Plotki o kotach - stare krótkie wątki na temat kotów - 2003-2009 WĄTEK ZBIORCZY - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-08-13, 21:49   #931
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Ja uwielbiam syjamy Nie wiem, jak u nich z zapałem do niszczenia , ale są przyjazne i absolutnie wspaniałe.
Ostatnio w Silesii były małe kotki syjamskie na sprzedaż. Ogólnie trochę mi smutno, jak patrzę na koty śpiące za szybą( wolałabym zapewnić im większy wybieg), ale wtedy po prostu się do niej przykleiłam
Jedyny syjam, jakiego znałam, to matka mojego kota; spokojna, dumna, wcielenie dostojności i inteligencji.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-13, 21:52   #932
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
Ostatnio w Silesii były małe kotki syjamskie na sprzedaż. Ogólnie trochę mi smutno, jak patrzę na koty śpiące za szybą( wolałabym zapewnić im większy wybieg), ale wtedy po prostu się do niej przykleiłam
ciekawe, czy rodowodowe :/
boszsz, koty w sklepie zoo- tego kogoś, kto je tam wsadził powinni dać do terrarium
koszmar jakiś, ciekawe ile za takie "syjamy" chcieli
jak dla mnie to oczywiste, że to nie były rasowe syjamy- rasowe sa tylko z hodowli, a żaden hodowca by kota nie oddał do takich warunków
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-13, 21:59   #933
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Hm, cena była wysoka, ale nie pamiętam, jaka dokładnie. Niby wiem, że te kotki są wyprowadzane na szerszą przestrzeń, nie spędzają tam całego dnia- ale i tak mi ich szkoda, bo mają niewiele miejsca.
Chętnie podjęłabym się pracy w roli ich opiekunki
W Silesii prawie zawsze są szczeniaki/ kocięta na sprzedaż, podobno z rodowodem- ale jak jest naprawdę, nie pytałam.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-13, 22:05   #934
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
W Silesii prawie zawsze są szczeniaki/ kocięta na sprzedaż, podobno z rodowodem- ale jak jest naprawdę, nie pytałam.
jakby były z rodowodem, to ich hodowca powinien ze związku wylecieć- kot czy pies to zwierzę do domu, powinno od małego życ w domu, żeby sie zsocjalizowało z ludźmi, a nie w sklepie- potem sklep zamykają i co? ktoś bierze te zwierzaki do domu? czy tam zostaja same? okropność
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-13, 22:11   #935
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
Ja uwielbiam syjamy Nie wiem, jak u nich z zapałem do niszczenia , ale są przyjazne i absolutnie wspaniałe.
Ostatnio w Silesii były małe kotki syjamskie na sprzedaż. Ogólnie trochę mi smutno, jak patrzę na koty śpiące za szybą( wolałabym zapewnić im większy wybieg), ale wtedy po prostu się do niej przykleiłam
Jedyny syjam, jakiego znałam, to matka mojego kota; spokojna, dumna, wcielenie dostojności i inteligencji.

widziałam te syjamki w Silesii (750 zł),właśnie wtedy zaczęliśmy sie zastanawiać z TŻem nad tą rasą,w tym samym sklepie można dostać też dachowca za darmo w ramach adopcji.

Udzieliłyście mi dziewczyny wiele cennych wskazówek,dziękuję
jak już sie zdecydujemy i nabędziemy kociątko to dam znać
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-13, 22:12   #936
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Jakiego kota wybrać?

nie dopuszczam nawet myśli, żeby tam zostawały. Nie wiem, czy koty przebywają tam cały dzień, czy tylko przez parę godzin,ale i tak byłabym za tym, żeby nie umieszczać ich na widoku publicznym. Jeśli już, powinny przebywać w innym pomieszczeniu, tak, żeby obejrzeć je mogli tylko zainteresowani. Albo należałoby wywiesić ogłoszenie dot. sprzedaży. Choć widok "na żywo" pewnie zachęca do kupna
Ale co zrobić
Kiyo, nie gniewaj się za off top
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-13, 22:13   #937
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jakiego kota wybrać?

No nie gadaj, kot w zoologicznym ?? Ech... Szkoda gadac.

Enyway, nie prawda jest ze kazdy dachowiec to niszczyciel. To sa tak roznorodne koty, ze ze swieczka szukac 2 o podobnych upodobaniach
Moj nie jest niszczycielski, nawet za mlodu nie byl. Nie lazi po meblach, wode pije tylko z umywlaki. Do 23 okupuje moje luzko, potem dzielnie walczy o pozycje, jednak sila rzczy, a raczej roznica mas zostaje tymczasowo wyeksmitowany Lubi sie jedynie (czym mnie doprowadza do pasji) bawic sznurkami od tasm w firankach.

Tak samo jest z rasowymi. Tyl ze tu masz mniejwiecej okreslony temperament dla danej rasy (choc zdarzaja sie wyjatki ), ale temperamenty poszczegolnych raz sa bardzoroznorodne. Sky podala Ci bardzo przydatnego linka, poczytaj opisy ras.

(...)<- podawlam juz ze dwa razy na wizazu, wiec Ci co widzieli sie nie burza, ze powtorka. Ale kazdy biorocy kota do domu powinien buc swiadomy co pod swoj dach wprowadza
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią

Edytowane przez czarny kot
Czas edycji: 2007-01-07 o 20:21
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-13, 22:14   #938
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Jakiego kota wybrać?

a jak z obcinaniem pazurków?
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-14, 09:58   #939
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jakiego kota wybrać?

obcinanie pazurków
więc jest to bitwa na śmierc i życie, szczególnie z małym kotkiem
ja mojemu obcinam tylko przednie pazurki, ludzką obcinaczka do paznokci, choć powinno sie to robic taką specjalna kocią. Sam mechanizm jest prosty- bierze się łapkę (trzeba do tego kociaka od małego przyzwyczajać, brać jego łapkę, oglądac paziurki...) "rozpłaszcza" żeby pazurki wyszły i obcina same przeźroczyste koniuszki, najlepiej pod kątem, żeby nie były zupełnie tępe
tu fotodokumentacja http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=33113
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-14, 10:19   #940
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Ja polecam wszelkie tego typu zabiegi robic kiedy kot spi Wiecej sie zdziala zanim zwierzak zdazy sie przebudzic i zaprotestowac Poczatkowo tez obcinalam swojemu pazury, ale odkad zaczal wychodzic uwazam ten zabieg za zbedny.

Podawanie tabletek tez jest mniej stresujace po delikatnym przebudzeniu kota ze snu (dla obu stron).
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-14, 10:45   #941
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Jakiego kota wybrać?

napiszcie jeszcze jakie polecacie kuwety i żwirki
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-14, 11:25   #942
jn007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 165
Dot.: Jakiego kota wybrać?

mam maine- coon'a jest mega spokojny mam i dachowca- bardzo grzeczny- zaden z nich nic mi celowo nie zniszczyl, w zasadzie w domu nie ma sledow po kocie, ani tez zapachu mialam i koteczke sjamska- fotele do wymiany tak je poszarpala
osobiście uwazam ze nawet rasowość nie zagwarantuje ci okreslonego charakteru- tak mam z maine-coon'kiem miał być super towarzyski i uwielbiać przytulanki, a w rzeczywistości jak mu sie raz dzinnie zbierze na przytulanko to wszystko, w dodatku jest straszny tchórz, nie wiem czemu, bo w hodowli miał super, a i u nas nikt go nigdy nie ganial. natomiast moj dachowiec to ideał kota, przytualnki sa number 1 bardzo lagodny i towarzyski, pieknie sie bawi z moja dwuletnia corką

do kuwet uzywamy zwirku 'Benek" a kuwete mamy zakryta, bo wysypywały w zapale zwirek na wszystkie strony,
życzę trafnych wyborów
jn007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-14, 12:45   #943
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jakiego kota wybrać?

kuwety- ja mam najprostszą kuwetę na świecie, 17 zł kosztowała, mała, ale mojemu kotu wystarcza (choc ostatnio coraz częsciej qpa ląduje obok- rośnie chłopak )- taka miska prostokatna z brzegiem, żeby nie wykopywał żwirku.
Oczywiście jest 1000 kuwet do wyboru- jak masz miejsce, to polecam krytą- cos takiego http://animalia.pl/produkt.php?id=2226 ale taka http://animalia.pl/produkt.php?id=996 też wystarczy albo taka jak na zdj.

żwirek- generalnie sa zwirki drewniane, silikonowe i betonitowe. każdy ma swoje wady i zalety, ja polecam cat's best eco plus- bo jest wydajny i można go do kibla spłukiwać

najważniejsza rzeczą, gdy myslisz o wzięciu kotka jest transporter. nie przwewoź kota samochodem luzem, nie wychodź z kotem na rękach, bo ci ucieknie (no chyba, że szeleczki) Transporterów jest multum, na allegro, na animalii- lepiej kupic droższy, bo bedzie dłużej służył. ja mam dośc prosty i tani transporter, ale jak na razie nie narzekam. ważne, żeby był łatwy do umycia i żeby się sprawnie otwierał i do końca zamykał.

skoro chcesz kotka, to zapraszam cięna http://forum.miau.pl/ - prawdopodobnie stanie sie twoją długotrwałą lekturą, a dla nowozakoconych powinna byc to lektura obowiązkowa. na forum sa setki małych kociąt, czekających na dom- może jakies ci w oko wpadnie? o i kto czyta, nie błądzi- http://abckota.pl/iok.html & http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=27018
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg f_kuweta_moderna.jpg (10,1 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg catsbest_ecoplus.jpg (3,5 KB, 3 załadowań)
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-14, 16:59   #944
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Mój kot ma zwykłą kuwetę, jedną z tańszych, bez żadnych drzwiczek, daszków itp A co do żwirku- zawsze Benek, pięknie się zbryla i jest wydajny; są warianty zapachowe, ale my wolimy naturalny Warto się zorientować w cenach, bo bywają strasznie zawyżone: 5 litrów Benka w hipermarkecie kosztowało ok. 12 zł, ja kupuję w sklepie osiedlowym- 10 litrów za 16 zł.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-14, 18:41   #945
sara17
Raczkowanie
 
Avatar sara17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 364
GG do sara17 Send a message via Skype™ to sara17
Dot.: Zyskałam Kotka :)

Ratunku tu mamidlo Sary ona pojechala do Israela a ja z kotkiem zostalam. Kochane on zjada zólwiowi salate i inne pychotki np. kukurydze.Pozwalac mu. Chodzi za mna imruczy okrutnie cas mu jest/ ahaa , jak mu nie pozwalac na drapanie mebli i głupek maly boi sie pilek do zabawy. Piszcie bo to moj kociowy debiut i zdzibko sie pogubilam Miriam
__________________
-= Float like a butterfly sting like a bee =-
Muhammad Ali

sara17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-14, 18:49   #946
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Zyskałam Kotka :)

zależy, ile zjada tej kukurydzy- jedna dwie łyżeczki nie widze problemu, ale puszka to juz troche za dużo
Jak mruczy, to wszystko w porządku.
jak drapie meble klasnąć i powiedziec głośno NIE, można tez psikać kota woda, można kopić spray zniechęcający koty do drapania.
Boi sie piłek- spróbuj sie bawić z nim- podrzucać, turlać. A jak sie ich boi na amen, to poszukaj innych zabawek- rolki po papierze toaletowym, korka od butelki, sznurówki
może te piłki są za duże czy coś?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-15, 08:30   #947
koteczek:)
Przyczajenie
 
Avatar koteczek:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Kiya ja ci odradzam rasowego kota. Dachowce są cudowne Są wyjątkowei nigdy niewiadomo co z nich wyrośnie.
koteczek:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-15, 08:30   #948
koteczek:)
Przyczajenie
 
Avatar koteczek:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Daje ci tu kilka krótkich wiadomości o kotkach które się podobają tobie
Koty brytyjskie
Budowa
Mocne i krępe, o raczej ciężkim wyglądzie; głowa duża i okrągła, z małymi pasującymi uszami
Charakter Spokojne, łagodne, niewymagające; doskonałe koty domowe o miłym usposobieniu

Koty syjamskie
Budowa
Średniej wielkości, wydłużone, szczupłe, lecz mocne, o długim, lekko wypukłym profilu, klinowanej głowie i dużych, szeroko osadzonych uszach
Charakter
Sprawne, inteligentne i
koteczek:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-15, 08:43   #949
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Cytat:
Napisane przez Kiya
Planujemy z TŻ kupić kotka,nie wiemy jednak jaką rasę,TŻ ma w domu rodziców odmianę persa my wolelibyśmy jednak brytyjczyka lub syjama.
Głownie chodzi nam o to żeby kto nie miał zapału do niszczenia,podobno dachowce mają większe zamiłowanie do niszczenia i skakania po meblach niż rasowce,to prawda? Jak oduczyć kotka od skakania po meblach,chciałabym tego uniknąć kotka rodziców TŻ wogóle nie włazi na meble tylko na kanapy a nikt jej niczego nie oduczał.
Jak często można kotowi przycinać pazurki?
hmmm...nie prawda, ze rasowe koty nie niszcza mój pers zdrapał cała boazerięi kanapę, a pers egzotyk wszystkie krzesła Brytyjski koleżanki uwielbia skakać po firankach a syjam ciotki obgryza nogi od krzesła Po prostu to lubią. taka kocia natura. Jesli chodzi o skakanie po meblach to pierwszy mój kocurek robił co chciał,ale drugiego uczyłam by nie skaka.ł na stół czy meble. Za każdym razem jak stawiał łapkę na stole, to mu groziłam i dotykałam łapkę palcem(koty nie lubi amacania po lapach). Dziśma 5 lat i włazi tylko na łóżko bo uwielbia spać w pościeli. Jednak wsyztsko zależy od tego czy dużo przebywasz z kocuremi zwracasz mu uwagę na złe zachowanie. To tak jak z dzieckiem- trzeba z nim byćżeby wychować po swojemu
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-15, 13:34   #950
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Kiya -> a ja mam jedna prosbe. Jesli sie zdecydujesz na rasowego to obiecaj ze nie wesprzesz pseudochodowli kupujac kota bez rodowodu. Jak chcesz bez rodowodu, to wez tylko za darmo. I wtedy albo dachowiec, albo wizyta w schroniskach.
Jesli ktos mowi ze kociak nie dostal rodowodu bo ostatni w miocie albo ma jakas wade, to oszukuje. Kazdy kot powinien dostac metryczke. Te ktore nie zgadzaja sie z typem rasy(umaszczenie), albo maja jakies wady(krzywy zgryz), maja wpisane w metryczce ze nie sa dopuszczane do rozrodu, zeby nie powielac wad. Ich ewentualne mlode nie dostana pozniej rodowodu. Taki kot jest tanszy.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-15, 15:50   #951
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Zyskałam Kotka :)

Cytat:
Napisane przez Sheloba
Makadamia, te karmy o których mówisz można kupić tylko w sklepach zoologicznych? Czy gdzieś indziej też? Pytam się, bo kota mam od kilku dni, a blisko mnie nie ma żadnych sklepów tego typu (a ponoć mieszkam w drugim, co do wielkości mieście w kraju...). Kotka ma kilka lat i przez całe życie poprzedni właściciele karmili ją właśnie Whiskasem i tego typu rzeczami. Myślicie, że będzie chciała się nagle przestawić na karmę innego typu?
Ja kupuję przez internet (na www.animalia.pl) ale jest cała masa internetowych sklepów zoologicznych np. www.krakvet.pl mają przy zakupach pow. 90,- dostawę gratis w całej Polsce...poza tym i tu i tu jest forum z poradami weterynarza, opinie o produktach, i co istotne ceny są niższe niż w sklepach ...ja też polecam Acanę
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-15, 17:22   #952
sara17
Raczkowanie
 
Avatar sara17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 364
GG do sara17 Send a message via Skype™ to sara17
Dot.: Zyskałam Kotka :)

dzieki ogromne ,ucze sie kota.a on mnie ,juz siebawi pilka ,kukurydza zdecydowanie nie bo potem katastrofa,jakoś musze separowac zwierzaki od jadła ,na szczeście zolwia sie boi ,a na jak długo może zostac sam w domu? I czemu on ciągle by siedział na kolanach ,nawet jak teraz klikam? jakieś niezaspokojone potrzeby?
__________________
-= Float like a butterfly sting like a bee =-
Muhammad Ali

sara17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-15, 17:46   #953
Suarti
Zadomowienie
 
Avatar Suarti
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 189
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Kazdy kot jest inny, ma inny charakter, nawet w tej samej rasie.
Uwazam, ze syjam to dobry kot dla jednego wlasciciela. Syjamy wlasnie wybieraja sobie jedna osoba i ja kochaja calym swoim kocim sercem. Mam syjama i on kocha mojego TZ,mnie "tylko" toleruje. Dachowce sa kotami, ktore dziela swoja milosc na wszystkich czlonkow rodziny. I tak samo jak wsrod jednych i drugich sa koty spokojne i "rozrabiaki" Syjamom trzeba poswiec duzo wiecej czasu, to koty, ktore chca ciagle byc w centrum zainteresowanie. Gdy nie mamy tyle czasu to najlepiej wziasc od razu dwa. Sa hodowcy ktorzy nie sprzedaja syjama wiedzac, ze bedzie on jedynym kotem w domu( tak jest np. w niemczech)

Trzeba sie dobrze zastanowic nad rasa kota , ktory bedzie pozniej wiele lat mieszkal z nami. Nie mozemy go po prostu pozniej oddac bo nie bedzie nam jego charakter pasowal. Cale szczescie, ze jest tak wielu wielbicieli kotow, dla ktorych kazdy kot jest tym " jedynym"
Suarti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-15, 17:48   #954
Suarti
Zadomowienie
 
Avatar Suarti
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 189
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Cytat:
Napisane przez czarny kot
Kiya -> a ja mam jedna prosbe. Jesli sie zdecydujesz na rasowego to obiecaj ze nie wesprzesz pseudochodowli kupujac kota bez rodowodu. Jak chcesz bez rodowodu, to wez tylko za darmo. I wtedy albo dachowiec, albo wizyta w schroniskach.
Jesli ktos mowi ze kociak nie dostal rodowodu bo ostatni w miocie albo ma jakas wade, to oszukuje. Kazdy kot powinien dostac metryczke. Te ktore nie zgadzaja sie z typem rasy(umaszczenie), albo maja jakies wady(krzywy zgryz), maja wpisane w metryczce ze nie sa dopuszczane do rozrodu, zeby nie powielac wad. Ich ewentualne mlode nie dostana pozniej rodowodu. Taki kot jest tanszy.

nie ma kotow rasowych bez rodowodu
Suarti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-15, 22:25   #955
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Jakiego kota wybrać?

prawdopodobnie zdecydujemy sie na dachowca,chciałabym kotkę,szarego tygryska
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 11:41   #956
joasia25
Raczkowanie
 
Avatar joasia25
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 248
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Ja planuję zakup rosyjskiego niebieskiego, już niedługo zacznę poszukiwania, cudne koty!!
w załączeniu maleństwo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg k19.jpg (32,4 KB, 49 załadowań)
joasia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 12:30   #957
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Rosyjskie sa super. Mam nadzieje ze rodowodowy
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 12:38   #958
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zyskałam Kotka :)

Moze poprostu towazyski. Po za tym to nowe miejsce dla niego Kotka kumpla jak ja do domu przywiozl przez jakies 2 miechy siedziala tylko z ludzmi. Raz siedziala wieczorem w salonie z jego babcia (kazde na swoim fotelu, babcia serial ogladala). Kotu sie przysnelo, a babci serial skonczyl i poszla do siebie spac. Kot sie budzi i slychac wielka rozpacz bo zostal sam i jakos nie wpadl na to, by posprawdzac w innych pokojach. Cala rodzine obudzil.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 14:20   #959
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Cytat:
Napisane przez joasia25
Ja planuję zakup rosyjskiego niebieskiego, już niedługo zacznę poszukiwania, cudne koty!!
w załączeniu maleństwo
ale cudo
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 16:00   #960
Mrauczenk
Raczkowanie
 
Avatar Mrauczenk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 53
GG do Mrauczenk
Dot.: Jakiego kota wybrać?

Cytat:
Napisane przez Kiya
prawdopodobnie zdecydujemy sie na dachowca,chciałabym kotkę,szarego tygryska
Dziewczyno jak się ciesze, że wybrałaś dachowca!!!Te koty są cudowne i takie wyjątkowe.
Sama miałam kiedyś kota, Jupusia.
Co prawda biedaczek został uśpiony bo nic niemogłam zrobić miał wypadek jakiś dureń przejechał mojego cudownego Jupusia
Ale coż można zrobić
Pozdrawiam cieplutko
Mrauczenk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.