Dług za mieszkanie u faceta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-20, 16:43   #1
donut_eater
Raczkowanie
 
Avatar donut_eater
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 69
Thumbs down

Dług za mieszkanie u faceta


Drogie Wizażanki,
Poradźcie!

Jestem z chłopakiem 1,5 roku. Z racji tego, że był to związek na odległość i musiałam zmienić pracę on zaproponował mi, abym zamieszkała u niego (on ma mieszkanie na kredyt - spłacił 3 lata).
Zgodziłam się, gdyż:
1. Kwota, którą zaproponował była niższa, niż to, co płaciłam sama za wynajmowane mieszkanie
2. Wynajęcie pokoju w "jego" metropolii kosztuje więcej, niż kawalerka w moim mieście
3. Byłam świadoma, że na odległość ten związek nie przetrwa.
I oczywiście tego chciałam, cieszyłam się, że będziemy blisko.

ALE mieszkamy już razem 9 miesięcy, różowe okularki już mi spadły i czuję się pokrzywdzona, ponieważ wszystkie rachunki płacimy* po połowie. O ile czynsz, jedzenie, chemię itp. uważam, że powinniśmy pokrywać po równo, o tyle spłacanie jego kredytu (w 50%) sprawia, że czuję się dziwnie. Zwłaszcza, że on zarabia sporo więcej (prawie 2x więcej). Tyle samo wołał jak tylko się wprowadziłam i nie miałam jeszcze pracy.

*Na początku płaciłam z oszczędności, aż się wyprztykałam ze wszystkiego. Potem, zanim znalazłam pracę w nowym miejscu trochę potrwało i on za wszystko płacił, ale "do oddania". Teraz płacę na bieżąco, ale cały czas mam dług - jak za mało zapłacę, bo mi nie starcza to się kumuluje - doszło do tego, że wiszę mu ok. 2000 zł (!) Własnemu chłopakowi, z którym mieszkam :/ To chyba nie jest normalne. On strasznie się liczy z kasą, zbieramy każdy paragon z zakupów i w ogóle.

Trochę to przypomina zimny układ lokatorski, a nie związek, w którym rządzi uczucie

Tu niestety muszę dodać, że po bliższym poznaniu wyszło parę brudów, teraz niezbyt nam się układa tak naprawdę, zawiódł mnie w paru kwestiach. Nie wydaje mi się, aby ten związek przetrwał. Widzę, że zmienił kilka rzeczy i się stara, pomaga mi itp., ale czasem zachowuje się po buracku + to jego podejście do kasy...

Raczej będę się ewakuować z tego związku, ale pytanie co z długiem? Koleżanki mi radzą kopnąć go w zad i w żadnym wypadku nie spłacać. Jednak na początku się umówiliśmy i głupia na to przystałam i wstyd mi, że dałam się tak potraktować. Z drugiej strony on sam zachował się nie fair.

Czekam na wasze opinie.
donut_eater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 16:47   #2
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

No głupio, że na to przystalas. Rozumiem dokładnie się do jedzenia i rachunków, ale nie czułabym się w obowiązku płacić pół kredytu - jeśli mieszkanie nie jest w połowie moje.

No cóż, pozostaje Ci teraz porozmawianie z nim w temacie rozstania i poruszyć temat finansów, że nie zamierzasz ani mu płacić połowy na kredyt ani nie czujesz się w obowiązku zwrócić mu " dług ".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 16:53   #3
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Nie zwracałabym długu, jeśli on wynajmował Ci pokój na zasadach współlokatorskich to powinien dać Ci umowę najmu i odprowadzać podatek. Jeśli tak nie robił, to nie jesteś mu nic winna.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 17:09   #4
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

No nie wiem. Umówiliście się na coś konkretnie, teraz ci to może nie pasować, ale jakby nie patrzeć - zadłużyłaś się u niego. Jeśli zakładał za ciebie pieniądze, powinnaś mu je oddać.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 17:47   #5
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

O ile rozumiem płacenie nawet kredytu na pół - w końcu jak nie tu to w innym wynajmowanym byś płaciła i do tego drożej.

To to zachowanie kiedy nie miałaś pracy mi się bardzo nie podoba.

Niemniej jednak, taką mieliście umowę, teraz musisz się z niej wywiązać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 17:47   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

jak dla mnie to robisz za frajera, który spłaca jego mieszkanie. jak się rozstaniecie to on będzie miał nadpłacony kredyt, a ty zostaniesz z niczym. ja bym w życiu nie zgodziła się na taki układ. jedyny wyjątek to facet traci pracę i czegoś szuka, więc mu pomagam.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 17:48   #7
donut_eater
Raczkowanie
 
Avatar donut_eater
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 69
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Dziękuję za wyrażenie opinii.

O to właśnie chodzi, że przystałam na te wieśniackie warunki, więc poniekąd dałam słowo, że zapłacę. On też obiecał mi pewne rzeczy, a słowa nie dotrzymał.

Oczywiście wszelkie opłaty mieszkaniowe typu woda, prąd i czynsz oraz za jedzenie mam zapłacone, tylko gdzieś z połowa tej kasy na kredyt (czyli on i tak jest na plus). Aczkolwiek jakbym nie musiała płacić jego kredytu to i tak bym coś odpalała w dodatku, płaciła więcej za zakupy czy coś. Ale jego skąpstwo objawiające się coraz częściej i więcej sprawia, że podwójnie mi się odechciewa wręczać mu jakąkolwiek kasę

I dokładnie, inaczej bym patrzała jakbym miała płynność finansową, a mam żal, że liczył mnie "do długu" kiedy szukałam pracy po przeprowadzeniu się do niego.

Edytowane przez donut_eater
Czas edycji: 2018-01-20 o 17:51
donut_eater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-20, 17:49   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
O ile rozumiem płacenie nawet kredytu na pół - w końcu jak nie tu to w innym wynajmowanym byś płaciła i do tego drożej.

To to zachowanie kiedy nie miałaś pracy mi się bardzo nie podoba.

Niemniej jednak, taką mieliście umowę, teraz musisz się z niej wywiązać.
musi bo....?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 17:55   #9
donut_eater
Raczkowanie
 
Avatar donut_eater
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 69
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Tak naprawdę to kwestia zachowania się fair w tej sytuacji / wyjścia z klasą zwłaszcza na koniec związku.

Rozważam, bo on nie zachował się fair i nie patrzał na moje dobro tylko na $$$ i w dodatku wyszły inne akcje sprawiające, że chcę uciekać z tego związku.
donut_eater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 17:57   #10
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 18:00   #11
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Musi nie musi. Honorowo by było zwrocic panu pieniądze zrywając z nim związek.
Jeśli Cię autorko na to nie stać to wypadałoby sie w koncu odezwac, porozmawiac, ze nie tak sobie wyobrazalas ze to nie partnerstwo.
Moze cos dotrze i zrozumie. Jak nie tak czy siak czeka Cię koniec.

Osobiscie bym sie lepiej czuła spłacajac go bo nienawidze miec dlugów, ale ja jak to mawiają, jestem dziad ale honorowy.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-20, 18:02   #12
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Zacznij mu liczyć według rynkowych stawek za seks z Tobą.
A tak na poważnie- masz jakąś umowę na papierze dotyczącą tego, że cokolwiek do Ciebie należy skoro spłacasz ten kredyt z jakąś trzecią stroną np. bankiem, który tego kredytu udziela? Bo jeśli nie to koleżanki mają rację. Płacisz obcej osobie, rujnujesz swoją własną zdolność kredytową, a koniec końców zostaniesz z niczym.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 18:04   #13
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 18:04   #14
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

skoro dokładasz mu się do kredytu - to znaczy że masz udział w jego mieszkaniu.

Zapytaj kiedy dopisze Cię do własności nieruchomości
Bo tak się zastanawiałas że powinien, bo przecież spłacałaś jego kredyt I to chyba zamknie temat 'długu" u "partnera"
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 18:08   #15
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
musi bo....?
Nie musi. Ale jeżeli robię sobie dług u kogoś, na który się zgadzam, to potem stwierdzenie, że nie oddam, bo nie, jest słabe. Trzeba się było na początku nie zgadzać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 18:17   #16
donut_eater
Raczkowanie
 
Avatar donut_eater
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 69
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;80683331]skoro dokładasz mu się do kredytu - to znaczy że masz udział w jego mieszkaniu.

Zapytaj kiedy dopisze Cię do własności nieruchomości
Bo tak się zastanawiałas że powinien, bo przecież spłacałaś jego kredyt I to chyba zamknie temat 'długu" u "partnera"[/QUOTE]

Podobne pytanie padało na krótko po przeprowadzce - chciałam, żeby mnie zameldował. Szukał wymówki, cudował, widać było, że nie chce się zgodzić "bo czynsz wzrośnie".

Co ważne - on chce kasę w gotówce - absolutnie nie przelewem (to mi trochę śmierdzi)

Wiem, że to by było trochę niehonorowe - on za to zarzekał się, że jest honorowy (nie wiem gdzie...) i wielce prawdomówny, że brzydzi się kłamstwem (a złapałam go już kilka razy na ściemach) i wielki wierzący z niego (a do kościoła nie chodzi i grzeszy więcej niż ja).

Nie wiem jeszcze co zrobię, to w dużej mierze zależy od jego zachowania przy prawdopodobnym rozstaniu - czym więcej by gadał o oddaniu kasy, tym bardziej bym olała sprawę, boświadczyłoby to o jego chłodnej kalkulacji i chęci zarobku... jakby mało miał ze mnie korzyści
donut_eater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 18:23   #17
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Treść usunięta

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2018-01-20 o 18:24
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 18:28   #18
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Chce kasę w gotówce, po to, żebyś nie miała później żadnych roszczeń, bo nie udowodnisz mu w żaden inny sposób, że dokładalas się do kredytu. Palant jeden.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 18:32   #19
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Zrobilas strasznie glupia rzecz ze mu kredyt splacasz.

Zwiazek, partner to nie jest lokator, ani osoba od ktorej wyciaga sie kase na swoje zobowiazania. Niegodne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-20, 18:57   #20
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez donut_eater Pokaż wiadomość
Podobne pytanie padało na krótko po przeprowadzce - chciałam, żeby mnie zameldował. Szukał wymówki, cudował, widać było, że nie chce się zgodzić "bo czynsz wzrośnie".

Co ważne - on chce kasę w gotówce - absolutnie nie przelewem (to mi trochę śmierdzi)

Wiem, że to by było trochę niehonorowe - on za to zarzekał się, że jest honorowy (nie wiem gdzie...) i wielce prawdomówny, że brzydzi się kłamstwem (a złapałam go już kilka razy na ściemach) i wielki wierzący z niego (a do kościoła nie chodzi i grzeszy więcej niż ja).

Nie wiem jeszcze co zrobię, to w dużej mierze zależy od jego zachowania przy prawdopodobnym rozstaniu - czym więcej by gadał o oddaniu kasy, tym bardziej bym olała sprawę, boświadczyłoby to o jego chłodnej kalkulacji i chęci zarobku... jakby mało miał ze mnie korzyści
I Ty masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy mu płacić?

Dla mnie takie zachowanie byłoby pseudo-honorowe, coś na zasadzie zastaw się a postaw się. Umowa z nim była na Twoją niekorzyść, słowna i w ogóle nie wiążąca prawnie (gdyby tak było, raczej jasne, że spłacałabyś przelewem - jest dowód, że wywiązałaś się z umowy). Wywiązywanie się z nielegalnych umów dla mnie jest przejawem dużej naiwności.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 18:57   #21
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Jeżeli facet kocha i ma normalne podejście do pieniędzy, to chciałby zamieszkać z Tobą z miłości, rozumiałby Twoją sytuację i wspierałby Cię, a nie oczekiwał, żebyś spłacała z nim kredyt. Do tego nawet Cię nie zameldował, więc Ty płaciłabyś za coś co nie jest Twoje, a przy tym on dla Ciebie nic by nie zrobił, mieszkałabyś tam bez zameldowania, co nie jest w porządku. Tym łatwiej by mu było Cię wyrzucić, taka lokatorka i tyle. No a on jest skąpy, skoro wszystko musi być idealnie pół na pół, nawet zakupy z paragonami i wyliczaniem. Skoro już powiedziałaś, że oddasz te pieniądze, to oddaj jak będziesz mogła, ale i tak jak najszybciej z nim zerwij, bo będziesz nieszczęśliwa. Następnym razem nie zgadzaj się na nic co nie jest dla Ciebie dobre, co jest wykorzystywaniem Ciebie. Zgadzam się, że specjalnie chce byś dawała mu pieniądze do ręki, bo wtedy nawet nie ma dowodu, że spłacałaś też jego kredyt. Facet jest skąpy i wygodny niestety. Nie traktuje Cię jako kobiety, z którą chce być i coś poważnego stworzyć.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2018-01-20 o 18:58
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 19:07   #22
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Facet ma obrzydliwe podejscie. Sytuacja nie jest do zaakceptowania. Moze mowie tak, bo ja w zwiazku ze swoim chlopakiem a teraz od 10 lat mezem, wspoldzielilismy kase prawie od poczatku znajomosci, po okolo roku zamieszkalismy razem i wtedy na bank juz kasa byla wspolna. A moj maz, wtedy chlopak mial jej znacznie wiecej niz ja.

Twoje podejście jest dosc chlodne (i slusznie). Widac ze juz podjelas decyzje o rozstaniu i go nie kochasz.

"Dlugu" raczej bym nie oddawala. Wyjasnij ze nie uwazasz tego za uczciwe i jak najszybciej sie wyprowadz. A za ostatnie konieczne rachunki zrob przelew. Co zlego jest w przelewie? Cwaniak i tchorz z niego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2018-01-20 o 19:11
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 19:09   #23
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

No, za wynajem się płaci. Jak chciałaś mieszkać płacąc tylko za rachunki, to słabo zorientowałabym się ile kosztuje wynajem w tej okolicy i płaciła mu połowę.
Nie rozumiem dlaczego facet miałby cię sponsorować? Jakbyś wynajmowała od obcego to też byś musiała płacić, być może spłacać mu kredyt.
No, chyba, że umowa była "ja płacę tylko połowę za rachunki", a on wyskoczył z połową kredytu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 19:10   #24
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A to to na pewno.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 19:11   #25
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Tak ludzie mogą się umawiać, że płacą wszystko po połowie, ale to on brał ten kredyt, ona nie ma do mieszkania żadnych praw, a on mówi, żeby mu dawała te pieniądze, a inaczej, że ma dług, jakby to był też jej obowiązek. Do tego nawet jej nie zameldował. Kto w tej sytuacji ma lepiej?
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 19:33   #26
donut_eater
Raczkowanie
 
Avatar donut_eater
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 69
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Tak też chcę zrobić - jeśli tylko będę mu dawać kasę to przelewem. Mówiłam mu, że wolę mu przelać, bo mi wygodniej to się pokłóciliśmy, bo absolutnie, on woli gotówkę i KONIEC o.0

Tak, jestem na niego zła. Na początku zgodziłam się na ten układ, bo i tak był korzystniejszy niż mieszkanie w pojedynkę, ale też nie sądziłam, że będzie mnie liczył co do grosza!
Za każdym razem jak robimy zakupy pyta, czy zabrałam paragon (przecież zawsze biorę i on to widzi) i mnie to strasznie drażni. Jego skąpstwo przejawia się coraz częściej np. podczas zakupów właśnie - chciałby jeść bardzo dobre rzeczy, ale ciągle słyszę "jakie to drogie", "co za zdzierstwo"...

Oczywiście nie chodzi o to, że chciałam być utrzymywana przez niego, bo bym na pewno coś dorzucała albo sponsorowała jakieś inne wspólne sprawki czy robiła mu prezenty, ale jego wyliczanie mi kasy sprawia, że czuję się niefajnie. Gdyby to był procentowy udział kosztów czy coś... a tutaj w sytuacji gdzie on ma bardzo dużo pieniędzy zaoszczędzonych a ja byłam bez pracy to liczył mi kredyt na dług. (wiem, to jego kasa i może robić co chce, ale czy wy czułybyście się kochane czy raczej byście pomyslały, że ktoś na was robi interes?) Myślę, że część z was wie o co mi chodzi, ja lubię się dzielić itp. ale jak idziemy na drinka i on wszystko wylicza to aż mi się odechciewa.

Finanse to właśnie jeden z powodów wypalania się tej relacji.

Edytowane przez donut_eater
Czas edycji: 2018-01-20 o 19:35
donut_eater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 19:49   #27
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Oczywiście, że on ma w tym interes. On robi to raczej w ramach "przysługi", tzn tak, byś myślała, że robi Ci przysługę, że u niego mieszkasz, a tak naprawdę on na tym korzysta. W końcu on będzie miał dużo oszczędności, Ty dużo mniej, on będzie miał spłaconego dużo kredytu, a Ty właściwie nie będziesz mu potrzebna lub nadal to będzie bycie razem z wyliczaniem co do grosza. Wiadomo, że gdyby nie jego zachowanie, to sama chętnie byś czasem mu dała nawet więcej pieniędzy niż czynsz, kupiła mu coś, ale przy takim zachowaniu to się nie chce. Od niego za to nie możesz liczyć, że powie, że Cię gdzieś zaprasza i o Ciebie zadba lub że kupi Ci prezent. Niestety on myśli tylko o sobie. Ja bym się dawno tym zmęczyła. Jak dla mnie jak się kocha to myśli się o dobru drugiej osoby, a nie ile pieniędzy może dać, stara się, by poziom życia był podobny nawet jak są inne zarobki. Sama to wiem, bo mój facet więcej zarabia, a i tak niczego mi nie żałuje, nie obchodzi go sprawdzanie paragonów.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 19:55   #28
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
No, za wynajem się płaci. Jak chciałaś mieszkać płacąc tylko za rachunki, to słabo zorientowałabym się ile kosztuje wynajem w tej okolicy i płaciła mu połowę.
Nie rozumiem dlaczego facet miałby cię sponsorować? Jakbyś wynajmowała od obcego to też byś musiała płacić, być może spłacać mu kredyt.
No, chyba, że umowa była "ja płacę tylko połowę za rachunki", a on wyskoczył z połową kredytu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
pewnie dziewczyna zostałaby w swoim mieście, gdzie miała pracę i tańsze mieszkanie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 19:56   #29
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez donut_eater Pokaż wiadomość
Tak też chcę zrobić - jeśli tylko będę mu dawać kasę to przelewem. Mówiłam mu, że wolę mu przelać, bo mi wygodniej to się pokłóciliśmy, bo absolutnie, on woli gotówkę i KONIEC o.0

Tak, jestem na niego zła. Na początku zgodziłam się na ten układ, bo i tak był korzystniejszy niż mieszkanie w pojedynkę, ale też nie sądziłam, że będzie mnie liczył co do grosza!
Za każdym razem jak robimy zakupy pyta, czy zabrałam paragon (przecież zawsze biorę i on to widzi) i mnie to strasznie drażni. Jego skąpstwo przejawia się coraz częściej np. podczas zakupów właśnie - chciałby jeść bardzo dobre rzeczy, ale ciągle słyszę "jakie to drogie", "co za zdzierstwo"...

Oczywiście nie chodzi o to, że chciałam być utrzymywana przez niego, bo bym na pewno coś dorzucała albo sponsorowała jakieś inne wspólne sprawki czy robiła mu prezenty, ale jego wyliczanie mi kasy sprawia, że czuję się niefajnie. Gdyby to był procentowy udział kosztów czy coś... a tutaj w sytuacji gdzie on ma bardzo dużo pieniędzy zaoszczędzonych a ja byłam bez pracy to liczył mi kredyt na dług. (wiem, to jego kasa i może robić co chce, ale czy wy czułybyście się kochane czy raczej byście pomyslały, że ktoś na was robi interes?) Myślę, że część z was wie o co mi chodzi, ja lubię się dzielić itp. ale jak idziemy na drinka i on wszystko wylicza to aż mi się odechciewa.

Finanse to właśnie jeden z powodów wypalania się tej relacji.
Porozmawiaj z nim i powiedz, że taki stan rzeczy ci nie odpowiada i albo coś się zmieni albo się zwyczajnie wyprowadzasz.

Umówiłaś się z nim i uważam, ze powinnaś dotrzymać umowy, czyli zwrócić dług.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 19:57   #30
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

A ja jakoś widze to inaczej.
Liczyłaś że skoro się wprowadzasz do chłopaka to za darmo i bedzie Ci opłacał lokum, a on Cie poprostu potraktował na równi i na powaznie. Chyba macie inne postrzeganie związku.
Jako powody wprowadzenia się podałas głównie to że "tak było taniej"; może on też tak to potraktował i poszedł Ci wystraczajaco na rękę, ale jednak nie chce Ci fundowac wszystkiego...

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2018-01-21 o 13:55 Powód: przywrócenie usuniętego posta
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-12 05:27:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.