Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-07, 22:13   #91
abulafia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Kolejna obietnica PiS, czyli dofinansowanie do szkolnych wycieczek.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...ml#s=BoxOpImg3

Fajne te reformy, takie od dupy strony.
Już widzę te tłumy nauczycieli ochoczo biorących udział w tychże wycieczkach i wyjazdach
abulafia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 05:51   #92
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez abulafia Pokaż wiadomość
Już widzę te tłumy nauczycieli ochoczo biorących udział w tychże wycieczkach i wyjazdach
Pewnie będą zmuszeni.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 07:06   #93
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Niezły skandal się rozkręca z przekrętami wizowymi, w których pisowscy urzędnicy MSZu i konsulatów zdają się mieć kluczowy udział.

Sprawa ma międzynarodowy zasięg i skupia się wokół firmy outsoursingowej z Indii - VFS Global, z którą ma powiązania polski MSZ przez Centrum Decyzji Wizowych w Łodzi, które to powołał w kwietniu tego roku szef MSZtu, Zbigniew Rau. Miało ono przejąć obsługę procesu wydawania wiz, który MSZ chciało wyprowadzić poza zagraniczne konsulaty.
VFS Global pośredniczy w składaniu wniosków wizowych i pomaga w ich wypełnianiu. Opanowali 'rynek' do tego stopnia, że nie można inaczej złożyć wniosku niż za ich pośrednictwem - blokują zewnętrzną możliwość wypełnienia takiego wniosku wizowego używając do tego m.in. botów. Jak komuś nie uda się złożyć wniosku, to za 500 - 800 euro pracownicy VFS Global przychodzą z pomocą

Powstanie Centrum Decyzji Wizowych w Łodzi związane było z rozporządzeniem MSZ w sprawie ułatwień wizowych dla robotników tymczasowych z około 20 krajów, w tym krajów islamskich.
Zakładało możliwość zatrudnienia w Polsce do 400 tys. pracowników. Wycofali się z tego projektu po tym jak Doland Tusk nagłośnił tę sprawę i zarzucił pisowcom hipokryzję, bo z jednej strony robią jakieś referendum gdzie sugerują obywatelom opowiadać się przeciwko sprowadzaniu uchodźców, a z drugiej - po cichu śiągają ich setkami tysięcy.
W latach 2021-23 wizy pracownicze wydano między 250 a 350 tys. osób z Pakistanu, Bangladeszu, Iranu, Iraku czy Nigerii.

Na dodatek większość z nich, mimo że wjeżdżają do Polski deklarując tutaj pracę, jedzie dalej, do Niemiec i innych krajów Unii. W Niemczech ministrowie spraw wewnętrznych Brandenburgii i Saksonii zwrócili się w ostatnich miesiącach do ministra spraw zagranicznych Niemiec o tymczasowe wprowadzenie kontroli na granicy polsko-niemieckiej. Według ocen niemieckich służb granicę przechodzi po 600 imigrantów dziennie, w ogromnej większości z Polski.

I właśnie przez to, że ci ludzie z Polski przedostawali się dalej, sprawa się 'rypła' i zainteresowały się nią służby innych krajów, zmuszając pośrednio CBA do podjęcia działań, bez tego polskie służby dalej miałyby na to wyłożone.
Ustalono, że strona polska nie prowadzi wymaganych wobec niektórych krajów procedur weryfikujących ich obywateli pod kątem bezpieczeństwa.

Przez całe lata było tak, że wnioski wizowe z krajów uznawanych za niebezpieczne przechodziły przez służby specjalne; sprawdzali je najpierw agenci zatrudnieni w konsulatach, a w kraju kontrwywiad ABW. W pewnym momencie ktoś "€žotworzył szerzej furtkę" i tego zaniechano.
Przypadek ? Nie sądzę.

Dochodzą nowe wątki w tej sprawie pokazujące na jaką skalę to był proceder i jak po chamsku i bezczelnie prowadzony.
W jednym z krajów afrykańskich, przed polską abmasadą stały stoiska, gdzie można było kupić już podstemplowane dokumenty, wystarczyło wpisać nazwisko (!!!)


https://wyborcza.pl/7,75398,30165718...C-B.3-L.1.duzy

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-09-08 o 07:10
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 07:36   #94
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

To nie tylko Afryka. Handel polskimi papierami na dużą skalę odbywa się też w Indiach, ale nie wiem, czy to się przedostało do mediów, bo wiem o tym od osób z branży. I też w którymś innym kraju Azji (nie bliski wschód), o tym akurat gazety pisały.
Aczkolwiek nie wiem, czy akurat pod konsulatem, pewnie nie.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:36 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

A jeszcze co do tej Łodzi - tam coś nie halo było już dawno temu i kojarzę, że do tamtejszego urzędu do spraw cudzoziemców weszło jakieś CBA czy inne CBŚ. Nie teraz, tylko już jakiś czas temu. Jeśli dobrze kojarzę, to tam były jakieś grube zarzuty korupcyjne.

https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,3513...ierownika.html

I podobna sytuacja była we Wro

https://gazetawroclawska.pl/afera-w-...ar/c1-15323486

Edytowane przez Norluka
Czas edycji: 2023-09-08 o 07:39
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 08:25   #95
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Kolejna obietnica PiS, czyli dofinansowanie do szkolnych wycieczek.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...ml#s=BoxOpImg3

Fajne te reformy, takie od dupy strony.
Kolejna obietnica czegoś co już jest.
szkoły od dawna mogły się ubiegać o dofinansowania na pokrycie kosztów wycieczek dla uczniów. I robiły to.




Bo nie wiem czy to już tu było, ale modernizacja starych osiedli to w ogóle stary temat , zarządzony przez prawo UE i w dużej części zrobiony ze środków UE.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2023-09-08 o 08:26
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 08:48   #96
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Dzisiaj PiS sobie wymyślił że będzie czytać stary program po z 2011 żeby pokazać czego nie dowieźli.

Ostre słowa jak na kogoś kto przez ostatnie 8 lat również niewiele dowiózł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 09:11   #97
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Tymczasem Musk wyłączył starlinka Ukrainie, gdy miała atakować rosyjskie okręty. Okręty nie zostały zaatakowane, drony zostały wyrzucone przez morze na brzeg. Przed podjęciem decyzji Musk rozmawiał z rosyjskimi urzędnikami.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-08, 18:06   #98
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Tymczasem Musk wyłączył starlinka Ukrainie, gdy miała atakować rosyjskie okręty. Okręty nie zostały zaatakowane, drony zostały wyrzucone przez morze na brzeg. Przed podjęciem decyzji Musk rozmawiał z rosyjskimi urzędnikami.

To było w ubiegłym roku, zdaje się.
Co nie zmienia faktu, że ten facet jest przerażająco niestabilny.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 18:26   #99
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89665855]To było w ubiegłym roku, zdaje się.
Co nie zmienia faktu, że ten facet jest przerażająco niestabilny.[/QUOTE]Serio? Dzisiaj to czytałam w wiadomościach, na gazecie i interii. Dziwne, że stare newsy wrzucają.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 19:15   #100
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Tymczasem Musk wyłączył starlinka Ukrainie, gdy miała atakować rosyjskie okręty. Okręty nie zostały zaatakowane, drony zostały wyrzucone przez morze na brzeg. Przed podjęciem decyzji Musk rozmawiał z rosyjskimi urzędnikami.
No nie do końca było jak piszesz. Akurat słuchałem dzisiaj w radiu jakiegoś politologa, który wypowiadał się na ten temat. Po pierwsze to Musk nie to, że wyłączył Ukraińcom Starlinka tuż przed atakiem tylko w ogóle nie aktywował go w tym regionie Ukrainy. Decyzję podjął po konsultacjach z najwyższym dowództwem wojskowym USA oraz... ambasadorem Rosji w USA. Powód jaki podał to, że nie chciał aby Krym stał się nowym Pearl Harbor czyli punktem zapalnym dla jakiejś nowej wojny na dużą skalę, w tym atomową. Oczywiście można na to patrzeć dwojako, bo przez to, że Ukraińcy nie zniszczyli tych rosyjskich statków to potem Rosja użyła ich do ostrzeliwania ukraińskich miast, w których zapewne ginęli cywile. Mnie tam Musk pod kątem wojny na Ukrainie ani ziębi, ani grzeje. Myśli przed wszystkim o swojej firmie, więc jego decyzje mają zapewne podłoże czysto biznesowe. Cóż, moralnie to jego postawa jest raczej słaba w tym względzie no ale koniec końców facet nic nie musi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 19:20   #101
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Serio? Dzisiaj to czytałam w wiadomościach, na gazecie i interii. Dziwne, że stare newsy wrzucają.
A ja w Wyborczej dzisiaj czytałam, że to było w ubiegłym roku

"Elon Musk miał nakazać punktowe wyłączenie swojej satelitarnej sieci internetowej, by udaremnić atak ukraińskich dronów na rosyjskie okręty u wybrzeży Krymu. Bo obawiał się, że Putin odpowie atakiem jądrowym.
Informację podaje CNN, powołując się na Waltera Isaacsona, autora nowej biografii Elona Muska. Nie jest jasne, kiedy dokładnie miał miejsce opisywany incydent, wiadomo jedynie, że w ubiegłym roku.
Isaacson w biografii miliardera, która ukaże się w najbliższy wtorek, pisze, że wiedząc, że Ukraińcy planują atak podwodnych dronów na rosyjskie okręty Musk kazał inżynierom czasowo wyłączyć sieć internetową Starlink, by zakłócić atak. W efekcie drony, zbliżając się do celu, straciły łączność i zostały wyrzucone przez fale na brzeg, nie czyniąc żadnych szkód".
Miliarder wyjaśnił Isaacsonowi, że zdecydował się udaremnić atak, bo bał się, że Władimir Putin zareaguje użyciem broni atomowej. Miał stwierdzić, że Ukraina €žposuwa się za daleko", stwarzając dla Kremla ryzyko strategicznej porażki".


https://wyborcza.pl/7,75399,30167672...rosyjskie.html

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-09-08 o 19:22
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-09, 06:43   #102
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
No nie do końca było jak piszesz. Akurat słuchałem dzisiaj w radiu jakiegoś politologa, który wypowiadał się na ten temat. Po pierwsze to Musk nie to, że wyłączył Ukraińcom Starlinka tuż przed atakiem tylko w ogóle nie aktywował go w tym regionie Ukrainy. Decyzję podjął po konsultacjach z najwyższym dowództwem wojskowym USA oraz... ambasadorem Rosji w USA. Powód jaki podał to, że nie chciał aby Krym stał się nowym Pearl Harbor czyli punktem zapalnym dla jakiejś nowej wojny na dużą skalę, w tym atomową. Oczywiście można na to patrzeć dwojako, bo przez to, że Ukraińcy nie zniszczyli tych rosyjskich statków to potem Rosja użyła ich do ostrzeliwania ukraińskich miast, w których zapewne ginęli cywile. Mnie tam Musk pod kątem wojny na Ukrainie ani ziębi, ani grzeje. Myśli przed wszystkim o swojej firmie, więc jego decyzje mają zapewne podłoże czysto biznesowe. Cóż, moralnie to jego postawa jest raczej słaba w tym względzie no ale koniec końców facet nic nie musi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co by nie gadać, ciąży na nim olbrzymie jarzmo.
Przy całym moim pragnieniu żeby Ukraina jak najszybciej odzyskała pełna niepodległość i pognała ruskich ze swojego terenu w tym Krymu, to i tak nie wiem jak np. on, radzi sobie z wykorzystaniem starlinka w tej wojnie.

Ja staram się na swoje możliwości co miesiąc jakoś tam wesprzeć Ukrainę, ale jak dotąd nie zdecydowałam się ani razu na wpłaty na rzecz jakiejś broni. Wpłacam tylko i wyłącznie na pomoc medyczna i humanitarną. Nie potrafię przekroczyć tej bariery, ze dałabym na jakaś broń która zabija.

Choć z drugiej strony, jestem świadoma ze stazą czy bandażem tez można kogoś udusić w razie potrzeby.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2023-09-09 o 07:46
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-09, 07:39   #103
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Co by nie gadać, ciąży na nim olbrzymie jarzmo.
Przy całym moim pragnieniu żeby Ukraina jak najszybciej odzyskała pełna niepodległość i pognała ruskich ze swojego terenu w tym Krymu, to i tak nie wiem jak np. on, radzi sobie z wykorzystaniem starlinka w tej wojnie.

Ja staram się na swoje możliwości co miesiąc jakoś tam wesprzeć Ukrainę, ale jak dotąd nie zdecydowałam się ani razu na wpłaty na rzecz jakiejś broni. Wpłacam tylko i wyłącznie na pomoc medyczna i humanitarną. Nie potrafię przekroczyć tej bariery, ze dałabym na jakaś broń która zabija.

Choć z drugiej strony, jestem świadoma ze stara czy bandażem tez można kogoś udusić w razie potrzeby.
Prawda jest taka, że patrząc czysto cynicznie i z punktu widzenia tylko i wyłącznie polityki to w interesie krajów wschodnich Europy czy USA jest to, żeby ta wojna trwała jak najdłużej bo wtedy Rosja będzie tracić zasoby militarne i przy okazji ekonomiczne. Np. przedłużająca się wojna w Afganistanie była jedną z głównych przyczyn ostatecznego upadku ZSRR dlatego USA zbroiło jak mogło afgańskich partyzantów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-09, 11:11   #104
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:16
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-09, 11:27   #105
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Tak jeszcze kończąc wątek Muska i Isaacsona, tweet tego drugiego z dzisiaj:
Screenshot_2023-09-09-12-25-43-34_0b2fce7a16bf2b728d6ffa28c8d60efb.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-09, 13:10   #106
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

https://warszawa.wyborcza.pl/warszaw...C-B.5-L.1.duzy

Nie czytałam całości, więc mam nadzieję, że w Warszawie pójdą w końcu po rozum do głowy i pierwszeństwo będzie mieć 4 linia metra przed 3, która jest mniej potrzebna i będzie mieć mniejsze obciążenie. Ja wiem, że fajnie by było, żeby stadion narodowy nie był pośmiewiskiem, no ale już jest, więc i tak za późno W dodatku fakt, że M2 nie jedzie na warszawę wschodnią to kolejny fail. Patrzę też na tę mapę planowanych wszystkich 5 linii i widzę, że będą dwa tunele metra niedaleko obok siebie jadące pod Wisłą M4 i M2, no piękny i kosztowny plan, ale kto bogatemu zabroni?
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-09, 22:47   #107
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Dlaczego stadion jest pośmiewiskiem?

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-09, 23:43   #108
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Dlaczego stadion jest pośmiewiskiem?

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Bo metro stadion narodowy, to wielka stacja przesiadkowa. Ma być przesiadka z M2 na M3, już jest zresztą drugi peron dla M3 pewnie stąd ten ośli upór na M3 i jest tam pusto, jak tam byłam parę razy w dzień, to do dopełnienia krajobrazu brakowało mi takiej krzaczastej kuli, która turlałaby się po pustkowiu jak w westernach.



Tymczasem dworzec wschodni, gdzie przewalają się tłumy ludzi, codziennie w najzwyklejszy dzień, a nie tylko od święta jak jest ważny mecz albo jakiś piosenkarz ma występ, stacji metra nie ma, a od stadionu stamtąd za daleko iść na piechotę.

Podsumowując stacja przesiadkowa M2/M3 powinna być przy dworcu wschodnim jeśli już gdziekolwiek, ale zamiast tego jest przy stadionie, gdzie normalnie ludzie nie mają specjalnie po co iść. Tam by wystarczyła zwykła stacja.

Edytowane przez Alekto123
Czas edycji: 2023-09-10 o 08:08
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-11, 09:53   #109
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Już się zaczynają teorie spiskowe. Niby Prigożyn zyje, ukrywa się na wyspie w Ameryce Poludniowej, a zginął jego sobowtór.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/jew...tologa/08zwk6w
Niby w porozumieniu z Putinem. A Putin jest chory i nie dożyje jesieni.

Ogólnie fascynują mnie te teorie z sobowtórami, patrząc na historię to chyba każdy ważniejszy Ruski ma jakiegoś zatrudnionego
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-12, 09:52   #110
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Już się zaczynają teorie spiskowe. Niby Prigożyn zyje, ukrywa się na wyspie w Ameryce Poludniowej, a zginął jego sobowtór.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/jew...tologa/08zwk6w
Niby w porozumieniu z Putinem. A Putin jest chory i nie dożyje jesieni.

Ogólnie fascynują mnie te teorie z sobowtórami, patrząc na historię to chyba każdy ważniejszy Ruski ma jakiegoś zatrudnionego
Ale dlaczego potrzeba sobowtora?
Rosyjskie sluzby potwierdzily, ze we wrakach samolotu bylo DNA Prigozyna. I co to znaczy?
Nic.
Tez dopuszczam taka mozliwosc ze on sie gdzies ukryl a to cale zestrzelenie samolotu to byl jakis teatr.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 09:57   #111
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89667833]Ale dlaczego potrzeba sobowtora?
Rosyjskie sluzby potwierdzily, ze we wrakach samolotu bylo DNA Prigozyna. I co to znaczy?
Nic.
Tez dopuszczam taka mozliwosc ze on sie gdzies ukryl a to cale zestrzelenie samolotu to byl jakis teatr.[/QUOTE]

Nie wiem, po co ten sobowtór. Na wschodzie chyba lubią takie historie, bo już też były, że zamiast Putina jest sobowtór, o Stalinie krążą takie historie, że wychodzi sobowtórów chyba 4.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-13, 08:49   #112
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89667833]Ale dlaczego potrzeba sobowtora?
Rosyjskie sluzby potwierdzily, ze we wrakach samolotu bylo DNA Prigozyna. I co to znaczy?
Nic.
Tez dopuszczam taka mozliwosc ze on sie gdzies ukryl a to cale zestrzelenie samolotu to byl jakis teatr.[/QUOTE]




Rosja by nie zaryzykowała ze on się ukrył a nagle wychynie i co wtedy?
Oni się tam nie opierniczają, Prigożyn był dla nich użytecznym nikim, to był podludz, były więzień, taki sam jak ci których pchał masowo w roli mięsa armatniego do przemielenia przez Ukraińców, podskoczył, to się skończył, a za nim tysiąc kolejnych chętnych którzy beda robić co trzeba, a jak piskną to ich ruska maszyna polityczna kilnie.




BTW, taki dowcip krąży:
Rozbił się samolot z Progożynem i Utkinem.
GRU juz jedzie na miejsce wypadku z ich ciałami.


I to chyba jest kwintesencja śmierci Prigożyna.+ jeszcze jedna, w całym tym bałaganie, ważniejszy był Utkin. Priogożyn to po prostu się wylansował na takiego rskiego Janosika trochę, stąd te mity i płacze po nim.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-13, 09:09   #113
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Już się zaczynają teorie spiskowe. Niby Prigożyn zyje, ukrywa się na wyspie w Ameryce Poludniowej, a zginął jego sobowtór.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/jew...tologa/08zwk6w
Niby w porozumieniu z Putinem. A Putin jest chory i nie dożyje jesieni.

Ogólnie fascynują mnie te teorie z sobowtórami, patrząc na historię to chyba każdy ważniejszy Ruski ma jakiegoś zatrudnionego
Mam na komputerze zrzut ekranu z artykułu z 20 marca 2022, gdzie jakiś francuski specjalista od Rosji, który zna ludzi z otoczenia Putina, twierdzi, że do lipca najbliższe otoczenie Putina odsunie go od władzy. Jeden z wielu podobnych.

Pamiętam też artykuły o tym, że nie dożyje końca roku (2022), ale niestety sobie nie zapisałam.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-13, 09:56   #114
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89668692]Mam na komputerze zrzut ekranu z artykułu z 20 marca 2022, gdzie jakiś francuski specjalista od Rosji, który zna ludzi z otoczenia Putina, twierdzi, że do lipca najbliższe otoczenie Putina odsunie go od władzy. Jeden z wielu podobnych.

Pamiętam też artykuły o tym, że nie dożyje końca roku (2022), ale niestety sobie nie zapisałam.[/QUOTE]

Wiem, że były takie. Dla mnie to raczej takie życzeniowe myślenie, ogólnie dziwię się, w takie rzeczy w ogóle publikują. Równie dobrze mogliby zapytać wróżbitę Macieja.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Bezpartyjni Samorządowcy pozwali TVP w trybie wyborczym za pomijanie ich i wprowadzanie widzów w błąd. I wygrali. I myslą, czy by nie zrobić tego samego TVN.
https://wydarzenia.interia.pl/raport...ym,nId,7023077

Bardzo ciekawe, może w końcu skończy się raz na zawsze robienie wyborczych materiałów tylko z partiami obecnymi w sejmie. Chciałabym.

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

I ciekawe wystąpienie Ursuli von der Leyen.
https://wydarzenia.interia.pl/zagran...r=zobacz_takze
Chce Bułgarii i Rumunii w strefie Schengen. W końcu.
Do tego chyba też Bałkanów zachodnich i Mołdawii w UE. To mnie szczerze mówiąc zaskoczyło, wydawało mi się, że UE jest obecnie raczej niechętna przyjmowaniu nowych członków. Może tchnęłoby to trochę życia w ten układ. Chyba że to tylko takie gadanie.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-13, 10:09   #115
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość


I ciekawe wystąpienie Ursuli von der Leyen.
https://wydarzenia.interia.pl/zagran...r=zobacz_takze
Chce Bułgarii i Rumunii w strefie Schengen. W końcu.
Do tego chyba też Bałkanów zachodnich i Mołdawii w UE. To mnie szczerze mówiąc zaskoczyło, wydawało mi się, że UE jest obecnie raczej niechętna przyjmowaniu nowych członków. Może tchnęłoby to trochę życia w ten układ. Chyba że to tylko takie gadanie.



Faktycznie ciekawe, to wstępne umocnienie brzegów Morza Czarnego i scalenia z UE tamtejszej "drobnicy" + może UE sobie uzmysłowiła że to warto mieć w kontrolowanych zakresach wpływów a nie ryzykować wpływy Ruskich. Bo tak, to tylko zmiennej orientacji Turcja obstawia Morze Czarne ze strony UE.
Kosztowny ale bardzo sensowny ruch to by był.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 13:21   #116
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Te sprzedawane wizy przynajmniej w części służyły do przerzutu do Meksyku, a dalej do USA osób z Indii, które podawały się za pracowników Bollywood, przy czym nigdy wcześniej nie byli za granicą i mówili wyłącznie jakimś ich narzeczem.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...ml#s=BoxOpImg4
Ta afera jest grubsza, niż to na początku wyglądało.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 15:20   #117
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Na Lampedusie jest bardzo duzo ludzi ktorzy przyplyneli morzem. Sluzby nie sa sobie w stanie poradzic. Policjanci sa bezsilni. Wyspa znajduje sie aktualnie w stanie wyjatkowym. Juz nawet w ciagu ostatnich dwoch dni przybylo 7000 osob.
To chyba 2 razy wiecej niz mieszkancow.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 17:07   #118
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89669797]Na Lampedusie jest bardzo duzo ludzi ktorzy przyplyneli morzem. Sluzby nie sa sobie w stanie poradzic. Policjanci sa bezsilni. Wyspa znajduje sie aktualnie w stanie wyjatkowym. Juz nawet w ciagu ostatnich dwoch dni przybylo 7000 osob.
To chyba 2 razy wiecej niz mieszkancow.[/QUOTE]

Słyszałam dziś o tym w radio. Koszmar.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 17:43   #119
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Nie jestem sobie nawet w stanie wyobrazic jak sie czuja mieszkancy.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 07:48   #120
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89669797]Na Lampedusie jest bardzo duzo ludzi ktorzy przyplyneli morzem. Sluzby nie sa sobie w stanie poradzic. Policjanci sa bezsilni. Wyspa znajduje sie aktualnie w stanie wyjatkowym. Juz nawet w ciagu ostatnich dwoch dni przybylo 7000 osob.
To chyba 2 razy wiecej niz mieszkancow.[/QUOTE]

Nieszczęśni imigranci zapłacili nie tej mafii co trzeba i teraz mają problem na morzu.
A trzeba było zapłacić mafii pisowskiej, wtedy polska wiza za pocałowaniem ręki (i za bagatela 5 tysięcy dolarów) w kieszeni. I witaj Europo.
Ale jazda. Co oni zrobili z tego państwa, szok. Szok, szok. Polska wiza na stoisku z bananami, już podpieczętowana, wystarczy wpisać swoje dane i voila. W necie pełno filmików zachwalających jak łatwo zdobyć polską wizę, instruktaż krok po kroku co i jak, odradzają sobie drogę przez Białoruś, bo tam co prawda też łatwo przejść (nasz wspaniały płot za kilka miliardów zł jest dziurawy jak sito), ale bezpieczniej przez konsulaty i wizę.
A, no i oczywiście pisowce wykorzystują zdjęcia z Lampedusy w swoich propagandowych spotach. Szczyty bezczelności i zakłamania.

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Ta afera jest grubsza, niż to na początku wyglądało.
Ta afera jest gigantyczna, jej skala wręcz szokuje.
Wysadzili Warzywka z siodła i się teraz ukrywa, Rau udaje głupka, Morawiecki jak zwykle kłamie, Duda mówi, że wie ale nie powie. Reszta nabrała wody w usta i tylko Czarnek dalej bredzi o imigrantach w Europie, którzy gwałcą nasze żony i palą nasze domy.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-09-15 o 07:52
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-28 10:42:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.