Trądzik czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-30, 21:41   #1
stuckey987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 15
Unhappy

Trądzik czy nie?


Witam. Mam 15 (jeśli to w czymś pomoże)
Jak sama nazwa wskazuje jestem posiadaczką trądziku. Własnie... Trądziku? Sama nie potrafię określić czy to trądzik. Ogółem słowo trądzik kojarzy mi się z wielkimi ropnymi pryszczami, zaskórnikami itp. na całej powierzchni twarzy. Mnie takie coś nie dotyczy. Otóż: mam kilka pryszczy na czole, nosie oraz po obu stronach obok nosa. Co prawda nie jest to jakiś wielki problem aczkolwiek mi przeszkadza i sprawia, że zastanawiam się co robię źle.
Każdego wieczora przemywam twarz przegotowaną wodą (nigdy z kranu) używam krem-żel do cery atopowej z firmy AA. Potem robię mieszankę woda+olejek z drzewa herbacianego czym przemywam twarz (czekam az się wchłonie) i punktowo używam maści cynkowej. Dwa razy w tygodniu dodaję do tego peeling drobnoziarnisty z firmy perfecta. Czasem używam maseczek z firmy ziaja (oczysczającą i nawilżającą) Ponadto staram się zdrowo odżywiać. Jem dużo warzyw, owoców, staram się pić tylko wodę niegazowaną, śniadania i kolacje jem bardzo zdrowo, obiad nie zawsze, ponieważ nie ja go przyrządzam, aczkolwiek staram się ograniczać sól, pieprz i inne źle wpływające na cerę przyprawy. Pragnę dodać, ze nie używam podkładu Co jest nie tak? Dbam o siebie bardzo. Dlaczego nie mam idealnej cery? nie wiem w czym popełniam błąd już nie mam siły... Niby taki wiek, ale to, że jestem nastką nie znaczy, że koniecznie muszę być skazana na problemy z cerą. Liczę na pomoc
stuckey987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 21:50   #2
Hayley__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Z daleka ;)
Wiadomości: 460
Dot.: Trądzik czy nie?

Hormony Ci szaleja, to od tego, duzo niestety nie zrobisz ..
a probowałaś ACNE DERM ? Działa cuda
I tak, mysle ze to trądzik, ale łagodna postać

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

aha, możesz jak najbardziej używać podkładu, byle dobrego, to nie powinno pogorszyć niczego, a na pewno poprawi Twoje samopoczucie
Hayley__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 21:58   #3
stuckey987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 15
Dot.: Trądzik czy nie?

Nie nigdy nie stosowałam Acne Derm. Jeśli wiesz: można go kupić bez recepty? I ile kosztuje? Dziękuje za pomoc
stuckey987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 19:54   #4
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Trądzik czy nie?

Sprawdź na pewno, czy masć cynkowa i peelingi Ci nie szkodzą, możesz też wypróbować coś innego do mycia. Jeśli chcesz próbować AcneDerm to pamiętaj o filtrach!
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 07:19   #5
Karola2614
Raczkowanie
 
Avatar Karola2614
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 128
Dot.: Trądzik czy nie?

Cytat:
Napisane przez stuckey987 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 15 (jeśli to w czymś pomoże)
Jak sama nazwa wskazuje jestem posiadaczką trądziku. Własnie... Trądziku? Sama nie potrafię określić czy to trądzik. Ogółem słowo trądzik kojarzy mi się z wielkimi ropnymi pryszczami, zaskórnikami itp. na całej powierzchni twarzy. Mnie takie coś nie dotyczy. Otóż: mam kilka pryszczy na czole, nosie oraz po obu stronach obok nosa. Co prawda nie jest to jakiś wielki problem aczkolwiek mi przeszkadza i sprawia, że zastanawiam się co robię źle.
Każdego wieczora przemywam twarz przegotowaną wodą (nigdy z kranu) używam krem-żel do cery atopowej z firmy AA. Potem robię mieszankę woda+olejek z drzewa herbacianego czym przemywam twarz (czekam az się wchłonie) i punktowo używam maści cynkowej. Dwa razy w tygodniu dodaję do tego peeling drobnoziarnisty z firmy perfecta. Czasem używam maseczek z firmy ziaja (oczysczającą i nawilżającą) Ponadto staram się zdrowo odżywiać. Jem dużo warzyw, owoców, staram się pić tylko wodę niegazowaną, śniadania i kolacje jem bardzo zdrowo, obiad nie zawsze, ponieważ nie ja go przyrządzam, aczkolwiek staram się ograniczać sól, pieprz i inne źle wpływające na cerę przyprawy. Pragnę dodać, ze nie używam podkładu Co jest nie tak? Dbam o siebie bardzo. Dlaczego nie mam idealnej cery? nie wiem w czym popełniam błąd już nie mam siły... Niby taki wiek, ale to, że jestem nastką nie znaczy, że koniecznie muszę być skazana na problemy z cerą. Liczę na pomoc
skoro sama nie potrafisz okreslic, czy to trądzik czY nie, to najrozsądnieuj byłoby się zapisac do dermatologa, bo my tego raczej nie stwierdzimy. I troche się dziwię, że wszyscy polecają acne d. ... naprawde taki dobry czy słaba szeptanka? Moim zdaniem to nie ma co polecać czegoś komuś, kto nie wiadomo jakie ma problemy skórne, nie jesteśmy ekspertkami!
Karola2614 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 17:24   #6
_camilla
Raczkowanie
 
Avatar _camilla
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 74
Dot.: Trądzik czy nie?

Jesteś młoda, więc hormony Ci buzują. No niestety, taki wiek. Większość z Nas to przechodzi
Próbowałaś płynu "Afronis", dawniej "Afrodyta"? Kupisz go w aptece za ok.12 zł, moim zdaniem jest świetny.
Może któryś z Twoich kosmetyków Ci nie służy? Najlepiej odstaw je na parę dni, kup wyżej wspomniany płyn i zobacz rezultaty.
__________________
Keep me safe inside
Your arms like towers
Tower over me  
_camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 18:08   #7
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Trądzik czy nie?

Myślę, że jak twoje zmiany skórne nie wyglądają tak jak grafika , która pojawia się gdy wpiszesz w wyszukiwarce słowo "trądzik" to po prostu masz wypryski związane z wiekiem dorastania.

Pamiętam jak byłam w Twoim wieku to czoło i brodę miałam w wypryskach, ale nie były jakby spuchnięte, duże, czerwone wypryski i jedno na drugim, tylko mniejsze i zazwyczaj jak wycisnęłam to znikały i pojawialy się nowe...

Z czasem mi zniknęły... i teraz z perspektywy czasu wiem, że najważniejsze jest nawilżanie, ja wysuszałam skórę bo myśłałam, że skoro mam wypryski to, że jest tłusta.. a nie była.. i z czasem dorobilam się suchej skóry. Dlatego nie zapominaj o nawilżeniu i dokładnym oczyszczeniu twarzy po całym dniu.

A jeśli sie obawiasz, że masz trądzik ,to idz do dermatologa on Ci odpowie na pytania.
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-08, 19:39   #8
stuckey987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 15
Dot.: Trądzik czy nie?

Nie, nie wygląda to w ten sposób, zdecydowanie nie jest to kilka krostek na czole i nosie i tyle Odstawiłam wszystkie preparaty które używałam Używam tylko jeden oczyszczający krem-żel z AA i nawilżam kremem i tyle Zobaczymy czy będą efekty

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez _camilla Pokaż wiadomość
Jesteś młoda, więc hormony Ci buzują. No niestety, taki wiek. Większość z Nas to przechodzi
Próbowałaś płynu "Afronis", dawniej "Afrodyta"? Kupisz go w aptece za ok.12 zł, moim zdaniem jest świetny.
Może któryś z Twoich kosmetyków Ci nie służy? Najlepiej odstaw je na parę dni, kup wyżej wspomniany płyn i zobacz rezultaty.
Mam go, aczkolwiek nie widziałam poprawy
stuckey987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.