Akneroxid - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-10, 16:37   #1
naya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 24

Akneroxid - wątek zbiorczy


byłam u dermatologa i przepisał mi żel-krem na takie podskórne malutjkie grudki no i uzyłam tego a na drugi dzień nie mogłam nawet do szkoły iść bo wyglądało to okropnie... czerwone straaasznie schodząca skóra przeraliwy ból i swędzi i już 2 dni prubuje sie tego pozbyc tylko to nei shodzi ! robię okłady z rumanku i mamakuypiła jakąś maść specjalną do smarowania żeby nie bolałao.. no i ból minął..a zaczerwienie jest... i co ja mam ztym zrobić???? błagam.. pomóżcie.. jestem bezradna
naya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 17:12   #2
patiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 17
Re: aaaaaaaaaaa...!!!!!!!!!!! !!!

Nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać i niech skóra się złuszczy we wlasnym tempie. Mi po zastosowaniu za mocnego preparatu skóra wracała do normalnego wyglądu około 8 dni.
Następnym razem niech dermatolog przepisze Ci coś słabszego widocznie masz wrażliwą skórę. I co to wlaściwie było ten żel krem?
patiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 17:23   #3
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: aaaaaaaaaaa...!!!!!!!!!!! !!!

Czy to aby nie był Brevoxyl?
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 18:31   #4
naya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 24
Re: aaaaaaaaaaa...!!!!!!!!!!! !!!

to jest akneroxid 5 jakos tak....
naya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 19:04   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: aaaaaaaaaaa...!!!!!!!!!!! !!!

czyli maniaa prawie zgadła- też nadtlenek benzoilu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 21:53   #6
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: aaaaaaaaaaa...!!!!!!!!!!! !!!

Nadtlenek benzoilu, który jest w tym preparacie tak jak i w brevoxylu, jest moim zdaniem zdradliwy, jednym pomaga innym szkodzi. Ja się kiedyś też tak załatwiłam Brevoxylem, (genialnie wtarłam go w skórę po peelingu )cała skóra twarzy zrobiła mi się czerwona, piekąca i spierzchnięta- następnego dnia zaczęła się łuszczyć i schodzić - zdrowe to to nie było - pieczenie i mega zaczerwienienie lekko zładodziły się po zastosowaniu Toleriane (Bogu dzięki miałam próbkę) i Alantanu Plus - który i Tobie gorąco polecam. Przydał by sie też jakiś hypoalergiczny kremik nawilżający - np.Flos Lek z takiej serii.
A tu opinia pani dermatolog:
"Obok kosmetyków zmniejszających łojotok w pielęgnacji cery trądzikowej stosowane są produkty o działaniu keratolitycznym (usuwanie nieprawidłowego rogowacenia ujść gruczołów łojowych). Do łagodnie działających pod tym względem środków należą oleje roślinne bogate w kwas gamma-linolenowy (olej ogórecznika, wiesiołka, czarnej porzeczki), natomiast produkty zawierające kwas salicylowy, nadtlenek benzoilu czy alfa-hydroksy kwasy (kwas owocowy) mogą wykazywać działanie drażniące."
Źródło: http://www.schering.pl/der_dermatolo...tradzikowa.php
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 09:01   #7
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: aaaaaaaaaaa...!!!!!!!!!!! !!!

Jeśli tak zareagowałas po jednorazowym użyciu, To musi byc uczulenie. Koniecznie powinnaś zażywac leki antyhistaminowe- tylko na receptę niestety,a to swiństwo wyrzuć do kosza!
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-11, 18:45   #8
naya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 24
Re: aaaaaaaaaaa...!!!!!!!!!!! !!!

ja mam strasznie wrażliwą cerę.. i leczę to już 3 dzień z kolei kiedyś też tak miałam po brevoxylu, musieli mi zastrzyk jakiś dać bo tak wyglądało bolało i wogule... jedynym takim produktem ktury działa i nie wywołuje żadnyh podrażneiń u mnie jest.. anemycin plus.. jednak moja skura juz przyzwyczaiła się do niego i nie reaguje już więc musiałam iśc na wizyte..i nowy lek co mi baaaardzo na złe wyszło...
naya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 19:10   #9
PtAsiek
Raczkowanie
 
Avatar PtAsiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 101
Re: aaaaaaaaaaa...!!!!!!!!!!! !!!

takim lekiem jest np zyrtec ( na receptę ) i trzeba pic dużo wapna, ktory działa antyuczuleniowo.Potwierdz am - alantan plus jest swietnym preparatem łagodzącym, sprawdziłam.
buziaki
PtAsiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 16:07   #10
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Akneroxid - wątek zbiorczy

Czy ktos tego uzywal?Wiem,ze jest on w zelu.Jak sie go stosuje?Czy tak samo jak Brevoxyl?W przyszlosci planuje zakup tego,ale wczesniej to wszystko musze wiedziec,poniewaz instrukcja niestety-w jezyku holenderskim,gdyz wlasnie tam go kupie.I jeszcze jego dzialanie.Porownywalne?
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 19:12   #11
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Akneroxid - wątek zbiorczy

stosował go ktos moze ?? bo ja takich problemow z cera nie mam.. ale te okropne zaskorniki... ;/ tylko, ze ja to moge z niego korzystac tylko na nos.. bo okropnie, ale to okropnie wysusza cere przez co staje sie ona taka napieta...
no ale wracajac do mojego pytanie, jesli ktoras z was stosowala vs stosuje to moglaby mi napisac z jakimi skutkami?
pozdrawiam )
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-17, 20:18   #12
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Akneroxid 5%

Używałam go, a raczej może powiem że użyłam zaledwie kilka razy, gdyż zawiera nadtlenek benzoilu, na który jestem chyba uczulona, w każdym razie moja skóra jest na niego nadwrażliwa, więc od razu miałam czerwone placki i skóra mi się łuszczyła. Jednakże Tobie może służyć, sa dziewczyny zadowolone z jego działania, ja jestem tu skrajnym przypadkiem, więc za bardzo się nie sugeruj mną, bo po użyciu 3-4 razy wyrzuciłam, tak samo jak benzacne niestety...
Pozdrawiam
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 20:23   #13
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Akneroxid 5%

Aha! I radzę skorzystać z naszej nieocenionej wyszukiwarki, wiele razy już było coś na ten temat, więc sporo możesz się dowiedzieć ze starych wątków np.:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=Akneroxid
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 23:15   #14
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Akneroxid 5%

Ja uzywalam chyba w zeszlym roku. Zadnych rezultatów nie zauwazylam
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 10:37   #15
kasiaczek21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zach pom
Wiadomości: 80
Dot.: Akneroxid 5%

mi tylko pogorszył stan cery((
kasiaczek21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 15:17   #16
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Dot.: Akneroxid 5%

no co wy ?? naprawde? a juz mialam nadzieje, ze ktos napisze, ze mu naprawde pomogl ( dlatego dobrze chyba, ze stosuje tylko na nosek... no i mam wrazenie, ze tam pomaga.. ale skoro wam nie pomoglo.. to ja sie obawiam, ze na reszte twarzy mnie raczej tez nie.. ehh a jakies inne zele tp. pomagaja?? brevoxyl, benzance, a moze retin A, na te okropne zanieczyszczenia podskorne??
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 20:19   #17
kasiaczek21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zach pom
Wiadomości: 80
Dot.: Akneroxid 5%

małe sprostwoanie co do mojej wypowiedzi, stosowałam juz tyle masci ze czasem mi sie myla...akneroxid5% i 10% spowodowal złuszczanie naskórka skóra była na poczatku napieta lekko czerwona zrobila sie taka skorupa która zaczeła po jakims czasiem ładnie schodzic ,niezle tez niszczył syfki, natomniast akneroxid plus pogorszył stan mojej cery...to mniał byc tradzik kontaktowy ale ja dziekuje za taki tradzik dlatego przestalam go stosowac
kasiaczek21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 16:38   #18
Lena332
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Lena332
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 76
Dot.: Akneroxid 5%

Dreamgirl ja też jestm na niego uczulona. Zaczeła mi sie skróra łuszczyć i to nie zaciekawie wyglądałoa.Jaka maść stosujesz ?? Bo ja jak na razie to Brevoxyl ale na niego tez jestem uczulona, Acne Derm ( w miarę dobry) i Acne sulf (do d.... )
Lena332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 17:55   #19
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Akneroxid 5%

Akneroxid, Benzacne i Brevoxyl to jedna i ta sama substancja czynna, więc jak ktoś jest uczulony na nadtlenek benzoilu to i zawsze będzie źle znosił te leki. Jedne są mniej drazniące inne bardziej - ja po Benzacne mam czerwoną i spuchniętą twarz a Brevoxyl toleruję bardzo dobrze
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-21, 20:09   #20
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Akneroxid 5%

Cytat:
Napisane przez Lena332
Dreamgirl ja też jestm na niego uczulona. Zaczeła mi sie skróra łuszczyć i to nie zaciekawie wyglądałoa.Jaka maść stosujesz ?? Bo ja jak na razie to Brevoxyl ale na niego tez jestem uczulona, Acne Derm ( w miarę dobry) i Acne sulf (do d.... )
Aktualne używam acne-dermu,tyle tylko że spektakularnych efektów nie widzę, buźka mi się troche uspokoiła, i mam zamiar zacząć effaclar K, póki co jestem na etapie zużywania próbek, zobaczymy jak będzie działał.

Smoczyco, w takim razie może zrobię jeszcze jedno podejście do nadtlenku benzoilu i wypróbuję tak zachwalany przez Ciebie brevoxyl, może skóra będzie mniej gwałtownie na niego reagować
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 19:30   #21
an_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Akneroxid 10%

Stosowałam go jakiś czas temu i rzeczywiście bardzo mi pomógł. Zawiera ten sam związek co brevoxyl, ale przynajmniej dla mnie jest przyjemniejszy w stosowaniu, nie wysusza tak mocno i nie podrażnia.
an_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 19:44   #22
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Akneroxid 10%

A to ciekawe. Mi dermatolog dwa lata temu przepisał ten żel i podobno 10% został wycofany przez Ministerstwo Zdrowia z obiegu. Wiec kupiłam 5%. Mi strasznie podrażnił skore. Tak jakby popalił. Ten żel nakłada sie góra na 5 min. Moj kolega powiedział ze jak zmywał sobie po nim twarz recznikiem to mu recznik po jakims czasie odbarwiło. Radze używać rozsądnie. Pozdrawiam
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 20:15   #23
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Akneroxid 10%

Cytat:
Napisane przez misia_bella
A to ciekawe. Mi dermatolog dwa lata temu przepisał ten żel i podobno 10% został wycofany przez Ministerstwo Zdrowia z obiegu. Wiec kupiłam 5%. Mi strasznie podrażnił skore. Tak jakby popalił. Ten żel nakłada sie góra na 5 min. Moj kolega powiedział ze jak zmywał sobie po nim twarz recznikiem to mu recznik po jakims czasie odbarwiło. Radze używać rozsądnie. Pozdrawiam
Ja miałam Akneroxid wieki temu i też podrażnial jak diabli (tak samo jak Benzacne) - tak jak pisze Misia, czerwone placki suchej i piekącej skóry jak po oparzeniu. I też nakładałam na chwilę, po czym zmywałam. Od dwóch lat w tej materii polegam na Brevoxylu, który aż tak nie podrażnia - moaj cera dobrze go znosi.
Wszystkie te specyfiki = Benzacne, Brevoxyl, Benzopur, Akneroxid - mają nadtlenek benzoilu i mogą odbarwiać ręczniki, pościel, piżamkę. Na ulotkach zawsze nawet przed tym ostrzegają
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 22:03   #24
kasiaczek21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zach pom
Wiadomości: 80
Dot.: Akneroxid 10%

ja stosowalam akneroxid 5%,10% u mnie powodował wysuszenie i złuszczanie naskórka,na poczatku było to troche niemiłe bo mniałam lekko zaczerwieniona skóra ale potem było juz znacznie lepiej,syfki sie ladnie wysuszyły a przebarwienia zbledły
kasiaczek21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 08:15   #25
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Akneroxid 10%

ja też używałam Akneroxid 5%, ale nie pomógł mi. to prawda, ze odbarwia ubrania, ręczniki pozostawia brzydkie plamy
używałam go głównie na wągry na nosie, ale niestety zupełnie nie spowodował ich zmniejszenia ani częstotliwości pojawiania. Wszystko jest tak jak było przed jego zastosowaniem, czyli efekt zerowy
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 12:48   #26
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Akneroxid 10%

Wielkie dzieki za informacje.Na przyszlosc pozostane jednak przy brevoxylu.Pozdrawiam.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 16:36   #27
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Akneroxid 10%

witam


bardzo lagodny jest akneroxid L 4 % jako emulsja/plyn stosuje sie go na mokra skore i czas dzialania leku to ok 2 min potem splukuje sie, jest to naprawde najlagodniejsza postac nadtlenku benzoilu

pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 16:49   #28
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Dot.: Akneroxid 10%

a mnie akneroxid 5 pomogl troche na nos.. czarnych kropek juz nie mam, ale inne 'cos' pozostalo jeszcze niestety ;/
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 21:19   #29
miss.didi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 111
Dot.: Akneroxid 10%

jejku
ja mam akneroxid 5%. Zapytalam dermatolog czy mam go stosować punktowo na pryszcze czy na cała twarz, a ona: ale pani ma przecież zmiany na całej twarzy! troche mnie zgasiła
Ale wracając do tematu - nigdy mi nie podrażnił twarzy. Mam raczej suchą, a co za tym idzie wrażliwą, ale niestety mam też skłonność do pryszczyków. Nawet jak smaruję nim kilka wieczorów z rzędu to tylko odrobinkę mi skurę przesusza- ale po posmarowaniu kremem wszystko wraca do normy
miss.didi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 11:43   #30
MaDZiA88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8
Dot.: Akneroxid 5%

ja juz koncze 2 tubke akneroxidu 5% i mi to naprawde pomoglo mialam pryszcze na policzkach i czole i sporo zaskornikow. teraz ilosc zaskornikow sie mniejszyla a pryszczy juz praktycznie nie mam wcale :P
MaDZiA88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-16 12:49:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:14.