nienawidzę pracować - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-03, 20:33   #91
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Dla mnie 5 dni po 8 godzin to też była mordęga, nie miałam na nic czasu. Teraz jest trochę lepiej bo pracuję 4 dni.



W jakich jeszcze zawodach (oprócz np. recepcjonistki w hotelu) są zmiany 12 godzinne?
Pielęgniarka.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89597449]Ja w taki sposób pracuję, potem mam 3 albo 4 dni wolne. Przyznam, że wolę to, niż pracę 5 dni w tygodniu, ale wada jest taka, że po tych 12 godzinach już naprawdę jestem padnięta i kompletnie nic nie mam z dnia, nie jestem w stanie nic zrobić. No i logistycznie trzeba sobie trochę planować codzienne czynności, bo w dni pracy się ich nie zrobi. Także czy to takie antidotum, to nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Jak pracowałam po 8 to też byłam padnięta i już na nic za bardzo nie miałam sił a rano trzeba było wstać znów...

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

[1=4ec13cb18ab3f27b597089e a0d0eff6e72b7e954_64f11b7 24e7cd;89597452]Plus jak ktoś ma dziecko, a nie ma pomocy czy asysty drugiego rodzica, to ma pozamiatane. Kolejna rzecz - jak się pracuje 12stkami, to weekend nie jest z automatu wolny, a mnie to bardzo nie pasuje.[/QUOTE]Czasem całe weekendy są pracujące, czasem tylko jeden dzień. Zależy. A czasem mam też weekend cały wolny lub długi weekend.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-04, 09:31   #92
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: nienawidzę pracować

[1=4ec13cb18ab3f27b597089e a0d0eff6e72b7e954_64f11b7 24e7cd;89597452]Plus jak ktoś ma dziecko, a nie ma pomocy czy asysty drugiego rodzica, to ma pozamiatane. Kolejna rzecz - jak się pracuje 12stkami, to weekend nie jest z automatu wolny, a mnie to bardzo nie pasuje.[/QUOTE]


Zależy jak zakład pracuje. Ja mam wszystkie niedziele wolne, pracuję w dwie soboty w miesiącu, ale wtedy z automatu mam wolny poniedziałek, więc weekend mi się po prostu przesuwa o jeden dzień.

Autorka nic nie pisała, że ma dzieci, ale faktycznie - u nas dziewczyny mające dzieci szybko odchodziły, ciężko było im pogodzić taką pracę z opieką nad dzieckiem.
I faktycznie, może to być męczące, zwłaszcza jeśli to praca fizyczna. Ja mam umysłową, ale i tak trzeci dzień pod rząd na 12h czuję się spruta.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-04, 09:48   #93
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: nienawidzę pracować

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-04, 09:57   #94
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez Mruweczka Pokaż wiadomość
Mam 35 lat, pracę zawodową zaczęłam jeszcze na studiach, w wieku 20 lat. Problem jest taki, że nie jestem psychicznie zdolna do pracy. Na myśl o pracy robi mi się niedobrze, chce mi się rzygać i mam myśli samobójcze. Schemat jest zawsze ten sam: przyjmuję się gdzieś do pracy, miesiąc czuję ekscytację, bo nowi ludzie, nowe rzeczy do nauki. Potem powoli zaczyna mi się nudzić, a na końcu się zwalniam po około 3 miesiącach, do pół roku, bo już nie mogę wytrzymać. Aktualną pracę mam trzeci miesiąc. Wczoraj wieczorem na myśl o poniedziałku po prostu się rozpłakałam. Jeśli moje życie ma dalej tak wyglądać to już wolę się zabić.

Nie znoszę myśli że oddaję komuś 8 godzin z mojego życia. Nie znoszę pracy od-do. Mogłabym pracować jako freelancer ale mam kiepską samodyscyplinę, wszystko robię na ostatnią chwilę, co pamiętam ze studiów. Najchętniej wyszłabym bogato za mąż ale jestem za brzydka, poza tym nie chcę mieć dzieci.

Utrzymuję się sama, cały czas pracuję bo nie mogę sobie pozwolić żeby nie pracować, ale jest to okupione mega cierpieniem.

Byłam u psychologa, ale nie stwierdził depresji, bo po pracy mam siły na robienie swoich rzeczy.

Czy ktoś ma podobnie i jak sobie z tym poradzić?
Mam podobnie, z tym, że ja po pracy jestem tak wyczerpana, że nic już nie robię - zazwyczaj leżę przy kompie, aż zasnę. Albo śpię, później siedzę na kompie i idę znowu spać. Podobnie weekendy - nie robię nic. Nienawidzę pracować, nie mam pomysłów na własny biznes, poza tym własny biznes to praca 24h/na dobę, a ja chce pracować jak najmniej. Jednym z głównych powodów dlaczego nie wyjeżdżam do pracy za granicę jest to, że nie chcę pracować po 9 h (oni tam mają zawsze 1 h przerwy w trakcie pracy), a ja zwyczajnie nie chcę chodzić do pracy, im krócej tam jestem tym lepiej.
Również zmieniałam pracę kilka razy. Home office był przez chwilę wybawieniem, ale jeszcze mniej robię niż zazwyczaj - nie chodzi mi o pracę, bo pracuje dużo więcej niż z biura, ale po pracy jestem wyczerpana. Do pracy nie chce mi się chodzić, ludzie w pracy mnie nudzą, nie ma tam praktycznie nikogo kogo bym lubiła.
Więc absolutnie Cię rozumiem. Pewnie nie wyszłabym za mąż dla kasy, bo wolę niezależność i własną kasę, dlatego trochę podświadomie szukam zawsze biedniejszych ode mnie kolesi - lubie w związkach dominować. Także chyba zostaje mi za☠☠☠☠☠☠☠ing. Od pewnego czasu rozważam "gap year" na podróże... Musiałabym dokonać kilku zmian w moim życiu - mam jakby dwie ścieżki do wyboru, każda ma jakieś plusy i minusy i rozkminiam, która jest lepsza.

Z drugiej strony w takich chwilach myślę też o swojej babce, która przeniosła się z mężem ze wsi do miasta, była gospodynią domową, nigdy nie pracowała już później iii... no miała depresje, zaczęła pić i w konsekwencji zmarła. Myślę, że człowiek mimo wszystko potrzebuje jakiegos celu w życiu, ale z tego co piszesz to Ty lubisz robić różne rzeczy po pracy - szukałabym w tym kierunku, jakieś wolontariaty, kursy, inne rzeczy - nigdy nie wiesz kogo poznasz i czy nie rozwinie się z tego jakiś interes.
Testuj nowe rzeczy - może znajdziesz coś dla siebie?
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-04, 12:24   #95
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: nienawidzę pracować

A ja się nie mogę nadziwić, co się dzieje z tym światem, że jeden z najbardziej podstawowych i oczywistych ludzkich obowiązków, jakim jest praca i zarabianie na utrzymanie samego siebie, urasta do rangi życiowego dramatu. Jasne, jak najbardziej można nie mieć predyspozycji do tego czy innego zawodu, jak i nie odnajdywać w jakiejś konkretnej firmie i grupie pracowniczej - ale żeby robić tak potworny problem z konieczności pracowania w ogóle?...
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-04, 13:14   #96
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

ja mam grafik rozpisywany dowolnie przez szefa, zaznaczam tylko, które dni potrzebuję miec wolne, a resztę rozpisuje on. czasem wychodzi 3 dni pod rząd pracy albo wolnego, czasem chodzę co drugi dzień, nie ma u nas sztywnej zasady, byle godziny etatu miesięcznie się zgadzały. nie pracuję na nocki, nie mamy nadgodzin.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 00:38   #97
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez kici88 Pokaż wiadomość
A ja się nie mogę nadziwić, co się dzieje z tym światem, że jeden z najbardziej podstawowych i oczywistych ludzkich obowiązków, jakim jest praca i zarabianie na utrzymanie samego siebie, urasta do rangi życiowego dramatu. Jasne, jak najbardziej można nie mieć predyspozycji do tego czy innego zawodu, jak i nie odnajdywać w jakiejś konkretnej firmie i grupie pracowniczej - ale żeby robić tak potworny problem z konieczności pracowania w ogóle?...
Dałaś sobie wmówić, że trzeba pracować i że to podstawowy obowiązek. Człowiek od zarania dziejów jest skonstruowany by zdobyć jedzenie i się ogrzać. Jeśli uda mu się to w pół godziny, to ma pozostałe 23,5 h doby wolne, na odpoczynek i nudę. Praca codzienna i całodzienna to nowy konstrukt i wcale się nie dziwię, że niektórym bardzo nie leży. W niektóre ramy ciężko się wtłoczyć. Ja np. jestem sową i całe szkolne i uczelniane życie bardzo cierpiałam, wstając w okolicach 7 rano. Dopiero pracując na własny rachunek dostosowałam pracę do własnego rytmu dobowego. Wstaję około 10- tej, idę spać około 2. Dobrze mi z tym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-05, 00:41   #98
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Dałaś sobie wmówić, że trzeba pracować i że to podstawowy obowiązek. Człowiek od zarania dziejów jest skonstruowany by zdobyć jedzenie i się ogrzać. Jeśli uda mu się to w pół godziny, to ma pozostałe 23,5 h doby wolne, na odpoczynek i nudę. Praca codzienna i całodzienna to nowy konstrukt i wcale się nie dziwię, że niektórym bardzo nie leży. W niektóre ramy ciężko się wtłoczyć. Ja np. jestem sową i całe szkolne i uczelniane życie bardzo cierpiałam, wstając w okolicach 7 rano. Dopiero pracując na własny rachunek dostosowałam pracę do własnego rytmu dobowego. Wstaję około 10- tej, idę spać około 2. Dobrze mi z tym.
Powoli dojrzewam do tej myśli.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 10:26   #99
Sylia166
Raczkowanie
 
Avatar Sylia166
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 381
Dot.: nienawidzę pracować

Ludzie mogą mieć różne problemy, ja kiedyś cierpiałam na silny lęk społeczny, samo wysłanie CV wywoływało u mnie palpitacje serca, to był horror, na szczęście ciężka praca na terapii + doraźne leki bardzo mi pomogły.
Sylia166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 11:02   #100
Organa
Raczkowanie
 
Avatar Organa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 285
Dot.: nienawidzę pracować

No jestem zdania, że praca o ile jest kreatywna to nie jest aż tak męcząca. Nużące klepanie jednego i tego samego 5 dni w tygodniu po 8 godzin to jest tragedia.
Organa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 11:02   #101
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 422
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Dałaś sobie wmówić, że trzeba pracować i że to podstawowy obowiązek. Człowiek od zarania dziejów jest skonstruowany by zdobyć jedzenie i się ogrzać. Jeśli uda mu się to w pół godziny, to ma pozostałe 23,5 h doby wolne, na odpoczynek i nudę. Praca codzienna i całodzienna to nowy konstrukt i wcale się nie dziwię, że niektórym bardzo nie leży. W niektóre ramy ciężko się wtłoczyć. Ja np. jestem sową i całe szkolne i uczelniane życie bardzo cierpiałam, wstając w okolicach 7 rano. Dopiero pracując na własny rachunek dostosowałam pracę do własnego rytmu dobowego. Wstaję około 10- tej, idę spać około 2. Dobrze mi z tym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Totalnie się z Tobą nie zgadzam. Człowiek jako istota społeczna zawsze dzielił swoje obowiązki, jedni się zajmowali dziećmi, inni polowali, inni zbierali etc. Już nie mówiąc jak przeszliśmy na osiadły tryb życia - każda jednostka miała swoje zadania i role, żadne najeść się i ogrzać. Społeczeństwo żeby istnieć musi się opierać na pracy. Weźmy teraz wszyscy sobie nie wyobrażajmy pracować, to ciekawe ile przetrwamy.
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-05, 11:03   #102
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: nienawidzę pracować

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 11:21   #103
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: nienawidzę pracować

[1=4ec13cb18ab3f27b597089e a0d0eff6e72b7e954_64f11b7 24e7cd;89598390]Totalnie się z Tobą nie zgadzam. Człowiek jako istota społeczna zawsze dzielił swoje obowiązki, jedni się zajmowali dziećmi, inni polowali, inni zbierali etc. Już nie mówiąc jak przeszliśmy na osiadły tryb życia - każda jednostka miała swoje zadania i role, żadne najeść się i ogrzać. Społeczeństwo żeby istnieć musi się opierać na pracy. Weźmy teraz wszyscy sobie nie wyobrażajmy pracować, to ciekawe ile przetrwamy.[/QUOTE]Ale sama napisałaś, że człowiek dzielił obowiązki i każdy miał swoją rolę Całkiem możliwe, że osoba, która źle się czuje w pracy poza domem doskonale by się odnalazła w obowiązkach domowych, dbaniu o dzieci, zwierzęta, dom. Owszem, to nadal praca, ale nie jako konstrukt 8 godzin dziennie, od - do, w z góry narzuconych godzinach i zakresie.
No i przypomnę jeszcze o klasie próżniaczej, szlachcie, arystokracji. Oni nie pracowali i to wcale nie była mała grupa społeczna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 11:45   #104
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 422
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ale sama napisałaś, że człowiek dzielił obowiązki i każdy miał swoją rolę Całkiem możliwe, że osoba, która źle się czuje w pracy poza domem doskonale by się odnalazła w obowiązkach domowych, dbaniu o dzieci, zwierzęta, dom. Owszem, to nadal praca, ale nie jako konstrukt 8 godzin dziennie, od - do, w z góry narzuconych godzinach i zakresie.
No i przypomnę jeszcze o klasie próżniaczej, szlachcie, arystokracji. Oni nie pracowali i to wcale nie była mała grupa społeczna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak zaczęliśmy prowadzić osiadly tryb życia, to żadna matka nie siedziała tylko i wyłącznie w domu z dziećmi, a miała mnóstwo jeszcze innych obowiązków. Później było cały czas tak samo.
Z tą szlachta to już przesadziłaś, w Polsce to było 10% społeczeństwa (to bardzo dużo w porównaniu do innych krajów europejskich) I przypominam, że utrzymywali się z pracy innych ludzi - niech tak chłopstwo by stwierdziło, że nie jest stworzone do pracy, tak szlachta ubożeje i sama musi zakasać rękawy do roboty lub ewentualnie przestaje istnieć. Praca towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, to jest istota życia w społeczeństwie, jest wręcz u jego podstaw.
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 12:36   #105
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Dla mnie 5 dni po 8 godzin to też była mordęga, nie miałam na nic czasu. Teraz jest trochę lepiej bo pracuję 4 dni.

W jakich jeszcze zawodach (oprócz np. recepcjonistki w hotelu) są zmiany 12 godzinne?
na stacjach benzynowych tak się pracuje, w tym na nocki. w pewnym sensie jest to praca 'róznorodna' bo i sprzedaż, i magazynowa, gastronomiczna i mycie kibli.

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ale sama napisałaś, że człowiek dzielił obowiązki i każdy miał swoją rolę Całkiem możliwe, że osoba, która źle się czuje w pracy poza domem doskonale by się odnalazła w obowiązkach domowych, dbaniu o dzieci, zwierzęta, dom. Owszem, to nadal praca, ale nie jako konstrukt 8 godzin dziennie, od - do, w z góry narzuconych godzinach i zakresie.
No i przypomnę jeszcze o klasie próżniaczej, szlachcie, arystokracji. Oni nie pracowali i to wcale nie była mała grupa społeczna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale to tez jest praca i w obecnych czasach może byc praca, która na tym wlaśnie polega: w przedszkolu, żlobku, jako 'gosposia', pani od sprzątania, wyprowadzacz czy fryzjer psów, weterynarz itp.
To nie jest leżenie i nudzenie się.
no i jednak nie- w ostatnich kilkudziesieciu latach coraz mniej pracujemy, nie calodniowo i nie codziennie, a te 50-100 lat temu i dawniej tak często bywało)
Arystokracja czy bogata szlachta to była MAŁA grupa społeczna 9a tez miała swoje 'obowiazki 'zwlaszcza kobiety, ktore musiały pelnić okreslone role i bardzo mało swobody), obecnie tez przecież mamy taką grupę- bogaci materialnie oraz grupa pt. "szlachta nie pracuje"
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 12:43   #106
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: nienawidzę pracować

Ja polecam pracę że zwierzętami, typu opiekun w zoo,
Osobiście nieodmiennie ciągle żałuję że nie poszłam w kierunku bycia profesjonalnym luzakiem koni sportowych. Może i ciężka fizycznie praca, ale psychicznie nieporównywalna. Dużo większe też jest zadowolenie z takiej pracy niż z durnego robienia w kółko tego samego w korporacji.

Jak nie przepadasz za zwierzętami to może coś z ogrodem, roślinami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 13:23   #107
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 422
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Ja polecam pracę że zwierzętami, typu opiekun w zoo,
Osobiście nieodmiennie ciągle żałuję że nie poszłam w kierunku bycia profesjonalnym luzakiem koni sportowych. Może i ciężka fizycznie praca, ale psychicznie nieporównywalna. Dużo większe też jest zadowolenie z takiej pracy niż z durnego robienia w kółko tego samego w korporacji.

Jak nie przepadasz za zwierzętami to może coś z ogrodem, roślinami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, praca z roślinami bardzo dobrze działa na psychikę. W ogóle obcowanie z roślinami jest fenomenalne dla nas, dla naszego dobrostanu. Ewentualnie jakaś pomoc w zoo czy innym parku ze zwierzętami. Problem z taką posadą jest jeden, a właściwie dwa - zazwyczaj słabo płatne i wyczerpujące fizycznie.
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 13:28   #108
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: nienawidzę pracować

[1=4ec13cb18ab3f27b597089e a0d0eff6e72b7e954_64f11b7 24e7cd;89598595]Tak, praca z roślinami bardzo dobrze działa na psychikę. W ogóle obcowanie z roślinami jest fenomenalne dla nas, dla naszego dobrostanu. Ewentualnie jakaś pomoc w zoo czy innym parku ze zwierzętami. Problem z taką posadą jest jeden, a właściwie dwa - zazwyczaj słabo płatne i wyczerpujące fizycznie.[/QUOTE]Może praca na dziale roślin w sklepie budowlanym? Niezmiennie jak tam coś kupuję, myślę o tym jak się pracuje. Benefity są, zadowolenie będzie, cóż więcej chcieć (byle na życie starczało)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 13:33   #109
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Ja polecam pracę że zwierzętami, typu opiekun w zoo,
Osobiście nieodmiennie ciągle żałuję że nie poszłam w kierunku bycia profesjonalnym luzakiem koni sportowych. Może i ciężka fizycznie praca, ale psychicznie nieporównywalna. Dużo większe też jest zadowolenie z takiej pracy niż z durnego robienia w kółko tego samego w korporacji.

Jak nie przepadasz za zwierzętami to może coś z ogrodem, roślinami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro wiesz, co byś chciała robić to nie chce się przekwalifikować?

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-05, 14:24   #110
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: nienawidzę pracować

Nie, już jestem za stara trzeba się było decydować jak w tym siedziałam mając 21 lat, zrobić tylko licencjat i zostać przy koniach.

Ale wtedy miałam inne priorytety i teraz mam inne życie.
Na szczęście zmieniłam pracę i wróciłam do kariery która lubię i która sprawia satysfakcje wieść nie narzekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 15:12   #111
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 422
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Może praca na dziale roślin w sklepie budowlanym? Niezmiennie jak tam coś kupuję, myślę o tym jak się pracuje. Benefity są, zadowolenie będzie, cóż więcej chcieć (byle na życie starczało)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo może bardziej w jakimś centrum ogrodnicznym. Tam to jest roboty z tymi roślinkami i nie ma ryzyka, że cie przerzucą na inny dział (typu farby czy inne panele).
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 15:26   #112
Dulca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 41
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez kici88 Pokaż wiadomość
A ja się nie mogę nadziwić, co się dzieje z tym światem, że jeden z najbardziej podstawowych i oczywistych ludzkich obowiązków, jakim jest praca i zarabianie na utrzymanie samego siebie, urasta do rangi życiowego dramatu. Jasne, jak najbardziej można nie mieć predyspozycji do tego czy innego zawodu, jak i nie odnajdywać w jakiejś konkretnej firmie i grupie pracowniczej - ale żeby robić tak potworny problem z konieczności pracowania w ogóle?...
Przykro mi kiedy czytam taką opinię. Winię siebie za to że jestem taka beznadziejna i że praca to dla mnie taka tortura jakby ktoś mnie krzywdził fizycznie codziennie... U mojego lekarza regularnie poruszam temat pracy i ciągle się obwiniam, że do niczego się nie nadaję. Zawsze byłam ambitna i chciałabym coś osiągnąć, tym większy ból, że nie potrafię. Siedzę na l4 i codziennie czytam na temat predyspozycji zawodowych, robię różne testy, sprawdzam zawody, które mogłyby pasować, przeglądam oferty pracy, czytam rady oraz to, jak radzą sobie inni z podobnymi problemami. I czuję się tak
Dodam jeszcze, że czy to w podstawówce, czy w szkole średniej radziłam sobie świetnie. Odrabiałam wszystkie zadania, czytałam lektury, uczyłam się. Najpierw były obowiązki, później przyjemności. Odpowiedzialnie podchodziłam do swoich obowiązków i lubiłam je wypełniać. Chciałabym aby całe życie wyglądało tak, jak w szkole średniej. To były najlepsze lata.

Edytowane przez Dulca
Czas edycji: 2023-06-05 o 15:28
Dulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 15:37   #113
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Może praca na dziale roślin w sklepie budowlanym? Niezmiennie jak tam coś kupuję, myślę o tym jak się pracuje. Benefity są, zadowolenie będzie, cóż więcej chcieć (byle na życie starczało)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież to praca z ludźmi w usługach + fizyczna i nisko płatna, jeden z najgorszych typów. Nawet jak jesteś pozytywnie nastawiony i lubisz kontakt z innymi to klienci potrafią przechodzić samych siebie
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 16:00   #114
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 422
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez Dulca Pokaż wiadomość
Przykro mi kiedy czytam taką opinię. Winię siebie za to że jestem taka beznadziejna i że praca to dla mnie taka tortura jakby ktoś mnie krzywdził fizycznie codziennie... U mojego lekarza regularnie poruszam temat pracy i ciągle się obwiniam, że do niczego się nie nadaję. Zawsze byłam ambitna i chciałabym coś osiągnąć, tym większy ból, że nie potrafię. Siedzę na l4 i codziennie czytam na temat predyspozycji zawodowych, robię różne testy, sprawdzam zawody, które mogłyby pasować, przeglądam oferty pracy, czytam rady oraz to, jak radzą sobie inni z podobnymi problemami. I czuję się tak
Dodam jeszcze, że czy to w podstawówce, czy w szkole średniej radziłam sobie świetnie. Odrabiałam wszystkie zadania, czytałam lektury, uczyłam się. Najpierw były obowiązki, później przyjemności. Odpowiedzialnie podchodziłam do swoich obowiązków i lubiłam je wypełniać. Chciałabym aby całe życie wyglądało tak, jak w szkole średniej. To były najlepsze lata.
No ale masz bardzo ograniczine możliwości:

1. Kontynuujesz leczenie, szukasz przyczyny takiego stanu rzeczy, a następnie szukasz pracy, która by Ci odpowiadała
2. Szukasz bogatego męża, który będzie miał chęć utrzymywać Cię do końca życia (tylko tu powstaje pytanie co będzie jak mu się znudzi)
3. Szukasz sponsora i zarabiasz jako sex workerka
4. Grasz na loterii łudząc się, że wygrasz

Pewnie są jeszcze jakieś możliwości, może sprzedaż czegoś w necie? Może sklep internetowy z opcją drop shoppingu?
No ale generalnie ciężko, ja bym wolała na Twoim miejscu znaleźć tego przyczynę.
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 21:21   #115
Dulca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 41
Dot.: nienawidzę pracować

[1=4ec13cb18ab3f27b597089e a0d0eff6e72b7e954_64f11b7 24e7cd;89598786]No ale masz bardzo ograniczine możliwości:

1. Kontynuujesz leczenie, szukasz przyczyny takiego stanu rzeczy, a następnie szukasz pracy, która by Ci odpowiadała
2. Szukasz bogatego męża, który będzie miał chęć utrzymywać Cię do końca życia (tylko tu powstaje pytanie co będzie jak mu się znudzi)
3. Szukasz sponsora i zarabiasz jako sex workerka
4. Grasz na loterii łudząc się, że wygrasz

Pewnie są jeszcze jakieś możliwości, może sprzedaż czegoś w necie? Może sklep internetowy z opcją drop shoppingu?
No ale generalnie ciężko, ja bym wolała na Twoim miejscu znaleźć tego przyczynę.[/QUOTE]

Według lekarza osoba z chorobą dwubiegunową ma takie problemy i najlepsze co mogę to: pracować w stałych godzinach, nie pracować w nocy (wahania hormonów), unikać stresu, nie pracować po godzinach (najlepiej pracować mniej godzin niż etat) i znaleźć pracę, w której będzie przyjazna atmosfera i mało stresujące środowisko. Niestety mimo tego wszystkiego czasowe problemy mogą się zdarzać.
2 i 3 odpada, ale w lotto gram czasami taki podatek od marzeń....
Dulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 21:44   #116
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 422
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez Dulca Pokaż wiadomość
Według lekarza osoba z chorobą dwubiegunową ma takie problemy i najlepsze co mogę to: pracować w stałych godzinach, nie pracować w nocy (wahania hormonów), unikać stresu, nie pracować po godzinach (najlepiej pracować mniej godzin niż etat) i znaleźć pracę, w której będzie przyjazna atmosfera i mało stresujące środowisko. Niestety mimo tego wszystkiego czasowe problemy mogą się zdarzać.

2 i 3 odpada, ale w lotto gram czasami taki podatek od marzeń....
No ale to już masz jakieś wskazówki i to brzmi racjonalnie. Szukaj czegoś takiego, do skutku. A co myślisz o pracy ze zwierzętami jak Ci sugerowałyśmy?
Przyjmujesz na stałe leki ma chad?
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 07:39   #117
Dulca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 41
Dot.: nienawidzę pracować

[1=4ec13cb18ab3f27b597089e a0d0eff6e72b7e954_64f11b7 24e7cd;89598999]No ale to już masz jakieś wskazówki i to brzmi racjonalnie. Szukaj czegoś takiego, do skutku. A co myślisz o pracy ze zwierzętami jak Ci sugerowałyśmy?
Przyjmujesz na stałe leki ma chad?[/QUOTE]

Tak, stale biorę leki i jestem pod opieką lekarza. Praca ze zwierzątkami fajna, tu w okolicy jest tylko schronisko, ale jak szukali to faceta ze względu na konieczność dźwigania karm 20kg. Myślałam nad technikiem weterynarii, ale ja bardzo przeżywam cierpienie zwierzątek i bym ciągle płakała widząc takie chore
Dulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 08:30   #118
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: nienawidzę pracować

Cytat:
Napisane przez Dulca Pokaż wiadomość
Tak, stale biorę leki i jestem pod opieką lekarza. Praca ze zwierzątkami fajna, tu w okolicy jest tylko schronisko, ale jak szukali to faceta ze względu na konieczność dźwigania karm 20kg. Myślałam nad technikiem weterynarii, ale ja bardzo przeżywam cierpienie zwierzątek i bym ciągle płakała widząc takie chore
A z roślinami? na róznych plantacjach - truskawek, pomidorów? Moze nawet za granicą- tam prace przy zbiorach, truskawkach, potem wionobrnaie - sa lepiej płatne (dla Polaka) - tyle ze to praca ciężka fizycznie. ale znam ludzi, ktory biorą nawet urlop bezpłatny i jadą na miesiąc tak poharować - żeby zarobić.
Wiem, ze to praca sezonowa, ale w okresie jesienno-zimowym mogłabys pracować w magazynach, firmach przesyłkowych, bo to czas zakupów świątecznych zwykle. Miałabyś zmianę pracy.

aż mi się przypomniał film Nomadland
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 08:42   #119
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: nienawidzę pracować

Skąd w ogóle pomysł, że praca ze zwierzętami jest mało stresująca? Komuś, kto się przejmuje, choćby choroba zwierzęcia będzie spędzała sen z powiek.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 09:21   #120
Dulca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 41
Dot.: nienawidzę pracować

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89599175]A z roślinami? na róznych plantacjach - truskawek, pomidorów? Moze nawet za granicą- tam prace przy zbiorach, truskawkach, potem wionobrnaie - sa lepiej płatne (dla Polaka) - tyle ze to praca ciężka fizycznie. ale znam ludzi, ktory biorą nawet urlop bezpłatny i jadą na miesiąc tak poharować - żeby zarobić.
Wiem, ze to praca sezonowa, ale w okresie jesienno-zimowym mogłabys pracować w magazynach, firmach przesyłkowych, bo to czas zakupów świątecznych zwykle. Miałabyś zmianę pracy.

aż mi się przypomniał film Nomadland [/QUOTE]

Nie mogę tak ryzykować nawrotu choroby podczas wyjazdu za granicę W magazynach szukam pracy, u mnie ciężko z dojazdem do takich firm, ale będę przeglądać oferty.
Dulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 21:30:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:10.