Pomocy- problem z cerą! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-12, 10:00   #1
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka

Pomocy!


Dziewczyny doradzcie prosze bo od jakiegos czasu w jednym miejscu na policzku tworza mi sie takie pryszcze. One nie moga sie zbudowac i strasznie bola i mam je przez ponad tydzien, Potem po miesiacu nawet pozostaje slad w postaci grudki z przebarwieniem. Macie jakies sposoby zeby tego sie pozbyc. Ja robie 2 razy w tyg peelingi i myje 2 razy dziennie twarz Lorealem Pure Zone. Nic to nie daje. Bylam w aptece i powiedziano mi ze to infekcja bakteryjna. Co mi poradzicie. Juz umowilam sie do dermatologa. Prosze o rade!
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 10:41   #2
aneczka_10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 122
Dot.: Pomocy!

Ja osobiscie uzywam pasty cynkowej( do kupienia w aptece) kosztuje niecale 2 zlote.Ma dzialanie antybakteryjne i sciagajace.Jak zauwazam ze cos mi sie zaczyna budowac to odrazu smaruje i po klopocie.Sproboj i Ty mysle ze Ci nie zaszkodzi a napewno pomoze.
aneczka_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 11:01   #3
PtAsiek
Raczkowanie
 
Avatar PtAsiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 101
Dot.: Pomocy!

Pasta cynkowa jest niezła, ale nie radzi sobie z wiekszymi problemami Poproś lekarza o receptę na aknymycynę, to również maść - sprawdzona i skuteczna jesli chodzi o walkę z roznymi objawami trądziku. Z rzeczy do kupienia bez recepty zwróć uwagę na maść ichtiolową - wygląda paskudnie, ale doskonale sprawdza się przy większych wypryskach,grudkach z ropą (właśnie takich,które bolą )
Jeżeli masz możliwość kupienia kosmetyków Oriflame wypróbuj żel do mycia twarzy Oriflame Oil Control + Clarifying Cleanser, nie znam niczego lepszego!
Poza tym nosek do góry, dermatolog na pewno coś podpowie
PtAsiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 11:09   #4
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Pomocy!

Może spróbuj z Tormentiolem (obym nie przekręciła) to ma działanie lekko gojące... Mamusia mówiła, że tym się odparzone pupki niemowlaczkom smarowała A ja tego teraz na krostki używam I broń Cię Panie Boże nie wyciskaj
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 12:17   #5
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Pomocy!

hej, ja rowniez mam takie problemy, najgorsze u mnie jest to, ze one rosna przez jakis czas i zostaja jakby w stanie uspionym po jakims czasie znow nawracaja i bola nie wiem co robic z czyms takim, ja po prostu zzostawiam je, nie wyciskam bo to tylko pogarsza,uzywam czasem benzacne, ale to na nic bo to jest zel od wypryskow, ktory wysusza, a tego rodzaju wypryski sa stanem zapalnym, iwec to nie pomoze raczej, moge polecic masc oxycort, ktora czasem pomoga na wypryski, ktore sa wewnatrz skory i bola

pozdrawiam
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 12:52   #6
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Dot.: Pomocy!

Bylam w aptece i powiedziano mi ze nie wolno, na nie zbudowane pryszcze, uzywac masci wysuszajacych (Tormentinol) bo pryszcze sie wysuszaja wtedy a nie budyja i pozostaja w skorze na dlugo!Trzeba go zmusic do wybudowania sie nie pozwolic mu sie zasuszyc!
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 13:52   #7
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Pomocy!

Byly juz posty na ten temat.Salko co powiedzial dermatolog na te podskorne pryszcze?Mi tez sie to czasem zdaza ale pozwalam temu paskudztwu wyjsc a jak juz wyjdzie to zel punktowy Garnier Czysta Skora i juz po nim
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-12, 14:02   #8
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

Ja bym sprawdzila swoje codzienne nawyki - moze przykladasz do tego policzka telefon komorkowy podczas rozmowy (bakterie sa na klawiaturze), zmienialabym czesciej poszewki na poduszki i nie wycierala buzi w recznik - tylo w papaierowy. Wprowadzilam te nawyki u siebie i nie mam od kilku miesiecy zadnych nowych pryszczy w tych miejscach ( a tylko tu mi cos wyskakiwalo!). Blizny lecze nadal... i mam jednego takiego "uspionego", z ktorym nic nie moge zrobic, tylko tuszuje skubanca korekotrem!
Na takiego delikwenta nakladam Dermalibour A-Dermy, Tribiotic, omijam go podczas pilingu zeby nie podraznic. Na jesieni zamierzam potraktowac kwasami.
A! I nie wystawiaj sie na slonce, smaruj sie niewypryszczajacym Ci kremem z filtrem - nie bedzie problemow z upartymi przebarwieniami.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 14:46   #9
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

ja mialam takiego uspionego to go podusilam i po tygodniu sam sie schowal. Podobno te uspione to miesiacami siedza.Powinno sie je poduzic i podraznic
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 14:55   #10
PtAsiek
Raczkowanie
 
Avatar PtAsiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 101
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

To napiszę raz jeszcze: na te wszystkie bolące duże paskudztwa i na uśpione i rosnące, wypróbujcie maść ichtiolową.(wskazania na opakowaniu) Ma kolor brązowy i nie daj boże spadnie na ubranie (nie daje się doprać ), ale mi naprawdę pomogła!
I faktycznie, nie wyciskajcie!
PtAsiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 14:57   #11
PtAsiek
Raczkowanie
 
Avatar PtAsiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 101
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

Słyszałam od lekarza, że nie można wyciskać dopóki nie urośnie i nie jest ''gotowy'' . Wciskasz go tylko pod skórę, a za jakiś czas wyjdzie obok i będzie od nowa problem!
PtAsiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-12, 21:03   #12
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

Przeciez nie mozna wyciskac niczego na buzi zwlaszcza tego co jest pod!!
Zgadzam sie z Sylwia - trzeba przestac ciagle dotykac buzi nawet dlonmi bo na nich tez sa bakterie - tak mi powiedziala doswiadczona kosmetyczka.Zastosowalam sie do jej rad i jest lepiej
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 21:40   #13
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

Powiedzialabym, ze nijak sie takie "cosie" wydusic nie dadza - siedza gleboko pod skora i bola przy dotknieciu. Smoczyca radzila je wyciagnac na wierzch wlasnie mascia ichtiolowa i potem przysuszyc.
Ja je osobiscie wole wyduscic, w warunkach ultra sterylnych, bo niewyduszone wlaoka sie miesiacami... Kiedy tylko pokazuje sie bialy punkcik, przekluwam sterylna igla,operuje, potem dezynfekuje i nakladam antybotyk np tribiotic. Zazwyczaj goi sie juz wszystko po tygodniu i nie mam zadnej blizny, Kiedy delikwenta zostawie, wlecze sie przez minimum 3 mieisace i zostawia ciemna blizne Ale zaznaczam, ze podobne przypadlosci gnebia mnie raz na kilka mieisecy i nie mam tradziku.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 21:42   #14
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

Mi na widok igly robi sie troche slabo...Masc ichtiolowa mozna stosowac na takie podskorne syfki?
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 08:33   #15
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

Wczoraj wydusilam to paskudztwo jak nawet sie nie zbudowal do konca. Zdezynfekowalam wszystko spirytusem i dzis zostal mi strupek! Warto go podusic i zmusic do zbudowania sie. A przyznaje ze byl ogromny, teraz to zagoi sie w ciagu tygodnia.
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 09:37   #16
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

uwazam ze nie dobrze zrobilas wyciskajac go, w moim przypadku po czyms takim to po kilku dniach moze miesiacu obok wyskoczy nastepny, gdyz nie do konca wyciska sie te prychole Precz z pryszczami!!!
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 10:01   #17
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

Ale dzieki temu ze wycisnelam nie zrobi mi sie z tego uspiony pryszcz co jest jeszcze gorsze. Poza tym oczyscilo mi sie to i pozostal strupek. Wszystko jest ok.
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 20:15   #18
Anetka_g
Raczkowanie
 
Avatar Anetka_g
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 38
Wink Dot.: Pomocy- problem z cerą!

Ja od jakiegoś czasu używam acnofan czy jakoś tak i musze przyznać że ładnie wysusza wypryski przynajmniej mio pomogło do kupienia w każdej aptece jest to maść w tubce niedrogo a skutecznie polecam może4 i tobie pomoże.....
Anetka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 11:42   #19
Iga07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 27
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

Na bolesne pryszcze oraz grudki polecam Zineryt. Zawiera erytromycynę, więc nadaje się na wszystkie rodzaje trądziku z zakażeniem bakteryjnym. Czasem pojawia mi się jakaś gruda przy linii żuchwy i bardzo boli, a Zineryt rozprawia się z nią bardzo szybko. Dla mnie rewelacyjny!
W aptece można go kupić bez recepty, kosztuje ok. 36zł.
Iga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-15, 12:51   #20
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

Ha! A ja wreszcie sie roprawilam wczoraj wieczorem z moim nieproszonym, zasiedzianym gosciem na policzku!
Teren "pooperacyjny" zdezynfekowalam olejkiem herbacianym TBS (to nie do konca taki czysty olejek,ma alkohol), zasmarowalam gruba warstwa Dermaliboura, nakleilam plasterek.
Dzisiaj tylko strupek ale policzek bez guli! teraz juz sie szybciutko zaleczy NARESZCIE!!!!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 19:47   #21
fieras4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

Witam!! od jakiegos roku wyskoczyly mi te syfy i naprawde polecam sudocrem jest naprawde swietny mi pomogl w ciagu tyg. Oczywiscie zaden srodek nie jest skuteczny kiedy sie je slodycze nadal. Ja przestalem jesc slodycze zazywalem tego i mi przeszlo. Naprawde polecam!!
fieras4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 19:50   #22
fieras4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pomocy- problem z cerą!

Witam od jakiegos roku wyskoczyly mi te okropne pryszcze.Polecam SUDOCREM. Mi pomogl w ciagu tygodnia. Oczywiscie zaden srodek nie jest skuteczny jesli sie je caly czas slodycze. Ja przestalem jesc slodycze i naprawde mi zeszly. Naprawde polecam ten SUDOCREM.Bo jest swietny i nie drogi.Pozdrawiam
fieras4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.