pieluchy tetrowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-14, 10:47   #1
siobhan1
Zadomowienie
 
Avatar siobhan1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 103

pieluchy tetrowe


Dziewczyny,
Mam pytanko, czy ktos jeszcze uzywa pieluch tetrowych?

Siostra mojego TZ byla wychowana na tetrowych, a ze urodzila sie jak TZ mial 18 lat to sie nia zajmowal i ma wprawe.
Teraz mnie strasznie namawia na tetrowe, ze to wcale nie taki klopot, szybciej sie dziecie na nocnik uczy i w ogole bardziej ekologiczne.
Fakt, przeraza mnie ilosc zuzywanych pieluch przez dzieci, ale czy takie tetry nie beda mnie meczyc? Tz na 100% bedzie poamagac, ale sama nie wiem, nie jestem do konca przekonana.

Napiszecie co nieco?

A
siobhan1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 10:58   #2
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: pieluchy tetrowe

ja uzywalam tertowych pieluch jakos przez dwa miesiace po urodzeniu, pozniej przeszlam na pampersy . Jakos szkoda mi bylo dawac za duzych pampersow wiele niz miala moja malutka ale wtedy dopiero wchodzily pampersy do polski wiec nie bylo takiego wyboru w rozmiarach etc.
co moge napisac? trzeba bardzo czesto sprawdzac czy dziecko ma sucho i duzooo prania ciagle , ja jeszcze pralam recznie i wygotowywalam zeby byly ciagle bialutkie, bo tertrowki zachodza . mialam kolo 40 sztuk i nie nadazalam czasem z praniem i suszeniem . W sumie jak mowie trzeba czesto bardzo sprawdzac etc bo dziecko sie moze odparzyc bardzo latwo w nich-zwlaszcza jak ma "ostry"mocz . Faktycznie duzo z nimi "zachodu" , ja osobiscie nie wyobrazalabym wychowywac przez caly okres do nocnika -dziecka na nich
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 11:09   #3
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: pieluchy tetrowe

Ja będę miała pierwsze dziecko, więc doświadczenia nie posiadam w tym temacie, jednak zdecydowałam się z "góry" na pampersy. Owszem tetrówki mam, nawet bardzo dużo bo 40 sztuk zakupiłam na tzw. "wszelki wypadek" i do przykrycia maluszka, do jedzenia, noszenia po jedzeniu. Tetrówki w formie pieluszek wydają mi się za bardzo czasochłonne i tak jak napisała Moee obawiałabym się odparzeń, mimo częstego zmieniania pieluszki. Myślę, że pampersy są teraz wielkim udogodnieniem, wiadomo że trzeba je również zmieniać często, wietrzyć pupę dziecka, ale myślę że są dla samego maluszka także bardziej komfortowe, więc mam już spory zapas i teraz czekam tylko na moje dzieciątko.
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 11:29   #4
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: pieluchy tetrowe

Dla mnie jest jeden poważny minus pieluch tetrowych - kontakt moczu i kupek ze skórą maluszka, a przez to częstepodraznienia, odparzenia etc.
Papmersy super wchłaniaja każdą wilgoć i nie pozwalają na kontakt z delikatną skórką.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 11:46   #5
siobhan1
Zadomowienie
 
Avatar siobhan1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 103
Dot.: pieluchy tetrowe

Dzieki za wypwiedzi..
jednak mimo wszystko, plusy pampersów i w ogóle, nie jest wazna dla was ekologia? Ile sie tego zuzywa???? Przeciez jak dziecko zuzyje 20 pieluch dziennie, to po miesiacy mamy juz niezla wywrotke smieci a one nie rozkladaja sie tak szybko....
Kurka nie wiem...
Sama chyba tez wolalabym pampersy, ale nie mam argumentów przeciwko opinii meza. Powiedzial, ze bedzie pral, gotowal i prasowal. Moge mu w to wierzyc, bo bardzo obowiazkowa bestia )))))
siobhan1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 11:52   #6
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: pieluchy tetrowe

siobhan, a apytaj czy będzie co 20 minut przewijał? Bo wtedy naprawdę praktycznie po siusiu trzeba zmieniać pieluchę żeby pupy nie odparzyć.

Dla mnie "niestety" wazniejsze jest dobro dziecka niż ekologia. Prawdopodobnie to Ty będziesz zajmowała się dzidzią na początku jego życia więc chyba raczej Ty powinnaś mieć decydujący głos odnośnie pieluch
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 11:55   #7
siobhan1
Zadomowienie
 
Avatar siobhan1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 103
Dot.: pieluchy tetrowe

No wlasnie nie do konca
On jest juz doswiadczony przwijacz
i przez pierwszy tydzien to bedzie jego zadanie
Pozatym przyleci do mnie mama i ona tez przywykla do tetrowych, wie jak to robic. Wszyscy mnie przekonuja do tetry a ja nie wiem...
Maci racje z tym odparzeniem....

Podyskutuje jeszcze z nimi a poaz tym mam jeszcze troszke czasu by sie zdecydowac
siobhan1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 12:03   #8
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: pieluchy tetrowe

U mnie teściowa mówiła, że na początku tylko tetra bo dziecko co chwilę robi kupę, ale mnie to nie przekonuje, wolę wymienić pampersa, niż zapierać Ekologia - na pewno ucierpi i wolałabym, żeby tak nie było, jednak nie umiałabym raczej zrezygnować z tego co dają pampersy.

Siobhan1 zawsze możecie spróbować z tetrowkami, a nóż widelec u Was się sprawdzą a jak będziecie mieć dość pampersy zawsze można kupić

Ja pamiętam, jak moja mama używała tetrówek przy bracie i przy mnie oczywiście też, ale za mała byłam żeby kojarzyć, to choć prała często i bardzo higieniczna z niej kobieta, to miała taki specjalny pojemnik na te pieluszki - wiadomo że jednej osikanej nie wypierze. Zapierała je, ale mimo to jak otworzyło się wieko tego pojemnika - horror!
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 12:07   #9
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: pieluchy tetrowe

tak popieram, nie za przyjemnie to pachnie w sumie ja tez zbieralam pare sztuk , zawsze je moczylam od razu , pralam recznie , ale tak czasami zachodzily ze sie przecieraly jak je szorowalam, do tego wydawalo mi sie ze ciagle sa jakies niedoprane, za malo biale ,"czyste" za malo , wiec wygotowywalam je w garkach .. nameczylam sie porzadnie przez dwa miesiace i podziwiam nasze mamy ze nas na nich wychowaly

ale mimo ze to juz bedzie 14 lat odkad je uzywalam i tylko przez dwa miesiace to .. pamietam ulge po przejsciu na pampersy i jaka to byla wygoda

moja mala wlasnie mi sie odparzyla kilka razy przy tetrowych pieluchach, mimo ze uwazalam, pilnowalam,czesto zmienialam, w nocy potrafilam sobi budzik nastawiac co pol godziny zeby sprawdzac pieluche etc , sama lekarka jak do niej poszlam z porada bo mi szkoda dziecka bylo ze takie akcje sa przy dlikatnej skorze i taki maluszek a tu.., mi doradzila przejscie na pampersy - bo mala musi miec "ostry" mocz- tak to nazwala
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2008-07-14 o 12:15 Powód: dopisek:]
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 12:16   #10
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: pieluchy tetrowe

Cytat:
Napisane przez siobhan1 Pokaż wiadomość
No wlasnie nie do konca
On jest juz doswiadczony przwijacz
i przez pierwszy tydzien to bedzie jego zadanie
Pozatym przyleci do mnie mama i ona tez przywykla do tetrowych, wie jak to robic. Wszyscy mnie przekonuja do tetry a ja nie wiem...
Maci racje z tym odparzeniem....

Podyskutuje jeszcze z nimi a poaz tym mam jeszcze troszke czasu by sie zdecydowac
jesli chodzi o dobro dziecka to kazdy z nas robil do tetrowych i wyroslismy piekni i zdrowi
A co do ekologii ,chwali sie podejscie Twojego meza ,bo malo kto o tym mysli
Ale z jednej strony jest góra pampersów ,ktore nie ulegaja rozkladowi,a z drugiej litry wody i kilogramy detergentów ,ktore trzeba zuzyc do prania tetrowych
Nie ma wyjscia idealnego
Gdybym sama miala dziecko pewnie tez probowalabym z tetrowymi
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 12:41   #11
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: pieluchy tetrowe

moje dziecko ma teraz 11 miesiecy jak był mały to faktycznie siuski i kupka były dośc lajtowe ale jak zaczał w 5 mcu jesc inne jedzonko niz mleko to masakra czasem jak zje coś "popędzającego" to daje 4 kupki i to takie mmmmmmm "mocne". Nie wyobrażam sobie prać pieluch po czymś takim
myśle, ze bess ma rację przy pampkach góra śmieci ale przy tetrze litry wody i detergentów. W związku z tym jednak wybrałabym pampersy
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 12:59   #12
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: pieluchy tetrowe

dla mnie pieluchy tetrowe to jak materiałowe podpaski wielokrotnego użytku, jakie stosowały nasze babki. nie wyobrażam sobie używać czegoś takiego w dzisiejszych czasach.
a co do ekologii - pomyślcie o zużyciu prądu, wody, detergentów
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 13:36   #13
siobhan1
Zadomowienie
 
Avatar siobhan1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 103
Dot.: pieluchy tetrowe

Chyba musze wam przyznac racje...
te detegenty, woda i prad, ktory sie zuzywa przy praniu. Jeszcze gotowac to trzeba, suszyc i prasowac....

Choc skoro maz sie tak upiera, to moze sprobujemy a potem sie zobaczy 'w praniu' jak sie to mawia )))))

Dzieki wszystkim za pomoc
siobhan1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 21:31   #14
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: pieluchy tetrowe

od poloznych wiem, ze jedynym plusem tetry jest to, ze wydajemy na nia mniej kasy. dalej same minusy: trzeba spierac, potem to wszystko prasowac, no i przede wszystkim odparzenia. tetra nie jest najlepsza dla skory takiego bobasa. mamy na tyle dobre pieluszki jednorazowe, ze jesli chcemy zapewnic najlepszy komfort pupci naszego dziecka tetre nalezaloby sobie odpuscic.
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 06:08   #15
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: pieluchy tetrowe

Jaroszarnio, wiesz liczyłam kiedyś z moją mamą (mam bardzo młode rodzeństwo) jaka jest różnica miesięczna pomiędzy pampersami a tetrowymi i wyszło około 40-50 zł. Nie liczyłyśmy prądu i wodę tak na oko. Więc nie wiem czy jest sens za 50 zł się męczyć.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 07:04   #16
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: pieluchy tetrowe

siobhan jasne, ze spróbuj a później zdecydujecie co Wam lepiej pasuje
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 07:24   #17
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: pieluchy tetrowe

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
moje dziecko ma teraz 11 miesiecy jak był mały to faktycznie siuski i kupka były dośc lajtowe ale jak zaczał w 5 mcu jesc inne jedzonko niz mleko to masakra czasem jak zje coś "popędzającego" to daje 4 kupki i to takie mmmmmmm "mocne". Nie wyobrażam sobie prać pieluch po czymś takim
myśle, ze bess ma rację przy pampkach góra śmieci ale przy tetrze litry wody i detergentów. W związku z tym jednak wybrałabym pampersy
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
dla mnie pieluchy tetrowe to jak materiałowe podpaski wielokrotnego użytku, jakie stosowały nasze babki. nie wyobrażam sobie używać czegoś takiego w dzisiejszych czasach.
a co do ekologii - pomyślcie o zużyciu prądu, wody, detergentów
Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
od poloznych wiem, ze jedynym plusem tetry jest to, ze wydajemy na nia mniej kasy. dalej same minusy: trzeba spierac, potem to wszystko prasowac, no i przede wszystkim odparzenia. tetra nie jest najlepsza dla skory takiego bobasa. mamy na tyle dobre pieluszki jednorazowe, ze jesli chcemy zapewnic najlepszy komfort pupci naszego dziecka tetre nalezaloby sobie odpuscic.
Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Jaroszarnio, wiesz liczyłam kiedyś z moją mamą (mam bardzo młode rodzeństwo) jaka jest różnica miesięczna pomiędzy pampersami a tetrowymi i wyszło około 40-50 zł. Nie liczyłyśmy prądu i wodę tak na oko. Więc nie wiem czy jest sens za 50 zł się męczyć.

Ja dziewięć lat temu pieluchowałam moją córcię tetrą. Ze względu na bioderka do 3 miesiąca musiała być szerokopieluchowana a do 6 już tylko na noc. Ze skórą dziecka nic złego się nie działo, należało przecież je zmieniać - często . Myślę,że dla dziecka nie ma większej różnicy w jakiej pieluszce jest, za to dla nas to już co innego. Wymaga to od rodziców zdecydowanie większego wysiłku i dbałości o malucha. Kochane przecież pampersy to tylko wygoda dla nas ( zresztą mi się podoba) Podziwiam więc rodziców którzy decydują się na pieluszki tetrowe bo to ogromna praca i ogromny ukłon w ich stronę. Decyzja zawsze należy do nas i nikt nikomu nie może nic narzucić. A tak na marginesie to niektóre dzieci mają uczulenie na pampersy i co wtedy?
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 09:17   #18
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: pieluchy tetrowe

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
od poloznych wiem, ze jedynym plusem tetry jest to, ze wydajemy na nia mniej kasy.
zależy, jak to przeliczać
Do ceny tetrówki trzeba doliczyć prąd, wodę, proszek, nasz czas

Ja kupuję pieluszki Dada lub Happy (generalnie nie "firmowe" pampersy) i koszt za sztukę wynosi (wczoraj akurat mój tż przeliczał) 38gr - za tą cenę nie chciałoby mi się babrać z tetrowymi (zwłaszcza, że mój synek pije mnóstwo - i sika bardzo często. Pampers przyjmie kilka "sików" - a tetrówkę trzeba zmienić po kazdym)

Cytat:
Napisane przez goga144 Pokaż wiadomość
A tak na marginesie to niektóre dzieci mają uczulenie na pampersy i co wtedy?
ale mówiąc pampesy nie myślimy tylko o pampersach firmy Pampers - tylko ogólnie o pieluszkach jednorazowych. Przy obecnym wyborze na pewno można dobrać jakieś nieuczulające (bez rumianku czy balsamów - bo to one najczęściej podrażniają)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 09:30   #19
siobhan1
Zadomowienie
 
Avatar siobhan1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 103
Dot.: pieluchy tetrowe

Dziewczynki chyle czolo w Wasza strone, dzieki za konstruktywne opinie ****
siobhan1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 09:57   #20
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: pieluchy tetrowe

goga ja sie z Toba nie zgodze
przeciez wiadomo, ze pieluchy trzeba zmieniac czesto, ale nie wylapiesz za kazdym razem momentu kiedy dziekco zrobi siku. czasem zauwazysz po chwili albo nie bedziesz miala mozliwosci zeby pieluche zmienic juz. w pampersach mocz sie wchlania i podraznia skory dziecka a w tetrze to wszystko stoi. to nie jest dobre dla takiej malej pupki. a uczulenie zdaza sie bardzo zadko. mamy teraz bardzo szeroka game pieluch wiec do wyboru do koloru.
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 11:32   #21
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: pieluchy tetrowe

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
goga ja sie z Toba nie zgodze
przeciez wiadomo, ze pieluchy trzeba zmieniac czesto, ale nie wylapiesz za kazdym razem momentu kiedy dziekco zrobi siku. czasem zauwazysz po chwili albo nie bedziesz miala mozliwosci zeby pieluche zmienic juz. w pampersach mocz sie wchlania i podraznia skory dziecka a w tetrze to wszystko stoi. to nie jest dobre dla takiej malej pupki. a uczulenie zdaza sie bardzo zadko. mamy teraz bardzo szeroka game pieluch wiec do wyboru do koloru.

czy ja napisałam że jestem przeciwnikiem pieluch jednorazowych??? Każdą pieluchę trzeba zmieniać często, tetrę oczywiście częściej - to wymaga bardzo zdyscyplinowanej i odpowiedzialnej mamy, taty. Kupa w pampersie też się nie wchłania. Nie zamierzam się "kłócić" na ten temat. Wyrażam swoją opinię. Pierwsze dziecko pieluchowałam do 6 mies. tetrą ( pisałam wcześniej o powodach) drugie "wrzucę u pampersy"
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 11:37   #22
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: pieluchy tetrowe

Cytat:
Napisane przez goga144 Pokaż wiadomość
czy ja napisałam że jestem przeciwnikiem pieluch jednorazowych??? Każdą pieluchę trzeba zmieniać często, tetrę oczywiście częściej - to wymaga bardzo zdyscyplinowanej i odpowiedzialnej mamy, taty. Kupa w pampersie też się nie wchłania. Nie zamierzam się "kłócić" na ten temat. Wyrażam swoją opinię. Pierwsze dziecko pieluchowałam do 6 mies. tetrą ( pisałam wcześniej o powodach) drugie "wrzucę u pampersy"
goga, spokojnie. Jaroszarnia napisała tylko, że się z nie zgadza z Twoja opinia i wyraziła swoją. Chyba po to jest ten wątek prawda?

Co do pieluch jednorazowych to niektóre wchłaniają również kupę. Nie jest to idealne, ale na pewno lepsze pod względem wchłaniania niż tetra.

Ja tam uważam, że każdy robi jak uważa, ale ja wolę poświęcic czas, w którym bym prała, prasowała, gotowała na zabawę i opiekę nad dzieckiem.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 11:44   #23
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: pieluchy tetrowe

goga nie zacytowalam. chodzilo mi dokladnie o zdanie, ze papmersy to tylko wygoda dla nas. a moim zdaniem przede wszystkim komfort dla pupy, nasza wygoda jest troche dalej.
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 11:49   #24
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: pieluchy tetrowe

Cytat:
Napisane przez siobhan1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Mam pytanko, czy ktos jeszcze uzywa pieluch tetrowych?
ja ale moje dziecię ma 1 i pół roku i tetrówki służą nam do odzwyczajenia od papmków. Na początku edukacji nocniczkowej zakładałam mu tetrówki po domu, zeby poczuł dyskomfort. teraz po domu chodzi w zwykłych majtkach, tetrówka na spacer - gdyby zapomniał zawołać, to za karę niech tyłek ma mokro , a pampersy tylko na sen.
Od początku nie wyobrazam sobie uzywać tetrówek Kazda matka w domu ma co robić a dokładać sobie jeszcze zajęcie w postaci prania pieluch ... Nawet pralkę trzeba częściej w związku z tym nastawiać, zuzywać więcej wody, proszku... czy to taka ekonomia??
A w nocy? Dziecko sika po kilka razy. Mojego jedno siknięcie obudziłoby, a w zwiazku z tym i mnie tez . Wolę zalozyc pampka i spijmy dłuzej.

Moja tesciowa twierdzi, ze w pampersach dzieciom się tylko pupa odparza moje ani razu nie miało odparzen, a ona chyba nie ma pojęcia o budowie pampersa. A kompres z sików jest zdrowszy...?
Dalej... tesciowa twierdzi, ze przy tetrówkach dzieci szybciej na nocnik siadają... hymmm jak się je posadzi to pewnie ze będą siedziec, ale nie sądzę aby tetrówka miała wpływ na szybszą umiejętnośc sygnalizowania przez dziecko swoich potrzeb. Do tego każde dziecko dochodzi w swoim tempie.

Podsumowując: tetrówkom TAK, ale w swoim czasie.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 12:13   #25
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: pieluchy tetrowe

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość

Co do pieluch jednorazowych to niektóre wchłaniają również kupę

ale to chyba rzadką tylko?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 14:29   #26
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: pieluchy tetrowe

Dziewczynki polecam Wam artykuł http://www.fundacjamama.pl/index.php...=317&Itemid=96

Dotyczy właśnie problemu pieluchy a ekologia Jest tu dużo wskazówek dla mam, które chcą dbać i o pupę maluszka i o nasz świat
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 19:45   #27
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: pieluchy tetrowe

moim zdaniem to z ta ekologią to średnio.. bo ile wody.. pradu itp sie zuzywa przy tetrowych..

ja bankowo bede jechac na pamperach.. po prostu z mojego lenistwa i ze względu na skóre maleńkiej też

kupie ok 20 szt tetrowych do wycierania mordki i to wszystko


myśle sobie ze przy dziecku jest wystarczająco dużo roboty i bez sensu sobie dokladać.. dodatkowego prania (najpierw ręcznie bo z kupą nie wsadzisz do pralk), wieszania, prasowania itd..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 09:37   #28
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: pieluchy tetrowe

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
jesli chodzi o dobro dziecka to kazdy z nas robil do tetrowych i wyroslismy piekni i zdrowi
A co do ekologii ,chwali sie podejscie Twojego meza ,bo malo kto o tym mysli
Ale z jednej strony jest góra pampersów ,ktore nie ulegaja rozkladowi,a z drugiej litry wody i kilogramy detergentów ,ktore trzeba zuzyc do prania tetrowych
Nie ma wyjscia idealnego
Gdybym sama miala dziecko pewnie tez probowalabym z tetrowymi
Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
od poloznych wiem, ze jedynym plusem tetry jest to, ze wydajemy na nia mniej kasy. dalej same minusy: trzeba spierac, potem to wszystko prasowac, no i przede wszystkim odparzenia. tetra nie jest najlepsza dla skory takiego bobasa. mamy na tyle dobre pieluszki jednorazowe, ze jesli chcemy zapewnic najlepszy komfort pupci naszego dziecka tetre nalezaloby sobie odpuscic.

A ja już dawno zadecydowałam, że będę trzymać w tetrówkach.Pampersy owszem ale na spacer, do lekarza itp. Moja siostra trzymała moją chrześnicę w tetrówkach i ta bardzo szybko nauczyła się sikać do nocnika.Poza tym jak to któraś z Was napisała wcześniej my też byłyśmy wychowane na tetrówkach i jakoś nie mamy problemów ze skórą czy coś.A prąd?woda?proszek? a to na praniu ciuchów też oszczędzacie co dzień??bo ja nie...jak muszę uprać to piorę i już....Wiadomo, że z tym nocnikiem też wiele zależy od "wychowania" ale popatrzcie czasem na 2 latki z pampersami między nogami!!dla mnie to porażka!!Ale oczywiście i tak każdy podejmuje decyzje sam.Acha i jeszcze jedno....piszecie, że kontakt moczu, kupy, że brzydko pachnie...a jak położycie golaska i Wam się swajdoli?? no ale mówię każda i tak wychowa jak będzie chciała i tak wszystkie będą śliczne i nasze kochane
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 09:45   #29
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: pieluchy tetrowe

alkamor 2 latki z pampersami miedzy nogami to nie jest porazka. wiem, ze jestesmy bardzo wygodne i najchetniej chcialoby sie zeby miesiecznie dziecko robilo do nocnika (oczywiscie przekoloryzowalam). trening czytosci czyli nauke siadania na nocniku powinno rozpoczac sie od okolo1,5 roku - 2lat. dlaczego? zamiast opierac sie tylko na doswiadczeniu mam proponuje poczytac o rozwoju dziecka.chociazby w internecie mozna znalezc bardzo wiele informacji na ten temat. to, ze niektorym dzieciom sie udaje wczesniej nie znaczy, ze jest to do konca dobre albo,ze kazde dziecko powinno robic tak samo.
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 10:23   #30
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: pieluchy tetrowe

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
alkamor 2 latki z pampersami miedzy nogami to nie jest porazka. wiem, ze jestesmy bardzo wygodne i najchetniej chcialoby sie zeby miesiecznie dziecko robilo do nocnika (oczywiscie przekoloryzowalam). trening czytosci czyli nauke siadania na nocniku powinno rozpoczac sie od okolo1,5 roku - 2lat. dlaczego? zamiast opierac sie tylko na doswiadczeniu mam proponuje poczytac o rozwoju dziecka.chociazby w internecie mozna znalezc bardzo wiele informacji na ten temat. to, ze niektorym dzieciom sie udaje wczesniej nie znaczy, ze jest to do konca dobre albo,ze kazde dziecko powinno robic tak samo.

widocznie mamy inne zdanie na ten temat.A opieranie świata na książkach i poradnikach chyba nie jest do końca najlepsze bo poza oczywiście mądrymi wskazówkami jest tam mnóstwo rad które potrafią z nas czy z dzieci zrobić jakieś niedojdy!!Już nie mówię o wychowaniu dziecka jeżeli chodzi o podręczniki ale sama się zastanów gdyby człowiek słuchał tylko tego co wolno jeść pić itd a co nie to już dawno by z głodu padł....Ja nie powiedziałam, że każde dziecko powinno robić tak samo...wręcz przeciwnie....powiedziała m, że i tak każda wychowa jak będzie chciała.Co do 2-latków w pieluchach to to JEST przesada.Moja chrześnica(ta któa była chowana w tetrze) bez pieluchy chodziła mając 1,5 roku.Zdarzało jej się popuścić ale to "w fazie początkowej" a mając dwa lata to moja siostra już zapomniała co to pielucha!Mówisz, że to wygodne??gdyby była wygodna to by właśnie do nie wiadomo jakiego okresu chowała ją w pieluchach bo nie musiałaby jej uczyć nocnika.A później są takie kwiatki jak właśnie u niej w grupie w przedszkolu, że 3-letnie dzieci przychodzą do przedszkola w pampersie!!Ja sobie jakoś ani moja mama nie przypominam, żeby za moich czasów dziecko w tym wieku chodziło w pieluszce(mam na myśli przedszkole)Wiadomo, że jedno dziecko nauczy się szybciej, inne wolniej ale czasem to zwykłe lenistwo rodziców!!Myślę zesztą, że nie ma dalej sensu ciągnąć tej wymiany zdań między nami bo ja nie miałam nic złego na myśli.Napisałam jak uważam i zdanie nie zmienię....bo taka jestem i już.I tak jak napisałam w poprzednim poście i tak każde będzie piękne, pachnące i kochane bo będzie nasze więc nie ma sensu się sprzeczać
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-07 14:42:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.