Początki domowego życia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-15, 13:31   #1
rawkof
Przyczajenie
 
Avatar rawkof
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1

Początki domowego życia


Cześć dziewczyny! Zaczynam nowe życie czyli wynajełam z chłopakiem mieszkanie. Oczywiście normalnie zawsze sprzątałam w domu ale były rzeczy z którymi nie miałam do czynienia. Chciałabym z góry zaznaczyć, że narazie mnie nie stać na wymianę niektórych rzeczy więc korzystam z tego co zostawili poprzedni właściciele.
* Co mogę zrobić z poszarzałymi firankami? Uprałam je już raz ale zero zmiany. Teraz moczą się w wannie z proszkiem i octem. Może je wygotować?
* Czy istnieje coś takiego jak permanentny bród? Myłam lodówkę już chyba wszystkim ale na tylnej ściance są zacieki. Nie mam pojęcia od czego są. Czym mogę je usunąć?
* Plamy na ścianie po obrazie - da się to umyć czy konieczne jest pomalowanie? Ściany są białe.
* Czy da się umyć materiałowy karnisz od lampki? Jest na nim 2-3 letni kurz a ja się boję, że środkiem chemicznym typu odtłuszczacz go zniszczę.
Będę wdzięczna za każdą Waszą pomóc, bo przecież ile można męczyć telefonami mamę Pozdrawiam i dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rawkof jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 13:30   #2
Sofia900
Raczkowanie
 
Avatar Sofia900
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 48
Dot.: Początki domowego życia

Są specjalne płyny do prania firan, warto poszukać.
Sofia900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 19:23   #3
Lacerta89
Raczkowanie
 
Avatar Lacerta89
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 45
Dot.: Początki domowego życia

Do firanek również polecam specjalistyczne środki, jeśli chodzi o ścianę jak jest brudną, to spróbuj ja umyć ciepłą wodą z dodatkiem np. płynu do mycia naczyń, bo dobrze usuwa tłuste plamy i tak samo zrób z materiałowym kloszem (detergent może go zniszczyć, a płyn nic nie zrobi), a z lodówką nie mam zielonego pojęcia co możesz zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lacerta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 10:13   #4
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Początki domowego życia

Cytat:
Napisane przez rawkof Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Zaczynam nowe życie czyli wynajełam z chłopakiem mieszkanie. Oczywiście normalnie zawsze sprzątałam w domu ale były rzeczy z którymi nie miałam do czynienia. Chciałabym z góry zaznaczyć, że narazie mnie nie stać na wymianę niektórych rzeczy więc korzystam z tego co zostawili poprzedni właściciele.
* Co mogę zrobić z poszarzałymi firankami? Uprałam je już raz ale zero zmiany. Teraz moczą się w wannie z proszkiem i octem. Może je wygotować?
* Czy istnieje coś takiego jak permanentny bród? Myłam lodówkę już chyba wszystkim ale na tylnej ściance są zacieki. Nie mam pojęcia od czego są. Czym mogę je usunąć?
* Plamy na ścianie po obrazie - da się to umyć czy konieczne jest pomalowanie? Ściany są białe.
* Czy da się umyć materiałowy karnisz od lampki? Jest na nim 2-3 letni kurz a ja się boję, że środkiem chemicznym typu odtłuszczacz go zniszczę.
Będę wdzięczna za każdą Waszą pomóc, bo przecież ile można męczyć telefonami mamę Pozdrawiam i dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Firanki można namoczyć w wodzie z sodą albo proszkiem do pieczenia
Brud ze ściany zmywam gąbkami które kupuje w Rosmanie https://www.google.pl/search?q=rossm...K8S-owMT9BsiM:
Materiałowy abażur ? : do miski wlewam wodę, dodaję troszkę płynu do prania, wkładam abażur i gąbką go piorę, trzeba porządnie go wypłukać bo zostaną zacieki.
Jeśli chodzi o lodówkę to nie mam pojęcia, ale niektóre lodówki mają tak że tylna ścianka jest cały czas wilgotna może spływająca woda zostawiła plamy. Spróbuj może roztworem octu ale nigdy nie spotkałam się z takim problemem
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 11:27   #5
bluebeella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 58
Dot.: Początki domowego życia

W drogerii zapytaj jakąś ogarniętą dziewczynę niech ci doradzi i pokaże na półce co mają na takie problemy.
bluebeella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 11:52   #6
KarolinaWisniew099
Przyczajenie
 
Avatar KarolinaWisniew099
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 22
Dot.: Początki domowego życia

Polecam zamoczyć firanki i dodać do nich tabletki do wybielania protez ok 3. Potem je wyprać i będą śnieżnobiałe
KarolinaWisniew099 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 16:01   #7
Cini_minis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 21
Dot.: Początki domowego życia

Kup w markecie coś specjalnego do firanek, albo pranie z sodą oczyszczoną też może być. Na super duże temperatury nie nastawiaj, bo to często są sztuczne materiały i może się im coś stać, chyba max to 40 stopni.
Plamy na ścianie - delikatnie wilgotną, ale nie mokrą ścierką albo gąbką bym spróbowała.
To z lodówką chyba może być, że ze starości i już nic z tym nie zrobisz.
Karnisz od lampki - też bym najpierw pocierała wilgotną, ale nie morką szczoteczką jakąś, gąbką, czymś takim i ewentualnie spróbowała zależnie od jego koloru, na przykład ludwikiem albo jeśli jest kolorowy płynem po prostu do ubrań kolorowych.
Cini_minis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-21, 20:40   #8
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Początki domowego życia

ja z abażurem zrobiłabym tak: Najpierw odkurzanie sama rurą od odkurzacza, tak, żeby się porządnie przyssała a potem w wannie uprałabym go wodą z płynem do prania.
Bez odkurzania tylko wetrzesz brud i będzie większy problem przy praniu
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-21 21:40:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.