co to znaczy "nie mieć kasy" - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-26, 13:21   #31
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 1 440
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Dla mnie samej 1000 zł po opłatach gwarantowałoby spokój psychiczny. W tej chwili mam mniej. I w razie lekarza muszę się zapożyczać. Bywało, że po zrobieniu płatności i wpłacie raty kredytu hipotecznego zostwało 300 zł. Dramat. Dodam, że mieszkam w Trójmieście, gdzie życie jest raczej drogie.
__________________
Na zaufanie się pracuje - na jego brak też.





Edytowane przez Lillkaa
Czas edycji: 2014-02-26 o 13:22
Lillkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 13:27   #32
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Singiel: 1500zł jest ok. Nie mam samochodu, więc nie wliczam benzyny
Para: 3000zł jw.
Para z dzieckiem: 5000zł (zakładam koszt przedszkola ok.1000zł, nie mam dzieci, więc robię to szacunkowo)
W sprawie "nie mieć kasy" zgadzam się z WhiteCherry.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 16:09   #33
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez Lillkaa Pokaż wiadomość
Dla mnie samej 1000 zł po opłatach gwarantowałoby spokój psychiczny. W tej chwili mam mniej. I w razie lekarza muszę się zapożyczać. Bywało, że po zrobieniu płatności i wpłacie raty kredytu hipotecznego zostwało 300 zł. Dramat. Dodam, że mieszkam w Trójmieście, gdzie życie jest raczej drogie.
To tak jak ja. I mogę ze spokojem mówić, że nie mam kasy
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 18:00   #34
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Moim zdaniem na osobę powinno być min. 2000 zł po wszystkich opłatach, etc. o których pisze drabineczka. Przy takiej kwocie można spokojnie żyć, mieć samochód, kupić jakiś lepszy ciuch i odłożyć coś na nieprzewidziane wydatki albo wakacje. 1000 zł to moim zdaniem mało (chociaż sama żyję za dużo mniej), szczególnie jeśli wchodzą jakieś lekarstwa, choroba, wyjazd.

Dla mnie "nie mieć kasy" to nie mieć na rzeczy potrzebne i liczenie, czy w tym miesiącu starczy, czy wejdę na debet. Natomiast definicja "rzeczy potrzebnych" zalezy od sytuacji konkretnej osoby.
__________________
!Me encanta espanol!

Edytowane przez ama
Czas edycji: 2014-02-26 o 18:02
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 18:18   #35
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Mieszkam z Tż, po opłatach( wynajem mieszkania, paliwo, opłaty typu media ,telefony , ratay itp) mamy 1300 zł. Spokojnie nam wystracza. Jednak dużo jedzenia dostajemy od teściowej która zawsze nam coś kupuje. Kwota nie jest duża ,nie da się odłożyć za dużo ale wystarcza na jakiś ciuch , wypad do knajpki na pizze itp.
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 18:30   #36
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Zgodzę się, że 1000-1500 zł na osobę. Tak by starczyło na dobrej jakości jedzenie, a nie śmieciowe jedzenie, kupienie nowego ubrania co 3-4 miesiące dobrej jakości (nie mówię, że calej garderoby, tylko raz bluzka, za 3 mies spodnie, za 4 mies buty, za 4 mies bluza, za 2-3 mies cośtam... itd.), wyjazd na wakacje raz do roku, kartę autobusową lub utrzymanie jednego samochodu, kino raz na miesiąc-dwa. I tak większosci par nie stac nawet na kredyt, wiec o takim dobrobycie to moga sobie pomarzyc.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 18:31   #37
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

1000zł to MEGA mało na parę jeśli wchodzi w to jedzenie
2000zł to nadal dość niewiele na parę
3000zł to już znacznie lepiej, ale też bez luksusów (cały czas zakładając, że wchodzi w to jedzenie, bo my na jedzenie wydajemy ok 1000zł/mies)

za to na singla - jakby zostawało 1500zł to już byłaby to niezła kwota
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 18:38   #38
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Zależy kto co ma na myśli przez jedzenie, bo ja np. mam na myśli makarony, pieczywo, ryż, kaszę, ziarna typu siemię lniane, sezam, pestki dyni, mąki (zwykłe, pełnoziarniste i z amarantusa), olej zwykły do smażenia i oliwę z oliwek nierafinowaną do potraw, napoje (wody mineralne), owoce, warzywa, pędy (jak ktoś nie rozumie to mam tu na myśli np. nać pietruszki), sosy (ketchup, musztarda, chrzan, sos czosnkowy), mięso, nabiał (mleko, ser żółty, twaróg), przyprawy (sól, pieprz, zioła etc.), herbaty itd. A dla innych żywność oznaczać może jeszcze do tego wszystkiego: chipsy, batoniki, ciastka, czekolady, gotowe dania (np. mrożone, ze słoika, w proszku), oranżady itp.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-02-26 o 18:41
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 18:40   #39
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Nam zostaje po opłatach zostaje 1000 zł. na żarcie, chemię, leki itp. Na dwie osoby. To jest mało. Muszę myśleć o tym żeby nie przekroczyć dziennego limitu wydatków. Przeważnie pod koniec miesiąca się denerwuję i martwię, że nie wystarczy do wypłaty. Mieszkamy w byłym mieście wojewódzkim na podkarpaciu, oboje pracujemy.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 18:47   #40
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

"Nie mam kasy" oznaczałoby, że nie jestem w stanie nic odłożyć, żyjąc na bardzo przeciętnym poziomie. Komfort psychiczny wynikający ze sporych oszczędności jest dla mnie bardzo ważny.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 18:54   #41
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość

NIe miec kasy oznacza miec na szampon do wlosow za 7 zl a nie za 30, podklad za 10 zl a nie za 80 zl, nie miec na wyjscie do kina ale miec zeby zaplacic za leki, kupic bluzke za 40 zl a nie za 140 zl, dojezdzac autobusem za 200 zl a nie samochodem za 400

Tylko ze ten szampon za 7 zl , zero wyjscia do kina, restauracji, paintballa, bluzka za 40 zl, oszczedzanie na paliwie, ubezpieczeniu etc to juz biadowanie
To się dowiedziałam, że biaduję Jakoś nie uważam, że ktoś jest biedny, bo nie kupuje szamponów za 30 zł. Przecież takie za 7 - 10 zł też są dobre. To jest w sumie przedział cenowy większości drogeryjnych szamponów, więc gdzie biedowanie?
Kina do szczęścia też człowiekowi nie potrzeba...
Można wyżyć za 300-400 zł, nawet z tym wyjściem do restauracji czy kina. Ale jednak jest to trochę trudne. Trzeba umieć gospodarować pieniędzmi. Np. odmówić sobie kupna jakiegoś kosmetyku czy ciucha i już jest bilet do kina. Sztuka wyboru.

Dla mnie nie mieć kasy oznacza sytuację w przypadku niezaplanowanych wydatków, np. na leki lub wyższe rachunki.
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 19:30   #42
Martacin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: MTK
Wiadomości: 209
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

X

Edytowane przez Martacin
Czas edycji: 2016-11-19 o 19:57
Martacin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 19:31   #43
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Ja też nie uważam ze szampon za 7 zł to biedowanie,sama używam czasem nawet za 3 zł bo wole zainwestować w lepszą odżywkę. Tak samo z żelami pod prysznic wolę kupić taki za 3 zł z Biedronki niż za 10 zł bo on ma za zadanie tylko myć i leci w rury.
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 19:57   #44
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Ja też nie uważam ze szampon za 7 zł to biedowanie,sama używam czasem nawet za 3 zł bo wole zainwestować w lepszą odżywkę. Tak samo z żelami pod prysznic wolę kupić taki za 3 zł z Biedronki niż za 10 zł bo on ma za zadanie tylko myć i leci w rury.
Zgadzam sie.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 20:27   #45
Goosiaa
Zadomowienie
 
Avatar Goosiaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 438
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Jak byłam na studiach miałam na przeżycie tygodnia około 150-200 zł. Sporo jedzenia przywoziłam sobie od rodziców, ale i tak ostro kombinowałam, żeby wystarczyło na wyjście do klubu, nowe ubranie itp. Ciągle miałam poczucie że nie mam kasy. Teraz mam dobrą pracę, po opłaceniu czynszu i pozostałych kosztów stałych zostaje mi ponad 3000 zł na życie. Początkowo była to dla mnie góra pieniędzy, ale człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do wyższego standardu i teraz często muszę sobie "pożyczyć" z konta oszczędnościowego czekając na wypłatę. Teraz mam kasę ale gospodaruję nią dużo gorzej niż w czasach studenckich, sporo wydaję na głupoty bez których mogłabym się obyć.
Goosiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 20:39   #46
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Benzyna jest poza tymi 2500.
Raczej nie :

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość

Czy jeśli 2000 zł, zostaje (dodam że po opłaceniu: mieszkania rachunków i kredytów. nie wchodzi w to: opłata np za benzynę, czy przedszkole bo to traktuję jako rzeczy dodatkowe :P)
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 20:52   #47
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

dla mnie "nie mieć kasy" to zastanawiać się nad każdym nieplanowanym wydatkiem, odczuwać boleśnie każdą nieplanowaną wizytę u lekarza, wyliczać czy mogę sobie pozwolić na kupienie w tym miesiącu nowego ciucha, pójście do restauracji, wycieczkę poza miasto (kilkadziesiąt zł), wybieranie na zakupach rzeczy niezbędnych a nie "zachcianek", liczenie ile pieniędzy mogę wydać w ostatnim tygodniu by przetrwać do wypłaty...

aktualnie mogę się wypowiedzieć o sytuacji pary bez dzieci i bez samochodu 1000zł na parę to bardzo mało, trzeba planować wydatki i oszczędzać, gdy coś "wyskoczy" to jest problem. 1500 na parę - do przeżycia, ale bez szaleństw i dodatkowych wydatków. 2000 byłoby już w miarę komfortowe, a powyżej tej kwoty - zapewne pozwoliłoby na oszczędności i jakieś przyjemności.
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 23:53   #48
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

dla mnie w parze minimalna kwota na osobę, tak żeby sobie spokojnie żyć, to 1300zl i w tym:
- utrzymanie dwóch aut (dojazd do pracy w jedną stronę ~30km u każdego)
- jedzenie "normalne" (bez fananberii typu kawior ale w opcji takiej, że mam na coś ochotę to mogę sobie to zejść plus mogę wybierać te zdrowsze rzeczy)
- kupię sobie jakąś książkę, ciuch, kosmetyk
- pójdę do kina
- częste jedzenie na mieście
- zachoruje to stać mnie na leki

a uznałabym, że nie mam kasy jakbym musiała pożyczać - póki mogę sobie spokojnie żyć - nawet oszczędnie ale za swoje - jest ok
z samochodami w 1000zl na parę na pewno byśmy się z TZ nie zmieścili no ale kto by robił 120 (suma w obie strony za nas oboje) km dziennie autem żeby 1000zł zarobić, wtedy to raczej się inne środki transportu wybiera

za 2 tys na głowę to w sumie można sobie już na sporo pozwolić - z reguły takiej kwoty, jeżeli nic mi nie wypadnie dziwnego w msc, nie jestem w stanie wydać na takie codzienne sprawy i zostaje mi na koniec msc więc myślę, że za 4tys na parę + dziecko można żyć ze spokojną głową
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 05:44   #49
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
nie. stałe zobowiązania finansowe. opłata np rachunków za telefon, spłata kredytu zaciągniętego na coś. etc rzeczy niezbędne i stałe.

nie na jedzenie nie na kurs angielskiego ;P
Ale jeżeli wliczasz spłatę kredytu to to jest nieporównywalne. Bo ktoś może nie mieć kredytu opłacić rachunki i jeść tanie jedzenie w swoim najtańszym pokoju z 5 współlokatorów , a ktoś może mieć kredyt na wille z basenem
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 06:47   #50
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nam zostaje po opłatach zostaje 1000 zł. na żarcie, chemię, leki itp. Na dwie osoby. To jest mało. Muszę myśleć o tym żeby nie przekroczyć dziennego limitu wydatków. Przeważnie pod koniec miesiąca się denerwuję i martwię, że nie wystarczy do wypłaty. Mieszkamy w byłym mieście wojewódzkim na podkarpaciu, oboje pracujemy.
Żarcie, weta itd. dla psokotów wliczasz w "opłaty stałe" czy to co trzeba kupić za ten tys., który zostaje?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 07:27   #51
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Podam przykład mojej znajomej.
Ona z mężem + dwójka dzieci (3 lata i dopiero co urodzone).
Po odliczeniu opłat mają jakieś 1500 zł...
Jakoś sobie radzą, ale nie wiem jak

Myślę, że ten 1000 zł na głowę jest optymalny.
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 09:48   #52
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

chciałabym mieć 5tys miesięcznie - to jest kwota, która pozwala na normalne jedzenie, opłatę rachunków, utrzymanie samochodu, jakieś rozrywki w ciągu miesiąca, środki czystości, jakiś ciuch oraz na odłożenie np na remonty lub wakacje

kwota 1200zl, którą słyszę na rozmowie o pracę jest po prostu śmieszna, i pozwala na ciagłe zycie w stresie, na minusie i doprowadzi dom i zycie do ruiny
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:04   #53
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Chciałabym po opłaceniu rachunków mieć tyle pieniędzy, żeby jak koleżanka zaprosi mnie na kawę nie zastanawiać się, czy jak wydam te 10 zł, to jutro zjem obiad, żeby jeść jak jestem głodna, choćby na mieście (ile razy jechałam ze ściśniętym żołądkiem po całym dniu zajęć do domu, bo nie miałam kasy na to, żeby zjeść po drodze), żeby móc pójść prywatnie do lekarza, jak będzie potrzeba, a nie musieć na to oszczędzać. Teraz pracuję i mam ten spokój psychiczny, że mogę oszczędzić co nieco miesięcznie, choć nadal nie tyle, ile bym chciała.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 12:17   #54
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez Azmika88 Pokaż wiadomość
To się dowiedziałam, że biaduję Jakoś nie uważam, że ktoś jest biedny, bo nie kupuje szamponów za 30 zł. Przecież takie za 7 - 10 zł też są dobre. To jest w sumie przedział cenowy większości drogeryjnych szamponów, więc gdzie biedowanie?
Kina do szczęścia też człowiekowi nie potrzeba...
Można wyżyć za 300-400 zł, nawet z tym wyjściem do restauracji czy kina. Ale jednak jest to trochę trudne. Trzeba umieć gospodarować pieniędzmi. Np. odmówić sobie kupna jakiegoś kosmetyku czy ciucha i już jest bilet do kina. Sztuka wyboru.

Dla mnie nie mieć kasy oznacza sytuację w przypadku niezaplanowanych wydatków, np. na leki lub wyższe rachunki.

nie napisalam nigdzie ze szampon za 7 zl jest gorszy od tego za 30 zl, nie odbieraj tego doslownie, chodzilo mi raczej o porownanie pieniezne. Bo np pracujac jako freelancer przez ostatnie 4 miesiace moglam uzywac tych drozszych rzeczy bo sa moje ulubione i byl mnei na nei stac ale w tym miesiacu mam mniejsze zlecenia i nei stac mnei na to by kupic te drozsze rzeczy. albo owszem te rzeczy tansze sa lepsze ALE gdybym miala ochote sprobowac czegos 5 krotnie drozszego to byloby mnei na to stac.

Poza tym zycze powodzenia z wyjsciem do restauracji z 300-400 zl miesiecznie ktore zostaje na zycie. Singiel? MOzzzeeee mu sie uda, para na bank nie. za glupiego kebabba trzeba zaplacic 10-12 zl/os plus piwo 8 zl/szt, restauracja polsa/chlopska etc za korytko dla 2-3 os trzeba zaplacic 60 zl plus herbata 5 zl/szt. Kino? Bilet 22 zl za os wiec nei wiem gdzie zyjesz ale na pewno za 300 -400 zl nie przezyjesz wlaczajac w to kino i basen

z tych 300-400 zl trzeba zaplacic jeszcze za telefon 30-50 zl, lekarstawa czasem 20 zl a czasem 60, fryzjer 23 zl (chociaz raz na pol roku) i mozna by tu jeszcze ywmieniac i wymieniac

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Ja też nie uważam ze szampon za 7 zł to biedowanie,sama używam czasem nawet za 3 zł bo wole zainwestować w lepszą odżywkę. Tak samo z żelami pod prysznic wolę kupić taki za 3 zł z Biedronki niż za 10 zł bo on ma za zadanie tylko myć i leci w rury.
jak wyzej

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Podam przykład mojej znajomej.
Ona z mężem + dwójka dzieci (3 lata i dopiero co urodzone).
Po odliczeniu opłat mają jakieś 1500 zł...
Jakoś sobie radzą, ale nie wiem jak

Myślę, że ten 1000 zł na głowę jest optymalny.
moze dobrze pieniedzmi gospodarza, jedza proste dania a moze tesciowie pomagaja? tego nigdy sie nie dowiesz..... ale jak juz mowilam ja dorastalam gdzie te 1500 zl musialo starczyc na 5 osob i to jest bardzo duzo wyzeczen, dokonywania wyborow na rzecz tanszych rzeczy ale musze przyznac ze nigdy ale to przenigdy glodna czy brudna nie chodzilam, i w domu moze nie mielismy najnowszych zabwek czy auta ale dziecinstwo wspominam bardzo mile (moze dflatego ze nie byla to era bogactwa, komputerow i tego kto ma lepsze zycie?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2014-02-27 o 12:23
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 12:25   #55
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

ale mnie denerwują takie teksty "za 400zł też można wyżyć"

no można ale na jakim poziomie

widzę, że sie tak bardzo przyzwyczailiście do życia za minimum, że kwoty padające powyżej które wcale nie są zaskakująco wysokie uważacie za jakiś high life

od kiedy szampon za 30zł to luksus ?

dlaczego nikt się nie przyzna że ma mało i źle mu się z tym żyje tylko usilnie wmawia wszystkim naokoło że da się za to żyć i jak jest super

z takim podejściem nie dziwę się ze jak idę na rozmowę o pracę gdzie w ogłoszeniu jest napisane, że oferują atrakcyjne wynagrodzenie, dowiaduję się, że jest to 1000zł

no jak widać dla niektórych jest ono atrakcyjne
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 12:28   #56
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
ale mnie denerwują takie teksty "za 400zł też można wyżyć"

no można ale na jakim poziomie

widzę, że sie tak bardzo przyzwyczailiście do życia za minimum, że kwoty padające powyżej które wcale nie są zaskakująco wysokie uważacie za jakiś high life

od kiedy szampon za 30zł to luksus ?

dlaczego nikt się nie przyzna że ma mało i źle mu się z tym żyje tylko usilnie wmawia wszystkim naokoło że da się za to żyć i jak jest super

z takim podejściem nie dziwę się ze jak idę na rozmowę o pracę gdzie w ogłoszeniu jest napisane, że oferują atrakcyjne wynagrodzenie, dowiaduję się, że jest to 1000zł

no jak widać dla niektórych jest ono atrakcyjne
No ja mam malo i chcialabym wiecej. Malo tego, chcialabym miec psa i troje dzieci. Ale mnie nie stac.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 12:42   #57
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
No ja mam malo i chcialabym wiecej. Malo tego, chcialabym miec psa i troje dzieci. Ale mnie nie stac.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

zarobki minimalne powinny być w granicach 2500zł, tak uważam, niestety raczej tego nie dożyjemy
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 13:18   #58
AniaKW
Zadomowienie
 
Avatar AniaKW
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Wiadomości: 1 570
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Po opłaceniu rachunków, kredytu, dojazdów do pracy, przedszkola dziecka, zostaje nam 1500 zł miesięcznie na 3 osoby. Nie jest to bardzo komfortowa sytuacja. Planujemy wydatki z długopisem w ręce, nie palimy, nie pijemy, nie chodzimy na imprezy, ale staramy się aktywnie spędzać czas.

Jeśli zrobię projekt ekstra lub jest jakaś premia to wówczas kupuję sobie np. kosmetyki, ciuchy dla dziecka. Ubieramy się na wyprzedażach. Np. wszystkie ciuchy zimowe na przyszły sezon kupuję w marcu i to pomaga dużo zaoszczędzić. To co nieużywane odsprzedaję lub wymieniam.

Nie jest to może życie moich marzeń, ale tak się potoczyło. Mieszkamy i pracujemy na własną rękę, gdy znajomi np. oszczędzają siedząc u rodziców. To samo z dzieckiem - urodziłam tuż po studiach, wiele rzeczy od kogoś dostaliśmy i daliśmy radę.

Edytowane przez AniaKW
Czas edycji: 2014-02-27 o 13:26
AniaKW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 13:37   #59
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
ale mnie denerwują takie teksty "za 400zł też można wyżyć"

no można ale na jakim poziomie

widzę, że sie tak bardzo przyzwyczailiście do życia za minimum, że kwoty padające powyżej które wcale nie są zaskakująco wysokie uważacie za jakiś high life

od kiedy szampon za 30zł to luksus ?

dlaczego nikt się nie przyzna że ma mało i źle mu się z tym żyje tylko usilnie wmawia wszystkim naokoło że da się za to żyć i jak jest super

z takim podejściem nie dziwę się ze jak idę na rozmowę o pracę gdzie w ogłoszeniu jest napisane, że oferują atrakcyjne wynagrodzenie, dowiaduję się, że jest to 1000zł

no jak widać dla niektórych jest ono atrakcyjne


Ja ostatnio na wizazu usłyszałam, że za 900 zł da się samodzielnie przeżyć w dużym mieście. Ze wszystko się da, a jak ktoś mówi, że nie to jest niezaradny, roszczeniowy i w ogóle beee.

Też uważam, że pensja minimalna oscylująca ok. 700 euro, czyli 2500 zł netto przyniosłaby do tego kraju normalność. A tak to liczenie, życie na granicy i ciągłe "nie stać mnie na...".
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 13:38   #60
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Judith, jedzenie dla psów wliczam w opłaty, ale wet jak się trafi to z tego tysiąca idzie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-18 23:32:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.