złuszczona skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-30, 09:22   #1
monikagwiazda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 24

złuszczona skóra


moja twarz po glyco A jest złuszczona i cała w strupkach a slady po odejsciu strupka zostaja. jest złuszczona i nie mozna na nia nałożyc fluidu. jaki fluid bedzie najlepszy?
I jaki krem na dzień bedzie dobry?
Najbardziej martwi mnie to ze te slady w ogóle nie giną.
monikagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 11:14   #2
monikagwiazda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 24
Re: złuszczona skóra

Czy dobry bedzie krem Ducray, A - Derme, Epitheliale bo własnie przeczytałam o nim w KW. Prosze o pomoc.
monikagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 18:55   #3
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: złuszczona skóra

Kochanie, po glyco-A NIE MA prawa występowac taka reakcja jak opisujesz ! Najwyżej szczypanie przez kilkanascie minut i zaróżowienie skóry, ktore ustepuje najpóźniej po pół godzinie. U mnie nawet tego zaróżowienia nie widać, cera jest od razu gładziutka, lekko napięta jak po dobrym serum, o ściągniętych porach i wyrównanym kolorycie. W ogóle skóra mi się nie łuszczy w widoczny sposób!

Widocznie masz bardzo wrażliwą skórę - czym prędzej zrezygnuj z glyco-A, kup kremik nawilżająco-łagodzący i koniecznie bloker z wysokim filtrem (polecam SVR 50 lub 100) bo zniszczysz sobie cerę ! Jeśli możesz, skonsultuj się z zaufaną kosmetyczką lub dermatologiem !
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 20:23   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: złuszczona skóra

odstaw ten krem jak najszybciej -ja również przychylam się do opinii Magi - ten krem Tobie nie służy - strupki i take mocne łuszczenie mogą świadczyć o bardzo silnym podrażnieniu skóry. Nie używaj teraz maseczek ściągających ,kremów matujących ,ani innych kosmetyków o silnym działaniu wysuszającym. Musisz bardzo delikatnie pielęgnować teraz swoją skórę. Doskonale nawilży ją maseczka z siemienia lnianego (łatwo zrobić), pomocny będzie także olej z wiesiołka lub ogórecznika (jedna kapsułka wystarczy na posmarowanie całej twarzy).
I nie opalaj się w solarium ,a na do codziennej pielęgnacji (mimo ,że słoneczko słabiutko tylko prześwituje przez chmury)zastosuj krem ,który poleciła Maga.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 20:47   #5
Evita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 30
Re: złuszczona skóra

No nie wiem, może faktycznie jesteś uczulona, ale ja miałam coś takiego po przerwie między pierwszą a drugą tubką Glyco A. Jednak się uparłam i nadal stosowałam, tylko nie na miejsca podrażnione. Trochę to trwało, ale zagoiło się i już jest dobrze, teraz nakładam na noc cieniutką warstwę, na to czasami krem nawilżający. Przyda Ci się jakiś dobry krem, ja akurat miałam próbkę z Thalgo, która mnie podratowała.
Evita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 21:22   #6
monikagwiazda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 24
Re: złuszczona skóra

Bardzo dziękuję wam za odpowiedź.
Chciałabym jeszcze zapytać czy dobry bedzie krem regenerujący??
Myślę ze za grubo nakładałam glyco A ale dzisiaj Pani w aptece powiedziała mi ze tak musi być.
Czy mogłyby mi panie polecić konkretny krem bo ja za bardzo się nie znam.
monikagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-31, 00:41   #7
PtAsiek
Raczkowanie
 
Avatar PtAsiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 101
Re: złuszczona skóra

ja Ci polecam krem ''E 45'' lub ewentualnie ''Lipobase''.Oba do kupienia w aptece.Ja mam z natury suchą skórę, podatną na podrażnienia i swego czasu miałam z nią bardzo duże problemy wskutek uczuleń różnego rodzaju.Są to bardzo dobre, łagodne kremy o działaniu leczniczym i kojącym. Myslę,ze czegos takiego potrzebuje teraz Twoja skóra.Unikaj wszelkich kosmetyków,ktore mogłyby zadziałac zbyt inwazyjnie.
Pozdrawiam
PtAsiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-31, 15:03   #8
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: złuszczona skóra

Zależy jaki krem regenerujący - powinien być naprawdę bardzo łagodny, najepiej skorzystać z marek aptecznych. Ja polecam Epitheliale A-Dermy (zerknij do newsów i do Kosmetyku Wszechczasów) - fantastycznie przyspiesza odbudowę uszkodzonego naskórka, jednak zbyt słabo nawilża i nie zapewnia dostatecznej ochrony przed mrozem. Pomyśl więc jeszcze o kremie nawilżającym i odżywczym. Z polskich propozycji chwalona jest seria Dermicea (możesz sobie też kupić maseczkę z tej serii - zawiera potrzebny teraz Twojej skórze zestaw witamin), dobre opinie mają tez Iwostin i Dermedic - ale nie w przypadku tych firm były sygnały o podrażnieniu skóry - więc może poproś o próbki w aptece.

Z zagranicznych, oczywiście droższych propozycji godny polecenia jest Creme Apaisance Anti-Rougeres Lieraca - który jednocześnie leczy podrażnioną, zaczerwienioną skórę i ja odżywia.

Szeroki wybór kremików dla wrażliwców wraz z opiniami znajdziesz tutaj :
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...se&category=49

__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 00:36   #9
Evita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 30
Re: złuszczona skóra

Farmaceutka powiedziała Ci, że nakłada się Glyco A grubą warstwą? Na pewno nie na początku, przecież skóra musi się najpierw przyzwyczaić.
Evita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 11:20   #10
monikagwiazda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 24
Re: złuszczona skóra

Farmaceutka nie kazała mi go nakładac grubą warstwą tylko powiedziła mi ze to normalne ze mam strupki. ja sama z siebie na gorsze slady nakładałam go grubo ale strupki zeszły a nie ma poprawy.
Pozdrawiam
monikagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 01:34   #11
Evita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 30
Re: złuszczona skóra

Hej!
Na razie nie martw się na zapas, myślę, że to w końcu zejdzie. Właśnie to samo miałam, strupki zeszły i zostały takie czerwone bolesne plamy, nie do zakrycia pudrem. Trwało to ładnych parę dni, ale w końcu się wygoiło i nie ma śladu
Evita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-04, 08:22   #12
Kasia32
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: złuszczona skóra

Ja mam dokładnie to samo, zwłaszcza w okolicach brody i nosa. Na nosie zaczęły mi się robić nawet małe ropne krostki. Podobno stan cery na początku stosowania może się pogorszyć. Na razie używam od kilku dni, ale nie przerywam, może się uspokoi. Zaznaczam, że nie odczuwam żadnego silnego pieczenia ani zaczerwienia po zastosowaniu. Tylko ta łuszcząca się skóra i te plamki....
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.