Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-05, 18:39   #91
Lemon_without_sugar
Raczkowanie
 
Avatar Lemon_without_sugar
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 56
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Najlepiej sobie dobrze przetlumaczyc ;]
__________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."

Ś.p Ks. Jan Twardowski
Lemon_without_sugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 19:56   #92
mika020
Przyczajenie
 
Avatar mika020
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Jeśli chodzi o kury ok., akurat o tym dobrze wiem i powiem więcej, wiem po co kurom nioskom trzyma się koguta i zdradzę, że nie chodzi tutaj o rozmnażanie. A co do krów to mam wątpliwości,bo pewna osoba, która trzyma kilkadziesiąt krów oznajmiłą mi, ku mojemu zdziwieniu, że jak krowa skończy karmić cielę i nie będzie dalej się jej doić, to ona straci mleko oto dowód: fachowej książki dla sadystów pt. "Technologia, kierunek ogólnorolniczy, produkcja zwierzęca" J. Żółkiewskiego. To, że krowa "daje" mleko jest oczywiście naturalne, ale nie znaczy to, że mleko wytwarza ona na potrzeby ludzi i że wytwarza go w nadmiarze! "Wykorzystanie biologicznych skłonności do wydzielania mleka, które ma każda krowa po urodzeniu potomstwa, leży w interesie rolnika. Hodowca stosując odpowiednie zabiegi, z których najważniejszym jest żywienie, dąży do uzyskania możliwie największej wydajności dziennej i utrzymania jej przez jak najdłuższy okres. Po wycieleniu stosuje się też wiele innych zabiegów, np. trzykrotny dój, dobre żywienie, aby krowę jak najbardziej rozdoić".
I chyba to najlepszy dowód, że jednak "konstrukcja" krowy jest taka oczywista i nastawiona na dawanie mleka.
Znoszenie jajek przez kury (podobnie jak "dawanie" mleka u krów) jest naturalnym procesem, ale:
  1. W naturalnych warunkach kura znosi około dwóch tuzinów jaj rocznie, a nie ok. 300 sztuk.
  2. Normalnie kura znosi jajka i jest zdrowa przez około 5 lat, a czasem nawet o wiele dłużej, natomiast na fermie hodowlanej zabija się ją po około 2 latach.
  3. Na fermie 7 kur więzi się w klatce wielkości kartki papieru formatu A2.
  4. Kurom przycina się dzioby, aby nie mogły ranić się nawzajem (ataki takie są rezultatem stresów, czasami dochodzi nawet do kanibalizmu).
  5. Kury cierpią (na skutek złych warunków) na nowotwory, zapalenie otrzewnej, wypadają im pióra itd.
A z tymi skórami na buty, to akurat nie do końca mogę się zgodzić. Oto cyatat z pisma dla ekologów:
"Wegetarianie tłumaczą się z butów skórzanych tym, że skóra to produkt odpadowy z zabijania zwierząt na mięso. A niewykorzystanie jej byłoby marnotrawstwem. Może u Cioci też powinienem zjeść tego wysmażonego kotleta, albo u babci na wsi zjeść mięso, którego akurat dostali dużo za darmo i teraz może się zepsuć - przecież to jest marnotrawstwo. Nie jestem za marnotrawstwem. Jest za nim ten, co zabija i nie ma co z tym zrobić. Mordercy zwierząt rzeźnych nikomu skór za darmo nie dają, a więc mam im zapłacić za produkt morderstwa? Dawać pieniądze tym co mordują niewinne zwierzęta? Nie będę korzystał z tego, że ktoś zabił zwierzę. To tak, jakbym go popierał, albo pokazywał, że bez jego zabijania to nie umiałbym się obejść, nie miałbym butów itd. Muszę pokazać, że nic nie jest mi potrzebne co pochodzi z zabijania zwierząt!"
Hmmmmmmm no i to chyba nie jest takie proste.... bo nie wszystko da się wytłumaczyć, a nie można zjeść ciastko i mieć ciastko, albo uważam, że nie powinno się zabijać zwierząt i jestem wegetarianinem, albo jestem, delikatnie mówiąc, niekonsekwentny i próbuję udowodnić wszystkim, że jestem lepszy, bo "ratuję świat".
mika020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 21:37   #93
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

...

Edytowane przez Xenia
Czas edycji: 2014-08-18 o 15:46
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 22:04   #94
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Mika w/g ciebie każdy rolnik to sadysta i każdy kto pije mleko, je nabiał i mięso jest be? współczuję ci i twoim bliskim...kogut kurze jest potrzebny tylko i wyłącznie do prokreacji, a nie do znoszenia jaj...to tak jakby facet potrzebny był kobiecie do jajeczkowania...
a co do skór...jest to odpad w produkcji i nie jest darmo tak jak nie dostają darmo końskiego łajna hodowcy pieczarek, a mięso którego u babci czy cioci nie zjesz w postaci kotleta napewno się nie zmarnuje...można je zamrozić, zapeklować i spożytkować w późniejszym terminie
a tak off topic masz wyczes awatar
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 22:24   #95
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Kopiownie się podoba co poniektórym osobom, bo takie w nas były wpajane kanony piękna. Doberman z obciętymi uszami, taki każdy wzór zna na pamięć... Sama wczoraj byłam świadkiem że na allegro były sprzedawane szczenięta z z obciętymi ogonami a od kiedy to prawo o nie obcinaniu obowiązuje?
http://www.allegro.pl/item117825267_...rzyjaciel.html
Kłótnie są moim zdaniem bezsensowne, ale cóż "moja racja jest najmojsza" i najwłaściwsza!
Słabo mi się robi jak czytam argumenty o jedzeniu mięsa itp., to nic nie ma wspólnego z tematem.
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 10:35   #96
mika020
Przyczajenie
 
Avatar mika020
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

NIe, droga makadamio, trzeba było uważnie czytać moje wcześniejsze posty. Ja nie jestem wegetarianką, wprost przeciwnie, uwielbiam mięso. Po prostu nie lubię, kiedy ktoś jest niekonsekwentny, a padły tutaj argumenty dotyczące wegetarianizmu, że jakoby on usprawiedliwia pewne poczynania i stanowi wyraz dobroci dla zwierząt. Ja podziwiam ludzi, którzy potrafią się poświęcić, ale niech robią to uczciwie. Bo jeśli zabijanie zwierząt i ich męczarnie są be, to należy nie robić nic, co popiera i sprzyja temu procedrowi. Ja tylko chciałąm pokazać, że granica między niektórymi poglądami jest bardzo płytka i czasami trudno dopatrzeć się zachowań kompletnie sprzecznych, zwłaszcza u siebie.
A tak poza tym, to koguta trzyma się kurom w takich domowych hodowlach jako przewodnika. Kury to po prostu zbyt głupie zwierzęta i samo mogłyby się zgubić. A kogut wszystkie je pilnuje.
mika020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 13:15   #97
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Cytat:
Napisane przez Ivon.a
a od kiedy to prawo o nie obcinaniu obowiązuje?
Mniej więcej od roku
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-06, 14:36   #98
sunrise
Rozeznanie
 
Avatar sunrise
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 546
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Cytat:
Napisane przez mika020
A myślę, że dojenie to stres dla krówki, no i takie to nienaturalne, szkoda krówek, kózek i owieczek.
no uśmiałam się czy ja im robię krzywdę dojąc je?? wręcz przeciwnie!!!!
sunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 15:29   #99
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Cytat:
Napisane przez sunrise
no uśmiałam się czy ja im robię krzywdę dojąc je?? wręcz przeciwnie!!!!

nie no ludzie
Mój wujek ma gospodarstwo i ileś tam krów i jak je doi to nic im nie jest. To jest naturalne - a niby jak te mleko ma zdoić dojarka i rączki tylko A gdzie tam one czują ból One maja masaż
Moi rodzice mają koze i ta koza lubi jak się ją doi aż się o to prosi Bo to jest taki masaż...
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 15:54   #100
rusalka
Zadomowienie
 
Avatar rusalka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: gliwice-sośnica
Wiadomości: 1 750
GG do rusalka
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Cytat:
Napisane przez nika135
nie no ludzie
Mój wujek ma gospodarstwo i ileś tam krów i jak je doi to nic im nie jest. To jest naturalne - a niby jak te mleko ma zdoić dojarka i rączki tylko A gdzie tam one czują ból One maja masaż
Moi rodzice mają koze i ta koza lubi jak się ją doi aż się o to prosi Bo to jest taki masaż...
Krowy musza byc dojone bo jak nie to moze wywołac zapalenie, a same tego nie zrobią
rusalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 16:09   #101
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Cytat:
Napisane przez rusalka
Krowy musza byc dojone bo jak nie to moze wywołac zapalenie, a same tego nie zrobią

Same nie same - musza byc wydojone Ale ja znam taką kozę, że się sama potrafi wydoić I tu się akurat mylisz

Ale koniec z tymi przechwalankami
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-06, 16:29   #102
Lemon_without_sugar
Raczkowanie
 
Avatar Lemon_without_sugar
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 56
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

A wracając jeszcze do Pani, która na każdym kroku obnosi się ze swoim wegetarianizmem Jestem ciekawa czy żelek, galaretek również nie jada, bo przecież żelatyna pochodzi od krów, a to niedopuszczalne! Czekam na wypowiedz x
__________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."

Ś.p Ks. Jan Twardowski
Lemon_without_sugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 17:28   #103
rusalka
Zadomowienie
 
Avatar rusalka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: gliwice-sośnica
Wiadomości: 1 750
GG do rusalka
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Cytat:
Napisane przez nika135
Same nie same - musza byc wydojone Ale ja znam taką kozę, że się sama potrafi wydoić I tu się akurat mylisz

Ale koniec z tymi przechwalankami
O kurcze to nie wiedziałam
rusalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 18:12   #104
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

To już wiesz
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 18:34   #105
mika020
Przyczajenie
 
Avatar mika020
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

PO pierwsze, to chyba ten temat schodzi na inny tor, zupełnie nieprzewidzianie i to chyba przeze mnie. A ja chciałam tylko zareagować na post Xenii:
Cytat:
Wezcie obroncy zwierzat spojrzcie obok siebie.
Zaloze sie ,ze jecie mieso na obiad.Zajadacie sie hamburgerami.Wcinacie ryby na wigilie,ktore rodzice zabija.A wegetarianinem tez mozna byc.Gdyby wzrosla liczba wegetarianinow zmalalaby liczba zabijanych zwierzat.To normalne.

No widzicie "obroncy zwierzat" (z calym szacunkiem dla tych prawdziwych!)
Obrzucac blotem najlatwiej.
Kto z Was udziela sie jak JA czynnie w schroniskach? Sprzata kupska za darmo?
Kto z wlasnych pieniedzy kupuje biednym zwierzetom pokarm?
Kto zamiast patrzec na telewizor woli te biedne psy wyprowadzac na spacer?
Kto nie je miesa?
NO nie wiem, moje drogie, czy wy w życiu widziałyście krowę na wyciągnięcie ręki, a co dopiero próbowałyście ją wydoić. Raczej nie. W przeciwnym razie zdawałybyście sobie sprawę, że pierwsze dojenia są bardzo stresujące dla zwierząt, które potrafią się nawet zachowywać agresywnie w stosunku do osoby dojącej. PO drugie, krowa to nie maszyna i radzę poczytać, że sama z siebie bez dojenia i wczesnego zabrania cielaka, ok. po 3 dniach, kiedy bez dojenia zabiera się go po ok. 6 msc, nie dawałaby mleka w nieskończoność. Więc żeby o czymś pisać, najpierw trzeba mieć o tym przynajmniej podstawowe pojęcie. A według mnie to jest kapitalny tekst z cytowanego już przeze mnie pisma, specjalnie dla "fałszywych wegetarian" :
"Otóż mleko daje krowa. Mleko to przeznaczone jest dla dziecka krowy, czyli cielaka. Człowiek, aby mieć mleko, musi je odebrać cielętom. Krowa, aby dawać mleko, musi rodzić dzieci. Hodowca nie może sobie pozwolić na utrzymanie wszystkich dzieci krowy, więc część zabija jako cielęta i sprzedaje jako cielęcinkę dla dzieci ludzi, a z żołądka krowich osesków uzyskuje się ferment podpuszczka, niezbędny dla produkcji serów twardych, czyli żółtych. Część dzieci krowy płci męskiej ma szczęście żyć trochę dłużej, jako opasy na wołowinę. A krowa, aby być mleczna musi rodzić co rok. Im więcej mleka, tym więcej mięsa.
Wielu mięsożerców nie za bardzo lubi mleko. Ale wyręczają ich wegetarianie, którzy pochłaniają jego nadmiar. W ten sposób mięsożercy i wegetarianie uzupełniają się.
Jest to brutalna prawda, że my, wegetarianie przyczyniamy się do cierpień i śmierci zwierząt. Ale prawda nie jest przeciwko niczemu i nikomu.
Jest obiektywna.
";Gdybyś nie kupował nabiału do spożycia, nikt nie czerpałby zysków z morderstwa";.

Dlatego nie można, będąc wegetarianinem, nie interesować się sprawami odżywiania, ekologii, ekonomii. Bo można nieświadomie, tak jak to czynimy dziś, współdziałać w procederze zabijania zwierząt. Z kolei, jeśli już zostaniemy weganami, musimy wiedzieć, jak się odżywiać, aby być zdrowym. Bo choć zwierzęta są ważne, to jednak ważniejszy jest człowiek. Jeśli będziemy doradzać wszystkim, aby zostali weganami, nie podając im zdrowego modelu odżywiania, to wielu z nich, w tym dzieci, zapadnie na ciężkie choroby np. anemię złośliwą. Czy mamy więc być z kolei sprawcami cierpień ludzi?
Powyższa, krótka analiza dowodzi, że własna ocena wegetarian o ich wyższości moralnej i etycznej nad mięsożercami jest złudna."

I kto wam nagadał, że krowa musi być wydojona, no chyba, że ktoś juz zacznie.
mika020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 18:38   #106
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Cytat:
Napisane przez Lemon_without_sugar
A wracając jeszcze do Pani, która na każdym kroku obnosi się ze swoim wegetarianizmem Jestem ciekawa czy żelek, galaretek również nie jada, bo przecież żelatyna pochodzi od krów, a to niedopuszczalne! Czekam na wypowiedz x
eee dajcie sobie spokój z konkrenym czepialstwem Nie popieram czepialstwa!!!!
(choć zgadzam się z wypowiedzią)

Co do dojenia, widziałam cierpiącą kozę z powodu niewydojenia! Miała wielkie wymiona sięgające do ziemi, widocznie męczyła się. Doić trzeba a i pożytek z tego jest!
Spodziewam się następnych wypowiedzi...
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 19:01   #107
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Cytat:
Napisane przez Ivon.a
eee dajcie sobie spokój z konkrenym czepialstwem Nie popieram czepialstwa!!!!
(choć zgadzam się z wypowiedzią)

Co do dojenia, widziałam cierpiącą kozę z powodu niewydojenia! Miała wielkie wymiona sięgające do ziemi, widocznie męczyła się. Doić trzeba a i pożytek z tego jest!
Spodziewam się następnych wypowiedzi...
No i spodziewaj się

Też jestem za tym aby dac sobie spokuj z tym czepialstwem To nie na temat tego watku
A co do dojenia - to trzeba doic i doić bo później biedaki się męczą i choróbska łapią
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 19:25   #108
mika020
Przyczajenie
 
Avatar mika020
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Ok. powoli zaczynam się wkurzać, ale wytłumaczę ostatni raz, najprościej jak potrafię. Zwierząt nie trzeba doić po wycieleniu, chyba, że się zacznie, to wtedy niedojenie może doprowadzić do chorób. Ale nigdy nie dojona krowa nie będzie cierpiała po ocieleniu. I ja się nie uwzięłam, ale wpieranie, że bez dojenia krowa padnie, to kompletny brak wiedzy. A ja nie twierdzę, że mleko nie jest smaczne, a już na pewno nie potępiam wszelkiego rodzaju serów, zwłaszcza pleśniowych, ale jak ktoś mi pisze, że jak jem mięso, to jestem gorsza, a sam wcina ser, jaja czy mleko i uważa, że to nie jest wyraz braku miłosierdzia dla zwierząt, to aż , mnie głowa zaczyna boleć. Bo albo ktoś tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem, albo nie bardzo przyswaja pewne informacje. Bo dla mnie wegetarianizm w skórzanych butach i ze stosem serów, jogurtów i litrami mleka to podwójna moralność. A jeszcze bardziej wnerwia mnie, jak ktoś próbuje mnie przekonać, że krowa to maszynka do robienia mleka, no i robi to całkiem naturalnie. Bo chyba ingerencja człowieka wyklucza naturalność.
I jeszcze mała dygresja, co do jedzenia galaretek i żelków, zwłasza żabek i miśków-mniammm. Nie sądzę, aby to był wielki problem u wegetarian. Zresztą ja sama znam wiele osób, które nie spożywaja żywności o konsystencji galaretki. Chyba nawet dla mnie nie byłby to wielki problem, bo to są produkty, które wykorzystuje się sporadycznie, nawet ja sama ostatni raz jadłam wyrób zawierający żelatynę jakieśpół roku temu, więc nie widzę problemu. Argument raczej słaby.
mika020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 19:26   #109
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

...

Edytowane przez Xenia
Czas edycji: 2014-08-18 o 15:38
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-06, 19:27   #110
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Błagam - dajcie już sobie spokój !!!
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 19:29   #111
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Cytat:
Napisane przez mika020
Ok. powoli zaczynam się wkurzać, ale wytłumaczę ostatni raz, najprościej jak potrafię. Zwierząt nie trzeba doić po wycieleniu, chyba, że się zacznie, to wtedy niedojenie może doprowadzić do chorób. Ale nigdy nie dojona krowa nie będzie cierpiała po ocieleniu. I ja się nie uwzięłam, ale wpieranie, że bez dojenia krowa padnie, to kompletny brak wiedzy. A ja nie twierdzę, że mleko nie jest smaczne, a już na pewno nie potępiam wszelkiego rodzaju serów, zwłaszcza pleśniowych, ale jak ktoś mi pisze, że jak jem mięso, to jestem gorsza, a sam wcina ser, jaja czy mleko i uważa, że to nie jest wyraz braku miłosierdzia dla zwierząt, to aż , mnie głowa zaczyna boleć. Bo albo ktoś tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem, albo nie bardzo przyswaja pewne informacje. Bo dla mnie wegetarianizm w skórzanych butach i ze stosem serów, jogurtów i litrami mleka to podwójna moralność. A jeszcze bardziej wnerwia mnie, jak ktoś próbuje mnie przekonać, że krowa to maszynka do robienia mleka, no i robi to całkiem naturalnie. Bo chyba ingerencja człowieka wyklucza naturalność.
I jeszcze mała dygresja, co do jedzenia galaretek i żelków, zwłasza żabek i miśków-mniammm. Nie sądzę, aby to był wielki problem u wegetarian. Zresztą ja sama znam wiele osób, które nie spożywaja żywności o konsystencji galaretki. Chyba nawet dla mnie nie byłby to wielki problem, bo to są produkty, które wykorzystuje się sporadycznie, nawet ja sama ostatni raz jadłam wyrób zawierający żelatynę jakieśpół roku temu, więc nie widzę problemu. Argument raczej słaby.
ech co to ma związek z tematem wątku? wszyscy zboczyliśmy w inne tematy
Dalsza dyskusja nie ma sensu. Kopiowanie jest okaleczaniem zwierząt i tyle!
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 19:44   #112
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

I koniec wątku
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 20:01   #113
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

...

Edytowane przez Xenia
Czas edycji: 2014-08-18 o 15:42
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 20:03   #114
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Cytat:
Napisane przez Xenia
No i wreszcie koniec watku,ktory i tak pokazal ,ze KAZDY NADAL ma swoje zdanie i za chiny go nie zmieni.
A zeby jeszcze dolac oliwy do ognia powiem tyle,ze nastepnego psa bede miala tez kopiowanego.
Omine przepisy i przywioze go albo z Tajlandii albo z Wegier.Tam jest to dozwolone tam jak i u nas operacje plastyczne.I to i to fanaberia.
Hehehe, o dziewczyno fajna jesteś
A ja kopiowaniu mówię nie!!!
i koniec wątku chyba
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 20:19   #115
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

KONIEC !!! i tyle
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 21:54   #116
Lemon_without_sugar
Raczkowanie
 
Avatar Lemon_without_sugar
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 56
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Cytat:
Napisane przez Ivon.a
eee dajcie sobie spokój z konkrenym czepialstwem Nie popieram czepialstwa!!!!
(choć zgadzam się z wypowiedzią)
Hmm...Może i trochę się czepiam, ale od tego ten "cały" wegetarianizm też jest zależny więc chciałam wiedzieć czy te "potencjalne" wegetarianki wiedzą o żelatynie i uczciwie przyznają się czy jedzą produkty tego typu czy nie

A z tymi krowami i mlekiem to też się zgadzam, że niby "nic pochodzenia zwierzęcego", a jednak mleczko...Sami sobie zaprzeczacie

Pozdrawiam i dzieks Ivon.a mimo wszystko za poparcie

Do następnego wątku \
Kaleczcie swoje psy dalej!!!! To przecież normalka, nie? Och, ci wegetarianie tacy dobrzy przecież i umoralnieni Narazie
__________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."

Ś.p Ks. Jan Twardowski
Lemon_without_sugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 22:28   #117
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

...

Edytowane przez Xenia
Czas edycji: 2014-08-18 o 15:36
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 22:34   #118
Lemon_without_sugar
Raczkowanie
 
Avatar Lemon_without_sugar
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 56
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

Cytat:
Napisane przez Xenia
Niby kazdy juz swoje powiedzial i kazdy twierdzi ,ze temat zamkniety a... zawsze na samiutkim koncu walnie tekst by jego slowo bylo ostatnie.Tak jakby to mialo kogos przekonac
Najmądrzejsza się odezwala Nie zauważyłam że wątek jest kończony, bo w przeciwieństwie do Pani nie siędzę tu 24h na dobę, bo mam się czym zająć Poza tym odpisałam tylko na to, co napisały Dziewczyny pod moją ostatnią opinią Pani już nikt nie naprawi Z wyrazami szacunku
__________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."

Ś.p Ks. Jan Twardowski
Lemon_without_sugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 22:43   #119
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

...

Edytowane przez Xenia
Czas edycji: 2014-08-18 o 15:36
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 08:37   #120
mika020
Przyczajenie
 
Avatar mika020
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
Dot.: Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów

NO to ja jeszcze na koniec tej dyskusji dorzucę swoje 3 grosze. Otóż przepisy dotyczące niekopiowania znajdziemy już w Ustawie o ochronie zwierząt z 21 sierpnia 1997 roku, czyli zakaz nie obowiązuje od roku, ale od 9 lat. Dokładnie chodzi tu o artykuł 27 o zabiegach na zwierzętach, paragraf pierwszy, i mówi on, że "Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowaniaich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby uprawnione." Problemem było to, ze ta ustawa nie była przestrzegana, a prawdę mówiąc, niewielu o niej wiedziała, do czasu. Od momentu przystąpienia Polski do UE jesteśmy zobowiązani do nienaruszania tej ustawy i dopiero niewiele ponad rok temu władze weterynaryjne wydały oficjalne oświadczenie i przypomnienie o zakazie tego procederu.
mika020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-26 08:54:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.