zasadowy odczyn moczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-21, 13:28   #1
rowan berry
Raczkowanie
 
Avatar rowan berry
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 447

zasadowy odczyn moczu


Niedawno robiłam badanie moczu. Zaczęłam brać tabletki Yasminelle i dostałam skierowanie od ginekologa. Wyniki są niepokojące, ale nie znam się na tym dlatego proszę o pomoc. Wyszło, że odczyn moczu jest zasadowy (czytałam gdzieś, że odczyn jest zasadowy u osób na diecie jarzynowej - czy to prawda?). Poza tym dużo krwinek czerwonych 40-50 wpw. I jeszcze w uwagach mam napisane "nieliczne bakterie".
Zupełnie się na tym nie znam. Ale robiłam to badanie tuż przed okresem - czy mogło to mieć wpływ na wynik? Czy powinnam badanie powtórzyć?
Do lekarza idę dopiero jak będę miała wszystkie wyniki badań, a chciałabym coś wiedzieć już teraz. Bardzo proszę o odpowiedź.
__________________
MŻ - WR!!!
rowan berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 15:06   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: zasadowy odczyn moczu

odczyn zasadowy może być sugestią o infekcji lub skłonnościach do kamicy nerkowej (niektórych typów). normalne pH wynosi, jak j&j - 5,5
tak samo dużo krwinek czerwonych może właśnie sugerować kamicę (normalny wynik to 1-3 w polu widzenia w badaniu ogólnym), a także jakieś uszkodzenia na którymś z etapów układu wydalniczego.

nie wiem, jak się ma do tego faza cyklu, ale ponieważ te układy są całkowicie niepołączone, to moim zdaniem nijak. wpisz w google "badanie moczu", a na pewno znajdziesz całą masę stron o interpretacji wyników i prawidłowych wartościach.

a po 2 - póki nie pogadasz z lekarzem i nie zrobisz pełnego kompletu badań, nie wmawiaj sobie 150 śmiertelnych chorób, bo często jest tak, że wg jednego wskaźnika już dawno powinniśmy witać się ze św piotrem. trzeba spojrzeć na wszystkie parametry i wynik może być zupełnie inny.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 17:36   #3
rowan berry
Raczkowanie
 
Avatar rowan berry
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 447
Dot.: zasadowy odczyn moczu

Dziękuję za odpowiedź
Zrobię resztę badań i pójdę z tym wszystkim do lekarza. Mam nadzieję, że to nic poważnego.
__________________
MŻ - WR!!!
rowan berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.