Brzuszki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-19, 10:55   #1
varkietka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5

Tzw.brzuszki


Spotkałam się z opinią że ćwiczenia na mięsnie brzucha (tzw.brzuszki)są niezdrowe dla kregosłupa... Czy to prawda?
varkietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 10:55   #2
varkietka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5
Tzw.brzuszki

Spotkałam się z opinią że ćwiczenia na mięsnie brzucha (tzw.brzuszki)są niezdrowe dla kregosłupa... Czy to prawda?
varkietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 11:47   #3
złośnica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 73
GG do złośnica
Re: Tzw.brzuszki

Nie jestem ekspertem, ale wg mnie, o ile wykonujesz brzuszki poprawnie, nie wpłyną one negatywnie na kręgosłup, wręcz przeciwnie, wzmocnią go. Ale to moja indywidualna opinia
złośnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 11:47   #4
złośnica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 73
GG do złośnica
Re: Tzw.brzuszki

Nie jestem ekspertem, ale wg mnie, o ile wykonujesz brzuszki poprawnie, nie wpłyną one negatywnie na kręgosłup, wręcz przeciwnie, wzmocnią go. Ale to moja indywidualna opinia
złośnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 14:50   #5
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Tzw.brzuszki

Zgadza się to co mówi Złośnica. Częstym błędem przy robieniu brzuszków jest pracowanie karkiem, a nie mięsniami brzucha. Jeśli czujesz napięcie w karku, to znaczy najprawdopodobniej, że źle robisz brzuszki i możesz nadwyrężyć odcinek szyjny kręgosłupa. Trzeba maksymalnie rozluźniac kark i starać się dzialać tylko i wyłącznie brzuchem i nie próbować ciągnąć głowy rękami(robią tak czasem ludzie, że próbują się wywindować [img]icons/icon12.gif[/img] rękami za kark) Prawidłowo robione brzuszki napewno nie wyrządzą krzywdy.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 14:50   #6
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Tzw.brzuszki

Zgadza się to co mówi Złośnica. Częstym błędem przy robieniu brzuszków jest pracowanie karkiem, a nie mięsniami brzucha. Jeśli czujesz napięcie w karku, to znaczy najprawdopodobniej, że źle robisz brzuszki i możesz nadwyrężyć odcinek szyjny kręgosłupa. Trzeba maksymalnie rozluźniac kark i starać się dzialać tylko i wyłącznie brzuchem i nie próbować ciągnąć głowy rękami(robią tak czasem ludzie, że próbują się wywindować [img]icons/icon12.gif[/img] rękami za kark) Prawidłowo robione brzuszki napewno nie wyrządzą krzywdy.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 14:52   #7
kasiam
Raczkowanie
 
Avatar kasiam
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 120
Re: Tzw.brzuszki

dobrym sposobem na nienadwyrężanie karku jest robienie brzuszków z rękami skrzyżowanymi na piersiach. wtedy już po prostu nie ma możliwości, że będzie się ciągnąć za kark.
kasiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-19, 14:52   #8
kasiam
Raczkowanie
 
Avatar kasiam
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 120
Re: Tzw.brzuszki

dobrym sposobem na nienadwyrężanie karku jest robienie brzuszków z rękami skrzyżowanymi na piersiach. wtedy już po prostu nie ma możliwości, że będzie się ciągnąć za kark.
kasiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-25, 10:45   #9
andzul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 18
GG do andzul
Re: Tzw.brzuszki

czesc
ja przy robieniu brzuszkow tez mam problem z kregoslupem, ale nie z karkiem tylko z odcinkiem ledzwiowym...
po zrobieniu 30-40brzuszkow (wszystko jedno czy bokserskich czy półbrzuszkow, czy tych tradycyjnych) miesnie brzucha mnie prawie nie bola za to nie mozge wytrzymac z plecami...
czy sa jakies brzuszki, ktore nie obciazaja dolnej czesci kregoslupa...??
andzul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-25, 10:45   #10
andzul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 18
GG do andzul
Re: Tzw.brzuszki

czesc
ja przy robieniu brzuszkow tez mam problem z kregoslupem, ale nie z karkiem tylko z odcinkiem ledzwiowym...
po zrobieniu 30-40brzuszkow (wszystko jedno czy bokserskich czy półbrzuszkow, czy tych tradycyjnych) miesnie brzucha mnie prawie nie bola za to nie mozge wytrzymac z plecami...
czy sa jakies brzuszki, ktore nie obciazaja dolnej czesci kregoslupa...??
andzul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-25, 11:23   #11
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Tzw.brzuszki

Spróbuj zamiast zakładać ręce na kark (też mnie wtedy boli odcinek lędźwiowy) wyciągnąć je do przodu równolegle do podłogi i w ten sposób się podnosić [img]icons/icon10.gif[/img]

Jeśli nie pomoże, proponuję ćwiczenia mięśni brzucha wzięte z callaneticsu: część lędźwiowa kręgosłupa leży na ziemii, unosisz tylko górną część tułowia (mniej więcej od łopatek), ręce wyciągnięte do przodu równolegle do podłogi i w tej pozycji delikatnie balansujesz do przodu i do tyłu. Nie kładziesz głowy, utrzymujesz się w tej samej pozycji, tylko przesuwasz ok. 10 cm. TRUDNE! Mieśnie brzucha po tym bolą bardziej, niż po klasycznych brzuszkach, za to kręgosłup w ogóle.
Jeśli niejasno wytłumaczyłam, dajcie znać, postaram się znaleźć ilustrację. [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-25, 11:23   #12
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Tzw.brzuszki

Spróbuj zamiast zakładać ręce na kark (też mnie wtedy boli odcinek lędźwiowy) wyciągnąć je do przodu równolegle do podłogi i w ten sposób się podnosić [img]icons/icon10.gif[/img]

Jeśli nie pomoże, proponuję ćwiczenia mięśni brzucha wzięte z callaneticsu: część lędźwiowa kręgosłupa leży na ziemii, unosisz tylko górną część tułowia (mniej więcej od łopatek), ręce wyciągnięte do przodu równolegle do podłogi i w tej pozycji delikatnie balansujesz do przodu i do tyłu. Nie kładziesz głowy, utrzymujesz się w tej samej pozycji, tylko przesuwasz ok. 10 cm. TRUDNE! Mieśnie brzucha po tym bolą bardziej, niż po klasycznych brzuszkach, za to kręgosłup w ogóle.
Jeśli niejasno wytłumaczyłam, dajcie znać, postaram się znaleźć ilustrację. [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-27, 07:42   #13
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Tzw.brzuszki

Możesz też robić ćwiczenia izometryczne-po prostu , choćby stojąc napinaj mięśnie brzucha , bez wykonywania ruchów-samo napięcie, wytrzymanie i zwolnienie. Aha-i może idź do lekarza, żeby dowiedzieć się skąd te bóle-w końcu ból nie bierze się z powietrza.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-27, 07:42   #14
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Tzw.brzuszki

Możesz też robić ćwiczenia izometryczne-po prostu , choćby stojąc napinaj mięśnie brzucha , bez wykonywania ruchów-samo napięcie, wytrzymanie i zwolnienie. Aha-i może idź do lekarza, żeby dowiedzieć się skąd te bóle-w końcu ból nie bierze się z powietrza.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-28, 11:20   #15
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Re: Tzw.brzuszki JAK CZESTO I ILE???

a jak czesto i ile brzuszkow dziennie nalezy robic, zeby sadelko zniknelo i pojawily sie "kreseczki"?
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-28, 11:20   #16
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Re: Tzw.brzuszki JAK CZESTO I ILE???

a jak czesto i ile brzuszkow dziennie nalezy robic, zeby sadelko zniknelo i pojawily sie "kreseczki"?
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-28, 13:51   #17
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Tzw.brzuszki JAK CZESTO I ILE???

[img]icons/icon7.gif[/img] Zależy od Twoich naturalnych predyspozycji-niektórzy bardzo szybko uzyskują efekt jakiego pragną, a inni muszą na to bardzo długo pracować. Myślę, że możesz robić ćwiczenia na brzuch np. dwa dni, dzień przerwy, dwa dni, dzień przerwy itd. ale każdy inny system też będzie dobry pod warunkiem, że uwzględnisz w nim czas na regenerację mięśni [img]icons/icon7.gif[/img] jeśli chodzi o iość powtórzeń to dopasowuj ją do swoich możliwości-kiedy dojdziesz do momentu, kiedy już masz zamiar przestać, zrób wtedy jeszcze kilka powtórzeń [img]icons/icon7.gif[/img] Raczej nie ma po co mówić o konkretnych ilościach, bo, jak mówię, nie wiem jakie są Twoje możliwości [img]icons/icon7.gif[/img] Ważne jest żeby ćwiczyć regularnie, robić "wolne" dni na regenerację, robić coraz więcej powtórzeń z czasem [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-28, 13:51   #18
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Tzw.brzuszki JAK CZESTO I ILE???

[img]icons/icon7.gif[/img] Zależy od Twoich naturalnych predyspozycji-niektórzy bardzo szybko uzyskują efekt jakiego pragną, a inni muszą na to bardzo długo pracować. Myślę, że możesz robić ćwiczenia na brzuch np. dwa dni, dzień przerwy, dwa dni, dzień przerwy itd. ale każdy inny system też będzie dobry pod warunkiem, że uwzględnisz w nim czas na regenerację mięśni [img]icons/icon7.gif[/img] jeśli chodzi o iość powtórzeń to dopasowuj ją do swoich możliwości-kiedy dojdziesz do momentu, kiedy już masz zamiar przestać, zrób wtedy jeszcze kilka powtórzeń [img]icons/icon7.gif[/img] Raczej nie ma po co mówić o konkretnych ilościach, bo, jak mówię, nie wiem jakie są Twoje możliwości [img]icons/icon7.gif[/img] Ważne jest żeby ćwiczyć regularnie, robić "wolne" dni na regenerację, robić coraz więcej powtórzeń z czasem [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 16:52   #19
ANIA29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 5
brzuszki

Jak wzmocnić brzuszek , żeby nie był taki okrągły , chciałabym go bardziej umięśnić, [img]icons/icon7.gif[/img]
ANIA29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-02, 19:14   #20
oleczka18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 222
Re: brzuszki-PODSUMOWANIE

BRZUSZEK ------PODSUMOWANIE------------

- http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=22298

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA I ICH ODPOWIEDZI ALE TYLKO OD NASZEGO EKSPERTA [img]icons/icon10.gif[/img]:

1. Jakie są najlepsze ćwiczenia do wykonania w domu, dzięki którym można szybko i skutecznie spalić kalorie i "stracić" brzuch??

-Brzuszki zwykłe i bokserskie (to takie uruchamiające mięśnie skośne brzucha(pomagają uzyskać "wcięcie" w talii") polegające na "sięganiu" łokciem do kolana(lewy łokieć prawe kolano, prawy łokieć lewe kolano). Leży się z przygiętymi nogami na plecach rzecz jasna, a ręce są tak ułożone, że pięści trzymasz przy uszach i ręce pozostają nieruchome, a sięgasz łokciem do kolana unosząc tułów, a nie ruszając rękami (tak jakbys miała pięści przyśrubowane do uszu )
-hoolahop
-taniec, który wymaga ruchów biodrami, tułowiem
-ćwiczenia izometryczne(napinanie mięśni bez wykonywania ruchu-wtedy po pewnym czasie wciągnie brzucha wejdzie Ci w krew ).
-skręty tułowia i tak jak mówi Aniołeczeqq ćwiczenia na mięśnie pleców(to też poprawia wygląd brzucha)

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/cwicz_z_nami_brzuch.htm
http://www.skoki.org/pochwala/talia1/cwiczenia/biu.htm


2. Spotkałam się z opinią, że ćwiczenia na mięsnie brzucha, (tzw.brzuszki)są niezdrowe dla kręgosłupa... Czy to prawda?

Częstym błędem przy robieniu brzuszków jest pracowanie karkiem, a nie mięśniami brzucha. Jeśli czujesz napięcie w karku, to znaczy najprawdopodobniej, że źle robisz brzuszki i możesz nadwyrężyć odcinek szyjny kręgosłupa. Trzeba maksymalnie rozluźniać kark i starać się działać tylko i wyłącznie brzuchem i nie próbować ciągnąć głowy rękami(robią tak czasem ludzie, że próbują się wywindować rękami za kark) Prawidłowo robione brzuszki napewno nie wyrządzą krzywdy.(…)
Możesz też robić ćwiczenia izometryczne-po prostu , choćby stojąc napinaj mięśnie brzucha , bez wykonywania ruchów-samo napięcie, wytrzymanie i zwolnienie. Aha-i może idź do lekarza, żeby dowiedzieć się skąd te bóle-w końcu ból nie bierze się z powietrza.


3. Co można zrobić domowymi sposobami (kuracje typu guam i te drogie odpadają), żeby po odchudzaniu brzuch był jędrny a skóra nie obwisła???

Co do jędrności brzucha, to przede wszystkim dobry balsam ujędrniający, ale także masaże szorstką rękawicą, zimne prysznice, suplementy z krzemem i witaminą E, a także regularne ćwiczenia tej okolicy(jak już sarenka wspomniała-brzuszki, zarówno tradycyjne , jak i bokserskie, wszelkie ćwiczenia wymagające ruchów talii(taniec) , hoolahop )


5. Robicie brzuszki na raz czy seriami? Czy cos mi da, jeżeli będę robić 4 razy po 25 półbrzuszków?

Spokojnie możesz robić serie po 25 z krótkim odpoczynkiem A z brzuszkami to nie jest tak, że jedne są lepsze od drugich tylko każdy rodzaj "porusza" inne mięśnie i powinnyśmy wykonywać różne ich rodzaje -zarówno tradycyjne,(ale tylko takie bez podnoszenia całego tułowia-jak mówi aggie), ale także brzuszki uruchamiające mięśnie skośne, a więc np. tzw. brzuszki bokserskie

6. Po jakim czasie powinny być widoczne mięśnie? Już troszkę są widoczne dwie pionowe "kreski”, ale chyba tylko rano, gdy jeszcze nic nie zjem i gdy napnę mięśnie. Jak często i ile brzuszków dziennie należy robić?

Jeśli pokazują Ci się już pionowe kreski to znaczy, że największą wagę podczas ćwiczeń przykładasz do mięśnia prostego brzucha, a ten właśnie mięsień ćwiczy tradycyjne proste spinanie,(czyli te najprostsze brzuszki). Jeśli chcesz uzyskać ładną rzeźbę brzuszka musisz też zadbać o resztę mięśni, a więc mięśnie skośne wewnętrzne i zewnętrzne, a także najgłębiej położony mięsień poprzeczny brzucha. Dołóż do treningu na brzuszek brzuszki skośne np. z przyciąganiem nogi(kojarzysz? prawe kolano zbliża się do lewego łokcia i tak na zmianę(trzeba tylko uważać, żeby nie ciągnąć tułowia łokciem, a faktycznie pracować brzuszkiem)), do tego zwykłe brzuszki bokserskie. Przydadzą się też wszelkiego rodzaju skręty i skłony, bo one też uruchamiają mięśnie skośne brzucha. Przy takim kompleksowym treningu szybciej zauważysz rezulataty, ale kiedy to będzie konkretnie to Ci nie powiem, bo zależy to od Twoich naturalnych predyspozycji-niektórzy bardzo szybko uzyskują efekt, jakiego pragną, a inni muszą na to bardzo długo pracować. Myślę, że możesz robić ćwiczenia na brzuch np. dwa dni, dzień przerwy, dwa dni, dzień przerwy itd. ale każdy inny system też będzie dobry pod warunkiem, że uwzględnisz w nim czas na regenerację mięśni jeśli chodzi o ilość powtórzeń to dopasowuj ją do swoich możliwości-kiedy dojdziesz do momentu, kiedy już masz zamiar przestać, zrób wtedy jeszcze kilka powtórzeń Raczej nie ma po co mówić o konkretnych ilościach, bo, jak mówię, nie wiem jakie są Twoje możliwości Ważne jest żeby ćwiczyć regularnie, robić "wolne" dni na regenerację, robić coraz więcej powtórzeń z czasem

-----------------------INNE:---------------
WYNIK PRACY Si2uiel'a z sfd
- http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=35885
- http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=14133
- http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=27519
- http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=25010
- http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=22298


Ps. 1
Smoczku mam nadzieję, że się nie gniewasz, że wykorzystałam tu wszystkie twoje odpowiedzi??
Ps. 2
Wszystkie pytania i odpowiedzi są troche zminione ale treść jest mam nadzieję taka sama.
Ps. 3
Jeżeli znajdziecie jakiś błąd to piszcie na @ żeby nie robić już tu zamieszania, a ja to postaram się jak najszybciej poprawić.
oleczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 20:57   #21
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: brzuszki-PODSUMOWANIE

Ola superrrr to zrobilas [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/1cmok.gif[/img]

Wszystko stalo sie jasne [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon40.gif[/img]
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 08:47   #22
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: brzuszki-PODSUMOWANIE

[img]icons/1cmok.gif[/img] super [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon20.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 10:12   #23
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
brzuszki ????

mam pytanko bardzo bym chciała mieć taki śliczny brzuszek jak niektóre gwazdy ... nie chce wykonywać "tradycyjnych" brzuszków (siedzę na podłodze z ugiętymi nogami i robie skłony do tyłu) bo wydaje mi się ,że mogło by mnie do w inną stronę poprowadzić
Chciałabym rozwinąć te mięśnie po środku brzuszka (partie górne i dolne ) czy są na to jakieś ćwiczonka ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 48[1].jpg (43,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 48[1].jpg (43,1 KB, 11 załadowań)
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 12:23   #24
emka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 5
Wyślij wiadomość przez ICQ do emka
Re: brzuszki ????

Od kilku dni cwicze joge z kanalem Club i bardzo mi sie podoba I wlasnie wczoraj byly cwiczenia na brzuch, ale zupelnie inne niz do tej pory spotkalam. Nie sadzilam, ze joga mi sie spodoba, wydawalo mi sie, ze jestem zbyt zywa do tego, ze usne w czasie cwiczen Musze przyznac, ze faktycznie uspokajaja te cwiczenia, wyciszam sie przy nich, ale miesnie tez pieknie pracuja. Zachecam do poogladania, a najlepiej do sprobowania kilku cwiczen, bo wczesniej widzialam je i nie zrobily na mnie wrazenia, a gdy sama sprobowalam, okazalo sie, ze sa super. I czasem jestem zaskoczona, gdy w danym cwiczeniu pracuja miesnie inne, niz bym sadzila patrzac. Poza tym dobrze objasniaja sposob wykonywania cwiczenia, ktore miesnie sa aktywne, gdzie powinnam odczuwac napiecie itd.
To sa zajecia dla poczatkujacych (tytul: szkola jogi - pon.-pt. o 13.15, a potem o 19.15), wiec nie powinno byc problemow z wykonaniem cwiczen.
emka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-13, 09:39   #25
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: brzuszki ????

Na mięśnie dolne brzucha najlepsze są ćwiczenia, które angażują do pracy nogi, czyli wznosy nóg do klatki piersiowej, przyciąganie nóg, nożyce poziome i pionowe itp. Aby ładnie ukształtować brzuch nie obędzie się bez aerobów, gdyż aby mięśnie się troszkę pokazały musimy spalić trochę tłuszczyku. W poście do Dorotki wkleiłam strony z ćwiczeniami, dot. fitnesu itp. Przejrzyj sobie, napewno coś wybierzesz
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1057750874
Na sfd masz atlas ćwiczeń i tam są opisane ćwiczenia na wszystkie grupy mięśni. Polecam
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 21:02   #26
luke33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 5
Re: brzuszki ????

jasne ze są pytanie tylko czy skoro nie masz ochoty wykonywać prostych ćwiczeń to jak poradzisz sobie z trudniejszymi bez których zapomnij o efektach i jeszcze jedno - wyrobienie takich mięsni to zabawa na dłuższą metę więc sie lepiej zastanów nie ma nic szybko i lekko
luke33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 20:14   #27
Fanaberia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 52
Re: brzuszki ????

Też chciałabym mieć taką figurę jak niektóre gwiazdy ,
ale obawiam się, że najlepszy sposób na płaski brzszek to robienie skłońów i brzuszków
Fanaberia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 11:11   #28
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
brzuszki

czesc ! mam pytanko dotyczace brzuszkow. A wiec chcialabym sobie ladnie "wyeksponowac " miesnie brzuszka...tylko ze nie chce miec takiej przyszlowiowej " kratki" jak wieszkosc panow ma(panie tez maja) tylko chodzi mi o efekt taki jak na zdjeciu ponizej ? taki brzusio bym b, chciala miec ,wiem ze bede musiala wlozyc w to duzo pracy..tylko jakie cwiczenia brzucha wykonywac ? jakie unikac? i co zrobic aby miesnie sie rowno rozbudowaly pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg asia.jpg (30,7 KB, 30 załadowań)
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 15:42   #29
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: brzuszki

Hm...mi sie ten brzuch na zdjeciu akurat zrednio podoba, ale kazdy ma swoje gusta. "Kaloryferek" u kobiet jest znacznie trudniejszy do uzyskania, wiec o to bym sie nie obawiala. Przede wszystkim plywanie i to wlasnie delfinem, o czy mowilysmy juz w poprzednim watku. Plywanie delfinem powoduje naciagniecie miesni brzucha i ksztaltowanie ich. Poza tym wszelkiego rodzaju brzuszki (z podniesionymi prosto nogami, ze skrzyrzowanymi nogami, na skos, jakie ci tylko przyjada do glowy). Mysle, ze serie 3 x 8-10 wystacza. Z czego na koniec kazdej serii zrobilabym 3 ktotkie ruchy kazdego z w/w przypadkow. Poza tym robienie tzw "swiecy", dociskanie kregoslupa np do laweczki i mnostwo innych Aaaa no i dieta.. a przede wszytkim duuzo wody

To tyle, jesli za malo, krzycz o wiecej

Pozdrowienia,
Cheetah

p.s. I oczywiscie najwazniejsze - systematycznosc.
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 18:29   #30
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: brzuszki

taaa, właśnie drabinka, dlaczego kobietom jest trudniej ją stworzyć, ja nad nią intensywnie pracuje i musze naprawde dużo siły włożyć by się kształtowała, to wynika z naszej budowy??
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-11 21:45:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.