Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-19, 09:41   #541
ariana77
Raczkowanie
 
Avatar ariana77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 247
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

ja niestety rozpoczynam kolejny cykl starań, bo wczoraj @ przyszła. Jak była ostatnio u ginki i jak jej powiedziałam ze staram się od około 4 cykli to powiedziała, ze tio bardzo krótko, jak jej odpowiedziałam, ze owszem ale ja mam 34 lata i czas mnie goni, to mi odpowiedziała, ze wiekiem się nie powinnam przejmować. Ale jak tu sę nie przjmować
ariana77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 09:53   #542
agnes99
Zakorzenienie
 
Avatar agnes99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wirtualny świat
Wiadomości: 7 062
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Cytat:
Napisane przez ariana77 Pokaż wiadomość
ja niestety rozpoczynam kolejny cykl starań, bo wczoraj @ przyszła. Jak była ostatnio u ginki i jak jej powiedziałam ze staram się od około 4 cykli to powiedziała, ze tio bardzo krótko, jak jej odpowiedziałam, ze owszem ale ja mam 34 lata i czas mnie goni, to mi odpowiedziała, ze wiekiem się nie powinnam przejmować. Ale jak tu sę nie przjmować

wiem co czujesz, nam starania zajęły 1,5 roku i gdyby nie lekarz do którego trafiłam na początku marca, to pewnie nadal by nic z tego nie było
niestety nasi lekarze w większości nie podejmują żadnych działań w kwestii szukania przyczyny takiego stanu, jeżeli nie starasz się minimum rok... a czas goni
__________________
I still haven't found, what I'm looking for. U2
agnes99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 14:21   #543
kaskaderka
Rozeznanie
 
Avatar kaskaderka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 908
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

agnes i gratuluje udanej walki o bobasa Ja w pierwszej ciąży też siusiałam b.często normalnie zegarek mogłoby się nastawiać, bo co dwie godziny w nocy też Gdy byłam na mieście to dosłownie musiałam zegarka pilnować żeby mieć wc w pobliżu dokładnie co dwie godz.
Taką cichą nadzieje mam, że jak zajdę to będe taka szczęśliwa, że energia mnie jednak wspomoże a co do upałów to ja wogule z krążeniem mam nieciekawie a w ciąży to wiadomo, że standartowo ma się z tym problem Ech ta starość
__________________
Konto nieaktywne-wtajemniczeni wiedzą

kaskaderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 14:56   #544
agnes99
Zakorzenienie
 
Avatar agnes99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wirtualny świat
Wiadomości: 7 062
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

oj nie przesadzaj z tą starością
__________________
I still haven't found, what I'm looking for. U2
agnes99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 05:53   #545
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Witajcie
Trochę nie rozumiem tego planowania ciąży pod kątem "jest lato to raczej nie"... Owszem na pewno jest wygodniej kiedy ominą nas wszelkie "niedogodności" pogodowe, ale za to dopadną nas inne....np. wirusy i choroby zimą, bardziej uboga dieta (świeże warzywa i owoce). Ja sama jestem w 36tc praktycznie "na ostatnich nogach" i jedyne czego żałuję... że jak mój Maluszek się urodzi to już za długo z nim nie pospaceruję bo zima za pasem.
Fakt, że lato było w tym roku łaskawe dla ciężarówek i żar nie lał sie z nieba.
Myślę, że takie plany..."w tym miesiącu zajdę, a jak nie to odpuszczam" świadczą, "że chcę ale nie do końca"i zarezerwowane są raczej dla dwudziestolatek... Przepraszam jeśli się mylę...
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 22:44   #546
kaskaderka
Rozeznanie
 
Avatar kaskaderka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 908
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Mylisz się bardzo ale zdrowy nie zrozumie chorego tak jak syty głodnego, wiec nie mam ci za złe choć zabolało...
__________________
Konto nieaktywne-wtajemniczeni wiedzą

kaskaderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 23:05   #547
ElRita
Raczkowanie
 
Avatar ElRita
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 241
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Cytat:
Napisane przez ariana77 Pokaż wiadomość
ja niestety rozpoczynam kolejny cykl starań, bo wczoraj @ przyszła. Jak była ostatnio u ginki i jak jej powiedziałam ze staram się od około 4 cykli to powiedziała, ze tio bardzo krótko, jak jej odpowiedziałam, ze owszem ale ja mam 34 lata i czas mnie goni, to mi odpowiedziała, ze wiekiem się nie powinnam przejmować. Ale jak tu sę nie przjmować
Rocznik 77 i akurat rok temu w wakacje zaszłam w ciążę. Właśnie był urlop, pełen luz i tylko raz zlekceważyłam antykoncepcję i sie udało. Dlatego wydaje mi się, że dużo prawdy jest w tym, że trzeba ograniczyć stres do minimum. Brałam też akurat wtedy sporo cynku, wyleczyłam drobne upławy. Stres na pewno niczego nie ułatwia (wiem, że łatwo mi mówić).
ElRita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-21, 09:05   #548
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

kaskaderka wobec tego przepraszam... nie chciałam urazić...
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 10:26   #549
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Cytat:
Napisane przez ElRita Pokaż wiadomość
Rocznik 77 i akurat rok temu w wakacje zaszłam w ciążę. Właśnie był urlop, pełen luz i tylko raz zlekceważyłam antykoncepcję i sie udało. Dlatego wydaje mi się, że dużo prawdy jest w tym, że trzeba ograniczyć stres do minimum. Brałam też akurat wtedy sporo cynku, wyleczyłam drobne upławy. Stres na pewno niczego nie ułatwia (wiem, że łatwo mi mówić).
Też ma powyżej 30 stki i bałam się, że będziemy się musieli z mężem długo starać o dzidziusia. A tu niespodzianka. Staraliśmy się ok 2 miesiące, ale na luzie i bez stresu. Teraz jestem w 4 miesiącu ciąży
Także nie jest tak, że zawsze po 30-stce są duże problemy
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 08:36   #550
ariana77
Raczkowanie
 
Avatar ariana77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 247
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Nie chodzi o to ze po 30tce mogą być większe problemy z zajściem w ciąże, bo to alezy od kobiety i jej zdrowia, teraz to nawet 20-latki mają problemy z płodnoscią. Bardziej chodziło mi o to, że ja juz nie mam dużo czasu na urodzenie dziecka, niechce urodzić po 40-tce i być babcią dla swojego dziecka. Poza tym podobno w póxniejszym wieku jest większe ryzyko wad rozwojowych u dziecka itd,ale to tez pewnie zalezy od danego przypadku.
ariana77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 10:33   #551
agnes99
Zakorzenienie
 
Avatar agnes99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wirtualny świat
Wiadomości: 7 062
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

poza tym na tym wątku raczej udzielały sie od poczatku dziewczyny, które z zajsciem w ciąże po 30 miały problemy
__________________
I still haven't found, what I'm looking for. U2
agnes99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 19:30   #552
kaskaderka
Rozeznanie
 
Avatar kaskaderka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 908
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość
kaskaderka wobec tego przepraszam... nie chciałam urazić...
Nie ma problemu

Eh te upały a w piątek teraz ma być najgorętszy dzień w tym roku normalnie już o 10-j skoro świt jade zaklepać miejsce nad wodą, bo pewnie całe miasto się tam zwali ale ja w domu nie wytrzymam takiej pogody Ciesze się, że jestem w miare szczupła nie wyobrażam sobie jak muszą to znosić osoby z nadwagą o staruszkach nie wspomnę

Mija 5 tydz. jak wyjechał mój tż no i się rozsypałam i znów musiałam wrócić do prochów, bo już zaczęły się stany lękowe Boże jak ja mam zajść w tą ciążę???!!!
__________________
Konto nieaktywne-wtajemniczeni wiedzą

kaskaderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 05:57   #553
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

kaskaderka a może lepiej zrezygnować z prochów a zdecydować się na terapię?? Wiem co piszę... sama przechodziłam ją dwukrotnie, dopiero za drugim razem skutecznie... Zdrowiej i bezpieczniej dla maluszka...
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 11:44   #554
kaskaderka
Rozeznanie
 
Avatar kaskaderka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 908
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Sonia Terapia, to ciężki temat... trzeba się otwierać przed obcymi ludźmi i znowu wracasz do tematów o których chcesz zapomnieć, sama wiesz jak jest Poza tym co mi da terapia jak mi nikt nie rozwiąże moich problemów, nie sprawi, że nagle wszystko zacznie się układać żebym odzyskała poczucie bezpieczeństwa. Może dałabym radę ale mój mi wyjechał a ja źle znoszę rozstania
Ponad 10 lat temu kiedy jeszcze byłam zdrowa rozsypałam się z tęsknoty gdy mój ówczesny tż wyjechał do Niemiec, poprostu pewnego dnia gdy czekałam na autobus do pracy, zaczęłam się trząść i rozpłakałam się tak poprostu... blisko miałam do pszychodni więc poszłam, zrobili mi ekg i dali prochy które miałam brać co 8 godz. Cudne proszki po których mi było wszystko jedno i gdyby na moich oczach ktoś wpadły pod auto nie wzruszyłoby mnie to... Pewnego dnia przyjechał do mnie mój tż i o proszkach zapomniałam
Ot taka wrażliwa jestem i wcale mnie to nie cieszy
Niemniej na całe szczęście biorę mała dawkę 5mg. Mozarinu i nie wiem dlaczego to mi wystarczy, żeby normalnie funkcjonować Wiem jedno ja już nie mogę długo czekać i postawię wszystko na jedną kartę żeby mieć dziecko najwyżej zamknę się w domu na czas ciąży i przetrwam to, muszę, bo bez dziecka życie dla mnie nie ma sensu
Muszę jeszcze jakoś dorwać mojego w dni płodne Lece do niego za dwa tyg. niestety po owulce już będe Więc w najlepszym wypadku zostaje październik i założenie klimy w domku Jestem dobrej myśli i mam tylko nadzieje, że proszki nie rozwaliły mi organizmu i mogę mieć dalej dzieci...staram się nie martwić na zapas.
__________________
Konto nieaktywne-wtajemniczeni wiedzą

kaskaderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:36   #555
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

kaskaderko ale ja myślę, że właśnie dzięki terapii mogłabyś odnaleźć w sobie niesamowite pokłady siły, które z pewnością w sobie posiadasz!!!
Nie można przy każdej okazji skazywać się na dzialanie, bądź nie prochów...bo tak jest najłatwiej... Też to przerabialam. Ale w końcu trafiłam na wspaniałą terapeutkę... nieraz było ciężko, nieraz wylalam morze łez na terapii, nieraz milczalam i wydawało mi się, że to nie ma sensu.
Nie jestem teraz jakaś super silna psychicznie...o co to nie!! Ale radzę sobie...
Jakąkolwiek decyzje podejmiesz... trzymam kciuki
Dużo siły życzę i powodzenia
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 19:45   #556
kaskaderka
Rozeznanie
 
Avatar kaskaderka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 908
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Dziękuje ci bardzo Pomyślałam nad tym i dzisiaj zapisałam się na pogawentkę do psychologa zobaczę co się da zrobić Wizyta nawet szybko, bo już w ten pn. Dla przyszłej fasolki zrobię wszystko
__________________
Konto nieaktywne-wtajemniczeni wiedzą

kaskaderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 05:59   #557
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Super!! Mam nadzieję, że trafisz na odpowiedniego człowieka, bo z nimi to różnie, jedni mają to coś a inni nie...
A fasolka będzie Ci wdzięczna
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 08:41   #558
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Cytat:
Napisane przez kaskaderka Pokaż wiadomość
postawię wszystko na jedną kartę żeby mieć dziecko najwyżej zamknę się w domu na czas ciąży i przetrwam to, muszę, bo bez dziecka życie dla mnie nie ma sensu
kaskaderko, ale przeciez Ty jesteś juz matką...
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 17:23   #559
kaskaderka
Rozeznanie
 
Avatar kaskaderka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 908
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Tak jestem ale prawie już dorosłej córki Od lat pragnę mieć więcej dzieci i mój instynkt macierzyński nie wygasa przez co czuje się nie spełniona
__________________
Konto nieaktywne-wtajemniczeni wiedzą

kaskaderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 21:46   #560
giovannina
Raczkowanie
 
Avatar giovannina
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 284
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

czesc dziewczyny, nie pisalam ale podczytywalam. mialam duzego dola i nie bylam w stanie pisac o kolejnych porazkach.

postanowilam ze sie odezwe dopiero jak cos pozytywnego mnie spotka.

wiec dzis dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, 4 tydzien, (beta hcg 157)
to moj 8 cykl staran w tym drugi na lekach hormonalnych (clo, estrofem, pregnyl, dupek).
jestem szczesliwa ze sie udalo lecz z napieciem czekam na kolejne badania aby potwierdzily dobry rozwoj sytuacji. ciezko uwierzyc w to wszystko.
nie wierzylam zbyt w ten cykl i nawet winkowalam
dziekuje wam za wsparcie i zycze duzo szczescia i sily wewnetrznej z walka o ciaze.
giovannina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 05:20   #561
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Cytat:
Napisane przez giovannina Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny, nie pisalam ale podczytywalam. mialam duzego dola i nie bylam w stanie pisac o kolejnych porazkach.

postanowilam ze sie odezwe dopiero jak cos pozytywnego mnie spotka.

wiec dzis dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, 4 tydzien, (beta hcg 157)
to moj 8 cykl staran w tym drugi na lekach hormonalnych (clo, estrofem, pregnyl, dupek).
jestem szczesliwa ze sie udalo lecz z napieciem czekam na kolejne badania aby potwierdzily dobry rozwoj sytuacji. ciezko uwierzyc w to wszystko.
nie wierzylam zbyt w ten cykl i nawet winkowalam
dziekuje wam za wsparcie i zycze duzo szczescia i sily wewnetrznej z walka o ciaze.
Hurrrrrra:jup i::jupi :
jak ja uwielbiam takie wiadomości z rana
gratulacjeklas ki: a teraz dbajcie o siebie
Zaciskam kciuki:kc iuki:
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 11:11   #562
giovannina
Raczkowanie
 
Avatar giovannina
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 284
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość
Hurrrrrra:jup i::jupi :
jak ja uwielbiam takie wiadomości z rana
gratulacjeklas ki: a teraz dbajcie o siebie
Zaciskam kciuki:kc iuki:

dzieki kochana!
giovannina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 14:52   #563
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Cześć dziewczyny!

Chciałabym się przyłączyć do waszego wątku. Mam 30 lat skończone, mąż również, 2 miesiące po ślubie. Zaczeliśmy konkretnie starać się o dzidziusia 2 miesiące temu, póki co nie wychodzi, stosuję metodę NPR, mierzę temperaturę obserwuje śluz, w tym cyklu byłam przekonana że się uda, śluz miałam idealny jakiego dawno nie miałam, był też skok temperatury,no ale niestety wczoraj zaczeło mi się plamienie Wg. wyliczeń owulację miałam dzień po przytulaniu z mężem. Dodam jeszcze może że łykam od kilku miesięcy folik, ostatnio przez lekką anemię żelazo, do tego magnez z wit. B6, piję siemię lniane i zioła ojca sroki. Zioła pije też mój mąż, zaczeliśmy tez brac cynk. Mamy zamiar poczekać jeszcze 2 cykle a potem iść się przebadać. Być może za bardzo chciałabym zajść w ciąże, staram się podejsc do tego na luzie, ale jak przychodzi @ to czuje się strasznie zdołowana
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 16:36   #564
agnes99
Zakorzenienie
 
Avatar agnes99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wirtualny świat
Wiadomości: 7 062
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Cytat:
Napisane przez giovannina Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny, nie pisalam ale podczytywalam. mialam duzego dola i nie bylam w stanie pisac o kolejnych porazkach.

postanowilam ze sie odezwe dopiero jak cos pozytywnego mnie spotka.

wiec dzis dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, 4 tydzien, (beta hcg 157)
to moj 8 cykl staran w tym drugi na lekach hormonalnych (clo, estrofem, pregnyl, dupek).
jestem szczesliwa ze sie udalo lecz z napieciem czekam na kolejne badania aby potwierdzily dobry rozwoj sytuacji. ciezko uwierzyc w to wszystko.
nie wierzylam zbyt w ten cykl i nawet winkowalam
dziekuje wam za wsparcie i zycze duzo szczescia i sily wewnetrznej z walka o ciaze.

gratulacje bardzo się cieszę, że i Wam się udało
8 cykli to jeszcze nie tak strasznie dużo, nam się udało w 15 (ale już ten cały cyrk opisywałam )



Cytat:
Napisane przez Camilla Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Chciałabym się przyłączyć do waszego wątku. Mam 30 lat skończone, mąż również, 2 miesiące po ślubie. Zaczeliśmy konkretnie starać się o dzidziusia 2 miesiące temu, póki co nie wychodzi, stosuję metodę NPR, mierzę temperaturę obserwuje śluz, w tym cyklu byłam przekonana że się uda, śluz miałam idealny jakiego dawno nie miałam, był też skok temperatury,no ale niestety wczoraj zaczeło mi się plamienie Wg. wyliczeń owulację miałam dzień po przytulaniu z mężem. Dodam jeszcze może że łykam od kilku miesięcy folik, ostatnio przez lekką anemię żelazo, do tego magnez z wit. B6, piję siemię lniane i zioła ojca sroki. Zioła pije też mój mąż, zaczeliśmy tez brac cynk. Mamy zamiar poczekać jeszcze 2 cykle a potem iść się przebadać. Być może za bardzo chciałabym zajść w ciąże, staram się podejsc do tego na luzie, ale jak przychodzi @ to czuje się strasznie zdołowana

witaj
z tym przebadaniem jak nie masz chętnego do tego lekarza, to może być problem, bo niestety większość lekarzy nawet nie zaczyna szukać problemu z zajściem w ciążę jeżeli para nie stara się o dziecko rok
trzymam kciuki za Wasze staranka
__________________
I still haven't found, what I'm looking for. U2

Edytowane przez agnes99
Czas edycji: 2011-09-03 o 16:33
agnes99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 16:42   #565
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

agnes99 trochę czytałamTwoje zmagania z lekarzami (początek wątku ale tylko jakies 3,4 strony, nie miałam potem czasu). Cieszę się że wam się udało
Znalazłam w Poznaniu prywatną klinikę która zajmuje się tego typu badaniami (nasienie męskie, hormony kobiety), leczeniem niepłodności, inseminacją, IV wystarczy mieć tylko pieniądze
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 05:55   #566
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Camilla też zaciskam kciuki...
Kochana 2 miesiące po ślubie... to strasznie króciutko To najfajniejszy czas, żebu cieszyć się sobą, w nowych rolach.
A przed ślubem się zabezpieczaliście? Bo "arsenał" masz już konkretny...
Spokojnie kochana... fasolka na pewno się pojawi tylko się nie "spinaj"...
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 14:58   #567
agnes99
Zakorzenienie
 
Avatar agnes99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wirtualny świat
Wiadomości: 7 062
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Cytat:
Napisane przez Camilla Pokaż wiadomość
agnes99 trochę czytałamTwoje zmagania z lekarzami (początek wątku ale tylko jakies 3,4 strony, nie miałam potem czasu). Cieszę się że wam się udało
Znalazłam w Poznaniu prywatną klinikę która zajmuje się tego typu badaniami (nasienie męskie, hormony kobiety), leczeniem niepłodności, inseminacją, IV wystarczy mieć tylko pieniądze

tylko nie dajcie się od razu wrobić w IV, niestety bardzo często takie kliniki od razu w tym kierunku nastawiają swoich podopiecznych, bo to dla nich tak naprawdę najłatwiej zarobiona duża kasa

nam też lekarze mówili, że ze względu na wiek, to tak naprawdę IV tylko zostaje, co się okazało totalna ściemą
__________________
I still haven't found, what I'm looking for. U2
agnes99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 19:37   #568
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

Przed ślubem to za bardzo nie mieliśmy czasu na starania się, tzn. było przytulanko bez zabezpieczenia ( od momentu jak postanowiliśmy że chcemy jak najszybciej dzidzie) ale to nieregularnie. Potem od stycznia tego roku zaczełam zgłębiać tajniki NPR i prowadzić obserwację aby się czegoś o swoim organizmie nauczyć, zaczełam też czytać o naturalnym wspomaganiu płodności (witaminy, ziółka).
Apropo męża to pare lat temu przeszedł coś w rodzaju chemioterapii tzn. był leczony interferonem, lekarz powiedział mu że nie powinien mieć problemów z płodnością no a jednak zastanawiam się czy nie miało to jednak jakiegoś wpływu. Mąż nie widzi problemu w tym żeby się przebadać.
Postaram się nie spinać i dziękuję za każde trzymanie kciuków
IV to by była już naprawde ostateczność, na razie o tym nie myślę.
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 07:41   #569
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

giovannina, tak się cieszę cudownie! Włącz pozytywne myślenie, wszystko będzie dobrze
Camilla, za bardzo się nakręcasz. Tak jak pisze Sonia, cieszcie się sobą z mężem, po prostu kochajcie się. NPR w tej chwili odstaw na bok. Pisałam dużo wcześniej o mojej przyjaciółce, która 2 lata prowadziła obserwacje z zeszytem i długopisem w ręku i nic to nie dało. Spontaniczność i radość życia-tym się kieruj. Człowiek to nie maszynka.
Poza tym, wcale nie jest tak łatwo zajść w ciążę. To jest, mimo wszystko, dość skomplikowany proces
Mnie się udało w 6 cyklu, bo wyluzowałam. Cierpliwości.
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 08:48   #570
giovannina
Raczkowanie
 
Avatar giovannina
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 284
Dot.: Na pierwsze II kreski czekamy, 30+ mamy

wandawranda dzieki
wlaczam juz pozytywne myslenie.
dzis ide na drugi test bety aby sprawdzic jak przyrasta a w srode mam juz wizyte u gina.
jestem na dupku 2 x1 tabl.
jestem tak podekscytowana ze spac nie moge.

nowym dziewczynom ktore probuja od dluzszego czasu moge poradzic jedno , nie czekajcie tylko juz po paru nieudanych miesiacach idzcie do gina i porobcie chociaz badania hormonow.
dzieki radzie Wandywerandy ja poszlam i dzieki temu zaczelam jesc dupka i potem wszystko sie potoczylo.

wiec dziewczyny nie czekac tylko dzialac przynajmniej zwiekszacie prawdopodobienistwo.
ja bym mogla kolejny rok sie kochac bez zabezp w dni plodne a i tak bym w ciaze nei zaszla bo nie mialam owulacji.
uzywalam testow owulacyjnych i nigdy mi nie wychodzily wiec to tez byl znak.
giovannina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.