Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-05, 09:11   #3811
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Pokaż wiadomość
Czy filtr Babydream z Rossmana jest stabilny?
Nadaje się na zimowe dni?
To nie jest pytanie na ten wątek, tylko na filtrowe.
Jest stabilny.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 09:55   #3812
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pomoc w doborze kremu do twarzy

Ja z Bambino mam miłe wspomnienia Nie zapychał, był idealny na zimę, pod makijaż. A muszę przyznać, że mam cerę problemową i zaskórników co nie miara... W tym roku szukam jednak czegoś nowe (bardziej z nudów, bo lubię zmiany). I czaje się na babydream
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 19:43   #3813
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
La roche posay - seria effaclar

Hej
Ogólnie mam cerą mieszaną z tłustą w strefie T. Na tej strefie T trochę nazbierało się paskudztwa(czyt. zaskórniki, krostki itp.). I tu moje pytanie: czy gdybym stosowała całą serie la roche posay effaclar do cery trądzikowej, tzn. żel, tonik, krem. To czy bym miała efekty? Czy ktos już testował to na skórze? Chodzi mi o to czy pomoże mi to wyleczyć te paskudztwa czy jeszcze bardziej pogorszy mi stan cery? Z góry dziękuje za odpowiedź
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 11:16   #3814
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: La roche posay - seria effaclar

up
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 21:54   #3815
apewu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 1 961
Dot.: La roche posay - seria effaclar

Nie ograniczaj się tylko do serii effaclar. Przy tłustej cerze nie chodzi o jej podsuszenie. Zel i tonik effaclar codziennie. Dodaj na dzień coś z wit.C i filtr, na noc effaclar K (delikatny kwasik, więc filtry są konieczne) na zmianę z dobrym, niezapychającym nawilżaczem. Powinna być poprawa.
apewu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 23:15   #3816
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, jesli znajdzie sie jakis chetny znawca to prosze o opinie mojej pielegnacji ulozonej po dlugich czytaniaach wizazu i forum Basi Kwiatkowskiej. Mam lat 22, cere bardzo jasna, normalna w kierunku suchej na policzkach i pod oczami, niezbyt wrazliwa, w zasadzie bezproblemowa (czasem wagry na nosie), nie mam jeszcze zmarszczek:

- oczyszczanie i demakijaz - olejek myjacy Isana (Glycine soja, mipa laureth sulfate, laureth-4, hellianthus annuus, parfum, bht, panthenol, tocopheryl acetate). Pasuje mi i zmywa makijaz, ale moze lepiej jakis olejek z BU bo ten nie jest najlepszy do twarzy?

- rano krem tonujacy Ziaja "Tin tin", trwają poszukiwania filtra idealnego, poki co puder mineralny z titanium i zinc wlasnorecznie ukrecony.

-wieczorem Juvit/Cevikap wzbogacony przepisowo o wit E + zawartosc kapsulki Q10, na to w razie potrzeby krem bez metali.
(rozumiem, ze naturalne maslo shea,kokosowe i oleje moge na wit C kłaść?)

-pelling mechaniczny (sól i oliwa lub kupny), w poszukiwaniu bromelaina do enzymatycznego.

-od czasu do czasu spirulina na jogurcie, ew szybkie serum z jakims ekstrakt (zielona herbata, truskawka)

Jak juz znajde super-filtr to zaczne rozwazac wprowadzenie produktow z retinoidami (od najslabszych form)

to chyba wszystko
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 13:06   #3817
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Pomoc w doborze kremu do twarzy

Dziewczyny, pomyślałam, że to pytanie tutaj najlepiej pasuje.
Kupiłam ok. miesiąca temu EFFACLAR K, dostałam do niego żel do mycia, który tworzy w rękach pianę i tą pianą myję buźkę. Po umyciu spryskuję twarz wodą termalną LRP i smaruję twarz EFFACLAREM K. Na początku-suuuper. Potem lekki kryzys, ale wiedziałam, że tak musi być, potem znowu lepiej i teraz nagle, z dnia na dzień... mam pory rozszerzone z natury, ale teraz są rozszerzone jeszcze mocniej, skóra zaczyna mi schodzić mocniej niż przy w.w. 'kryzysie', mam kilka podskórnych niespodzianek, na nosie mam zaczerwienioną skórę i swędzi, koło brwi tak samo i się łuszczy. Mam jedną wielką niespodziankę i kilka małych oraz kilka czerwonych, podskórnych kropek. Używałam w tym czasie kremu nawilżającego na dzień, ale tylko jak gdzieś wychodziłam, bo on ma filtr-L'OREAL, chyba spf15, a tak to ciągle tego effaclaru-na dzień i na noc, jak siedziałam dniami w domu, a na noc codziennie. W ulotce było napisane, że można go używać rano i/lub wieczorem. Dodatkowo używam podkładu mineralnego i ew. korektora, czaaasem brązera. Coś robię nie tak, czy to normalna reakcja? Czy powinnam kupić jakiś krem nawilżający, który by równoważył mi skórę po kwasach? Może ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...awilzajacy.htm
Już sama nie wiem...
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-17, 19:19   #3818
apewu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 1 961
Dot.: Pomoc w doborze kremu do twarzy

Może zapycha Cię któryś z kosmetyków kolorowych.
A dobry nawilżacz (delikatny, prosty w składzie) powinnaś mieć swoją drogą. Może physiogel, humektan, coś z Avene: krem kojący lub tolerance extremale. Raczej coś bez filtra. A dobry filtr swoją drogą, zdecydowanie wyższy niż 15, jeśli nie chcesz nabawić się przebarwień.
apewu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 17:44   #3819
Niepokorna
Rozeznanie
 
Avatar Niepokorna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 702
Dot.: Pomoc w doborze kremu do twarzy

Hej Dziewczyny Mam nadzieję że mi doradzicie....
Lat 29,cera koszmarna....wrażliwa, zmarszczki mimiczne pod oczami,strefa T bardzo zanieczyszczona, na policzkach naczynka
Rano:
płyn micelarny Sopot Spa,lotion E45 do cery wrażliwej
Wieczorem:
żel Neutrogeny do cery suchej i wrażliwej,effaclar K

Wiem ,że moja pielęgnacja musi się zmienić i to natychmiastmam nawet plan ale nie wiem czy dobry
Pytanie moje jednak dotyczy effaclar K.Po miesiącu stosowania nie widzę kompletnie żadnej różnicy,nadal mam milion czarnych ogromnych kropek chciałabym zmienić preparat na inny który uporał by się z tym oraz przy okazji działał przeciwzmarszczkowo....cz y mogłybyście mi taki polecić.....zaznaczę iż mam parę popękanych naczynek na policzkach...
Niepokorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 13:09   #3820
Oluraa
Raczkowanie
 
Avatar Oluraa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 331
Dot.: Pomoc w doborze kremu do twarzy

Witam, proszę o ocenę pielęgnacji mam cerę mieszaną, duużo zaskórników, czasami zdarzają się większe wypryski, wągry, troszkę naczynkową, tłustą ale suchą napiętą.
Moja pielęgnacja wygląda tak:

RANO:
- przecieram twarz hydrolatem oczarowym,
- nakładam filtr Bioderma AKN Mat 30 SPF
- puder bambusowy (w weekendy i na jakieś okazje używam fluidu Inglot Young Skin Makeup)

WIECZOREM:
- zmywam twarz olejkiem myjącym pomarańczowym z BU i wodą mineralną
- przecieram hydrolatem (muszę czymś przetrzeć, bo czuję jakbym miała niedomytą twarz ;p)
- przecieram twarz tonikiem różanym z kwasem z BU 6% i za jakąś godzinkę nakładam krem Babydream z nagietkiem (tak 2 razy w tygodniu)
- w reszte dni nakładam Serum Lemon z żelem hialurynowym lub sam żel hialurynowy lub krem Babydream (tak na zmiane)

poza tym raz w tygodniu robię peeling z bromeliną z BU
robię tak już od paru tygodni, widzę lekkie efekty (mniej większych wyprysków, mniejsze świecenie się) ale zaskórniki jak były tak są, więc chcę się upewnić czy dobrze robię
Proszę o pomoc i jakieś rady
__________________
Człowiek jest tylko trzciną, ale trzciną myślącą.

Oluraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 18:40   #3821
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny dopiero mam zamiar zacząć... Czy któraś mogłaby mi pomóc?

Mam masę zaskórników, rozszerzone pory, ale cera w ogóle mi się nie świeci (z tym nie mam żadnych problemów). Cera jest to raczej mieszana, bo w rejonach poza strefą T, mam trochę suchą skórę.

Chciałabym na noc stosować: Krem Bandi Young Care złuszczający z kwasami 5% aha(glikolowy, jabłkowy,mlekowy, cytrynowy, winowy), na dzień mam Bandi Krem Matujący SPF 18 lub krem z Rossmana Babydream (ale teraz zimą Iwostin Sensitia krem półtłusty mógłby być? Czy musi być z filtrem?). Do oczyszczania raz na tydzień używam pasków oczyszczających, czasami przemyję twarz tonikiem Effaclar.

Bardzo proszę o odpowiedzi I wskazówki.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-24, 11:39   #3822
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: La roche posay - seria effaclar

Cytat:
Napisane przez apewu Pokaż wiadomość
Nie ograniczaj się tylko do serii effaclar. Przy tłustej cerze nie chodzi o jej podsuszenie. Zel i tonik effaclar codziennie. Dodaj na dzień coś z wit.C i filtr, na noc effaclar K (delikatny kwasik, więc filtry są konieczne) na zmianę z dobrym, niezapychającym nawilżaczem. Powinna być poprawa.
Coś z vit.C i effeclar razem to nie jest dobry pomysł

Autorko,napisz w tym wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...%B1tkuj%B1cych co sobie wymyśliłaś do pielęgnacji a dziewczyny ,które na tym się znają odpiszą ci co poprawić lub zmienić.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 23:28   #3823
precell
Przyczajenie
 
Avatar precell
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 23
Dot.: La roche posay - seria effaclar

Mi effaclar K pomógł ale uprzedzam, nieźle wysyfia na początek, więc się nie przestrasz cała seria bez sensu bo kalina ma racje - nieźle wysusza
precell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 19:38   #3824
apewu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 1 961
Dot.: La roche posay - seria effaclar

Kalina 121- dlaczego vit.C i effaklar to zły pomysł?Może razem jedno po drugim to rzeczywiście nie, ale vit.C rano a Effaklar wieczorem?

Już cztery miesiące używam rano pod filtr 50 Bioderma AR serum Flavo C ( z 8% vit.C), a przed snem co drugą noc Effaklar K i bardzo sobie chwalę efekty.

Edytowane przez apewu
Czas edycji: 2010-12-25 o 19:39
apewu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 19:43   #3825
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: La roche posay - seria effaclar

Cytat:
Napisane przez precell Pokaż wiadomość
Mi effaclar K pomógł ale uprzedzam, nieźle wysyfia na początek, więc się nie przestrasz cała seria bez sensu bo kalina ma racje - nieźle wysusza
ja używam zarówno żelu, jak i kremu effaclar K - nie zauważyłam u siebie żadnego przesuszania, skóra wygląda b. fajnie! Nigdy nie miałam trądziku, a jedynie strefa T dokuczała!
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 09:01   #3826
temptational
Raczkowanie
 
Avatar temptational
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 59
Dot.: Pomoc w doborze kremu do twarzy

nie wiem dobrze wybrałam miejsce do napisania,no ale spróbuje
Witajcie kochane,
udało mi się skompletować mały zestawik kosmetyków la roche posay. Mają one bardzo dobre recenzje na forum i kwc, z tego co zauważyłam nie szkodzą mojej wrażliwej cerze.
Jednak nie wiem jak ich uzywać, które lepiej na noc, które na dzień i czy codziennie..Pomożcie
Moja cera: jest bardzo wrażliwa (i jeszcze uwrażliwiona kosmetykami), ma ogromną tendencje do przesuszania się (suche skórki) pewnie jest odwodniona, no i nie jest równa, mam niewielkie zaskórniki, rozszerzone pory na policzkach pod oczami w okolicach nosa.
Mam: Kostke mydła Lipikar Surgras, krem Effaclar K, krem Nutritic 5%, płyn micelarny ,krem Pityval
I jak tu teraz, co i kiedy stosowac? :P
__________________
Jeżeli masz kogoś, kto Cię kocha, daje Ci to setkę powodów by żyć

62-->60-->56-->55-->54->52-->51--> 50

od 17.02 nie dotykam twarzy
od 10.04 dieta
od 22.03 dbam o włosy
temptational jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 10:55   #3827
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Pomoc w doborze kremu do twarzy

Dziewczyny!
Proszę o ocenę mojej pielęgnacji- co robię, źle?
Moja cera: wyciskam, wyciskam i wyciskam- grzech wiem, i powod wszystkiego.
mam tysiace zaskórników, kilka pryszczy ale to sporadczynie, ranek i zadrapniań.
moja zmorą sa zdecydowanie zapchane pory (ost po kremie Nutritic LRP) i grudki...

Moje pielegnacja:

Rano:
1.cetpahil zel do mycia + woda mineralana
2. plyn miceralny Avene (*moze zastapic jakims tonikiem? ale czy to nie za duzo, zel potem tonik?)
3. woda termalna Avene
4. krem HOL Avene nawilazajcy spf 20
-- i makijaz: podklad Bobbi Brown spf 20, puder dermablend sypki

Wiczorem/Po powrocie do domu:
1. plyn micerlanym Avene zmywam makijaz
2. cetaphil zel do mycia+ woda mineralna (moze zastpie effaclarem?)
3. woda termalna Avene
4. Lek od derm: DALACIN T emulsja.


pomocy
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 11:47   #3828
temptational
Raczkowanie
 
Avatar temptational
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 59
Dot.: Pomoc w doborze kremu do twarzy

nutritic Cie zapchal? no to kiepsko bo wlasnie go dostalam ;]
__________________
Jeżeli masz kogoś, kto Cię kocha, daje Ci to setkę powodów by żyć

62-->60-->56-->55-->54->52-->51--> 50

od 17.02 nie dotykam twarzy
od 10.04 dieta
od 22.03 dbam o włosy
temptational jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 13:25   #3829
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Pomoc w doborze kremu do twarzy

krem jest super tzn: ładnie pachnie, ma db konsystencje, nie bieli twarzy, szybko sie wchłania, rzeczywiscie ochrania twarz przed zimnem itp, nadaje sie pod makijaz ALE..... po 1,5 tygodniowym uzywaniu go.. mam WYSYP grudek
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-26, 14:31   #3830
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: La roche posay - seria effaclar

Cytat:
Napisane przez precell Pokaż wiadomość
Mi effaclar K pomógł ale uprzedzam, nieźle wysyfia na początek, więc się nie przestrasz cała seria bez sensu bo kalina ma racje - nieźle wysusza
To nie ja pisałam ,że wysusza mnie akurat nie wysuszył,stosowałam żel i effaclar k ,tonik sobie darowałam bo ma wysoko w składzie alkohol,a go nie lubię.

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez apewu Pokaż wiadomość
Kalina 121- dlaczego vit.C i effaklar to zły pomysł?Może razem jedno po drugim to rzeczywiście nie, ale vit.C rano a Effaklar wieczorem?

Już cztery miesiące używam rano pod filtr 50 Bioderma AR serum Flavo C ( z 8% vit.C), a przed snem co drugą noc Effaklar K i bardzo sobie chwalę efekty.
Niech wypowie się ktoś kompetentny.
Ja tylko wiem że effaclar ma kwas salicylowy a on z wit.C to nie najlepszy duet-nie można tego stosować razem,wyczytałam to w wątku o toniku aspirynowym,nie pamiętam dokładnie dlaczego.) ale rano 1 wieczorem 2 to nie wiem,czy to też nie zadużo. Lepiej niech napisze ktoś kto na tym się zna

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Proszę o ocenę mojej pielęgnacji- co robię, źle?
Moja cera: wyciskam, wyciskam i wyciskam- grzech wiem, i powod wszystkiego.
mam tysiace zaskórników, kilka pryszczy ale to sporadczynie, ranek i zadrapniań.
moja zmorą sa zdecydowanie zapchane pory (ost po kremie Nutritic LRP) i grudki...

Moje pielegnacja:

Rano:
1.cetpahil zel do mycia + woda mineralana
2. plyn miceralny Avene (*moze zastapic jakims tonikiem? ale czy to nie za duzo, zel potem tonik?)
3. woda termalna Avene
4. krem HOL Avene nawilazajcy spf 20
-- i makijaz: podklad Bobbi Brown spf 20, puder dermablend sypki

Wiczorem/Po powrocie do domu:
1. plyn micerlanym Avene zmywam makijaz
2. cetaphil zel do mycia+ woda mineralna (moze zastpie effaclarem?)
3. woda termalna Avene
4. Lek od derm: DALACIN T emulsja.


pomocy
Mi na zaskórniki właśnie pomógł duet Żel Effaclar + krem effaclar K.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 18:11   #3831
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam was bardzo dziewczyny!

oto moja pielęgnacja

żel bioderma sebium,
tonik ogórkowy ziai
humektan

jednak mimo tłustej cery humektan jest za słaby, i moze to tez wina toniku?

prosze poleććie mi jakis krem bardzo mocn nawilżajacy, i taz jakiś nawilżajacy tonik

chyba ze zmienic go na bioderme płyn micearny, oczywiście do wrażliwej, zeby do tłustej mnie nie podraznił?
a i mam użwać żelu do mcia twarzy i micela, czy sam micel wystarczy?


i jeszcze jadna rzecz, mam krem z dermacosu, z filtrami UVA/UVB i skąd mam wiedziec jakie SPF ma tan krem?

za jakimi składnikami wogóle kryją sie filtry?

i czy mogę robić tak :

rano kewm nawilżający, a przed wyjściem filtr?

nie będa sobie przeszkadzały w działaniu?
i nie będzie tego za duzo?

a i czy folrt babydreamu będzie ok? ten 50 +
będzie chronił jak każdy innt o faktorze 50? czy sa pod tym względem lepsze i gorsze?


Bardzo bym was prosiła o odpowiedzi, bo chciała bym bardziej zagłębic się w świat biochemii
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 21:05   #3832
gabi188
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 245
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej, jesli chodzi o mnie moze to komus pomoze, na mnie effaclar wywarl dziwny efekt, nie wiem czy mam sie cieszyc czy plakać, wieksze pryszcze przestaly mi wyskakiwac (nie miałam nigdy ich duzo, ale 2-3 sie zdarzaly) ale w zamian mam na policzkach pelno malutki czerwonych plamek i gdzieniegdzie mini krostki- wyglada to gorzej niz 3 duze. Tak mnie urzadzil effaclar i dlatego po 2 m-cach go odstawiłam. czerwone plamki nadal sa..
gabi188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 21:23   #3833
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie
 
Avatar facilmente_irritabile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 610
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez gabi188 Pokaż wiadomość
hej, jesli chodzi o mnie moze to komus pomoze, na mnie effaclar wywarl dziwny efekt, nie wiem czy mam sie cieszyc czy plakać, wieksze pryszcze przestaly mi wyskakiwac (nie miałam nigdy ich duzo, ale 2-3 sie zdarzaly) ale w zamian mam na policzkach pelno malutki czerwonych plamek i gdzieniegdzie mini krostki- wyglada to gorzej niz 3 duze. Tak mnie urzadzil effaclar i dlatego po 2 m-cach go odstawiłam. czerwone plamki nadal sa..
Może jakaś reakcja alergiczna na jakiś składnik? Popij sobie wapno,może Ci przejdzie.
__________________
Człowiek się nie zmienia, człowiek czasem - po prostu - daje się tylko poznać z innej strony.



WYMIANA
facilmente_irritabile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 21:56   #3834
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Pomoc w doborze kremu do twarzy

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Proszę o ocenę mojej pielęgnacji- co robię, źle?
Moja cera: wyciskam, wyciskam i wyciskam- grzech wiem, i powod wszystkiego.
mam tysiace zaskórników, kilka pryszczy ale to sporadczynie, ranek i zadrapniań.
moja zmorą sa zdecydowanie zapchane pory (ost po kremie Nutritic LRP) i grudki...

Moje pielegnacja:

Rano:
1.cetpahil zel do mycia + woda mineralana
2. plyn miceralny Avene (*moze zastapic jakims tonikiem? ale czy to nie za duzo, zel potem tonik?)
3. woda termalna Avene
4. krem HOL Avene nawilazajcy spf 20
-- i makijaz: podklad Bobbi Brown spf 20, puder dermablend sypki


Wiczorem/Po powrocie do domu:
1. plyn micerlanym Avene zmywam makijaz
2. cetaphil zel do mycia+ woda mineralna (moze zastpie effaclarem?)
3. woda termalna Avene
4. Lek od derm: DALACIN T emulsja.


pomocy
dzewczyny, a jak nakłada się filtr na filtr nie ulegają one destabilizacji? Kojarzę, że gdzieś to czytałam, a na wizażu widziałam, że wiele dziewczyn tak robi i chcę zapytać


wybaczcie OT
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 10:21   #3835
precell
Przyczajenie
 
Avatar precell
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 23
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
ja używam zarówno żelu, jak i kremu effaclar K - nie zauważyłam u siebie żadnego przesuszania, skóra wygląda b. fajnie! Nigdy nie miałam trądziku, a jedynie strefa T dokuczała!
Pewnie zależy od skóry, ja miejscami mam wrażliwą. Ale fakt, faktem - pomógł. I po 3-4 zużytych opakowaniach nie mam już w ogóle problemów z trądzikiem. Tylko jakieś małe niespodzianki się trafiają

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
To nie ja pisałam ,że wysusza mnie akurat nie wysuszył,stosowałam żel i effaclar k ,tonik sobie darowałam bo ma wysoko w składzie alkohol,a go nie lubię.[COLOR="Silver"]
Oj faktycznie, sorki. Żołądek pełen świątecznych pierogów zamroczył mi oczy
precell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 10:28   #3836
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

zamierzam zacząć swoją przygodę z filtrami, ale najpierw chcę się dowiedzieć, czy zwykły korektor i finishing z EDM nie zdestabilizują filtra? Zastanawiam się też, czy koniecznie kupić jakiś primer, puder bambusowy żeby nie spłynęło mi wszystko z twarzy . Tak czy siak będę testować, ale wolę się najpierw zapytać .
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 11:26   #3837
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam Proszę o ocenę mojej pielęgnacji. Jestem nowa na biochemii i na razie się uczę Mam cerę mieszaną-trądzik hormonalny,bolące pryszcze tzw. podskórne gule,wągry,-naczynkowo-alergiczno-suchą na policzkach (uczulenie w postaci maleńkich krostek na rzuchwie-alergia pokarmowa). Żele oczyszczające drażnią moje policzki a kremy myjące do cer suchych, mam wrażenie że nie dokładnie oczyszczają strefę T. Postanowiłam zaufać matce naturze Wszystkie produkty z B.U

Rano:
1.Olejek myjący drzewko różane
2.Hydrolat oczarowy
3.Masło jojoba
4.Olejek tamanu+żel hialuronowy

Wieczorem:
1.Olejek myjący drzewko różane
2.Tonik z kwasem BHA 2%
3.Serum Lemon Eko
4.Żel hialuronowy

Filtr 25 Ziaja
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.


Edytowane przez adie94
Czas edycji: 2010-12-27 o 11:28
adie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 16:03   #3838
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez precell Pokaż wiadomość
Pewnie zależy od skóry, ja miejscami mam wrażliwą. Ale fakt, faktem - pomógł. I po 3-4 zużytych opakowaniach nie mam już w ogóle problemów z trądzikiem. Tylko jakieś małe niespodzianki się trafiają



Oj faktycznie, sorki. Żołądek pełen świątecznych pierogów zamroczył mi oczy
Powiem Wam, że zanim kupiłam krem Effaclar, używałam jedynie żelu do mycia twarzy z tej serii i moja skóra wyschła na wiór Taką piękną tarkę miałam, że hej. Teraz w komplecie z kremem jest naprawdę super! Mam ładniejszą cerę , a także zaskórniki są mniej widoczne, aczkolwiek nie zniknęły ;(

A wiecie, jak długo warto stosować kurację z effaclarem? Tak właśnie rozmyślałam nad tym i wg instrukcji na opakowaniu, krem nadaje się do użytkowania 2x dziennie.. bez ograniczeń
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 14:11   #3839
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam. Chciałabym się Was poradzić. Mam 24 lata, cera z licznymi małymi niedoskonałościami, mieszana, bardzo suche policzki, lekko zaczerwienione, brak pajączków, drobne zmarszczki wokol oczu, pomiedzy brawiami i na czole. chcę w koncu porzadnie o siebie zadbac , przez najblizsze 4 miesiace nie moge uzywac wit A i C poniewaz poddaje sie laserowemu usunieciu wąsika.

Rano:
-płyn micelarny Perfecta
-krem pod oczy Eva Natura
-krem Iwostin na zimę

Wieczorem:
-demakijaz płynem micelarnym Perfecta
-żel Vichy Normaderm https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...rm.html&next=1
- krem pod oczy Eva Natura
-krem Flos Lek Happy per aqua na noc


Chciałabym do swojej pielegnacji włączyc hydrolat oczarowy na noc i hydrolat z kocanki na dzien, mam takze w planach zakup wody termalne Avene. prosze o ocene i poprawki w mojej pielegnacji bo wiem ze robi cos zle, tylko nie wiem co
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 18:19   #3840
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Bardzo bym prosiła o pomoc w pięlęgnacji mojej twarzy, która jest w opłakanym stanie.

Mam cerę suchą/ mieszaną z mnóstwem zaskórników praktycznie na całej twarzy, oprócz tego pojawiają się u mnie niespodzianki większe lub mniejsze. Ostatnio zauważyłam malutkie, popękane naczynka przy płatkach nosowych. Mam również zaczerwienioną skórę właśnie przy nosie, na brodzie i na policzkach. Głównie przez to, że jest tam najwięcej zaskórników (przy nosie i brodzie są otwarte, a na policzkach zamknięte). Oprócz tego mam AZS, które ostatnimi czasy dawało o sobie znać. Leczyłam Elocomem objawy na szyi i przy okazji dermatolog przepisała mi antybiotyk Unidox Solutab. Doczytałam, że jest on także na trądzik. Brałam go przez 10 dni i w tym czasie miałam gładziutką twarz, wyrównany koloryt, wszystkie nierówności i niedoskonałości skóry jakby się wchłonęły, bo niestety nie zniknęły :/ Szkoda tylko, że trwało to przez te 10 dni, bo potem wszystko wróciło do normy. Jak pójdę na kontrolę za jakieś 2 tyg. to będę chciała, żeby dermatolog poradziła coś na tę moją nieszczęsną twarz.

Myślicie, że powinnam wstrzymać się z wprowadzeniem nowych produktów do tej wizyty

Od niedawna zainteresowałam się naturalną pielęgnacją i powoli staram się zamieniać drogeryjne kremy na samorobione.

Obecnie moja pięlęgnacja wygląda tak:

Rano i wieczorem twarz myję zmiękczającym żelem oczyszczającym Avene Trixera+ Séléctiose http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=28906&next=1
Bardzo dobrze się u mnie sprawdza. Przede wszystkim nie wysusza, zmywa cały makijaż bez problemu.

Potem twarz przecieram hydrolatem rumiankowym(planuję zakup jeszcze oczarowego lub z kwiatu kocanki), rano nakładam na to krem intensywnie nawilżający spf 20 Iwostin Sensitia, ale muszę go zmienić, bo podejrzewam go o zapychanie. Plusem jest to, że bardzo ładnie się wchłania i nadaje pod makijaż. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=36615&next=1
Czego mogę użyć w jego miejsce Co myślicie o tym http://mazidla.com/receptariusz/41/1...ry-suchej.html

Na to nakładam podkład mineralny, puder mineralny firmy Adorned with Grace Minerals i korektor firmy Pixie.

Najczęściej jak wracam do domu to zmywam cały makijaż i nakładam Cetaphil MD Dermoprotektor z dodatkiem mocznika.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=35458&next=1

Po umyciu twarzy wieczorem stosuję serum Lemon EKO, ale myślę nad zastąpieniem go tonikiem 2% z kwasem salicylowym (tylko wtedy obowiązkowo potrzebny filtr o wysokim spf :/) lub tonikiem 5% z kwasem migdałowym.

Mam nadzieję, że ktoś przebrnął przez mój elaborat i cokolwiek mi poradzi Będę wdzięczna za każdą, nawet najmniejszą poradę.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.