Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-22, 20:00   #4051
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Opakowanie i marketing w mediach społecznościowych musi się zwrócić.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 20:48   #4052
Triszuniek
Rozeznanie
 
Avatar Triszuniek
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 677
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

A składniki przemawiają za tą ceną czy nie bardzo? Bo lubię, jak jest dobra jakość czy coś ciekawego w składzie, co racjonalizuje decyzję o zakupie drogiego produktu
Triszuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 08:15   #4053
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Triszuniek Pokaż wiadomość
A składniki przemawiają za tą ceną czy nie bardzo? Bo lubię, jak jest dobra jakość czy coś ciekawego w składzie, co racjonalizuje decyzję o zakupie drogiego produktu
Znam tańsze metody na pielęgnację z witaminą C, a jest nią olej z dzikiej róży ( np. Nacomi od 18zł z tego co pamiętam ) i na to zwykły krem Alterra na noc ( w promocji 16zł ), więc dla mnie prawie 200zł za ten krem to abstrakcja.

Jeśli któraś z Was szuka luksusowej pielęgnacji to Sisley Black Rose Precious Facial Oil będzie dawać podobny efekt
https://www.ceneo.pl/35725107
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-24, 18:21   #4054
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Znam tańsze metody na pielęgnację z witaminą C, a jest nią olej z dzikiej róży ( np. Nacomi od 18zł z tego co pamiętam ) i na to zwykły krem Alterra na noc ( w promocji 16zł ), więc dla mnie prawie 200zł za ten krem to abstrakcja.

Jeśli któraś z Was szuka luksusowej pielęgnacji to Sisley Black Rose Precious Facial Oil będzie dawać podobny efekt
https://www.ceneo.pl/35725107
Slavia, o którą pytam to wg mnie średnia półka, ceny nie są premium, są po prostu wysokie dla przeciętnego zjadacza chleba, np. dla mnie. Kremy 30 ml: 139 -145 zł w regularnej cenie.

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Triszuniek Pokaż wiadomość
A składniki przemawiają za tą ceną czy nie bardzo? Bo lubię, jak jest dobra jakość czy coś ciekawego w składzie, co racjonalizuje decyzję o zakupie drogiego produktu
Patrząc na składy - mi odpowiadają tak w 80% , bo nie lubię parfum czy miki, całkowicie zbędne dla mnie w kremach. Jest sporo olejów, są wyciągi, ze składników aktywnych wit. c 3% Ascorbyl Tetraisopalmitate, trehaloza, wąkrota, ceramide NP. W sumie nic dla mnie innowatorskiego i zaskakującego, jakości składników nie ocenię, fajnie, że to polska marka. Wiem, że jest sporo marek naturalnych, czy eco, które również mają takie ceny (około 140-190 zł). Dla mnie takie ceny są wysokie dlatego zastanawiam się 10 razy czy warto i lubię zapytać, czy ktoś już stosował i jakie wrażenia.

Edytowane przez Desigual
Czas edycji: 2023-10-24 o 18:22
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-01, 09:25   #4055
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;89673328]Sporo tam tego, wszystkich nie przejrzałam, ale zwróciłam uwagę na ichniejszą naturalną markę Maria Akerberg; niby nic rewelacyjnego, bo głównie oleje i ekstrakty, czasami jakieś peptydy, ale mają produkty w różnych pojemnościach, w tym miniatury, więc można przetestować. Na razie zamówiłam żel aloesowy https://lyko.com/pl/maria-akerberg/m...arbadensis-100, ale mam ochotę na makijaż od nich, bo podkład jest dobrze kryjący, a i upatrzyłam sobie cienie do kasetki magnetycznej https://lyko.com/pl/maria-akerberg/m...c-pink-apricot oraz https://lyko.com/pl/maria-akerberg/m...agnetic-nougat
A teraz wzięłam jeszcze to z ciekawości, bo jest na promo https://lyko.com/pl/true-botanicals/...essence-118-ml
Z naturalnych firm to jeszcze NUI, Nuori, Aurelia Probiotic Skincare, IDUN Minerals, Frank body (jest też na notino) oraz super skuteczne deo Lavilin (kiedyś ściągane z iherba), ale są tam też dostępne w PL Antipodes, tyle, że na promce, ale na Lookfantastic jest jeszcze większa promka na Antipodes, tylko nie mają miniatur, jak na Lyco.

Na Lyco też są duże promki dla członków klubu Lyco oraz extra oferty np. ten żel dezynfekcyjny https://lyko.com/pl/skincode/skincod...hand-gel-500ml za 6,20zł [/QUOTE]

Jeśli idzie o markę Åkerberg to wyjątkowo nie polecam kremu do stop jeśli macie wrażliwe powonienie. Straszny smierdziel, zapach lekarstw? mocnych ziół? niezbyt przyjemny, szczególnie jeśli zalozymy, ze pielęgnacja stop ma być przyjemnością.
Myjak do paszczy lawendowy jest za to ok.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 15:38   #4056
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Bardzo przykre wiadomości dziś o zamknięciu forum. Jestem na Wizażu od 14 lat, żałuję teraz, że więcej nie pisałam
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 16:26   #4057
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

O nie- jak to- jak żyć bez forum???
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-14, 17:37   #4058
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Nie otwiera mi się w ogóle forum, tylko na Tapatalku mogę pisać. Kochane, nie wiem co będzie, dlatego już teraz bardzo Wam dziękuję, jestem na forum od 2010 roku, tzn od tego roku mam konto, ale forum znałam dużo wcześniej, jest tutaj prawie 12 tysięcy moich postów i mnóstwo fotek na tym wątku, jestem zażenowana całą sytuacją, ale bardzo Wam dziękuję za tyle lat wspólnych rozmów, jakby podliczyć ten cały czas, jaki poświęciłam dla tego wątku, to pewnie z rok na nim przesiedziałam, i wiem, że większość z Was również zostawilyście tu całe serducho, jest mi ogromnie przykro,że tak to się ma niby skończyć?

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 17:42   #4059
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Dziewczyny zakładają kanały na discord, możemy i my się przenieść ze swoim wątkiem. Dla mnie to kopalnia wiedzy o kosmetykach, większości sama z siebie bym nie poznała lub nie kupiła, bo często przy droższych rzeczach kieruje się opiniami innych, bo np wiem że sprawdza mi się to co danej użytkowniczce.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 17:45   #4060
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Dziewczyny a może założymy jakiegoś discorda albo coś w tym stylu? nie znam się na tym, wiem mniej niż mój 16 letni syn

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Dziewczyny zakładają kanały na discord, możemy i my się przenieść ze swoim wątkiem. Dla mnie to kopalnia wiedzy o kosmetykach, większości sama z siebie bym nie poznała lub nie kupiła, bo często przy droższych rzeczach kieruje się opiniami innych, bo np wiem że sprawdza mi się to co danej użytkowniczce.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Taaak, jestem za!!!

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-14, 17:57   #4061
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny a może założymy jakiegoś discorda albo coś w tym stylu? nie znam się na tym, wiem mniej niż mój 16 letni syn

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Taaak, jestem za!!!

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
Na forum plotkowym jest wątek o zamknięciu wizażu, napisałam tam żeby Pandora założyła discord dla naszego wątku, możecie tam iść i podbić mojego posta już sporo wątków jest założonych.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

Już jest założony

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-14, 18:27   #4062
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Na forum plotkowym jest wątek o zamknięciu wizażu, napisałam tam żeby Pandora założyła discord dla naszego wątku, możecie tam iść i podbić mojego posta już sporo wątków jest założonych.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

Już jest założony

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Super jesteś, jak tylko to ogarnę, to będę

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-30, 20:09   #4063
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Dziewczyny,

ja się żegnam , nie będę się przenosić na discorda i tak ostatnio prawie mnie nie było na wizażu, bo mam za mało czasu.

Fajnie było Was spotkać, pogadać, podpatrywać Wasze kosmetyki.
Trzymajcie się, wszystkiego dobrego
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-03, 18:02   #4064
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

ja się żegnam , nie będę się przenosić na discorda i tak ostatnio prawie mnie nie było na wizażu, bo mam za mało czasu.

Fajnie było Was spotkać, pogadać, podpatrywać Wasze kosmetyki.
Trzymajcie się, wszystkiego dobrego
A ja się wciąż zastanawiam- możliwe, że się przeniosę, zobaczę jak tam jest i dopiero wtedy, jak mi się nie spodoba, to zrezygnuję.
A kupiłam ostatnio dużo bardzo fajnych rzeczy, których tu jeszcze nie było, ale nie wiem, czy wklejać- jest tu jeszcze ktoś?
Może później wkleję linki, a na razie pochwalę się, że jedzie do mnie to (za nieco ponad 80zł) https://www.ecco-verde.pl/rosental-o...eeling#reviews
Ciekawe, jak się u mnie sprawdzi- wcześniej używałam AM Borling z lipazą i subtylizyną

https://www.flaconi.pl/pielegnacja/annemarie-boerlind/enzym-peeling i mi bardzo pasował, a ten ma jeszcze proteazy, bromelainę i papainę.

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2023-12-03 o 18:28
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-04, 09:15   #4065
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Ja tak zaawansowanej pielęgnacji nie mam. Maseczka u mnie to max, glinka z wodą różaną.

Zamówienie z ecco verde jeszcze nie dotarło, czekają na 1 produkt ( fajnie, że informują, nawet dzwonili do mnie ).

Poza tym próbowałam zamówić oleje z polskiej apteki, znalazłam w dobrej cenie, ale coś poszło nie tak, transakcja nieudana, kilku produktów nie mają, choć wrzuciłam do koszka. Do tego jak zobaczyłam opinie w google to się przeraziłam...
Jeśli w ciągu tygodnia to się nie uda załatwić i zamówić wracam do sprawdzonych aptek, one mają i w mairę tanio i są komunikatywne ( zawsze info co i jak na bieżąco ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-04, 10:16   #4066
kiciakocia30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 2
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Jejku dziewczyny, stosujecie taką zaawansowaną pielęgnację Tak was czytam, myślę że zastosuję się do niektórych wskazówek Ja na razie zaczęłam używać kremu Cliva, bo idzie zima i bez nawilżenia się nie obejdzie. W sumie to jestem zadowolona, bo ładnie nawilża i nie ppowoduje problemów skórnych, ale mam wrażenie że powinnam go może czymś jeszcze wspomóc, np. jakimiś ampułkami, olejkami.
kiciakocia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-06, 11:35   #4067
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez kiciakocia30 Pokaż wiadomość
Jejku dziewczyny, stosujecie taką zaawansowaną pielęgnację Tak was czytam, myślę że zastosuję się do niektórych wskazówek Ja na razie zaczęłam używać kremu Cliva, bo idzie zima i bez nawilżenia się nie obejdzie. W sumie to jestem zadowolona, bo ładnie nawilża i nie ppowoduje problemów skórnych, ale mam wrażenie że powinnam go może czymś jeszcze wspomóc, np. jakimiś ampułkami, olejkami.
Ja nie mam zaawansowanej pielęgnacji obecnie. Starcza mi na co dzień hydrolat, krem/ serum i coś pod oczy. Raz na jakiś czas maseczka i peeling. Jak przestanę karmić małą to z pewnością się wybiorę na jakąś serię zabiegów do kosmetyczki. Ale ze stanu cery jestem zadowolona aktualnie, nie mam większych problemów.

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;89723341]A ja się wciąż zastanawiam- możliwe, że się przeniosę, zobaczę jak tam jest i dopiero wtedy, jak mi się nie spodoba, to zrezygnuję.
A kupiłam ostatnio dużo bardzo fajnych rzeczy, których tu jeszcze nie było, ale nie wiem, czy wklejać- jest tu jeszcze ktoś?
Może później wkleję linki, a na razie pochwalę się, że jedzie do mnie to (za nieco ponad 80zł) https://www.ecco-verde.pl/rosental-o...eeling#reviews
Ciekawe, jak się u mnie sprawdzi- wcześniej używałam AM Borling z lipazą i subtylizyną

https://www.flaconi.pl/pielegnacja/annemarie-boerlind/enzym-peeling i mi bardzo pasował, a ten ma jeszcze proteazy, bromelainę i papainę.[/QUOTE]

Wklejaj- jestem ciekawa

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

ja się żegnam , nie będę się przenosić na discorda i tak ostatnio prawie mnie nie było na wizażu, bo mam za mało czasu.

Fajnie było Was spotkać, pogadać, podpatrywać Wasze kosmetyki.
Trzymajcie się, wszystkiego dobrego
Szkoda- u Ciebie zawsze coś ciekawego wypatrzyłam
A mamy jeszcze grupę na fb, jakby ktoś chciał tam zajrzeć to zapraszamy
Wszystkiego dobrego Miramej

Ja jeszcze jak dam radę spróbuję ogranąć moje tegoroczne hity i coś napisać. Jeśli też miałybyście ochotę się podzielić odkryciami to chętnie poczytam

Edytowane przez Persefona_12
Czas edycji: 2023-12-06 o 11:36
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-07, 19:32   #4068
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
[/COLOR]

Ja nie mam zaawansowanej pielęgnacji obecnie. Starcza mi na co dzień hydrolat, krem/ serum i coś pod oczy. Raz na jakiś czas maseczka i peeling. Jak przestanę karmić małą to z pewnością się wybiorę na jakąś serię zabiegów do kosmetyczki. Ale ze stanu cery jestem zadowolona aktualnie, nie mam większych problemów.



Wklejaj- jestem ciekawa



Szkoda- u Ciebie zawsze coś ciekawego wypatrzyłam
A mamy jeszcze grupę na fb, jakby ktoś chciał tam zajrzeć to zapraszamy
Wszystkiego dobrego Miramej

Ja jeszcze jak dam radę spróbuję ogranąć moje tegoroczne hity i coś napisać. Jeśli też miałybyście ochotę się podzielić odkryciami to chętnie poczytam
A mogłabym dołączyć do grupy na fb?

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-08, 09:25   #4069
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

ja się żegnam , nie będę się przenosić na discorda i tak ostatnio prawie mnie nie było na wizażu, bo mam za mało czasu.

Fajnie było Was spotkać, pogadać, podpatrywać Wasze kosmetyki.
Trzymajcie się, wszystkiego dobrego
Będzie Ciebie brakować, zastanów się jeszcze
Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
A mogłabym dołączyć do grupy na fb?

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Na pw podam Ci nazwę grupy

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-12-12, 15:31   #4070
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

To wklejam
https://www.zalando.pl/urang-pink-ev...yABEgJy-_D_BwE
Bałam się zapachu kocanki, ale zupełnie niepotrzebnie- tutaj zapach jest, owszem, ziołowy, ale bardzo przyjemny i szybko znika, a cera cudownie nawilżona

https://www.zalando.pl/margaret-dabb...1g000-a11.html
Tutaj podobnie- manuka przecież capi niemożebnie, a tutaj ziołowo i przyjemnie; silikonowy dziubek do aplikacji jest niesamowicie precyzyjny

https://www.zalando.pl/margaret-dabb...4g00o-s11.html
Olej emu w sprayu- to dlatego się skusiłam, bo ostatnio kupiłam bardzo gęsty i trudno go było wydobyć z butelki. Tutaj bardzo wygodnie i odświeżająco (zapach trawy cytrynowej).

https://lyko.com/pl/pozostale/korean...serum-2-x-22-g
Mnóstwo peptydów i ceramidów; ma dwa osobne pojemniki, z których wydobywają się jednocześnie 2 preparaty. Jest kompletne

https://lyko.com/pl/aurelia-london/a...entrate---10ml
https://lyko.com/pl/sioris/sioris-a-...-ampoule-35-ml
Schisandrę używam w kuchni, ale przeczytałam, że to bardzo silny antyoksydant i chciałam spróbować na skórę- bardzo przyjemne serum.


https://www.ecco-verde.pl/evolve-org...-lifting-serum


https://www.douglas.pl/pl/p/5010540605
https://www.douglas.pl/pl/p/5010935035
https://www.douglas.pl/pl/p/5010540610
Olejek z ceramidami- bardzo fajnie doładowuje skórę; dodaję do kremów lub ser.


Wszystkie ceny były oczywiście bardziej korzystne, "blackowe"

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2023-12-12 o 16:00
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-18, 11:47   #4071
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Susabee kiedy to wszystko zużyjesz?

Wrzucam moje polecajki z tego roku:
1. Twarz:
polubiłam kosmetyki Miya, z czego najbardziej ampułki z wit.C i nawilżające (w niebieskim opakowaniu). https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-z-jablka.html
oprócz tego serum z prebiotykami: https://miyacosmetics.com/produkt/serum-z-prebiotykami/
i maska- peeling z wit C: https://miyacosmetics.com/produkt/pe...-z-witamina-c/

2. Makijaż:
największym hitem okazała się u mnie paletka cieni
https://www.cosmeterie.pl/kia-charlo...hadow?sai=7809
mam wersję Piece of Mind- cienie są bardzo trwałe, miękkie ale świtnie się rozcierają. Trochę osypują też. Kolory są rewelacyjne i mega napigmentowane. Warte swojej ceny. Przy tym wybór kolorów w tej paletce mi trafia 100 % w gust. Czarnego używam zmiast kredki do oczu. Można robić makijaż dzienny i wieczorowy. Rewelka.

3. Usta:
pierwsza rzecz to balsam Glov- uratował moje usta przed pęknieciami
a druga to pomadka nagietkowa Cosnature (żółta)- zastąpiła dotychczasową poamdkę brzozową z Sylveco. A to dlatego, że jest miększa i ładniej pachnie. Chroni i zmiękcza usta na długo. Uwielbiam.

4. Ciało:
tu ze względu na ciążę i karmienie piersią mam tylko przeznaczone do tego kosmetyki. Ale polecam całą serię Yope Cica dla Mam.
Przede wszystkim Maść do biustu (właściwie to krem)- jak podaje producent przynosi natychmiastową ulgę skórze- naprawdę. Do tego ma mega przyjemną, łatwo wchłaniającą się konsystencję, ładnie delikatnie pachnie. Nie zauważyłam, żebym miała nowe rozstępy na skórze, więc może też chroni. Na pewno będę do niego wracać, nawet jak skończę karmienie piersią.
Wcześniej używałam balsamu z OnlyBio i nie sprawdził mi się- nic mi się w nim nie podobało. Konsystencja za gęsta, ciężko się wchłaniał, dostałam wyprysków na skórze.

Druga rzecz z tej serii do balsam do ciała przeciw rozstępom- no mega przyjemny. Używałam głównie latem na brzuch, ale też nogi i ręce. Lekki, super fajny zapach pomarańczy. Nawilża i zmiękcza skórę. Rozstępów na brzuchu nie miałam w ogóle, więc może też działa.
Przed nim używałam balsamu z EEny Meeny i nie polubiłam go.

5. Włosy:
może to nie nowość u mnie ale wróciłam do tej odżywki po dłuższym czasie i nie mogę wyjść z podziwu czemu jej tak dawno nie używałam- Alterra z granatem.
No tak ładnie moje włosy po niej wyglądają, że najlepsze fryzjerskie silikonowe odżywki nie dają takiego efektu. Dociążone, nawilżone, miękkie i błyszczące. Nie szukam na razie żadnych innych odżywek.

Peeling do skóry głowy Joanna PEHology- a to dlatego, że niedroga, dobrze działa i ma fajny skład. Ma płynną postać, więc łatwo ją rozprowadzić na skórze głowy. Nie podrażnia. Polecam wypróbować.
https://sklep.joanna.pl/niskoporowat...,p1401,pl.html
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-18, 23:11   #4072
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Susabee kiedy to wszystko zużyjesz?

Wrzucam moje polecajki z tego roku:
1. Twarz:
polubiłam kosmetyki Miya, z czego najbardziej ampułki z wit.C i nawilżające (w niebieskim opakowaniu). https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-z-jablka.html
oprócz tego serum z prebiotykami: https://miyacosmetics.com/produkt/serum-z-prebiotykami/
i maska- peeling z wit C: https://miyacosmetics.com/produkt/pe...-z-witamina-c/

2. Makijaż:
największym hitem okazała się u mnie paletka cieni
https://www.cosmeterie.pl/kia-charlo...hadow?sai=7809
mam wersję Piece of Mind- cienie są bardzo trwałe, miękkie ale świtnie się rozcierają. Trochę osypują też. Kolory są rewelacyjne i mega napigmentowane. Warte swojej ceny. Przy tym wybór kolorów w tej paletce mi trafia 100 % w gust. Czarnego używam zmiast kredki do oczu. Można robić makijaż dzienny i wieczorowy. Rewelka.

3. Usta:
pierwsza rzecz to balsam Glov- uratował moje usta przed pęknieciami
a druga to pomadka nagietkowa Cosnature (żółta)- zastąpiła dotychczasową poamdkę brzozową z Sylveco. A to dlatego, że jest miększa i ładniej pachnie. Chroni i zmiękcza usta na długo. Uwielbiam.

4. Ciało:
tu ze względu na ciążę i karmienie piersią mam tylko przeznaczone do tego kosmetyki. Ale polecam całą serię Yope Cica dla Mam.
Przede wszystkim Maść do biustu (właściwie to krem)- jak podaje producent przynosi natychmiastową ulgę skórze- naprawdę. Do tego ma mega przyjemną, łatwo wchłaniającą się konsystencję, ładnie delikatnie pachnie. Nie zauważyłam, żebym miała nowe rozstępy na skórze, więc może też chroni. Na pewno będę do niego wracać, nawet jak skończę karmienie piersią.
Wcześniej używałam balsamu z OnlyBio i nie sprawdził mi się- nic mi się w nim nie podobało. Konsystencja za gęsta, ciężko się wchłaniał, dostałam wyprysków na skórze.

Druga rzecz z tej serii do balsam do ciała przeciw rozstępom- no mega przyjemny. Używałam głównie latem na brzuch, ale też nogi i ręce. Lekki, super fajny zapach pomarańczy. Nawilża i zmiękcza skórę. Rozstępów na brzuchu nie miałam w ogóle, więc może też działa.
Przed nim używałam balsamu z EEny Meeny i nie polubiłam go.

5. Włosy:
może to nie nowość u mnie ale wróciłam do tej odżywki po dłuższym czasie i nie mogę wyjść z podziwu czemu jej tak dawno nie używałam- Alterra z granatem.
No tak ładnie moje włosy po niej wyglądają, że najlepsze fryzjerskie silikonowe odżywki nie dają takiego efektu. Dociążone, nawilżone, miękkie i błyszczące. Nie szukam na razie żadnych innych odżywek.

Peeling do skóry głowy Joanna PEHology- a to dlatego, że niedroga, dobrze działa i ma fajny skład. Ma płynną postać, więc łatwo ją rozprowadzić na skórze głowy. Nie podrażnia. Polecam wypróbować.
https://sklep.joanna.pl/niskoporowat...,p1401,pl.html
Spoko, dam radę tż trochę podbiera mi.
Dodam jeszcze zakupy pod choinkę
https://www.parfumdreams.pl/Hej-Orga...ex_118825.aspx
kupiłam z ciekawości- enzymy plus kwas w jednym preparacie, firmę już znam z tkm, fajne rzeczy od nich miałam.

https://www.parfumdreams.pl/Naobay/P...dex_60851.aspx
Też z tkm miałam i był to mój hit, więc jak go zobaczyłam znowu, to musiałam kupić (lubię taką allover formułę).

https://www.parfumdreams.pl/Nature-Box/Pielegnacja-
ciala/Pielegnacja-pod-prysznicem/Rewitalizujacy-zel-pod-prysznic-o-zapachu-granatu/index_103232.aspx


https://www.parfumdreams.pl/KIA-CHAR...ex_114061.aspx
Widzę, że wyhaczyłyśmy paletki z tej samej firmy, tylko inny wariant kolorystyczny Do mnie dopiero jedzie.

https://vicnic.com/products/dermikon...ye-cream-15-ml
Fajny tłuścioch do bardzo suchej skóry (z egzemą i łuszczycą). dobrze się wchłania i nie podrażnia mi oczu, nie migruje i dobrze współpracuje z korektorem. Ten składnik dobrze działa na suchą skórę, a pod oczami mam właśnie taką teraz http:/https://lupakosmetyczna.pl/skl...f-vine-extract
Fajny ten piling Joanna, chyba się skuszę jak skończę Franka body.
A ta Miya to nie ma zbyt intensywnych zapachów?

Na koniec wrzućcie swoje hity, plis

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:19
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-19, 15:49   #4073
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Koło roku mnie nie było na forum, ale takiego obrotu spraw się nie spodziewałam. Czy oprócz grupy na fb, co dziewczyny wcześniej pisały jest wątek gdzieś o kosmetykach naturalnych?

Ja z testowaniem nowości jestem daleko w tyle, przez ostatni rok skupiłam się na własnej dzialalności, Swoje mydła nadal robię, w sumie popróbowałam też robienie szamponów w płynie, w kostce, kremów do twarzy. Nadal robię serum z wit. c z ecospa, na zmianę z podpatrzonym składowo antyoksydacyjnym serum z Biofficyny (może nie jest aż tak fajne jak oryginał, ale całkiem, całkiem

Od maja zajmuję się masażami (Kobido, bańką, piłeczkami) oraz ćwiczeniami twarzy i widzę jak skóra zmienia się pod ich wpływem i bardzo polecam.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

A ktoś mógłby podać jak się nazywa grupa na fb?

Kurcze, szkoda, że forum będzie zamknięte.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-20, 11:31   #4074
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Wrzucam moje polecajki z tego roku:

4. Ciało:
tu ze względu na ciążę i karmienie piersią mam tylko przeznaczone do tego kosmetyki. Ale polecam całą serię Yope Cica dla Mam.
Przede wszystkim Maść do biustu (właściwie to krem)- jak podaje producent przynosi natychmiastową ulgę skórze- naprawdę. Do tego ma mega przyjemną, łatwo wchłaniającą się konsystencję, ładnie delikatnie pachnie. Nie zauważyłam, żebym miała nowe rozstępy na skórze, więc może też chroni. Na pewno będę do niego wracać, nawet jak skończę karmienie piersią.
Wcześniej używałam balsamu z OnlyBio i nie sprawdził mi się- nic mi się w nim nie podobało. Konsystencja za gęsta, ciężko się wchłaniał, dostałam wyprysków na skórze.

Druga rzecz z tej serii do balsam do ciała przeciw rozstępom- no mega przyjemny. Używałam głównie latem na brzuch, ale też nogi i ręce. Lekki, super fajny zapach pomarańczy. Nawilża i zmiękcza skórę. Rozstępów na brzuchu nie miałam w ogóle, więc może też działa.
Nie wiedziałam, że używasz tej serii mama Cica, fajnie, że tak chwalisz maść do biustu, bo niedawno ją właśnie kupiłam. Niedługo testy, jestem bardzo ciekawa.

Niestety, nie zdążę już przed zamknięciem forum wrzucić hitów i kitów, zrobię to już pewnie na wątku w discord.

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
[/COLOR]A ktoś mógłby podać jak się nazywa grupa na fb?

Kurcze, szkoda, że forum będzie zamknięte.
Hej Sylwiusaka, nazwę grupy podam Ci na pw.

Jeśli ktoś będzie chciał dołączyć, to zapraszam na pw. Podobno będzie można wciąż wysyłać prywatne wiadomości po zamknięciu forum, więc chociaż tyle dobrze. Z discord również służę pomocą.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-21, 18:31   #4075
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Sylwiusaka- super że tak się wkręciłaś- zazdroszczę. Kobido uwielbiam, naprawdę fajna sprawa.



Susabee- te kosmetyki Miya, o których piszę nie pachną tak bardzo, a jestem bardzo wyczulona na zapachy. Ampułki w zasadzie wcale nie pachną albo delikatnie.



Korah- moim zdaniem krem do biustu jest najlepszy z tej całej serii ( nie miałam jedynie olejku). Kończę go już i niestety zapomniałam kupić nowe opakowanie



Dziewczyny, fajnie było spędzić z Wami tak wiele czasu. Mnóstwo się od Was dowiedziałam nie tylko na tym wątku ale i na plotkowym. Będzie mi na pewno brakowało tego forum i dziewczyn, które już nie chcą się przenosić w inne miejsca. Fajnie, że udało się tu stworzyć przyjazną platformę. Życzę Wam Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku i w ogóle. Trzymajcie się ciepło! Pa!
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-27, 12:18   #4076
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Persefona- czy Twoje cienie Kia Charlotta są metaliczne/perłowe czy matowe? Moja wersja jest z połyskiem, a nie tego oczekiwałam

Opis był bardzo skąpy, dopiero na opakowaniu są szczegóły, a mogliby umieścić zdjęcia opakowania chociaż, wtedy w powiększeniu można byłoby wszystko przeczytać
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-29, 09:46   #4077
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

To jeszcze tak na koniec napiszę, że inne szampony typu volume nawet nie umywają się do tego żelu; tak go właśnie zapamiętałam z tkmaxx i dlatego ponownie kupiłam https:https://www.parfumdreams.pl/Naobay/P...dex_60851.aspx
Paaa!
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-05, 10:20   #4078
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

U Phenome duże zmiany- znika kilka kultowych kosmetyków, więc zamówiłam peeling enzymatyczny, bo, szczerze, nigdy go nie miałam, tylko czytałam tutaj, jaki on fajny i nie miałabym już okazji się przekonać, więc wzięłam
Myślałam, że już nie można wstawiać postów
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-07, 14:22   #4079
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

No podobno jeszcze przez jakiś czas będzie można- wizaż-reaktywacja
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-15, 15:09   #4080
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Witam,


Forum nie będzie zamknięte, tutaj informacja:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1291119




mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-19 12:51:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.