eater
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 69
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

lastnightrider - już mi się troi w oczach od Twoich obliczeń i powtórzę jeszcze raz, bez wymagań od partnera i tak bym się czuła zobowiązania do dołożenia się np. wolnej kwoty wedle możliwości.
Ważne są proporcje - na początku zarabiałam 1/4 (a nawet mniej!), dopiero teraz zarabiam połowę.
I teraz mi "odpowiada" kwotowo to, czego on ode mnie wymaga. Tylko przykre jest, że procentowo jest po połowie, gdy mieszkanie będzie jego (absolutnie nie chciałabym żadnego dopisywania na współwłaścicielkę). Lepiej bym się czuła, gdybym płaciła np. czynsz + jedzenie, a on kredyt (tak jak już to ktoś zaproponował) albo tą kasę odkładała na "nasze cele" - wakacje itp.


(a nie ZAKUPY CZASEM, jak uznała Karena73 - nie wiem, gdzie to wyczytałaś. Może zamiast być uszczypliwa, dokładniej czytaj posty Nie zamierzam kupować mieszkania na kredyt póki co, a gdybym taki miała to nikogo bliskiego bym nie naliczała. Kolejnym razem baczniej się przyjrzę amantowi
donut_eater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 18:30   #579
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez lastnightryder Pokaż wiadomość
Co masz na myśli?
jeśli Cię źle zrozumiałam, to z góry przepraszam.

napisałeś: Tyle samo płaciłbym mieszkając sam w wynajmowanym mieszkaniu.

miałeś na myśli, że tyle samo płaciłbyś w pojedynkę, jak i mieszkając z partnerką, która pokrywa połowę rachunków?

jeśli tak, to nie do końca to się zgadza, bo miesięcznie taki czynsz dla jednej osoby mieszkającej samotnie to dajmy na to 600zł, a jak wprowadza się druga osoba płacąca połowę rachunków, to ta pierwsza płaci już 300zł czynszu.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:00   #580
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez lastnightryder Pokaż wiadomość
A ty dalej klapki na oczy, zero racjonalnych argumentów. Facet niech wypruwa sobie żyły co mnie to interesuje. Otwórz oczy, Dla mnie jesteś egoistką, uciekam jak najdalej od lasek szukających sponsorów., to nie moja liga.
Ale biorąc kredyt nie zakładasz chyba, że znajdziesz łaskę, która będzie płacić z Tobą na współe Twoj kredyt?
Chyba biorąc go wiesz jaka rata jest dla Ciebie optymalna, żeby sobie tych "żył nie wypruwać"?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
to wszystko zależy od indywidualnego podejścia do związków. ja np. mam podejście następujące:

jestem z facetem w związku i chcemy ze sobą zamieszkać (przy czym związek musiałby wejść w poważniejszą fazę, bo w przeciwnym razie nie rozważałabym nawet wspólnego zamieszkania). ja mam mieszkanie na kredyt, a skoro mieszkam w nim sama, tzn. że mnie na ten kredyt stać. gdy facet się do mnie wprowadza uznaję, że tworzymy wspólnotę, więc mu mówię: co jest moje, to jest Twoje, mieszkaj u mnie jak u siebie w domu. a u siebie w domu odstępnego się nie płaci. jak zepsuje się coś, co użytkujemy wspólnie, to nie ma większego znaczenia, kto za to zapłaci, bo ja uznaję, że nasze pieniądze są nasze wspólne. i tego samego podejścia oczekuję od partnera, z innym się nie dogadamy.

nie, nie bolałoby mnie, że partner odkłada więcej swoich pieniędzy, bo tak jak mówię - co jest Twoje, to jest moje, a jak nie, to nie jesteśmy sobie pisani widocznie.

poza tym dla mnie to nie różniłoby się prawie niczym od sytuacji, w której ja odkładam 1000zł co miesiąc do skarpety i partner odkłada 1000zł do skarpety. po czym ja biorę moją skarpetę i kupuję za nią mieszkanie. a partner zostaje ze swoją.

absolutnie nie twierdzę, że takie podejście jest uniwersalnie dobre. ot jest dobre dla mnie po prostu.
Tak, to jest najbliższe mojemu podejściu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez lastnightryder Pokaż wiadomość
Uważam, że twój przesadził, bo tak jak już pisałem gdybys nie pracowała nie oczekiwałbym od ciebie żadnych pieniędzy(co w efekcie spowodowało dług u niego), ponadto nie oczekiwałbym płacenia połowy wszystkiego zarabiając 2 razy więcej od ciebie.
Dlaczego nie? To już nie byłoby zerowanie na Tobie? Wg Twojego toku myślenia oczywiście.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:05   #581
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
jeśli Cię źle zrozumiałam, to z góry przepraszam.

napisałeś: Tyle samo płaciłbym mieszkając sam w wynajmowanym mieszkaniu.

miałeś na myśli, że tyle samo płaciłbyś w pojedynkę, jak i mieszkając z partnerką, która pokrywa połowę rachunków?

jeśli tak, to nie do końca to się zgadza, bo miesięcznie taki czynsz dla jednej osoby mieszkającej samotnie to dajmy na to 600zł, a jak wprowadza się druga osoba płacąca połowę rachunków, to ta pierwsza płaci już 300zł czynszu.
600zł?

W jakim mieście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-24, 19:10   #582
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
600zł?

W jakim mieście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
że tak mało czy że tak dużo, mogłabyś sprecyzować?

moi rodzice w moim rodzinnym mieście (powyżej 100tys mieszkańców) płacą czynsz w wysokości 800zł z kawałkiem

teraz sprawdziłam, ile płaciłam czynszu na wynajmowanym mieszkaniu kilka lat temu (Warszawa) - 590zł z groszami.

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2018-01-24 o 19:13
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:11   #583
lastnightryder
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 156
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Dlaczego nie? To już nie byłoby zerowanie na Tobie? Wg Twojego toku myślenia oczywiście.
To błędnie interpretujesz to co piszę. W przypadku gdy zarabiamy podobnie co oznacza że oboje pracujemy uważam, że powinniśmy się dzielić kosztami życia w proporcjach w jakich to opisałem. W sytuacji gdy moja partnerka by nie pracowała, jestem w stanie zrozumieć taką okoliczności (szuka pracy, wykazuje inicjatywę jej znalezienia) i płacić wszystkie koszta naszego życia.
lastnightryder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:16   #584
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
że tak mało czy że tak dużo, mogłabyś sprecyzować?

moi rodzice w moim rodzinnym mieście (powyżej 100tys mieszkańców) płacą czynsz w wysokości 800zł z kawałkiem

teraz sprawdziłam, ile płaciłam czynszu na wynajmowanym mieszkaniu kilka lat temu (Warszawa) - 590zł z groszami.
Ale czynsz z odstepnym czy bez?

Bo wynajem (autor nic nie ma właśnościowego bez kredytu) to inna historia. U mnie 2 tysie, ale powiedzmy, że ja mam doświadczenia tylko z Krakowa, Warszawy i Wrocławia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:18   #585
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Komunikacja i obgadanie wszystkiego to jest podstawa, zeby pozniej nie wychodzily problemy z niedopasowaniem i innym podejsciem.

Ja uwazam iw moim zwiazku wszystko dzielimy mniej wiecej po polowie. I bylo tak od zawsze, biorac pod uwage ze na przestrzeni lat roznie plasowaly sie nasze zarobki (raz partner zarabial wiecej i pewniej, potem bylo mniej wiecej po rowno, a teraz ja zarabiam wiecej p, choc nie mowimy o ogromnych roznicach). Mamy wspolny kredyt, ale zadne z nas nie uznaje wspolnej kasy. Po prostu jesli braknie czegos, co uzywamy wspolnie, kupuje akurat to, ktore jest w sklepie. Rachunki tez ida na pol (zsumowalismy wszystkie, z ratami wlacznie i rozdzielilismy tak, by wychodzilo mniej wiecej po tyle samo, czyli partner placi powiedzmy prad i rate, ja wode, kablowke i splacam kuchnie) mimo, ze sa elementy, ktore kazde z nas zuzywa bardziej (pakiet sportowy w kablowce, moje auto jest starsze i wymaga wiecej napraw itp).
Dla mnie ten uklad jest najbardziej sprawiedliwy i nawet gdyby roznice w naszych zarobkach byly znaczne, dalej chcialabym, aby tak pozostalo. Innymi slowy, zarabiajac nawet znacznie mniej niz moj partner, wybieralabym takie zycie, by moc oplacac polowe stalych wydatkow, bardzo zle czulabym sie gdyby wklad byl proporcjonalny do zarobkow (czulabym sie przez partnera utrzymywana). Ale to ja.

Dla mnie sprawa w tym przypadku jest prosta: jesli chlopak autorki planowal podnajecie pokoju lokatorowi by uzlyc sobie w oplatach, to nie kwestionowalabym podzialu rachunkow i raty (oraz naliczania 'dlugu'). Jesli nie bylo takiego planu, to nie wliczalabym raty do podzialu.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:19   #586
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale czynsz z odstepnym czy bez?

Bo wynajem (autor nic nie ma właśnościowego bez kredytu) to inna historia. U mnie 2 tysie, ale powiedzmy, że ja mam doświadczenia tylko z Krakowa, Warszawy i Wrocławia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie no, czynsz to czynsz, a odstępne z czynszem to odstępne z czynszem.

odstępnego płaciłam 1000zł. (Warszawa, ale stan mieszkania był byle jaki)
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:32   #587
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez lastnightryder Pokaż wiadomość
To błędnie interpretujesz to co piszę. W przypadku gdy zarabiamy podobnie co oznacza że oboje pracujemy uważam, że powinniśmy się dzielić kosztami życia w proporcjach w jakich to opisałem. W sytuacji gdy moja partnerka by nie pracowała, jestem w stanie zrozumieć taką okoliczności (szuka pracy, wykazuje inicjatywę jej znalezienia) i płacić wszystkie koszta naszego życia.
To nie rozumiem wtedy Twojego odnoszenia się "jakby wynajmowała to by więcej płaciła niż tutaj".

A jakby zarabiała więcej niż Ty to w jakim stopniu ma partycypować w płatnościach?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:48   #588
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez lastnightryder Pokaż wiadomość
Ja płacą 1250zł plus 500zł jedzenie ona 250zł plus 500zł jedzenie. Poza tym mam jeszcze inne opłaty i nie jestem w stanie nic odłożyć zaś ona odkłada sobie 1000zł.
A jakie to opłaty? Bo może Twoja partnerka też ma jakieś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
nie no, czynsz to czynsz, a odstępne z czynszem to odstępne z czynszem.
Będę czepliwa, ale gwoli ścisłości (i prawidłowości) czynsz (terminologiczne) występuje właśnie przy najmie, a nie mieszkaniu własnościowym^^.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:50   #589
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Będę czepliwa, ale gwoli ścisłości (i prawidłowości) czynsz (terminologiczne) występuje właśnie przy najmie, a nie mieszkaniu własnościowym^^.
nie miałam pojęcia, dziękuję
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-24, 19:52   #590
lastnightryder
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 156
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
To nie rozumiem wtedy Twojego odnoszenia się "jakby wynajmowała to by więcej płaciła niż tutaj".

A jakby zarabiała więcej niż Ty to w jakim stopniu ma partycypować w płatnościach?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Nie tylko ja ale i wszyscy tutaj czasem odbiegamy od tematu autorki watka i analizujemy trochę sytuację "jak to powinniśmy się dzielić kosztami mieszkając u partnera mającego mieszkanie w kredycie"
Nie, nie oczekiwałbym aby dokładała więcej mimo że więcej by zarabiała.
lastnightryder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:53   #591
donut_eater
Raczkowanie
 
Avatar donut_eater
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 69
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
K

Dla mnie sprawa w tym przypadku jest prosta: jesli chlopak autorki planowal podnajecie pokoju lokatorowi by uzlyc sobie w oplatach, to nie kwestionowalabym podzialu rachunkow i raty (oraz naliczania 'dlugu'). Jesli nie bylo takiego planu, to nie wliczalabym raty do podzialu.
Po raz kolejny napiszę i podkreślę - on nie miał zamiaru nikomu wynajmować mieszkania w celach zarobkowych. Żaden lokator nie wchodził w grę.
donut_eater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:57   #592
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
nie no, czynsz to czynsz, a odstępne z czynszem to odstępne z czynszem.

odstępnego płaciłam 1000zł. (Warszawa, ale stan mieszkania był byle jaki)
No autor nie ma mieszkania, więc bez kredytu to tylko z dostępnym, stąd to 600zł nijak się ma do sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No autor nie ma mieszkania, więc bez kredytu to tylko z dostępnym, stąd to 600zł nijak się ma do sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tagi, nie autor.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:01   #593
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No autor nie ma mieszkania, więc bez kredytu to tylko z dostępnym, stąd to 600zł nijak się ma do sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coś zakręciłam, masz rację, wszystko mi się miesza
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:03   #594
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Będę czepliwa, ale gwoli ścisłości (i prawidłowości) czynsz (terminologiczne) występuje właśnie przy najmie, a nie mieszkaniu własnościowym^^.
To co się płaci przy własnościowym?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:04   #595
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To co się płaci przy własnościowym?
Opłata eksploatacyjna się to nazywa.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:09   #596
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Opłata eksploatacyjna się to nazywa.
O, człowiek uczy się całe życie.

To jest serio napisane na tym papierku ze spółdzielni? Bo ja nigdy nie zauważyłam.

Czuję się jak debil.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:14   #597
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To jest serio napisane na tym papierku ze spółdzielni? Bo ja nigdy nie zauważyłam.
U mnie tak i taki tytuł przelewu robię co miesiąc. Mam wyliczone pod tym hasłem wszystko oprócz prądu. No i kredytu

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Cytat:
Napisane przez donut_eater Pokaż wiadomość
Po raz kolejny napiszę i podkreślę - on nie miał zamiaru nikomu wynajmować mieszkania w celach zarobkowych. Żaden lokator nie wchodził w grę.
Masz już jakiś plan co dalej?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:18   #598
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dług za mieszkanie u faceta

Nie ten watek

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2018-01-24 o 20:34
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:23   #599
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
O, człowiek uczy się całe życie.

To jest serio napisane na tym papierku ze spółdzielni? Bo ja nigdy nie zauważyłam.

Czuję się jak debil.
To jeszcze edukacyjnie dodam, że nie musi to być papierek ze spółdzielni
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 21:04   #600
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
To jeszcze edukacyjnie dodam, że nie musi to być papierek ze spółdzielni
Kurka blada!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-12 05:27:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:10.