Frutti di mare czyli owoce morza :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-30, 16:09   #1
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423

Frutti di mare czyli owoce morza :D


Szukałam i nie znalazłam takiego wątku, więc go zakładam.

Nazwa wątku mówi sama za siebie Wpisujcie sprawdzone przez was przepisy z owocami morza, tym bardziej, że zaczęło się lato. Ja osobiście je uwielbiam ale wiem, że niektórym by to przez gardło nie przeszło. Jakie są wasze odczycia na ten temat?? Macie jakiś ulubiony "owoc" czy wolicie mieszanki ??
Jeszcze raz zachęcam do rozmowy i dodam, że Frutti di mare jest podobno dobrym afrodyzjakiem
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 16:35   #2
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Widzę, że żadna nie chce zacząć

Jedną z moich ulubionych potraw jest risotto z owocami morza. Osobiście uważam, że nie powinno się ich mocno przyprawiać, bo same w sobie posiadają specyficzny smak, którego nie trzeba ulepszać.

Risotto wg mojego przepisu:

- Mieszanka owoców morza, ilość zależy od tego na ile osób potrawa jest przygotowywana, ja zawsze sypię "na oko"
- Warzywa (żeby było łatwiej dodaje kupioną mieszankę, przeważnie chińską)
- ryż

przyprawy:
jarzynka, pieprz, sos sojowy ewentualnie curry lub kurkuma dla koloru

Ryż ugotować wg przepisu na opakowaniu. Owoce morza wwymieszać około 30 minut wcześniej z sosem sojowym. Warzywa razem z owocami morza usmażyć na oliwie z oliwek. (można tez wszytsko ugotować) dodać pieprz, jarzynkę i resztę przypraw. Ryż wysypać z torebek do wysokiego naczynia, dodać usmażoną mieszankę warzyw i owoców. Wymieszać wszystko i gotowe. Łatwy i szybki przepis. Polecam
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 21:24   #3
Vogue
Raczkowanie
 
Avatar Vogue
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 377
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Surowe malze z sokiem z cytryny - polecam
Lub swieze malze duszone w bulionie z dodatkiem pietruszki i masla, podawane ze spaghetti.

Wlasnie malze sa swietnym afrodyzjakiem...
Vogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 07:07   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

ja uwielbiam kalmary panierowane w mace i usmazone
a risotto jadlam z krewetkami i tez bylo pyszne. za to do osmiornic troche zniechecily mnie ich macki na talerzu
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 07:40   #5
ellaella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 262
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Cytat:
Napisane przez Chezzy
Szukałam i nie znalazłam takiego wątku, więc go zakładam.

Nazwa wątku mówi sama za siebie Wpisujcie sprawdzone przez was przepisy z owocami morza, tym bardziej, że zaczęło się lato. Ja osobiście je uwielbiam ale wiem, że niektórym by to przez gardło nie przeszło. Jakie są wasze odczycia na ten temat?? Macie jakiś ulubiony "owoc" czy wolicie mieszanki ??
Jeszcze raz zachęcam do rozmowy i dodam, że Frutti di mare jest podobno dobrym afrodyzjakiem
No właśnie Mi to przez gardło nie chce przejśc
Próbowałam tylko krewetek ,i nie mogę powiedzieć,że byly niedobre,
poprostu nie mogłam tego przełknąć
ellaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 11:44   #6
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Uwilebiam wszystkie owoce morza, najbardziej lubię sałatkę z mieszanką frutti z sosem 1000 wysp, sałatą i dodatkami, kalmary i osmiornice w cieście z chińskim makaronem i ślimaki z masłem ziołowym - pycha!
Wczoraj w Tesco stalismy z TŻ i ogladalismy duże mrożone kraby w skorupce. Okraszałam je słowami: jakie śliczne niunie och ech a staruszka obok obrzuciła mnie pełnym obrzydzenia spojrzeniem
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 13:07   #7
Vogue
Raczkowanie
 
Avatar Vogue
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 377
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Cytat:
Napisane przez gosik79
Uwilebiam wszystkie owoce morza
Ja tez jestem wielka fanka fdm.Dla mnie jednak nr jeden sa krewetki w sosie slodko-kwasnym, lub duszone w cebuli z dodatkiem octu balsamicznego.Ale narobilam sobie ochoty....
Vogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-01, 15:42   #8
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Uwielbiam tez paluszki z kraba, albo z restauracji chinskiej albo robione w domu proste i szybkie danie A ośmiorniczki mnie nie odstraszają, są barodzo smaczne. Warto sie przełamać
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 19:56   #9
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Cytat:
Napisane przez Chezzy
Uwielbiam tez paluszki z kraba, albo z restauracji chinskiej albo robione w domu proste i szybkie danie
a podobno paluszki krabowe malo maja wspolnego z krabami mi zalegaja w lodowce, bo byli u mnie Francuzi - oni sie tym obzeraja, maczaja w majonezie mi jakos nie podeszly
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 20:08   #10
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Cytat:
Napisane przez lain
a podobno paluszki krabowe malo maja wspolnego z krabami mi zalegaja w lodowce, bo byli u mnie Francuzi - oni sie tym obzeraja, maczaja w majonezie mi jakos nie podeszly
Heh możliwe. Ja przeważnie taplam je w sosie sojowym do tego kilka przyraw. Następnie maczam w mące lub mące z sezamem, i smażę kilka minut na oliwie z oliwek. Paluszki lubie bo mają delikatne i smaczne mięsko
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 22:38   #11
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Paluszki krabowe robione są z ryby surimi - lubię je w sałatce z dodatkiem truskawek, melona i sałaty skropione sokiem z cytryny i świeżo mielonym pieprzem.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-02, 09:18   #12
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Krewetki - ok
Kalmary smażone - ok

Niestety raz miałam możliwość jedzenia takiej mieszanki różnych owoców morza, ośmiorniczki, kalmary, krewetki i inne stwory, niestety potrawa była niejadalna. Wszystko było jeszcze takie "żywe", śliskie i okropnie śmierdzące.
Zjadłam kilka kęsów, z zamkniętymi oczami i zatkanyn nosem, bo inaczej sie tego nie dało przełknąć.

Może było poprostu źle zrobione

Może dobrze doprawione potrawy smakują lepiej niż mi zaserwowano. Bo jak narazie jestem na NIE... pozostała trauma... bleeeeeeeeeee
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 11:07   #13
Vogue
Raczkowanie
 
Avatar Vogue
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 377
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Cytat:
Napisane przez Sanderek
Krewetki - ok
Kalmary smażone - ok

Niestety raz miałam możliwość jedzenia takiej mieszanki różnych owoców morza, ośmiorniczki, kalmary, krewetki i inne stwory, niestety potrawa była niejadalna. Wszystko było jeszcze takie "żywe", śliskie i okropnie śmierdzące.
Zjadłam kilka kęsów, z zamkniętymi oczami i zatkanyn nosem, bo inaczej sie tego nie dało przełknąć.

Może było poprostu źle zrobione

Może dobrze doprawione potrawy smakują lepiej niż mi zaserwowano. Bo jak narazie jestem na NIE... pozostała trauma... bleeeeeeeeeee
Prawdopodobnie byly nieswieze.
Vogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 18:41   #14
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Ja też uwielbiam owoce morza, z tym że nie lubię ich w postaci panierowanej.
Numer 1 dla mnie to kalmary z grilla i krewetki z grilla [ale te duuuże].
Jadłam też małże i langusty ze spagetti, ośmiorniczki, ślimaki itd.
Chyba tylko prawdziwego homara nie dane mi było spróbować .
A tak wogóle to mnie rybami i fdm spokojnie można wyżywić !
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 14:46   #15
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Cytat:
Napisane przez gosik79
Wczoraj w Tesco stalismy z TŻ i ogladalismy duże mrożone kraby w skorupce. Okraszałam je słowami: jakie śliczne niunie och ech a staruszka obok obrzuciła mnie pełnym obrzydzenia spojrzeniem
Ja także przyłączam się do grona amatorek owoców morza. Nie przepadam za nimi tak bardzo jak za serami pleśniowymi, ale obserwujący mnie zajadającą ten przysmak, członkowie Rodziny reagują podobnie w obu przypadkach
Nie jest dla nich argumentem fakt, iż f.d m. są jedną z najlepiej przyswajalnych form białka i bardzo zdrową potrawą (zakładając rzecz jasna karydalną zasadę- że są swieże).
Bardzo lubię marynowane mieszanki, sałatki, owoce morza z pesto.

Apropo dygresji gosika79, pamiętam swoją przygodę sprzed kilku, gdy podczas zakupów w sklepie rybnym z Mamą wyperswadowałam kupno zamrożonego, niesprawionego kraba w skorupce. Po samodzielnym ugotowaniu, moim oczom ukazało sie monstrum w co prawda pięknym, biało- czerwonym pancerzem, ale za to z ... owłosionym spodem skutecznie odbierającym mi apetyt. Od tego czasu wolę zajadać marynowane, lub mrozone ale uczyszczone i obrane smakołyki

Edytowane przez Anett_
Czas edycji: 2006-07-23 o 05:04
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 00:16   #16
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Ja tez uwielbiam owoce morza I tak apropos dzis moj meżulek zabrał mnie do Czerska na wycieczkę do tamtejszych ruin zamku Po zwiedzaniu zamku i okolicy, razem z nadwislanskimi plazami bylismy glodni i co sie okazało w tym malenkim Czersku znalezlismy super reastauracje!!! Stylizowana na włoską i z włoskim jedzonkiem Zamówiłam czarne spaghetti z małżami w skorupkach Rany ale sie objadłam a wszystko było palce lizac!!! mniamm A do tego piekne otoczenie, rewelacyjna zastawa i profesjonalna obsluga Taaak lubie
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 17:18   #17
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Cytat:
Napisane przez kulbit
Ja tez uwielbiam owoce morza I tak apropos dzis moj meżulek zabrał mnie do Czerska na wycieczkę do tamtejszych ruin zamku Po zwiedzaniu zamku i okolicy, razem z nadwislanskimi plazami bylismy glodni i co sie okazało w tym malenkim Czersku znalezlismy super reastauracje!!! Stylizowana na włoską i z włoskim jedzonkiem Zamówiłam czarne spaghetti z małżami w skorupkach Rany ale sie objadłam a wszystko było palce lizac!!! mniamm A do tego piekne otoczenie, rewelacyjna zastawa i profesjonalna obsluga Taaak lubie
Brzmi, jak wspaniale spędzony dzień

Poniżej zamieszczam przepis na zapiekane krewetki, zaczerpnięty z książki Wyd. Reader's Digest, "400 przepisów z całego swiata", s.135.
Książka zawiera cały rozdział o skorupiakach, a w nim wiele eksluzywnych ale
i codziennych również, przepisów.
Składniki:
3 jajka
425 ml mleka
3 łyżki wytrawnego sherry2 łyżki musztardy Dijon
1/2 łyżeczki soli
1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej
1/4 łyżeczki pieprzu
4 kromki jasnego pieczywa pokrojone w kostki
30 dag masła
1 cebula, posiekana
450 dużych, obranych krewetek
225 dag groszku zielonego
15 dag bułki tartej

1) Rozgrzewamy piekarnik do temp. 190 C. W miseczce mieszamy jajka, mleko, sherry, musztardę, gałkę musz., i pieprz. Dodajemy chleb, mieszamy.

2) Na patelni rozgrzewamy mało i obsmażamy cebulkę do miękkości. Dodajemy krewetki, mieszając smażymy 2-3 minuty. Dodajemy je do mieszaniny mleka, chleba, mieszamy, dodajemy groszek.

3) Zawartość miski przelewamy do dużego naczynia natłuszczonego (do sufletów, lub innej formy do pieczenia), posypujemy bułką tartą. Pieczemy ok. 1 godzinę

Edytowane przez Anett_
Czas edycji: 2006-07-23 o 20:01
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 19:10   #18
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Cytat:
Napisane przez Anett_
Brzmi, jak wspaniale spędzony dzień
To prawda Anett

A i dzieki za przepis brzmi apetycznie, chyba wyprobuje, zwłaszcza ze moj mąż z tych wszytskich świnstw (czyt. owoce morza ) preferuje jedynie krewetki
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 13:28   #19
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Cytat:
Napisane przez kulbit
Ja tez uwielbiam owoce morza I tak apropos dzis moj meżulek zabrał mnie do Czerska na wycieczkę do tamtejszych ruin zamku Po zwiedzaniu zamku i okolicy, razem z nadwislanskimi plazami bylismy glodni i co sie okazało w tym malenkim Czersku znalezlismy super reastauracje!!! Stylizowana na włoską i z włoskim jedzonkiem Zamówiłam czarne spaghetti z małżami w skorupkach Rany ale sie objadłam a wszystko było palce lizac!!! mniamm A do tego piekne otoczenie, rewelacyjna zastawa i profesjonalna obsluga Taaak lubie
Jadłam we Włoszech - poezja smaku, a potem dostałam jeszcze langusty z grilla z sałatą !
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-22, 18:30   #20
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

ośmielam się odświeżyć wątek

zrobiłam ostatnio spore zakupy kalmarów mrozonych (promocja)
i mam ogromna ochotę je przyżądzić, ale nie wiem za bardzo w jakiej potrawie najlepiej smakują

Doradzcie i może jakimś przepisem pokrzepcie.

Wiem, że można je podać smażone na głębokim oleju w panierce z makaronem chińskim
Pyt: ten makaron przyżądzany jest w jakiś specjalny sposób?

Pozdro
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 19:05   #21
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

pytasz o noodle (taki suchy makaron jak w zupkach chińskich) czy o makaron ryżowy (ten biołoprzezroczysty)? ten pierwszy wrzucasz do woka na końcu smażenia ten drugi najpierw wrzucasz do wrzątku na 5 min. o dopiero do woka (chociaż ostatnio wpakowałam połamane wermicelli prost do woka i też było ok.)
chezzy sorry, ale to co robisz to nie jest rizotto tylko po prostu ryż z warzywami i fdm - prawdziwe risotto robi się ze specjalnego ryżu (arborio np.) który najpierw podsmaża się na maśle potem dodaje się najpierw białe wino i stopniowo bulion tak, żeby ryż go powoli wchłaniał do uzyskania średnio papkowatej konsystencji pod koniec dodaje się dodatki smakowe.
Ilona P też bym wyżyła na tym co z morza, ostatni w sklepie "Kuchnie świata" przy szafie z mrożonkami ślinotoku dostałam - krewetki we wszystkich rozmiarach, langostynki, ośmiornice, kalmary, żabnice, mahi-mahi, miecznik...
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 08:26   #22
iziz08
Zadomowienie
 
Avatar iziz08
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Tucson,Arizona
Wiadomości: 1 007
GG do iziz08
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

ja uwielbiam owoce morza na pierwszym miejscu sa homary kolejne to kraby nastepne krewetki,ostrygi i cala reszta,jutro postaram sie wrzucic jakis przepis jak bedziecie chcialy
__________________
Żyj z poczuciem spokojnej wyższości nad życiem, nie bój się biedy, nie żałuj straconego szczęścia, przecież nigdy nie jest tak, że ani goryczy do dna, ani słodyczy do pełna...

iziz08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 08:34   #23
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Cytat:
Napisane przez iziz08 Pokaż wiadomość
ja uwielbiam owoce morza na pierwszym miejscu sa homary kolejne to kraby nastepne krewetki,ostrygi i cala reszta,jutro postaram sie wrzucic jakis przepis jak bedziecie chcialy
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 09:04   #24
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Wink Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Cytat:
Napisane przez iziz08 Pokaż wiadomość
ja uwielbiam owoce morza na pierwszym miejscu sa homary kolejne to kraby nastepne krewetki,ostrygi i cala reszta,jutro postaram sie wrzucic jakis przepis jak bedziecie chcialy
ofkors że chcemy
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 23:17   #25
iziz08
Zadomowienie
 
Avatar iziz08
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Tucson,Arizona
Wiadomości: 1 007
GG do iziz08
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

najlatwiejszy sposob na kraba w calosci lub tylko nogi ugotowac w osolonej wodzie z dodatkiem czosnku moze byc granulowany i duzej ilosci masla,nastepnie na talerz i palaszowac najlepiej z salta i ranchem lub inna salatka do wyboru
__________________
Żyj z poczuciem spokojnej wyższości nad życiem, nie bój się biedy, nie żałuj straconego szczęścia, przecież nigdy nie jest tak, że ani goryczy do dna, ani słodyczy do pełna...

iziz08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 20:36   #26
maga48
Raczkowanie
 
Avatar maga48
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: chrobry
Wiadomości: 115
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

przepyszne kanapki z krewetkami mają w Ikea-ciemne pieczywo, sałata, pomidor, jajko, majonez a na to krewetki. Az mi ślinka leci jak sobie przypominam smak tej kanapki
maga48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 12:16   #27
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

wczoraj podałam swoim gościom kalmary po rzymsku (w cieście) z zapiekanymi księzycami pyrek i ze sałatką ala grecką

mmmmm.... pycha było, amatorom owoców morza tez smakowało

chyba się przekonam do owoców morza na całego... bo kurcze dobre skurczybyki...

pozdro
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 10:41   #28
marysia602
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 137
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

witam

1 kwietnie mamy z moim TZ piątą rocznicę, z tej okazji chce przygotowac jakas kolacje z owocow moza.
nigdy nie przygotowywalam takich potraw raz jedlam tylko krewetki. kompletnie nie mam pojecia jak to zrobic. prosze doradzcie mi jakies przepisy tylko wyjasnijcie mi co po kolei robic. Bardzo potzrzebuje przepisow. mam nadzieje ze mi pomozecie.

pozdrawiam i czekam
marysia602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 20:28   #29
lemontea
Wtajemniczenie
 
Avatar lemontea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 686
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Ja ostatnio taka sałatke z paluszków krabowych robiłam:

kapusta pekińska drobno poszatkowana
groszek zielony
jaja gotowane
paluszki krabowe pocięte w kawałki
odrobina majonezu

pyyycha


a będąc na diecie SB często jako przekąskę zajadam paluszki zawinięte w liście sałaty
lemontea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 20:43   #30
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Frutti di mare czyli owoce morza :D

Cytat:
Napisane przez aptekus Pokaż wiadomość
wczoraj podałam swoim gościom kalmary po rzymsku (w cieście) z zapiekanymi księzycami pyrek i ze sałatką ala grecką

mmmmm.... pycha było, amatorom owoców morza tez smakowało

chyba się przekonam do owoców morza na całego... bo kurcze dobre skurczybyki...

pozdro
A mogłabyś podać przepis na te kalmary Bradzo proszę
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.