Owczarek niemiecki - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-01, 08:21   #31
nikuuus
Raczkowanie
 
Avatar nikuuus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Owczarek!

Cytat:
Napisane przez Laura2112
„Rasowy = rodowodowy. Masz wtedy pewność, że pies będzie posiadał wszystkie cechy charakterystyczne dla rasy, właściwie się nim opiekowano i możesz zawsze liczyć na pomoc hodowcy. Niska cena czy brak rodowodu może oznaczać, że zwierzak nie ma nic wspólnego z Twoją wymarzoną rasą a dodatkowo możesz spodziewać się komplikacji w postaci różnych chorób (genetycznych, psychicznych itd.). Pseudohodowle nastawione są wyłącznie na zysk, nie na dobro zwierząt, zaś klienci pseudohodowli przyczyniają się do rozwoju tego „interesu”.
Kupowanie psa z rodowodem nie jest przejawem snobizmu, tylko troską o rasę i zdrowie zwierzaka. Proponuję rozejrzeć się po forach i poczytać, ile problemów mogą sobie napytać zwolennicy pseudohodowli. Bywa, że leczenie psa z pseudohodowli przewyższa koszty zakupu psa rodowodowego. Jeśli kogoś w danej chwili nie stać na zakup, ma okazję nauczyć się cierpliwości i „poćwiczyć” oszczędzanie.
Więcej: http://rodowod.republika.pl/
No kurcze, może wyobrazcie sobie ze nie kazdego stac na psa z rodowodem, a jezeli bedzie on po rodowodowych rodzicach to napewno bedzie widac np. na ulicy czy to jest pies z rodowodem, rasowy czy nie.??!! dla mnie to jest po prostu czyste snobstwo... nie ma najmiejszej roznicy czy to pies ze schroniska, z rodowodem czy bez , wszystkie psiaki sa kochane (oprócz pit buli i innych tych zabojcow... )

"Nie sposób powstrzymać rozwoju dysplazji u szczenięcia, które odziedziczyło to schorzenie po rodzicach. Dlatego przed zakupem szczenięcia (nieważne jakiej rasy) powinno się zawsze zapytać hodowcę o wynik prześwietlenia rodziców w kierunku dysplazji i szukać szczenięcia, którego rodzice i dziadkowie mieli idealne stawy biodrowe, wolne od jakichkolwiek zmian (ocena A). Daje to największe szanse na to, że szczeniak również będzie zdrowy i nie zachoruje na dysplazję.
Fakt, że przepisy w Polsce nie wymagają takich zdjęć u wszystkich ras psów (a jedynie u 21) nie powinien być żadną wymówką, ponieważ każdy doświadczony i uczciwy hodowca zdając sobie sprawę z zagrożenia, z własnej inicjatywy prześwietla swoje psy.”

Ahaa... wlasnie niedawno wspominalam na tym watku.. jacy to niby prawdziwi hodowcy sa uczciwi... znajomi kupili psa z rodowodem a teraz jest biedactwo chore juz od 4 miesiecy i wydali juz na niego leczenie okolo 6 tysiecy złotych !!!Rodzicy byli podobno medalistami...


Kupowanie psa z rodowodem nie jest przejawem snobizmu, tylko troską o rasę i zdrowie zwierzaka. Proponuję rozejrzeć się po forach i poczytać, ile problemów mogą sobie napytać zwolennicy pseudohodowli. Bywa, że leczenie psa z pseudohodowli przewyższa koszty zakupu psa rodowodowego. Jeśli kogoś w danej chwili nie stać na zakup, ma okazję nauczyć się cierpliwości i „poćwiczyć” oszczędzanie.

Skad ty do licha masz takie informacje??? Jakie problemy? co lekarz weterynarii nie bedzie chcial zaszczepic takiego psa??? Skad masz pewnosc ze pies nie bedzie chory rownie tez z rodowodem?? Tpo zwolennicy tych prawidzwych hodowli siedza na forum i ich krew zalewa poprostu...
No to tyle na dzis Laura nie chce cie urazic ale wyobraz sobie ze nie kazdego stac na psa z rodowodem, a taki pies zyje do 8 lat.. ja mialam 4 psy i poprostu bardzo sie do nich przywiazalam, jeden z nich mial rodowod, ale rodzice doszli do wniosku ze to strata kasy...
__________________
Jesteśmy razem->>>>>

Dusza przez miłość upada lub też działa w nieładzie.
— Umberto Eco, Imię róży
nikuuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 08:49   #32
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Owczarek!

Cytat:
Napisane przez nikuuus
No kurcze, może wyobrazcie sobie ze nie kazdego stac na psa z rodowodem, a jezeli bedzie on po rodowodowych rodzicach to napewno bedzie widac np. na ulicy czy to jest pies z rodowodem, rasowy czy nie.??!! dla mnie to jest po prostu czyste snobstwo... nie ma najmiejszej roznicy czy to pies ze schroniska, z rodowodem czy bez , wszystkie psiaki sa kochane (oprócz pit buli i innych tych zabojcow... )

[
dziesiąty raz powtórzę
mówimy NIE tylko psom z pseudohodowli- czyli "rasowym bez rodowodu"
kupowanie psa z pseudohodowli to przejaw snobizmu, bo ktos chce przyszpanować "rasowym" psem, a mało na niego wydać=="
kupowanie psa z rodowodem to po prostu miłośc do danej Rasy
jak kogoś nie stać na psa z rodowodem, to niech weźmie psa ze schronu, a nie "rasowego" za 300 zł
przedzytaj tą stronę, link juz był wielokrotnie podawany
http://rodowod.republika.pl/

co do pitt buli- psy Tej Rasy nie są niebezpieczne, bo do hodowli sa dopuszczane psy po szkoleniu, psy o dobrej psychice i trafiają do sprawdzonych właścicieli. Chyba nie sądzisz, że te rottweilery amstafy czy pittbule co kogoś zagryzły to były Rasowe zwierzęta
zajrzyj na allegro, zobacz, ile tam jest ofert sprzedaży takich psów, hodowanych przez okrutnych ludzi, bez żadnej wiedzy o tej rasie, hodowanych do walki, sprzedawanych za 200 zł...
żaden Hodowca nie dopuści agresywnego zwierzecia
Cytat:
Laura nie chce cie urazic ale wyobraz sobie ze nie kazdego stac na psa z rodowodem, a taki pies zyje do 8 lat..
przepraszam...pies żyje 8 lat? myslałam, że 15
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 09:14   #33
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Owczarek!

a mi się wydaje że twierdzenie, że ludzi zagryzają tylko psy nierasowe to hipokryzja naprawdę aż mi się śmiać chce jak można być tak zapatrzonym w swoje teorie. Otóż kluczową rolę w tym jaki pies jest, jak sie zachowuje i reaguje na poszczególne sytuacje jest WŁAŚCICIEL. A nie fakt czy ojcem szczenięcia byl champion Polski... no naprawdę.... gratuluję odważnych wniosków.....hahaha śmiech na sali normalnie....
a może rasowe psy nie mają zębów i dlatego nie gryzą? i muszą jeść tylko jedzonko Gerber??
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 09:16   #34
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Owczarek!

poza tym mialam przed moim obecnym owczarkiem niesamowitego rottweilera, też nierasowego... i to był najłagodniejszy pies jakiego w życiu widziałam. Kota nie ugryzł tylko go lizał po plecach...
nie mogę przestać się śmiać z tego tekstu:
Cytat:
Napisane przez esfira
Chyba nie sądzisz, że te rottweilery amstafy czy pittbule co kogoś zagryzły to były Rasowe zwierzęta
jak żyję takiej głupoty nie słyszałam.
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 10:43   #35
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Owczarek!

Cytat:
Napisane przez noseknosek
poza tym mialam przed moim obecnym owczarkiem niesamowitego rottweilera, też nierasowego... i to był najłagodniejszy pies jakiego w życiu widziałam. Kota nie ugryzł tylko go lizał po plecach...
nie mogę przestać się śmiać z tego tekstu:


jak żyję takiej głupoty nie słyszałam.
noseknosek z tym rottweilerem to Ci sie udało

Niestety raczej nie bede sie tu odzywać w tym wątku bo nie mam ochoty sie denetrwować cudzą głupotą

Nie bede zabranać ludziom niech myślą, że ich psy są rasowe a co bede im żałować, tylko przykre jest to, że pseudohodowle są coraz popularniejsze a tacy ludzie nakręcają ten biznes. Skutki ponoszą wyłącznie bogu winne zwierzęta
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 10:50   #36
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Owczarek!

Co do tych "groźnych, psów morderców" to oczywiście, że nie ma tu znaczenia czy pies jest rasowy czy nie. Co z tego, że hodowca sprzeda szczeniaka, który miał wspaniałych, nieagresywnych rodziców itp. skoro człowiek może go tej agresji nauczyć? Tutaj jednak decydujące znaczenie ma podejście właściciela i to jak wychowa on zawierzę, a nie pochodzenie psa.
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 11:00   #37
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Owczarek!

Cytat:
Napisane przez destiny666
Co do tych "groźnych, psów morderców" to oczywiście, że nie ma tu znaczenia czy pies jest rasowy czy nie. Co z tego, że hodowca sprzeda szczeniaka, który miał wspaniałych, nieagresywnych rodziców itp. skoro człowiek może go tej agresji nauczyć? Tutaj jednak decydujące znaczenie ma podejście właściciela i to jak wychowa on zawierzę, a nie pochodzenie psa.
Ja myśle, ze rasa ma duże znaczenie. Psy w hodowlach są sprawdzone pod względem psychiki. Oczywiście duża role gra wychowanie. Ale kupując takiego mieszańca podobnego do np amstaffa należy sie liczyć, ze może mieć on coś z psychiką, co ujawni się w swoim czasie
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-01, 11:12   #38
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Owczarek!

Większość ludzi nie ma o tym pojęcia... Nie chcą przepłacać za rasowego psa, wezma "rasowego bez papierów" (chociaż to kłamstwo ze strony sprzedającego bo coś takiego jak rasowy bez rodowodu nie istnieje po prostu:/) dla nich nie widać różnicy Tylko ta różnica i tak zawsze wyjdzie później w praniu

takie psy kupują ludzie nie znający się na nich, dają się po prostu nabrać...i sie chwalą, że mają rasowego pieska To jest dla mnie DOPIERO SNOBIZM



PS . Wg. przepisów ZK suka hodowlana może mieć szczeniaki tylko raz w roku. Hodowcy kytórzy zwietrza zysk ze sprzedaży szczeniaków nierasowych, po swoich rasowych psach rozmnażają je częściej wszystko dla pieniędzy
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 11:18   #39
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Owczarek!

Nikuuus, nie uraziłaś mnie, to przede wszystkim.
Mam takie podejście i go nie zmienię. Mnie też nie stać teraz na kota z rodowodem. Wiem, że wszystkie zwierzaki są kochane. Mam kota dachowca, przygarniętego, drugiego chcę z dobrej hodowli.
Dlaczego? Bo kot będzie duży, również teoretycznie może grozić mu dysplazja, znalazłam więc hodowlę, w której koty zostały przetestowane pod tym kątem i wiem, że nie wydam później majątku na leczenie chorych stawów pupila.
Takie po prostu mam marzenie i nie jest to żaden snobizm. Gdybym mogła, adoptowałabym takiego, ale jak rozglądam się od roku, tak jeszcze nie widziałam kota tej rasy do adopcji. Owczarka pewnie byłoby łatwiej poszukać.
Nie kupię też tego kota za 400 zł. na Allegro. Nie mogę patrzeć, jak są krzyżowane byle jak i sporo odbiegają od standardu (wąskie pyszczki, małe łapki, kiepska sierść). Nie miałabym pewności, co własciwie wyrośnie z tego kociaka i czy w ogóle leżał obok rasowego. Ludzie potrafią wcisnąć każdy kit, nawet dorosłego persa pod hasłem małego norwega (widziałam na własne oczy).
Nie chcę papierka, żeby go każdemu pokazywać i chwalić się ceną. Chcę go dla własnej pewności. I nie mam zamiaru nabijać kabzy pseudohowcom, przyczyniając się tym samym do rozwoju takiego procederu.

Skąd biorę takie informacje? Od ludzi, z forum... Ostatni przypadek, jaki pamiętam: facet kupił kota rasowego (jak twierdził), kot był chory. Krew lała się z nosa, oczu. Weterynarz powiedział: do uśpienia, nic się nie da zrobić. Okazało się, że to koci katar, do wyleczenia, a facet przycisnięty do muru przyznał, że kot bez rodowodu, bo chciał zaoszczędzić. To, co wydał na leczenie malucha (BTW już u dobrego weta), starczyłoby na kota z papierem, zdrowego.

Są hodowle i hodowle. Jest ich tyle, że możemy spokojnie poszukać dobrej, popytać o opinie, to musi być przemyślana decyzja, a nie szybki zakup.
Niektórzy biorą się za hodowlę, nie mając o tym pojęcia, dlatego właśnie trzeba uważać. Medal to nie wszystko (dosyć już przekrętów miałam okazję poznać i naprawdę nie każdy hodowca jest uczciwy, ale to nie musi rzutować na tych naprawdę dobrych, odpowiedzialnych, z wiedzą i pasją).

Pit bulle też są kochane, jesli trafią w odpowiedzialne ręce. Kwestia wychowania takiego psa.

8 lat dla psa to zaledwie połowa tego, co może przeżyć (odpowiednio karmiony, zadbany i leczony).

Noseknosek, prosiłabym, żebyś powstrzymała się od wyśmiewania czyichś poglądów i nazywania ich głupimi, bo taka "dyskusja" do niczego dobrego nie doprowadzi.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 13:14   #40
nikuuus
Raczkowanie
 
Avatar nikuuus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Owczarek!

Mowicie albo ze schroniska albo z rodowodem?? a nie pomyslalyscie ze taki pies ze schroniska moze miec mnostwo chorob?? nie wiadomo przeciez kto byl rodzicem? lepiej chyba miec psa z wiadomego zrodla?
a tak po za tym wydaje mi sie ze pseudohodowle to wcale nie takie przestepstwo jak wy uwazacie...
Naprawde, chyba kazdy ma wolny wybor, mnie nigdy nie bedzie chyba stac na psa z rodowodem, zreszta po co mi ten cholerny papier? zawsze kochalam owczarki i tylko jeden mial rodowod. Chyba kazdy wolal by miec psa owczarka bez rodowodu czy kundlelka ze schroniska? ( nie mowie ze te sa zle, bo te ze schroniska tez sa kochane, bo z takiego nie wiadomo co bedzie, moja kumpela wziela szczeniaka ze schroniska i mial miec 30 cm a co sie ukazalo urosl do 55, teraz ma klopot dziewczyna, bo ten pies w 2 pokojowym mieszkaniu cierpi).
Podsumowujac kazdy ma wolny wybor i ja nie mam zamiaru przekonywac nikogo do tego ze lepszy jest rasowy czy nei rasowy, bo tak naprawde dla mnie to nie ma ZADNEGO znaczenia, moze byc z pseudohodowli albo ze schroniska = jedno i to samo.
__________________
Jesteśmy razem->>>>>

Dusza przez miłość upada lub też działa w nieładzie.
— Umberto Eco, Imię róży
nikuuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 14:16   #41
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Owczarek!

Cytat:
Napisane przez nikuuus
Mowicie albo ze schroniska albo z rodowodem?? a nie pomyslalyscie ze taki pies ze schroniska moze miec mnostwo chorob?? nie wiadomo przeciez kto byl rodzicem? lepiej chyba miec psa z wiadomego zrodla?
a tak po za tym wydaje mi sie ze pseudohodowle to wcale nie takie przestepstwo jak wy uwazacie...
Naprawde, chyba kazdy ma wolny wybor, mnie nigdy nie bedzie chyba stac na psa z rodowodem, zreszta po co mi ten cholerny papier? zawsze kochalam owczarki i tylko jeden mial rodowod. Chyba kazdy wolal by miec psa owczarka bez rodowodu czy kundlelka ze schroniska? ( nie mowie ze te sa zle, bo te ze schroniska tez sa kochane, bo z takiego nie wiadomo co bedzie, moja kumpela wziela szczeniaka ze schroniska i mial miec 30 cm a co sie ukazalo urosl do 55, teraz ma klopot dziewczyna, bo ten pies w 2 pokojowym mieszkaniu cierpi).
Podsumowujac kazdy ma wolny wybor i ja nie mam zamiaru przekonywac nikogo do tego ze lepszy jest rasowy czy nei rasowy, bo tak naprawde dla mnie to nie ma ZADNEGO znaczenia, moze byc z pseudohodowli albo ze schroniska = jedno i to samo.
Owszem są szkodliwe i to bardzo, produkuja tanie psy kundelki podobne do danej rasy i wciskają ludziom jako rasowe. Zaspokajają szybko przemijająca modę na daną rase. Wiele z tych psów ląduje w schroniskach,( rasowe trafiają tam baaardzo rzadko, sporadycznie) Zwykle takie pseudohodowle mają warunki trzymania psów niewiele różniące się od tych w schrpnisku a koszty utrzymania szczeniaków sie minimalizuje, co odbbija sie na ich zdrowiu.
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-02, 12:40   #42
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Owczarek!

Nikuuus najważniejsze, żebyś wiedziałą, co to jest pseudohodowla, i że kupując psa stamtąd
1) kupujesz kundelka
2)zabierasz dom psu ze schroniska
3) zarabia na tobie i na tym psie okrutny, pazerny człowiek

jeśli dla kogoś pies tylko wyglądający jak rasowy jest ważny, to trudno- w końcu nie chodzi się z rodowodem na spacer, tylko z "goldenem" albo z "yorkiem"

ostatnio mój tata, który zwierzętami się specjalnie nie interesuje, powiedział, żebym nie przesadzała z tymi pseudohodowlami, bo nie ma az tak dużo głupich ludzi, żeby stakiego źródła psy kupowali
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 13:34   #43
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Owczarek!

Pokaż tacie ogłoszenia internetowe: "Kupię psa/kota takiej a takiej rasy do 200 zł"
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 19:07   #44
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Owczarek!

masz rację...
są ludzie i parapety:/
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 20:50   #45
nikuuus
Raczkowanie
 
Avatar nikuuus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Owczarek!

wiecie co wasze myslenie sprowadza sie do tego, ze liczy sie tylko "najwyzsza polka"... (ja tak to rozumiem) bo posiadanie rzeczy najlepszych przeciez dodaje prestizu... dla mnie te cale myslenie ze tym psom z pseudohodowli jest tak zle i ze to prawdziwe przestepstwo jest troche chore, bo na prawde nie ma znaczenia skad jest pies, jak ktos bedzie chcial to i tak kupi takiego psa, kazdy ma wolny wybor... pies z rodowodem to czesto czysty snobizm, znam paru ludzi, ktorzy wychwalaja pod niebiosa swoje psy tylko dlatego ze maja one rodowod - o popatrz jaki ona piekny ma rodowod, twoj to kundel... to mnie najbardziej denerwuje ze ludzie staja sie jakby wyżsi bo maja to co najlepsze... rozumiem niech sobie ma ten rodowod- ale po co takie glupie przechwalanie...???!!! to tyle, chyba czas zakonczyc ten temat
__________________
Jesteśmy razem->>>>>

Dusza przez miłość upada lub też działa w nieładzie.
— Umberto Eco, Imię róży
nikuuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:03   #46
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Owczarek!

Cytat:
Napisane przez nikuuus
wiecie co wasze myslenie sprowadza sie do tego, ze liczy sie tylko "najwyzsza polka"... (ja tak to rozumiem) bo posiadanie rzeczy najlepszych przeciez dodaje prestizu... dla mnie te cale myslenie ze tym psom z pseudohodowli jest tak zle i ze to prawdziwe przestepstwo jest troche chore, bo na prawde nie ma znaczenia skad jest pies, jak ktos bedzie chcial to i tak kupi takiego psa, kazdy ma wolny wybor... pies z rodowodem to czesto czysty snobizm, znam paru ludzi, ktorzy wychwalaja pod niebiosa swoje psy tylko dlatego ze maja one rodowod - o popatrz jaki ona piekny ma rodowod, twoj to kundel... to mnie najbardziej denerwuje ze ludzie staja sie jakby wyżsi bo maja to co najlepsze... rozumiem niech sobie ma ten rodowod- ale po co takie glupie przechwalanie...???!!! to tyle, chyba czas zakonczyc ten temat
nie obraź się ale żałosne jest to co piszesz...nie mam nic przeciwko kundelkom czy dachowcom, a pseudohodowle można porównać z piractwem i to w tym najgorszym wydaniu...zwierzaki w fatalnych warunkach bytowych, kiepska karma opieka wet pod wielkim znakiem zapytania i rozmnażanie bez żadnej kontroli (niejednokrotnie wsobnie - mama z synem, dziadek z wnuczkiem brat z siostrą), nie ma na to zgody związku kyno... czy felinologocznego (to samo dotyczy kotów) RODOWÓD TO DLA HODOWCY KOSZT 30-60 PLN więc nie mów, że to snobizm cena rodowodowego zwierzaka, to koszty utrzymania jego rodziców...odpowiednie warunki bytowe, dobrej jakości karma i opieka weterynaryjna na wysokim poziomie, ponadto koszty krycia samcami z innych hodowli, często z zagranicy, więc weź sobie kundla ze schroniska na którego leczenie wydasz majątek, lub kup sobie "rasowego" pieska za 200 pln z odpowiednikiem zespołu Downa tudzież innym defektem genetycznym
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:13   #47
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Owczarek!

Jakie sliczne macie pieski
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:46   #48
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Owczarek!

dla mnie pies z pseudohodowli to snobizm
chęć zaszpanowania "rasowym" psem, bo przeciez na pierwszy rzut oka nikt nie odróżni ani w rodowód nie zajrzy
w schroniskach sa tysiące psów- jak kogos nie stać na psa z rodowodem, to niech weźmie stamtąd!
pseudohodowca tylko rozmnaża zwierzęta
hodowca dba o doskonalenia rasy, o jak najzdrowsze potomstwo...
pseudohodowca zarabia na pracy innych i produkuje podróbki, często kosztem cierpienia zwierzat, kryjac suke co cieczkę, nie szczepiac, nie odrobaczając, bo by mu sie koszty nie zwróciły

Ostatnio pojawiło się mnóstwo handlarzy oferuj?cych "psy rasowe bez rodowodu". Takie pseudohodowle należy omijać, ponieważ osobom rozmnażaj?cym psy bez rodowodu, bez jakiegokolwiek dozoru, zależy tylko i wył?cznie na zysku. Szczeniaki s? najczę?ciej trzymane w złych warunkach, suka i pieski nie s? wła?ciwie żywione, nie odrobaczone, często w ogóle nie szczepione. Małe pieski s? najczę?ciej sprzedawane dużo wcze?niej niż w licencjonowanych hodowlach, przed 7 tygodniem (w celu obniżenia kosztów), co ma duży wpływ na ich psychikę i póĽniejsz? socjalizację z człowiekiem. Rodzice szczeniaków nie maj? żadnych badań, nie zostali przez nikogo ocenieni pod względem przydatno?ci do hodowli. W tym momencie nie możemy mieć żadnej pewno?ci, że szczenię będzie zdrowe fizycznie i psychicznie, ani, że będzie przypominało okre?lon? rasę.
http://rodowod.republika.pl/
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 17:41   #49
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Owczarek!

Dziewczyny, czytam ten watek od poczatku, ale dopiero teraz zdecydowałam w nim zabrac głos.Widzę, że zaczeły się tu tzw. "wycieczki personalne" pod adresem inteligencji adwersarzy i..... widzę, ze jak zawsze te osoby, które mają ,obiektywnie patrząc rację, tłumacząc coś innym, trafiają na ścianę
Stwierdzenie, że pseudohodowcy zarabiaja na naiwności kupujących od nich zwierzęta, nie obraża ani tych zwierząt, ani owych kupujących. To próba wytłumaczenia, że zarabiaja oni (pseudohodowcy) pieniądze tam, gdzie nie powinni ich zarabiać, gdyby nie byli pazerni i mieli trochę przyzwoitości . Wiadomo, że kundelek ze schroniska, różni się i wyglądem, i charakterem od psa "pseudorasowego"- czyli niby po rasowych rodzicach, ale jednak, bez żadnych dowodów na swoje pochodzenie. I wiecie czym się różni najbardziej? Tym, że w obecnej , chorej sytuacji, pseudohodowcy osiągneli swoją "propagandą" sukces finansowy. Nikt nie płaci za kundelka zwanego kundelkiem, lub mieszańcem- a wielu naiwnych, wg, mnie oszukanych ludzi, płaci za te "bezrodowodowe"- chociaż one nie powinny być tak wysoko cenione finansowo! W praktyce, te "prawie rasowe psy", są zbliżone do rodowodowych, ale nie są rodowodowe, czyli można je nazwać oficjalnie "kundelkami". I czy to coś obraźliwego?????? Przeciez nie! Kundelek, mieszaniec- to nie jest obelga. ( a ktoś kto obraża się , że jego "prawie rasowego psa", porównano, lub nazwano kundelkiem= mieszańcem, automatycznie pokazuje, że dla niego "kundel" ,to ten gorszy )To stwierdzenie faktu, że nie znamy tak naprawde jego pochodzenia , a zatem RODOWODU
Kiedy trafiamy do hodowcy, w jaki sposób możemy dowiedzieć się, od kogo pochodzi nasz potencjalny nabytek??? Właśnie dzięki RODOWODOWI, NA PAPIERZE i w dokumentach ! Praktyka- czyli wygląd, charakter, uroda i przede wszystkim miłość, jaką darzymy naszych podopiecznych - to jedno. A teoria, czyli dowód jego rasowości i pochodzenia- czyli rodowód, to osobna , oficjalna sprawa. Na tyle oficjalna, że nie ma w niej miejsca na okreslenie: "prawie-rasowy", lub "prawie-rodowodowy". To stwierdzenie faktu, albo zwierzak jest rasowy= rodowodowy, albo nie jest.
Konkludując: pseudohodowcy nie powinni oszukiwać swoich klientów zdzierając od nich kasę sprzedając (tak szczerze i oficjalnie patrząc) "mieszańce". Te -może nawet niesprawiedliwe, normy związku kynologicznego- są po to, żeby je przestrzegać.


Powracając do pytania A.Przybyly, autorki wątku. Tak, owczarki to fantastyczne psy, ( nie tylko konkretnie o. niemieckie, ale ogólnie, jako grupa ras).
Nie do końca jestem natomiast przekonana, czy nadają sie one na psy typowo stróżujące i uwiązane do budy Ja , tak osobiście ( to moje subiektywne odczucie), nie umiałabym mieszkać w domu, ze świadomością, ze mój pies ( owczarek szetlandzki) siedzi przywiązany przy budzie Bardziej popieram zbudowanie wokół budy, czegoś na kształt "kojca", czyli ogrodzenia płotkiem z siatki terenu, np. 4-6 m. kwadratowych, gdzie pies bez uwiązania, może siedzić w ciągu dnia. Oczywiście, to zależy od wielkości terenu całego obejścia. No i nikogo nie osądzam, ani nikomu nic nie narzucam, to moje osobiste zdanie

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2006-07-05 o 21:28 Powód: dopisek
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-28, 21:18   #50
pathetic
Raczkowanie
 
Avatar pathetic
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
GG do pathetic
nowe forum miłośników OWCZARKÓW NIEMIECKICH

Witam!
Na pewno na forum wizaż jest wielu milosnikow i właścicieli owczarków niemieckich. Powstalo nowe forum na ktore chce ich serdecznie zaprosic. Mogli by sie podzielic swoim doswiadczeniem lub zdobyc nowe informacje na temat tej pieknej rasy

http://owczarek-niemiecki.phorum.pl/

Pozdrawiam i zapraszam wszystkich.

(Owszem jestem nowicjuszem i jest to moj pierwszy post, ale nie zarejstrowalam sie tu tylko zeby zaprosic na forum, poprostu zostalam o to poproszona, a na wizazu dopiero mam zamiar sie uaktywnic )
pathetic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 09:52   #51
czarodziejka_gojda
Raczkowanie
 
Avatar czarodziejka_gojda
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 61
Wszystko o owczarkach niemieckich długowłosych :)

Witam, zapraszam tutaj wszystkich wielbicielki owczarków niemieckich długowłosów!
Jak pierwsza pokaże Wam jak wygląda mój....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 23112008282.jpg (77,5 KB, 48 załadowań)
czarodziejka_gojda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 09:54   #52
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Wszystko o owczarkach niemieckich długowłosych :)

Osobiście takiego psa nie mam, ale jestem w nich zakochana, to moja ukochana rasa
Twój pies jest piekny, ile ma?
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 10:13   #53
czarodziejka_gojda
Raczkowanie
 
Avatar czarodziejka_gojda
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 61
Dot.: Wszystko o owczarkach niemieckich długowłosych :)

Dzięki, ma jakieś 2 lata. Uwielbiam te psy żywe maskotki:P A w dodatku bardzo mądre...
czarodziejka_gojda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 11:18   #54
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Wszystko o owczarkach niemieckich długowłosych :)

Oj tak - mądre są bardzo. A skąd masz swojego psa?
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 20:58   #55
czarodziejka_gojda
Raczkowanie
 
Avatar czarodziejka_gojda
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 61
Dot.: Wszystko o owczarkach niemieckich długowłosych :)

Mojego psa kupiliśmy od znajomych rodziców, którzy mają suke i psa z tej rasy... Czy nikt więcej nie ma na tym forum dlugowłosego owczarka?:P
czarodziejka_gojda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 16:52   #56
foremka001
Rozeznanie
 
Avatar foremka001
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 783
Dot.: Wszystko o owczarkach niemieckich długowłosych :)

Ja mam, ale nie umiem wklejac fotek
foremka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 18:12   #57
Andzia93
Raczkowanie
 
Avatar Andzia93
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 304
Owczarek niemieki - właściciele, pasjonaci łączmy się! :)

Witam
Szukałam na forum ale nie znalazłam wątku dotyczącego bezpośrednio owczarków niemieckich
A wiec: jak sie wabia wasze psy, ile już mają i dlaczego akurat ta rasa?
Ja swoją przygode z tą rasą (stała się moją pasją) rozpoczęłam w 2002r. kiedy do mojego domu zawitał mały ONek - niestety bez rodowodu. Wtedy jeszcze nawet nie zajmowałam sie kynologią tej rasy - słowo rodowód było mi obce i nieznane. Wraz z tym jak pies dorastał zwiększała się moja wiedza o ONkach. Zaczęłam od najprostszych - od ksiązek. Historia rasy, wzorzec itp. Później kilka wystaw w ciągu roku. A od wakacji 2008roku współpracuje razem z hodowca tej rasy który jest także licencjonowanym pozorantem. Ucze sie wystawiania i szkolenia tej wspaniałej rasy. Dzś owczarki niemieckie sa moją życiową pasją. Niedawno dołączyłam do tego fotografowanie tej rasy A mój onek wabi się Nero i urodził się 1 stycznia 2002r. To na nim "ćwiczyłam" pierwsze nabyte doświadczenia z ksiązek które nie zawsze były najlepsze. Dopiero wizyty u hodowcy naprowadziły nasza prace na własciwy tor. Obecnie jesteśmy na etapie PT aportowanie. Mam dobrze z tym ze do hodowli mam niecałe 11km. W tym roku buduje drugi kojec a w następne wakacje nabywam nową pociechę - tym razem już z rodowodem idąc za hasłem R=R. No i zamierzam rozpocząc z nim szkolenie i wystawy

To wam się rozpisałam ! Czekam na odpowiedź
Z kynologicznymi pozdrowieniam Andzia
__________________
Dziś zrób to czego innym się nie chce, a jutro będziesz mieć to o czym inni tylko marzą.
Andzia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 09:15   #58
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Owczarek niemieki - właściciele, pasjonaci łączmy się! :)

tez przeszukalam, ale nie znalazla osobnego, wiec sie dopisuje.

w sumie to podobnie mamy, bo tez mam owczarka od 2002, suczke Sare, ale z rodowodem i tez mi na imie Ania , a Sara miala z metryki Samanta, wiec bylo pewne, ze jej zmieniamy
byla na szkoleniu, jest kochana, ulozona, ale ze mieszkamy tez 3 innych psów, to nieraz moze sie glupio zachowac
w tamtym roku miala na nodze niegrozna narosl, to zostala jej usunieta, a w tym byla na sterylizacji. I tyle zdrowa, pogodna i nieklopotliwa.
zalaczam jej zdjecia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Sara1 09.04.09.jpg (37,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Sara 09.04.09.jpg (35,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Sara 25.04.09.jpg (41,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdj_cie004.jpg (48,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdj_cie056.jpg (34,1 KB, 15 załadowań)
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 20:20   #59
Andzia93
Raczkowanie
 
Avatar Andzia93
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 304
Dot.: Owczarek niemieki - właściciele, pasjonaci łączmy się! :)

Śliczna sunia !
Dzięki szkoleniom i wystawom poznałam mnóstwo osób które tak jak ja sa pasjonatami ONków
A wy jeździcie gdzies na wystawy?
__________________
Dziś zrób to czego innym się nie chce, a jutro będziesz mieć to o czym inni tylko marzą.
Andzia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 09:28   #60
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Owczarek niemieki - właściciele, pasjonaci łączmy się! :)

nie, mnie jakos to nie pociaga.
ale cos nikt sie nie odzywa jeszcze z owczarkami
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.