Dlaczego kochamy kotki? - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-07-27, 17:20   #2011
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

O MATKO !!!!
zakochalam sie



a nie sa agresywne? (a zreszta - kazdy kocisz ma inny charakter)

musze takiego miec , jaki boski
ten stalowy przedostatni - czuje, ze takiego powinnam miec
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 17:45   #2012
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Właśnie agresywne nie są wcale. Wręcz przeciwnie, podobno to psy w kociej skórze, niesamowicie miziaste, towarzyskie i przywiązane do swojego pana Tak się głównie charakteryzuje tę rasę. Do tego wyczytałam, że mało "dzikują" w porównaniu z innymi, nie skaczą po wyskokich meblach, uroczo gruchają, są bardzo dostojne itp. Oczywiście są i takie, które rzadzą kocim stadkiem
Waga samca może przekroczyć nawet 11 kg! Tyle teorii
Ten przedostatni niebieski jest chyba w niemieckiej hodowli, a druga koteczka bodajże jest z Gubina. Jakiś czas temu szukałam tych niebieskich u nas i naliczyłam trzy sztuki, może od tamtego czasu trochę ich przybyło, nie wiem
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 18:01   #2013
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

ja wybralabym tego rudego.mam slabosc do rudzielcowdobrze wam ze mozecie sobie planowac jaka rasa jaki kolor .Ja mam to co los mi podrzuci,mialabym wyrzuty biorac kota lub psa z hodowli bo i tak taka pieknosc znajdzie dom, a te biedne pokraki i kaleki ktorych nikt nie chce?jedna baba powiedziala na mojego juz kota ,ze nie wezmie go bo "eee taki brzydki?" jak zrobie zdjecia to pokaze wam jaki on"brzydki"
babidlo ,ona to ladna.
bess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 18:16   #2014
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Bess...wlasnie napisalam we wczesniejszym poscie, ze potrzebuje duzy dom: bo beda w nim mieszkac i przybledy i zaplanowane kocisze.
oczywiscie czekamy na fotki

A takiego szarego to bede szukac nawet po calej H'ameryce
Ciesze sie, ze sa lagodne, ten szary faktycznie taki "wilczurowaty"
Dziekuje za inspiraje Lauro
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 21:03   #2015
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Bess, ja na przykład nie mogę sobie teraz pozwolić na więcej niż dwa koty - przede wszystkim metrażowo. Kto wie, jak będzie kiedyś. Poza tym znajdek u mnie jak na lekarstwo, pisałam już, że kiedy chciałam pierwszego kota, miałam problemy, żeby takiego poszukać w moim mieście. Tutaj na szczęście dla kotów jeszcze nie jest tak źle. Mam jedną znajdkę, drugą chcę, bo szaleję na punkcie tej rasy i tyle W innym wątku zarzucono nam nawet snobizm, ale rzecz jasna, że to nie ma ze snobizmem nic wspólnego
Poza tym byłam przygotowana na adopcję małego MCO, który urodził się bez oczka, ale badania wykazały więcej wad wewnętrznych, trzeba było go uspić. Nie wiem, z jakiej był hodowli, ale widać właściciele mieli małe pojęcie o rozmnażaniu, siostra kotka też przestała się rozwijać i dostała zastrzyk usypiający
Też czekam na zdjęcia Twoich 'ogonów'


Leo$, słabo jestem doinformowana, ale wydaje mi się, że MCO są w Stanach na tyle popularne, że możesz takiego kota nawet adoptować. W Polsce takie okazje prawie się nie zdarzają, inaczej też bym adoptowała Pozostało mi rozejrzeć się za jak najlepszą hodowlą
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 21:31   #2016
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Lauro, dzieki nie wiedzialam
heh, gdy nadejdzie czas, rozejrze sie...za adoptowanym
ciekawe jak wygladaja formalnosci, jesli chodzi o transport kotka do PL...
musze poszukac jakiegos info...

P.s a to dobre z tym snobizmem, tez cos !
masz wielkie serducho
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 21:44   #2017
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Gdzieś był wątek o podróżowaniu ze zwierzakiem, chyba chodziło o królika, jeśli odszukam, to wkleję. Widziałam też amerykańską stronę o pomocy MCO, muszę ją odkopać. Pojęcia nie mam, jak te formalności wyglądają, możliwe, że zupełnie inaczej niż tutaj. Może popatrz po schroniskach w pobliżu Ciebie? Ja tak zrobiłam, ale tutaj pustki. Przy okazji ukłony w stronę pewnego schroniska, po paru miesiącach pani stamtąd pamiętała o mnie i dała mi "cynk", ale ta kotka (hodowlana) szukała domu bez innych kotów, była agresywna wobec kocic z rują. Moja jeszcze nie była wykastrowana i znowu mi się wtedy nie udało :/
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-27, 22:10   #2018
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

hej, kocie mamy
Laura pięęęęęęęękne są te futrzaki, mój znajda norweg też mam nadzieję tak będzie wyglądał...od kastracji przybyło mu 500g i przestaję czuć kości jak go głaszcze...ale łajza jest okropna...bywa agresywny (co u norwegów jest raczej niespotykane) no i 2 razy wyskoczył mi z balkonu (uspokajam - niski parter )...daleko nie uciekł heh bo we w szelkach i na tasiemce uwiązany do klamki od okna (ale brutal ze mnie - kota wiązać, ale nie mamy czasu zrobić zabezpiecznie balkonu a i pomysłu dobrego nie miałam, ale dzisiaj w OBI wpadł nam do głowy sposób za zainstalowanie moskitiery ino muszę dokładne obmiary zrobić co się wiąże z kotkiem na uwięzi )
a wracająć do MCO - to rasa wychodowana w Stanach, więc zapewne jest tam bardzo popularna.
Mnie się marzy rosyjski niebieski, albo kartuz, ale w Polsce jest tylko jeden samiec tej rasy i jedna hodowla
syn mojego męża ma 3 koty - dachowca(bez nabiału), płodną rosjaneczkę i młodziutkiego blue britka, jak myślicie, co będzie jeśli nie ciachną w pore Rycha? Jak machnie Majce kociaki...może być cud miód z orzeszkami. Chyba im powiem, żeby się nie spieszyli z kastracją Rysia
Jak trochę obrobię (zmniejsze) foty to wrzucę swojego Jay'a (durniejszego imienia nie mogli mu wymyśleć...ale reaguje tylko jak ja go po imieniu wołam )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kartuzia.jpg (23,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kartuzia2.jpg (34,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kartuzia3.jpg (34,4 KB, 12 załadowań)
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 22:53   #2019
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Aaa, Norwegi to już trochę inna bajka, jak takiemu coś podpadnie, to nie odpuści, pod tym względem są one właśnie waleczne. A on jest czysty w rasie czy z domieszką? Bo jak z domieszką, to tym bardziej charakterologicznie może odbiegać od rasy, może stąd ta agresja
Nie sądzę, żeby krzyżowanie BRI z RUS było dobrym pomysłem, to zupełnie jak pseudohodowla, w dodatku dwie różne rasy, mogą wyjść słodkie kociaki, a może nie wiadomo co...

Fajne te kartuzy, trochę o nich poczytałam, myślałam że takie w sumie podobne do RUS, a tu proszę - waga samca może osiągnąć 15 kg! Nieźle!
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 11:14   #2020
Anja15
Raczkowanie
 
Avatar Anja15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Glasgow
Wiadomości: 464
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Kocham swojego sierściucha, wychowałam go przecież , ale ostatnio często pokazuje swoją kocią mroczną stronę.

Mieszkamy w domu z ogrodem, wokoło łąki i pola więc myszy, ryjówek i innego dzikiego zwierza jest pod dostatkiem. Badyl ma naturę łowcy i ciągle znajduję rano w kuchni na podłodzę martwą ryjówkę.

Ostatnio w przeprowadzaliśmy z Tż akcję ratunkową dla myszy, ale nie stety nie udalo jej się odratować.
Dziś w nocy wyrwałam mu ze szponów maluteńką ryjóweczkę, tak się biedactwo trzęsło mi w dłoniach ze strachu Jak się trochę uspokoiła, wypuściłam, ale czy przeżyje?

Wszyscy się ze mnie śmieją, że myszy ratuję i że zamiast kota chwalić, że taki łowny, to go karcę. Ale co ja poradzę, że nie mogę patrzeć jak męczy te biedne myszy, choć wcale nie ma zamiaru ich jeść...

Czasem ratuję też jaszczurki...
Odkąd Badyl przybył do nas do domu i objął ogród w posiadanie, dzicy lokatorzy nie mają łatwego życia, ech!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg badyl3.JPG (83,4 KB, 12 załadowań)
__________________

You already have everything you need to be happy, right here and right now
Anja15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 12:36   #2021
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Aaa, Norwegi to już trochę inna bajka, jak takiemu coś podpadnie, to nie odpuści, pod tym względem są one właśnie waleczne. A on jest czysty w rasie czy z domieszką? Bo jak z domieszką, to tym bardziej charakterologicznie może odbiegać od rasy, może stąd ta agresja
Nie sądzę, żeby krzyżowanie BRI z RUS było dobrym pomysłem, to zupełnie jak pseudohodowla, w dodatku dwie różne rasy, mogą wyjść słodkie kociaki, a może nie wiadomo co...

Fajne te kartuzy, trochę o nich poczytałam, myślałam że takie w sumie podobne do RUS, a tu proszę - waga samca może osiągnąć 15 kg! Nieźle!
wiesz trudno powiedzieć czy on czysty czy mix, bo to znajda... cechy wszystkie charakterystyczne dla Norwega ma, co prawda kryza nie prezentuje się tak okazale, ale po pierwsze jeszcze nie odrosła po podtrzyżeniu (była skołtuniona i utłuszczona maścią do uszu), po drugie to jeszcze młodziak no i po trzecie jest lato
z tym krzyżowaniem to taki trochę żart, ale gdyby coś jednakowoż , myślisz, że w hodowlach wielorasowych nie zdarzają się niekontrolowane krzyżówki

Anja15 Badyl jest przesłodki, ale to taka kocia łowcza natura, możesz go oduczyć przynoszenia łupów do domu, ale nie oduczysz go polowania, niewychodzące koty też polują...zwykle na owady (mój właśnie dzisiaj urwał firankę w kuchni w pogoni za ćmą), a czasami na nogi domowników, jak ma w zwyczju nasze futro i czasami jest to łagodny atak ze schowanymi pazurkami i "miękkimi" ząbkami, a czasami ostry (zwłaszcza na młodą, która mu cokolwiek podpada, biorąc go na ręce kiedy on tego nie chce i pieszcząc, co z kolei nie bardzo lubi)
Chcielibyśmy wziąć drugiego kotka i ciekawam jego reakcji, wolałabym, żeby się zaprzyjaźnił bez śmiertelnej obrazy na cały świat
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-28, 13:13   #2022
Anja15
Raczkowanie
 
Avatar Anja15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Glasgow
Wiadomości: 464
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

A jak oduczyć kota przynoszenia zdobyczy do domu? Wyrażając dezaprobatę, wytłumaczyć czy ścierą

Moja siostra z mamą też przygotowują psychicznie i duchowo Ryśka do tego, że niedługo będzie miał towarzyszkę życia, ktora trzeba będzie pokochać (tylko platonicznie... ) A to dlatego, że Rysiek jest taki samotny....a potrzebuje dużo miłości
__________________

You already have everything you need to be happy, right here and right now
Anja15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 13:25   #2023
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Moj kot nie wychodzac z domu upolowal az 4 ptaki na balkonie jeden umarl mi na rekach a 3 pozostale..ludze sie ze przezyly:/
Kot ma dopiero rok i w sumie jest grzeczny ,przyjacielski,w tym roku przed 3 tygodniami sprowadzil sie do mnie 2- jeszcze maluch.Na poczatku baly sie siebie i parskaly,prychaly.Maly spal w wiekszoci i byl zamkniety w klatce.Stopniowo jednak sie przyzwyczajaly, a teraz Dziubek nawet myje mu pyszczek Bawia sie razem jak wariaci, a nawet jak Dziubek zbyt mocno go chapnie to ja nie musze ingerowac, bo maly nie da sobie w kasze dmuchac.W sumie ciesze sie ze sa 2 bo nie mam wyrzutow ze siedzial taki biedny sam,szczegolnie jak wychodzilam..Teraz maly ma wujka, a Dziubek przyjaciela
bess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 14:00   #2024
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Anja - Badyl, świetne imię!
Ścierą mu raczej nie tłumacz Gdzieś tu był cały wątek na ten temat, poszperaj, może znajdziesz, ja też później poszukam Ale on chce się po prostu pochwalić, żebys była dumna ze swojego łowcy

Makadamia, kryza faktycznie pojawia się dość późno, duże koty dłużej dojrzewają, do ok. 3-4 lat, wtedy zaczynają pojawiać sie pierwsze symptomy dorosłości (zmiana kształtu pyszczka, kryza), no i latem nie jest ona tak duża
Nie wiem, co dzieje się w hodowlach wielorasowych, ale myślę, że w dobrej hodowli nie powinno się to zdarzać, za duże ryzyko rozmaitych powikłań (zdrowotnych itd.)

Pzdr!
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 14:28   #2025
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Witajcie Kocie Siostry
Anja - sliczny Badyl ( fajne imie, hyhy) Makadmia - kochany slodziuch - lubie "szare/srebrne" futra
Lauro - pokazalam TZ-towi zdjecia MCO, ktore podeslalas - oznajmil, ze "CHCE TAKIEGO" (szarego)
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 14:31   #2026
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

To i ja sie ujawnię jako milośnik kotów, zdecydowanie do nich należę - MAM KOTA NA PUNKCIE KOTA
Od dziecka miałam kotki, psy niestety w moim dzieciństwie kojarzą mi się bardzo negatywnie (jako 5 latka zostałam zaatakowana przez owczarka górskiego który podobno chciał sie tylko ze mną bawić - i uraz do psów pozostal do dziś )
No ale wątek o kotach, więc uwielbiam. Przez ostatnich parę lat nie było w domu kotów i z 3 lata temu dostałam od kumpeli dachowca - dostał przydomek Ziutek (na koleżanke mama mówila Ziutka więc jak kotek od niej to dlaczego nie Ziutek), za jakieś 3 miechy dostalam od mojego TŻ kotkę Fione (z braku pomysłów na imię żenskie dla kota, a akurat byłam po fascynacji Shreka 1).
Ziutek niestety pół roku temu zaginął , a kotem byl nieprzeciętnym. Zawsze czatował na wejściu i był wiecznie głodny. Do przeszczochów nie należał, jak tylko dał sie pogłaskać to zaraz oczekiwal czegoś w zamian(jedzenia) i rozglądał sie w kółko "Jak to pogłaskano mnie a nic nie ma do jedzenia"
Fionka natomiast to wielki pieszczoch i arystokracja. Totalne przeciwieństwo Ziutka, on połykal w całości a ona delektuje sie jedzeniem. Zresztą sie nie ma co dziwić na swoje korzenie. Jej mama bylł persem tylko popełniła mezalians. Urodę jednak Fionka odziedziczyla raczej po ojcu, po matce ma tylko dłuzszą sierść i śmieszne włosy wystające z uszu i delikatne wstawki rudego futerka.
Oto fionka:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fionka.JPG (45,4 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fionka 2.JPG (80,2 KB, 14 załadowań)
__________________
"Daj swojemu dziecku 2 rzeczy: korzenie i skrzydła"
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz".
" Żyj według życiorysu który chciałbys sobie sam napisać"
W i N -córeczki mamusi
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 16:50   #2027
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Tysiak7, witamy w kocim gronie! Fiona jest zabójcza!

Leo$, mam cały folder tych zdjęć, wrzucam jeszcze parę specjalnie dla Ciebie
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 17:16   #2028
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Cytat:
Napisane przez Anja15
A jak oduczyć kota przynoszenia zdobyczy do domu?
Znalazłam ten link, nie wiem, może Ci się przyda:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76760&hi ghlight=przynosi+myszy

Cytat:
Napisane przez Leo$
heh, gdy nadejdzie czas, rozejrze sie...za adoptowanym

Dla Ciebie znalazłam takie coś http://www.mainecoonadoptions.com/index.html
i takich stron, zdaje się, jest więcej, może by Ci się udało adoptować w Stana kota
Jakby co, to jednego dla mnie też
Tak na serio, naprawdę nie wiem, jak to wszystko wygląda, formalności itd.

Jeszcze trochę MCO, tym razem w dość oryginalnych umaszczeniach, obiecuję, że to już ostatnie

__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 18:04   #2029
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

witaj Tysiak ! sliczna ta Twoja Panna

Lauro - kochana jestes !
dziekuje za link i foty

Wlasnie piszac wczesniejsze posty o transporcie do PL - pomyslalam o MCO dla Ciebie. Bo ja sie na razie do PL nie wybieram
Moze tak od razu parke
zwariowalam na ich punkcie - te szare maja takie lwie pyszczki, TZ nawet stwierdzil, ze wygladaja jak CZLOWIEK
cos w tym jest

edit:
zajrzalam na stronke, oni akurat pobieraja oplaty mysle, ze tak bedzie tez w innych przypadkach -w koncu placa za utrzymanie kotkow
tak to wyglada u nich:

Adoption Fees:
* $175 for pure breds with papers
* $150 for kittens up to one year old
* $125 for healthy cats from one to eight years old
* $100 for mature cats over eight years old or special needs cats
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-28, 19:41   #2030
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Czyli z cenami nie tak tragicznie, jak u nas
Trochę o tym MCO dla mnie z przymrużeniem oka pisałam, ale gdybym była bardziej pewna sytuacji... (wiesz, ten wyjazd)... wtedy mogłybyśmy pomyśleć. A tak to kicha :/ Ale dzięki za chęci i że pomyślałaś o mnie

Tyle już o nim marzę, że uzbroiłam się w anielską cierpliwość, ale na początku byłam w kompletnym amoku A ile razy dałabym się wkręcić w jakieś podejrzane historie, ile nerwów straciłam (koty widma w schroniskach itp.) ech...
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-30, 20:05   #2031
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Cytat:
Napisane przez Leo$
Witajcie Kocie Siostry
Makadmia - kochany slodziuch - lubie "szare/srebrne" futra
Piękna, prawda...nazywa się Zita Bohemia Indigo, jest Kartuzem i ma jedną jedyną wadę...nie jest moja...należy do hodowli Angata PL w Elblągu
moje futro jest rude, a foty wkleje jak obrobie (zmniejsze)
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 01:04   #2032
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

.

Edytowane przez Reign of light
Czas edycji: 2012-08-14 o 17:07
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 01:11   #2033
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

.

Edytowane przez Reign of light
Czas edycji: 2012-08-14 o 17:07
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 01:26   #2034
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

.

Edytowane przez Reign of light
Czas edycji: 2012-08-14 o 17:07
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 02:48   #2035
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Cytat:
Napisane przez Reign of light
Czesc Wam Tak sobie Was podczytuje i widze, ze Leo$ szuka MCO.
Ja tez mieszkam w Stanach i jakies 3 m-ce temu zaadoptowalam kotka ze schroniska. Powiedziano mi, ze to MCO, ja sie nie znam na rasach, wzielam wlasnie tego, bo sie zakochalam od pierwszego wejrzenia
Zaraz wkleje Wam zdjecia. Strasznie szybko rosnie i przybiera na wadze.
Jesli chcesz, to podam Ci adres do tego schroniska. Nie wiem tylko, czy nie bedziesz miala za daleko. Ja mieszkam pod Albany, NY i do schroniska mam jakies 15-20 min.Chcialabym tam pracowac jako wolontariusz, ja jeszcze nie mam pozwolenia na prace, wiec nie wiem czy moge, choc to za darmo bym tam pracowala, no nie wiem, chyba poczekam, az bede miala pozwolenie, nie chce problemow
Moim zdaniem to dobre schronisko, zadbane, kotek nawet nie mail pchiel.
Aha, w kazda sobote,ale nie wiem, czy w kazdym miescie, w kazdym razie tu gdzie mieszkam, w sklepie PetSmart odbywaja sie rowniez adopcje kociat i kotow. Mozna sie natknac rowniez na koty perskie, birmanskie i niebieskie rosyjskie, ostatnio jak bylam po karme dla Oscara, to widzialam.
Ja poszukam tego adresu i jesli Cie interesuje, to napisze jutro.
Pozdrawiam
Kurcze, zdjecia nie chca sie zaladowac, sa za duze:-(
Zaraz cos wymysle;-)
WitajReign

Twoj Oscar jest przecudowny
Niemozliwe, zeby sie w nim nie zakochac

Bardzo Ci dziekuje za zainteresowanie sie moja "kocia problematyka"

Bardzo chetnie wezme adres - ( na zaspas )
Gdybym teraz przyniosla kotka, wlasciciel domu zlozyl by mi wypowiedzenie.
To "muzeum"- nie dom. Na rybki krecili nosem()
W NY ciezko znalezc dom z "pozwoleniem na trzymanie zwierzat". A na Bronx nie odwazyla bym sie przeprowadzic.
Napewno znajde inny dom w dobrej okolicy. I wtedy koniecznie bede chciala Kocisza MCO

Albany nie jest az tak daleko, jakby co, to jestem zmotoryzowana- jakos dojade
Dziekuje za info i serdecznie pozdrawiam
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 06:54   #2036
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Cytat:
Napisane przez Tysiak7
Fionka natomiast to wielki pieszczoch i arystokracja. Totalne przeciwieństwo Ziutka, on połykal w całości a ona delektuje sie jedzeniem. Zresztą sie nie ma co dziwić na swoje korzenie. Jej mama bylł persem tylko popełniła mezalians. Urodę jednak Fionka odziedziczyla raczej po ojcu, po matce ma tylko dłuzszą sierść i śmieszne włosy wystające z uszu i delikatne wstawki rudego futerka.
Oto fionka:
Te Fiony tak mają Moja Fiona to też księżniczka

Witamy w naszym kocim gronie
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 08:24   #2037
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Cytat:
Napisane przez kamaO
Te Fiony tak mają Moja Fiona to też księżniczka

Witamy w naszym kocim gronie
witam
Nie wiem jak twoja Fionka ale moja jest pyskata rodem jak ze Shreka, tzn straszny rozdarciuch z niej, powiem szczerze że wczesniej nigdy nie miałam kota który mrauczniem wymuszał coś na mnie (czasmi teroryzuje tym swoim mrauczeniem), a ona jest pod tym względem starszna, Mrał i mrał i tak potrafi przerażliwie drzeć pycha że zawsze postawi na swoim.
Oto jest ostatnie potomstwo ( 2 tygodnie temu rozdałam):
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rodzinka.JPG (111,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mala fionka.JPG (92,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bury i ciel.JPG (45,1 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bury.JPG (48,9 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ciel1.JPG (51,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg biaczar.JPG (74,1 KB, 15 załadowań)
__________________
"Daj swojemu dziecku 2 rzeczy: korzenie i skrzydła"
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz".
" Żyj według życiorysu który chciałbys sobie sam napisać"
W i N -córeczki mamusi
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 09:14   #2038
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Cytat:
Napisane przez Tysiak7
witam
Nie wiem jak twoja Fionka ale moja jest pyskata rodem jak ze Shreka, tzn straszny rozdarciuch z niej, powiem szczerze że wczesniej nigdy nie miałam kota który mrauczniem wymuszał coś na mnie (czasmi teroryzuje tym swoim mrauczeniem), a ona jest pod tym względem starszna, Mrał i mrał i tak potrafi przerażliwie drzeć pycha że zawsze postawi na swoim.
Fiona wita mnie codziennie już od okna takim właśnie miauczeniem Na dworze słychać jak za mną tęskni

Cytat:
Napisane przez Tysiak7
Oto jest ostatnie potomstwo ( 2 tygodnie temu rozdałam):
Cukiereczki
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 11:13   #2039
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Moja też tak ma Zawsze rano budzi mnie mruczeniem, żebym jej drzwi otworzyła coby sobie polatać mogła Albo żebym jej żarełka nasypała. A jak ją ignoruję, to podnosi mi swoją główką moją głowe i się łasi we wszystkie części ciała ( ale to brzmi ) Dzisiaj jak parę razy wlazła mi na drzewo, i jak za kare zamknęłam ją w pokoju to darła się chyba 10 minut, dopóki jej nie puściłam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1319 2.JPG (39,9 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1317 2.JPG (40,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1331 2.JPG (38,0 KB, 11 załadowań)
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-01, 11:38   #2040
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Wczoraj jak byłam z moim psem na spacerze to do domu mi przynieśkli kota A mama do mnie: "przynieś mleko bo mamy kota" Ja ja : "co??!!"
Pełne zaskoczenie ......
Później wkleje fociaki ( jest brązowa, pręgowana i ma białe łapucie )
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.