ćwiczenia a pekające naczynka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-04, 11:52   #1
Athena_
Raczkowanie
 
Avatar Athena_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30

ćwiczenia a pekające naczynka


Witam
od ponad miesiąca ćwiczę na rowerze eliptycznym (2,3 razy w tygodniu po 20 minut ), kondycję widzę, że już mam lepszą, ale pojawił się problem z nogami - zaczęły mi pękać mocno naczynka na nogach
Czy pękające naczynka mogą być wynikiem treningu ? Wydaje mi się, że nie jest intensywny ( nie bolą mnie mięśnie, bardziej ćwiczę dla dobrej kondycji i samopoczucia ) i nie chciałabym też z niego rezygnować. Jak dbać o nogi, aby naczynka już nie pękały ( biorę już rutinoscorbin oraz Diohespan Max - ale boję się, że będzie gorzej )
Proszę o pomoc
Athena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 19:54   #2
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ćwiczenia a pekające naczynka

Myślę, że mogą. Sama mam skórę naczyniową, i wedle wszystkich zaleceń, powinnam unikać gorąca, skoków temperatur, ostrych przypraw, stresu i... sportu Nie zauważyłam jednak nowych naczynek, używam suplementu i dermokosmetyków. W tym przypadku może powinnaś poszukać silniej działającego suplementu? Z wyższym stężeniem substancji aktywnych? Albo skonsultować się z lekarzem?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 14:27   #3
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: ćwiczenia a pekające naczynka

Podbijam, mi też ostatnio zaczęły pękać naczynka na nogach Może ktoś jeszcze ma na to pomysły?
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 13:39   #4
Athena_
Raczkowanie
 
Avatar Athena_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: ćwiczenia a pekające naczynka

Dziewczęta byłam u internisty i powiedział mi, że nie ma opcji że od takich ćwiczeń pękają naczynka ( 2 września idę do naczyniowca - dostałam skierowanie ) jednak do tej pory na maszynę nie weszłam - ze strachu
Ponoć na pęknięte naczynka tylko laser lub skleroterapia ( odkładam już kaskę bo chyba się na nią zdecyduje ) zapobiegawczo : dużo sportu ( pływanie, marsz, biegi - te najlepiej w kompresyjnej odzieży ) rutinoscorbin witamina C.PP.K oraz B, jak najczęściej trzymać nogi w górze. Wpływ ma również waga oraz dieta.
Poniżej link do fajnej stronki
http://www.zylakiprzeciwdzialaj.pl/
Pozdrawiam
Athena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 17:08   #5
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: ćwiczenia a pekające naczynka

Cytat:
Napisane przez Athena_ Pokaż wiadomość
Dziewczęta byłam u internisty i powiedział mi, że nie ma opcji że od takich ćwiczeń pękają naczynka ( 2 września idę do naczyniowca - dostałam skierowanie ) jednak do tej pory na maszynę nie weszłam - ze strachu
Ponoć na pęknięte naczynka tylko laser lub skleroterapia ( odkładam już kaskę bo chyba się na nią zdecyduje ) zapobiegawczo : dużo sportu ( pływanie, marsz, biegi - te najlepiej w kompresyjnej odzieży ) rutinoscorbin witamina C.PP.K oraz B, jak najczęściej trzymać nogi w górze. Wpływ ma również waga oraz dieta.
Poniżej link do fajnej stronki
http://www.zylakiprzeciwdzialaj.pl/
Pozdrawiam
Ja czytałam, że witamina C nie pomaga na naczynka. Potrzebna jest rutyna do niej . Chociaż mnie raz lekarz powiedział, że żeby witamina C działała, to muszę brać 10 tabletek dziennie .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 18:16   #6
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ćwiczenia a pekające naczynka

Cytat:
Napisane przez Athena_ Pokaż wiadomość
Dziewczęta byłam u internisty i powiedział mi, że nie ma opcji że od takich ćwiczeń pękają naczynka ( 2 września idę do naczyniowca - dostałam skierowanie ) jednak do tej pory na maszynę nie weszłam - ze strachu
Ponoć na pęknięte naczynka tylko laser lub skleroterapia ( odkładam już kaskę bo chyba się na nią zdecyduje ) zapobiegawczo : dużo sportu ( pływanie, marsz, biegi - te najlepiej w kompresyjnej odzieży ) rutinoscorbin witamina C.PP.K oraz B, jak najczęściej trzymać nogi w górze. Wpływ ma również waga oraz dieta.
Poniżej link do fajnej stronki
http://www.zylakiprzeciwdzialaj.pl/
Pozdrawiam
Ja bylam u chirurga naczyniowego rok temu. Powiedzial mi, ze zyly lubia ruch i ze sport jest jak najbadziej wskazany. Podejrzewam, ze silownia tudziez cwiczenia z duzym obciazeniem to inna bajka. Biore od 2 lat na zmiane rozne tabletki na zylaki i niestety, czasem pojawi sie cos nowego. Skleroterapie mialam rok temu, cudow sie nie spodziewaj. Stare naczynka/zylaki sie nie odnowia, ale po jakims czasie pojawia sie nowe.
Co do mojej wagi, to jestem szczupla, ale mam niestety predyspozycje genetyczne.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 06:35   #7
Athena_
Raczkowanie
 
Avatar Athena_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: ćwiczenia a pekające naczynka

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Ja bylam u chirurga naczyniowego rok temu. Powiedzial mi, ze zyly lubia ruch i ze sport jest jak najbadziej wskazany. Podejrzewam, ze silownia tudziez cwiczenia z duzym obciazeniem to inna bajka. Biore od 2 lat na zmiane rozne tabletki na zylaki i niestety, czasem pojawi sie cos nowego. Skleroterapie mialam rok temu, cudow sie nie spodziewaj. Stare naczynka/zylaki sie nie odnowia, ale po jakims czasie pojawia sie nowe.
Co do mojej wagi, to jestem szczupla, ale mam niestety predyspozycje genetyczne.
katja_24 jak uważasz - czy ćwiczenia na orbitreku można zakwalifikować do ćwiczeń z dużym obciążeniem ??

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Ja czytałam, że witamina C nie pomaga na naczynka. Potrzebna jest rutyna do niej . Chociaż mnie raz lekarz powiedział, że żeby witamina C działała, to muszę brać 10 tabletek dziennie .
z obserwacji różnych komentarzy i info widzę, że co lekarz to inna opinia moja mama wczoraj zapytała swojego internistę o wit K i powiedział, że absolutnie nie , ponieważ wspomaga krzepnięcie - a przy żylakach tudzież pajączkach może dojść do zakrzepu ...
i bądź tu mądry
Athena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-09, 09:34   #8
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ćwiczenia a pekające naczynka

Cytat:
Napisane przez Athena_ Pokaż wiadomość
katja_24 jak uważasz - czy ćwiczenia na orbitreku można zakwalifikować do ćwiczeń z dużym obciążeniem ??

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------



z obserwacji różnych komentarzy i info widzę, że co lekarz to inna opinia moja mama wczoraj zapytała swojego internistę o wit K i powiedział, że absolutnie nie , ponieważ wspomaga krzepnięcie - a przy żylakach tudzież pajączkach może dojść do zakrzepu ...
i bądź tu mądry
Nie mam na mysli cwiczenia silowe z wiekszym obciazeniem na nogi ktore powoduje powstawanie zylakow (podobnie jak ciezka fizyczna praca, ciaza czy nadwaga)
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 13:36   #9
Athena_
Raczkowanie
 
Avatar Athena_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: ćwiczenia a pekające naczynka

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Nie mam na mysli cwiczenia silowe z wiekszym obciazeniem na nogi ktore powoduje powstawanie zylakow (podobnie jak ciezka fizyczna praca, ciaza czy nadwaga)
a i byłam u naczyniowca i się okazało że mam skrzywiony kręgosłup w odcinku lędźwiowym , przez co mam ogólną wadę postawy, płaskostopie i haluksy a i więc dostałam skierowanie na rtg oraz : MAM OGRANICZYĆ ĆWICZENIA na orbitreku - przynajmniej do wyników rtg. Zobaczymy co dalej, ale generalnie to prawda - trzeba słuchać swojego ciałka
Athena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:54.