Czy to już zaburzenia odżywiania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-28, 19:00   #1
marrak308
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 6

Czy to już zaburzenia odżywiania?


Nie mogę trwale schudnąć. Najpierw potrafie przez miesiąc jeść po 600 kcal na dzień a pózniej przez następny rzucam sie na jedzenie i nadrabiam wszystko co schudłam albo jeszcze z nawiązką. Przez ostatni miesiąc schudłam 6 kg. Zaczynałam od 1000 kcal bo tym razem postanowiłam schudnąć zdrowo ale po dwóch tygodniach znowu zeszłam do 600/700.. A teraz znowu zaczęły się te przeklęte napady. Wczoraj zjadłam rano dwa jajka na miękko, później czekolade a wieczorem się zaczęło na dobre: jedna kanapka z nutellą, pól kromki z pasztetową, 3 kanapki z grubą warstwą dżemu śliwkowego, pół słoika dżemu wiśniowego, kromka chleba z serkiem topionym i jeszcze jedna kanapka z dżemem wiśniowym, 3 smażone udka. Czy może mi ktoś policzyć ile to mogło mieć kalorii? Bo ja sie boje... później strasznie bolał mnie żołądek, troche zwymiotowałam ale to było pewnie zaledwie 1/10 tego co zjadłam. I zastanawiam się jeszcze czy po takiej restrykcyjnej diecie, jedząc teraz przez tydzień po około 1500-2000 kcal na dzień ile moge przez ten czas przytyć?
marrak308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 11:29   #2
Renfrii
Raczkowanie
 
Avatar Renfrii
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 187
Dot.: Czy to już zaburzenia odżywiania?

Cytat:
Napisane przez marrak308 Pokaż wiadomość
Nie mogę trwale schudnąć. Najpierw potrafie przez miesiąc jeść po 600 kcal na dzień a pózniej przez następny rzucam sie na jedzenie i nadrabiam wszystko co schudłam albo jeszcze z nawiązką. Przez ostatni miesiąc schudłam 6 kg. Zaczynałam od 1000 kcal bo tym razem postanowiłam schudnąć zdrowo ale po dwóch tygodniach znowu zeszłam do 600/700.. A teraz znowu zaczęły się te przeklęte napady. Wczoraj zjadłam rano dwa jajka na miękko, później czekolade a wieczorem się zaczęło na dobre: jedna kanapka z nutellą, pól kromki z pasztetową, 3 kanapki z grubą warstwą dżemu śliwkowego, pół słoika dżemu wiśniowego, kromka chleba z serkiem topionym i jeszcze jedna kanapka z dżemem wiśniowym, 3 smażone udka. Czy może mi ktoś policzyć ile to mogło mieć kalorii? Bo ja sie boje... później strasznie bolał mnie żołądek, troche zwymiotowałam ale to było pewnie zaledwie 1/10 tego co zjadłam. I zastanawiam się jeszcze czy po takiej restrykcyjnej diecie, jedząc teraz przez tydzień po około 1500-2000 kcal na dzień ile moge przez ten czas przytyć?
To są zaburzenia odżywiania... Myślę, że w Twoim przypadku bez sensu jest stosowanie takiej niskokalorycznej diety, odmawianie sobie wszystkiego... Musisz po prostu zmienić swój styl życia i odżywiania się. Przestań katować się dietami 600 kcal, bo potem są właśnie takie efekty, że rzucasz się kompulsywnie na jedzenie, wymiotujesz... dziewczyno, ocknij się! Tez miałam takie problemy w młodości, ale na szczęście już jest OK, wgłębiłam się w temat odżywiania i przez lata utrzymywałam stałą wagę. Musisz po prostu zdrowo jeść, unikać węglowodanów, zwłaszcza cukrów prostych, ale też nie odmawiać sobie drobnych przyjemności... Może dieta South Beach byłaby dla Ciebie dobra? jest w niej dużo na prawdę pysznych rzeczy dozwolonych i nie chodzisz cały czas głodna, to dieta na całe życie... Poczytaj sobie o tym, o dietach bez limitu kalorii, nisko-węglowodanowych, polegających na zdrowym jedzeniu!
__________________
mój suwaczek: http://www.przewodnikmp.pl/img-070420060493.png



Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci. Jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze.

- T. Hall
Renfrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 08:40   #3
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Czy to już zaburzenia odżywiania?

Tak, masz już niezły problem...
Co do Twojego sposobu jedzenia poczytaj te dwa artykuły - http://dobrydietetyk.pl/czytelnia/4/diety-glodowkowe/
http://dobrydietetyk.pl/czytelnia/35...tem-na-diecie/
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 21:47   #4
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy to już zaburzenia odżywiania?

Cytat:
Napisane przez marrak308 Pokaż wiadomość
I zastanawiam się jeszcze czy po takiej restrykcyjnej diecie, jedząc teraz przez tydzień po około 1500-2000 kcal na dzień ile moge przez ten czas przytyć?
a czemu przez tydzień akurat?
jak będziesz jadła normalne zdrowe zbilansowane posiłki i będziesz się ruszac to pewnie trochę przytyjesz ale waga Ci się ustabilizuje (nie mówię tu o tygodniu ale o stałym odżywianiu się w takim przedziale kalorii), natomiast jak będziesz jadła taki SYF jak wymieniłaś to będziesz tyła dalej w niekontrolowany sposób.

naprawdę żeby schudnąć nie musisz drastycznie ograniczać jedzenia ani stosowac jakichś konkretnych diet, dukanów, kopenhaskich itp. wystarczy że będziesz się zdrowo odżywiać i ćwiczyć. chleb z dżemem czy pasztetem to nie jest normalne jedzenie, to nie dostarcza żadnych wartościowych składników odżywczych.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 10:40   #5
lucyblusy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 27
Dot.: Czy to już zaburzenia odżywiania?

Jedz normalnie i więcej ćwicz! W sieci krąży świetny mem, pokazujący laskę odchudzającą się samą dietą i tę która odchudzała się ćwicząc, efekty są niesamowite. W każdym razie nie ma co liczyć kalorie, i katować się tymi dietami 600kcal. W szczególności, że zazwyczaj idąc na dietę masz je rozpisane na 1000kcal czy 1200kcal. Taki sposób odchudzania doprowadzi Cię tylko do nawracającego efektu jojo i zaburzeń układu pokarmowego.
lucyblusy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 22:19   #6
dbajoswojalinie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 25
Dot.: Czy to już zaburzenia odżywiania?

Wystarczy, że zaczniesz wprowadzać w życie zrównoważoną dietę (możesz o tym poczytać w linku z mojej stopki, bo sama się tym zajmuję ostatnimi czasy) Potrzeba trochę mobilizacji, wytrwałości i samozaparcia. Ale jest to możliwe - będziesz utrzymywała odpowiednią wagę, zdrowo się odżywiała, a co najważniejsze - będziesz zadowolona ze swojego wyglądu, a to właśnie o to chodzi nam kobietom, przy wprowadzaniu w życie jakiejkolwiek diety dasz radę kochana ;*
__________________
O jedzeniu, dietach i zdrowym odżywianiu -
http://www.dbajoswojalinie.pl/

dbajoswojalinie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.