sprawa niepokojąca, sprawa krępująca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-12, 10:14   #1
bytheway
Rozeznanie
 
Avatar bytheway
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 703

sprawa niepokojąca, sprawa krępująca


.
__________________
~ League of Legends Summoner

~~ fit and health victim



Jeśli chcesz zmienić świat, najpierw spójrz w lustro.

Edytowane przez bytheway
Czas edycji: 2015-04-02 o 14:35
bytheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 10:55   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Zauroczyłaś się może w dość głupi sposób...

Ale dla mnie, tak ogólnie, dziwne jest że odpowiada Ci związek z obecnym facetem, ale jednocześnie piszesz, że on marnuje swój czas i generalnie deprecjonujesz jego zainteresowania i sposób spędzania wolnego czasu. Mnie na jego miejscu byłoby przykro.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 10:56   #3
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Wspolczuje Twojemu chlopu. Uwazasz sie za lepsza i madrzejsza a zupelnie nie masz ku temu podstaw. Co z tego, ze gra w gry. Czas tracony z przyjemnością nie jest czasem straconym. Gra, bo lubi. Ty robisz mu awantury, ze ksiazek nie czyta. Litosci .

Zejdz ze swojej chmurki, badz bardziej tolerancyjna, popracuj nad przerostem formy nad trescia i rozbuchanym ego, bo tylko go odtracisz takim zachowaniem.

Co do snow to sadze, ze masz za duzo czasu. Ciagle myslisz nad tym (to te "fermentujace mysli"?), wiec wciaz Ci sie to sni.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 11:06   #4
Fidare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 69
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

W 100% chyba szczęśliwa nie jesteś, bo tak jak dopasowanie psychiczne bez dopasowania fizycznego nie wróży dobrze, tak samo dopasowanie fizyczne bez psychicznego może być problemem na dłuższą metę. Jak dla mnie śnisz o koledze, bo ma w sobie coś, czego brakuje Ci w partnerze - zresztą, jak sama mówisz, zdajesz sobie sprawę że wcale byś z kolegą nie chciała być, bo jest "egocentrykiem i dupkiem ogólnie" (w przeciwieństwie do partnera). Zauroczyłaś się chyba w jego psychice, bo z obecnym partnerem nie dzielicie specjalnie zainteresowań. Ale piszesz, że jesteś w związku trzy lata. I co Wy przez te trzy lata robicie razem? Mój pierwszy facet też był typem, który najchętniej siedziałby przed komputerem - i robiłam z nim to samo, więc nie było nerwów - ale jak zaczęłam odkrywać inne rzeczy z czystej ciekawości, próbować różnych nowości, z których część przerodziła się w pasje, to potrzebowałam czegoś innego. I nic tu nie pomoże awanturowanie się, jeśli chcesz spróbować to zmienić, to na spokojnie, małymi krokami. Licz się jednak z myślą, że partner może tego wcale nie chcieć. I też nie masz wielkiego prawa perswadować mu swojej wizji spędzania życia/czasu na siłę. Ja piszę, że miałam dość postawy mojego partnera, ale nigdy nie nazwałam jego grania "marnowaniem czasu". To hobby jak każde inne i ludzie powinni przestać wynosić podróżowanie, czytanie i inne pod niebiosa, a potem psioczyć na to, że ktoś woli posiedzieć w domu. Nie przyszło Ci na myśl, że Twój partner jest introwertykiem, tak jak Ty, ale naładowuje się przez przebywanie ze sobą/Tobą, a nie dyskusje o bezkresie wszechświata? Tak jak dziewczyny napisały, odnosi się wrażenie że uważasz się od swojego mężczyzny za lepszą, inteligentniejszą, bo "on tylko siedzi i gra", a Ty rozmyślasz i dyskutujesz. Szkoda.
Fidare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 11:09   #5
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Cytat:
Napisane przez bytheway Pokaż wiadomość
Od 3 lat jestem w związku, raczej szczęśliwym. Z parterem zwykle sie dobrze dogadujemy, z jednym wyjątkiem- chodzi o nasze zainteresowania. Ja jestem introwertykiem z masą fermentujących wewnątrz myśli, uwielbiam wszelkie formy rozwijania siebie. Zarówno fizycznie jak i psychicznie. On za to uwielbia marnować swój czas. Najchętniej grałby jedynie w gry komputerowe, książkę do ręki bierze raz na rok, może i rzadziej co nie raz doprowadzało do ostrych spięć.(które niestety niewiele pomogły) Poza tym, jest super człowiekiem, dobrym i kochanym.

No ale o co chodzi?

Idąc na studia poznałam chłopaka z którym chodzę do grupy. I tu sytuacja jest zupełnie odwrotna. Jest również takim myślicielem jak ja, czyta, rozwija zainteresowania, jest typem faceta 'mrocznego i tajemniczego'. Znamy się już jakiś czas, ale ostatnio często (kilka razy w tygodniu) śni mi się on, śni mi się sytuacja gdy mamy romans- i to wcale nie fizyczny. Aleeee potem się budzę, patrze na niego na uczelni i wcale nie mogłabym z nim być bo jest strasznym egocentrykiem i dupkiem ogólnie.

Gdybym te sny miała rzadko byłabym w stanie to zrozumieć- bo jednak psychicznie bardziej do mnie pasuje niż mój partner, w pewnym sensie to uczucie platoniczne, ale żeby tak prawie codziennie?!?!
Nie wiem co to znaczy i się trochę obawiam o mój związek. Może to zapowiadać, że wcale nie jestem teraz szczęśliwa?
Wyczuwam Wertera w wersji damskiej. Zmuszasz go do czytania ksiazek pod pretekstem wewnetrznego rozwoju?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 11:18   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Jakoś sobie nie wyobrażam, by facet mi robił awantury, bo na przykład nie pasjonuje mnie muzyka klasyczna, albo usiłował mnie zmusić bym zaczęła z nim oglądać dokumenty historyczne, bo to takie rozwijające
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 11:19   #7
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Cytat:
Napisane przez bytheway Pokaż wiadomość
[...] Ja jestem introwertykiem z masą fermentujących wewnątrz myśli, uwielbiam wszelkie formy rozwijania siebie. Zarówno fizycznie jak i psychicznie. On za to uwielbia marnować swój czas. [...]Jest również takim myślicielem jak ja, czyta, rozwija zainteresowania, jest typem faceta 'mrocznego i tajemniczego'.[...]wcale nie mogłabym z nim być bo jest strasznym egocentrykiem i dupkiem ogólnie. [...]
Rzeczywiście para egocentryków-dupków rzadko się dogaduje w związku.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-12, 11:49   #8
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Ale czego Ci konkretnie brakuje - tego, że Twój chłop nie czyta książek i nie możesz się cieszyć że też się "rozwija", że nie spędza czasu bardziej "produktywnie" a Tobie przez to smutno bo czas marnuje, CZY np. tego, że nie możesz z nim porozmawiać o sprawach, które Cię interesują, bo przykładowo on nie ma o tym pojęcia albo w ogóle nie mieści się to w puli jego zainteresowań?

Jeśli chcesz być z kimś, z kim możesz te "fermentujące myśli" powymieniać i sobie wspólnie pofilozofować nad książką, to spoko - zmień po prostu partnera, bo obecny widocznie nie odpowiada Ci, skoro nie macie o czym gadać. Ale jeśli chodzi tylko o to, żeby on w Twoim odczuciu też się "rozwijał wewnętrznie", bo każdy człowiek powinien, i żeby nie "tracił czasu" na np. gry, bo to według Ciebie nic nie warte, to... też zmień partnera, ale przy tym zdejmij klapki z oczu, bo myślenie pt. "tylko mój styl życia jest godny podziwu i cenny" to w gruncie rzeczy straszny zaścianek.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 12:01   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Jak się jest szczęśliwym, to nie ma miejsca na "raczej", "chyba" itp. Po prostu się stwierdza fakt: jestem szczęśliwy / szczęśliwa. Tobie czegoś brakuje, coś Ci przeszkadza, coś Cię uwiera. Pytanie, czy to chwilowe, czy tendencja wzrostowa i będzie coraz gorzej? Musisz sobie odpowiedzieć na to jak najszybciej, żeby potem nie narzekać, że "straciłaś" na niedobry związek x lat. Po 3 latach warto już wiedzieć, czy dana osoba do nas naprawdę pasuje (tak na dłuższą metę, a nie pt. bo kiedyś było miło).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 12:28   #10
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;45111080]Wspolczuje Twojemu chlopu. Uwazasz sie za lepsza i madrzejsza a zupelnie nie masz ku temu podstaw. Co z tego, ze gra w gry. Czas tracony z przyjemnością nie jest czasem straconym. Gra, bo lubi. Ty robisz mu awantury, ze ksiazek nie czyta. Litosci .

Zejdz ze swojej chmurki, badz bardziej tolerancyjna, popracuj nad przerostem formy nad trescia i rozbuchanym ego, bo tylko go odtracisz takim zachowaniem.

Co do snow to sadze, ze masz za duzo czasu. Ciagle myslisz nad tym (to te "fermentujace mysli"?), wiec wciaz Ci sie to sni.[/QUOTE]

Dokładnie.

Dla mnie czytanie to przyjemność, nie dopisuję do tego ideologii i nie zgrywam "myślicielki". Takie podejście kojarzy mi się raczej z osobami o niezbyt dużej inteligencji, które muszą pokazać światu, że myślą, bo inaczej nikt by tego nie zauważył.

Nie jesteś szczęśliwa ze swoim chłopakiem, nie dobraliście się i to cała filozofia. A przypadkiem trafił się ktoś inny, więc snujesz fantazje. To zupełnie typowe.
Ale pamiętaj, że ten nowy pan nie będzie "mroczny i tajemniczy" (te Twoje książki to Zmierzch, tak?), gdy trzeba będzie kupić mleko czy skserować notatki.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 12:31   #11
bytheway
Rozeznanie
 
Avatar bytheway
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 703
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Tylko jeszcze nie przedstawiłam jednej rzeczy. Albo zrobiłam to w zły sposób. Ja z nim staram się robić te rzeczy które on lubi. Uczy mnie grać w swoje gry, oglądamy razem filmy fantasy. Jednak gdy staram się, żeby szło też to w drugą stronę to już nie działa.
Może i macie racje, ja też jestem egocentrykiem idealizuje w jakiś sposób te sprawy duchowe, bo uważam, że człowiek jest wtedy w jakiś sposób bogatszy. I to też nie jest tak że z obecnym 'chłopem' łączy mnie tylko fizyczność. On w jakiś sposób potrafi do mnie dotrzeć. Jestem zamknięta w sobie, ale on wie o mnie wszystko. Jak nikt inny. Jest też osobą przy której czuję się najbezpieczniej na świecie, nawet siedzenie i nic nie robienie, albo gadanie o pierdołach jest fajne. Dlatego trudno stwierdzić że To widocznie nie On.
bytheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-12, 12:39   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Cytat:
Napisane przez bytheway Pokaż wiadomość
Tylko jeszcze nie przedstawiłam jednej rzeczy. Albo zrobiłam to w zły sposób. Ja z nim staram się robić te rzeczy które on lubi. Uczy mnie grać w swoje gry, oglądamy razem filmy fantasy. Jednak gdy staram się, żeby szło też to w drugą stronę to już nie działa.
Może i macie racje, ja też jestem egocentrykiem idealizuje w jakiś sposób te sprawy duchowe, bo uważam, że człowiek jest wtedy w jakiś sposób bogatszy. I to też nie jest tak że z obecnym 'chłopem' łączy mnie tylko fizyczność. On w jakiś sposób potrafi do mnie dotrzeć. Jestem zamknięta w sobie, ale on wie o mnie wszystko. Jak nikt inny. Jest też osobą przy której czuję się najbezpieczniej na świecie, nawet siedzenie i nic nie robienie, albo gadanie o pierdołach jest fajne. Dlatego trudno stwierdzić że To widocznie nie On.
A ile jest dziedzin, zainteresowań, które naprawdę dzielicie ze sobą? Bez zmuszania się, bez "poświęcania"? Macie jakąś jedną rzecz naprawdę wspólną, która Was oboje kręci, którą robicie wspólnie? Jakaś pasja, czy chociażby coś, do czego chętnie RAZEM wracacie?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 13:06   #13
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Cytat:
Napisane przez bytheway Pokaż wiadomość
Tylko jeszcze nie przedstawiłam jednej rzeczy. Albo zrobiłam to w zły sposób. Ja z nim staram się robić te rzeczy które on lubi. Uczy mnie grać w swoje gry, oglądamy razem filmy fantasy. Jednak gdy staram się, żeby szło też to w drugą stronę to już nie działa.
Zmiana frontu . Autorko, miej odwage i trzymaj sie jednej wersji. Napisalas teraz zupelnie co innego niz w pierwszym poscie. Tak Cie krytyka zabolala?
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 13:34   #14
bytheway
Rozeznanie
 
Avatar bytheway
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 703
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A ile jest dziedzin, zainteresowań, które naprawdę dzielicie ze sobą? Bez zmuszania się, bez "poświęcania"? Macie jakąś jedną rzecz naprawdę wspólną, która Was oboje kręci, którą robicie wspólnie? Jakaś pasja, czy chociażby coś, do czego chętnie RAZEM wracacie?
Myślę, że byłby to sport. Kilka lat temu był poważnym sportowcem, ale skończyło się finansowanie co uniemożliwiło kontynuowanie. W jakieś karze dla samego siebie skończył z jakąkolwiek aktywnością, bo dalej to nie miało sensu i celu. Ja ponad rok temu też wpadłam po uszy w aktywność fizyczną i staram się mu przypomnieć jak to było, że mimo wszystko można robić to dla siebie.

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;45113721]Zmiana frontu . Autorko, miej odwage i trzymaj sie jednej wersji. Napisalas teraz zupelnie co innego niz w pierwszym poscie. Tak Cie krytyka zabolala?[/QUOTE]

na jakiej podstawie to mówisz? Wybacz, nie szukam jadu, a konstruktywnej krytyki.
bytheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 13:38   #15
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Cytat:
Napisane przez bytheway Pokaż wiadomość
na jakiej podstawie to mówisz? Wybacz, nie szukam jadu, a konstruktywnej krytyki.
Konstruktywna krytyke dostalas, ale najwidoczniej Ci sie nie spodobala.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 13:59   #16
bytheway
Rozeznanie
 
Avatar bytheway
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 703
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Nadal nie wiem na jakiej podstawie to piszesz. Na podstawie kontry? Przyszłam tu pobawić się trochę w sesje terapeutyczną, by spojrzeć na problem z innej perspektywy, a zmiana 'zeznań' w tym nie pomaga. Tym bardziej, że nikogo z Was nie znam i nie mam powodu by się przejmować czyjąś opinią więc- nie, nie zmieniam frontu.
bytheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 14:08   #17
Fidare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 69
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Sama sobie musisz odpowiedzieć, czy jesteś szczęśliwa. Dziewczyny Ci już swoje spostrzeżenia przedstawiły. A i jamestown ma rację, bo w pierwszym poście nie pisałaś nic o tym, że Ty starasz się jego zainteresowania podzielać, tylko wspomniałaś, że były awantury o to m.in., że on nie czyta. W każdym razie nikt Ci nie powie "Zostaw go" albo "Zostań z nim" na 100%, bo to się mija z celem tutaj. Ale wrażenie sprawiasz, jakby Ci było niezbyt wygodnie, a facet (w Twoim odczuciu) nie dorastał Ci do pięt w kwestii uduchowienia. I to jest słabe.
Fidare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 14:16   #18
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Jest różnica pomiędzy "on nie czyta, a to takie duchowe, więc robię mu awantury, które nic nie dają", a "robię z nim wiele rzeczy, które on lubi, a on nawet nie stara się zainteresować czymśtam, co lubię ja".

Piszesz, że zajmujesz się fermentującymi myślami i czytaniem książek. Chcesz, by on siedział obok Ciebie i w ten sposób podzielał Twoje zainteresowania?

Piszesz, że sport jest wspólnym zainteresowaniem, a zaraz potem, że on go nie uprawia, więc starasz się go namówić, bo od roku się tym interesujesz. Więc raczej to nie jest wspólne zainteresowanie, a Twoje.
Nie ma nic takiego co oboje, razem, wspólnie, bez namawiania czy zmuszania lubicie robić?
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 14:32   #19
plague
Raczkowanie
 
Avatar plague
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 93
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

czemu najeżdżacie na dziewczyne? bez przesady. moim zdaniem nie bije z jej posta jakaś straszna wyższość. raczej zle ujęła sprawę (albo sie mylę, i rzeczywiscie traktuje zainteresowania partnera z pogardą).
ja rozumiem problem. po prostu sie nie dobraliście, Autorko. są ludzie bardziej i mniej przyziemni, i tyle, już nawet nie ma tu żadnego wartościowania, że ci są lepsi, a ci są gorsi- po prostu są różni. widać Twój partner jest z tej pierwszej grupy. z kolei Ty wręcz przeciwnie, i chciałabyś z kimś pogadać o tych swoich przemyśleniach- a partner po prostu takich rozważań nie lubi. tak coś mi sie wydaje, może zle rozumiem :p w sumie 3 lata z partnerem to jest sporo, jakoś musieliście się przez ten czas dogadywać, o czyms rozmawiać, jakos spędzac czas... nie przeszkadzało Ci wtedy, że on nie podziela Twoich zainteresowań?
chyba że chodzi Ci o sam fakt, że on jest "mniej inteligentny, gorszy, cośtam" niż Ty- no to wtedy sprawy wyglądają inaczej :p
plague jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-12, 18:33   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Cytat:
Napisane przez bytheway Pokaż wiadomość
Myślę, że byłby to sport. Kilka lat temu był poważnym sportowcem, ale skończyło się finansowanie co uniemożliwiło kontynuowanie. W jakieś karze dla samego siebie skończył z jakąkolwiek aktywnością, bo dalej to nie miało sensu i celu. Ja ponad rok temu też wpadłam po uszy w aktywność fizyczną i staram się mu przypomnieć jak to było, że mimo wszystko można robić to dla siebie.
(...)
Myślisz, czy wiesz? To jest coś, co Was łączy, czy co chcesz, aby zaczęło Was łączyć? Nie o to chodziło. Czy na chwilę obecną jest coś, co Was łączy, ale niewymagającego "przypominania" i proszenia? Nie, że "mam nadzieję, że będzie", "chyba jest", ale odpowiedź z pewnością. Jest?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 18:35   #21
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

albo akceptujesz obecny stan rzeczy albo zmień faceta, bo awanturami o czytanie książek dobrego związku nie zbudujesz

btw. ja spędzam przynajmniej 8h na grach dziennie [uwielbiam swoją pracę ] a w domu się dobijam jeszcze godzinką grania, albo dwoma
na książkę miałam ostatni raz czas podczas przerwy świątecznej, bożesz, jak ja ten czas marnuję
dobierz się w związku z osobą podzielającą twoje zainteresowania i pasje, nie będziesz wtedy nikomu wytykać, że marnuje swój czas
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 18:58   #22
unber
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 283
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
albo akceptujesz obecny stan rzeczy albo zmień faceta, bo awanturami o czytanie książek dobrego związku nie zbudujesz

btw. ja spędzam przynajmniej 8h na grach dziennie [uwielbiam swoją pracę ] a w domu się dobijam jeszcze godzinką grania, albo dwoma
na książkę miałam ostatni raz czas podczas przerwy świątecznej, bożesz, jak ja ten czas marnuję
dobierz się w związku z osobą podzielającą twoje zainteresowania i pasje, nie będziesz wtedy nikomu wytykać, że marnuje swój czas
Zgadzam się. Najlepiej się dobrać z osobą, któa ma podobne zainteresowania i poglądy, bo wtedy z definicji robi się coś wspólnie, a nie tylko "zmusza" do wspólnego działania.
unber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 19:19   #23
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
albo akceptujesz obecny stan rzeczy albo zmień faceta, bo awanturami o czytanie książek dobrego związku nie zbudujesz

btw. ja spędzam przynajmniej 8h na grach dziennie [uwielbiam swoją pracę ] a w domu się dobijam jeszcze godzinką grania, albo dwoma
na książkę miałam ostatni raz czas podczas przerwy świątecznej, bożesz, jak ja ten czas marnuję
dobierz się w związku z osobą podzielającą twoje zainteresowania i pasje, nie będziesz wtedy nikomu wytykać, że marnuje swój czas
Grin, gdzie pracujesz? Też spróbuję się zatrudnić
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 19:41   #24
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Cytat:
Napisane przez bytheway Pokaż wiadomość
Od 3 lat jestem w związku, raczej szczęśliwym. Z parterem zwykle sie dobrze dogadujemy, z jednym wyjątkiem- chodzi o nasze zainteresowania. Ja jestem introwertykiem z masą fermentujących wewnątrz myśli, uwielbiam wszelkie formy rozwijania siebie. Zarówno fizycznie jak i psychicznie. On za to uwielbia marnować swój czas. Najchętniej grałby jedynie w gry komputerowe, książkę do ręki bierze raz na rok, może i rzadziej co nie raz doprowadzało do ostrych spięć.(które niestety niewiele pomogły) Poza tym, jest super człowiekiem, dobrym i kochanym.

No ale o co chodzi?

Idąc na studia poznałam chłopaka z którym chodzę do grupy. I tu sytuacja jest zupełnie odwrotna. Jest również takim myślicielem jak ja, czyta, rozwija zainteresowania, jest typem faceta 'mrocznego i tajemniczego'. Znamy się już jakiś czas, ale ostatnio często (kilka razy w tygodniu) śni mi się on, śni mi się sytuacja gdy mamy romans- i to wcale nie fizyczny. Aleeee potem się budzę, patrze na niego na uczelni i wcale nie mogłabym z nim być bo jest strasznym egocentrykiem i dupkiem ogólnie.

Gdybym te sny miała rzadko byłabym w stanie to zrozumieć- bo jednak psychicznie bardziej do mnie pasuje niż mój partner, w pewnym sensie to uczucie platoniczne, ale żeby tak prawie codziennie?!?!
Nie wiem co to znaczy i się trochę obawiam o mój związek. Może to zapowiadać, że wcale nie jestem teraz szczęśliwa?
Wiesz, wybacz, ale oceniając po Twoim poście jakoś nie zauważyłam u Ciebie tej głębi myśli a jedynie jakieś pseudofilozoficzne wywody i zimną kalkulację zyskow i strat. Niepotrzebnie kreujesz się na myśliciela i filozofa. Jako filozof powinnaś wiedzieć, że każdy rozwija się w obranym przez siebie kierunku: Ty poprzez książki, on poprzez gry komputerowe. Jestem osobą, która sporo czyta i nie gra w żadne gry komputerowe ale jakoś nie przyszło mi do głowy by kogoś deprecjonować tylko dlatego, że ten ktoś akurat woli gry. Zwłaszcza, jeśli to osoba najbliższa. Dlaczego? Dlatego, że deprecjonując ukochaną osobę, deprecjonuję sama siebie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 19:52   #25
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;45120602]Grin, gdzie pracujesz? Też spróbuję się zatrudnić [/QUOTE]
w firmie testującej gry ale zastanów się dwa razy nad taką pracą, bo przecież takie marnowanie czasu jest już chorobliwe
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 20:02   #26
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Kiedys czytalam mnostwo ksiazek ale nie wpadlam na to zeby dorabiac do tego ideologie rozwoju duchowego rozrywka i tyle

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 20:28   #27
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

ale właściwie czego od niego wymagasz jesli chodzi o te książki? żeby w ogóle czytał, czy żeby czytał to samo co Ty? bo dwie osoby moga być pasjonatami literatury a tez nie mieć żadnej wspólnej płaszczyzny i nic do pogadania w tym temacie.

poza tym strasznie krzywdzące jest to, że jego sposób spedzania wolnego czasu nazywasz marnowaniem, za to twoje czytanie i fermentowanie () to niezwykle rozwijająca sprawa. a może nie? może gdybys powiedziała komuś o swoich zainteresowaniach literackich też by Cię sprowadził do parteru, bo jest o wiele bardziej świadomym czytelnikiem o wyjątkowo wysublimowanym guście?
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 21:09   #28
ciekawyswiata25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 11
Dot.: sprawa niepokojąca, sprawa krępująca

Okropna jesteś, zostaw tego biednego człowieka.
ciekawyswiata25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-12 22:09:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.