pomocy, jak zrobic - pies z masy papierowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-02, 14:18   #1
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753

pomocy, jak zrobic - pies z masy papierowej


Witam wszystkich

Bardzo ale to bardzo potrzebuje pomocy. Moja przyjaciółce strasznie podoba się pies w jednej z galerii. Podobny do tego:
http://www.tykwa.com/produkt.php?prod=304 No i jako że ma imieniny obiecałam jej że własnoręcznie jej zrobie podobnego Heh... niestety mam dwie lewe ręce, ale dużo chęci i zapału Ma ktoś może pomysł jak go wykonac? Myślałam o zrobieniu jakiejś względnie trwalej konstrukcji w ksztalscie pieska i pokrycie jej masą papierową. Tylko właśnie - co do środka?Jakie usztywnienie?

Bardzo proszę się nie śmiac ze mnie Licze na wasze rady
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 18:04   #2
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: pomocy, jak zrobic - pies z masy papierowej

Przyszedł mi do głowy stelaż z drutu, ale to taki strzał w ciemno raczej, bo nigdy czegoś takiego nie robiłam. No i pewnie dużo by było z tym roboty, bo musiałby być dość "gęsty", żeby dało radę coś na tym oprzeć w ogóle. Hmm... A nie łatwiej byłoby go zrobić z gliny, czy innej, podobnej masy plastycznej?

Trzymam kciuki w każdym razie. Powodzenia
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 10:43   #3
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: pomocy, jak zrobic - pies z masy papierowej

Myslalam nad tym tylko pies ma byc realnych wymiarow w zwiazku z tym strasznie duzo bym potrzebowala tej gliny

Ale dzieki, z drutami pomyśle
Ma ktos jeszcz jakies pomysly?
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 17:06   #4
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: pomocy, jak zrobic - pies z masy papierowej

jeżeli chcesz użyć masy papierowej, to środek możesz wymodelować gazetami, kształt odpowiedni nadasz taśmą- takie tobołki w kształcie psa okleisz masą na wierzchu. Będzie lekkie i tanie
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 19:00   #5
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: pomocy, jak zrobic - pies z masy papierowej

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
jeżeli chcesz użyć masy papierowej, to środek możesz wymodelować gazetami, kształt odpowiedni nadasz taśmą- takie tobołki w kształcie psa okleisz masą na wierzchu. Będzie lekkie i tanie
No właśnie myślałam nad tym żeby w środku były kulki z gazet. Pamiętam jak byłam mała z mamą i bratem robiliśmy maski z masy papierowej. Do środka dawało się kulki żeby maska była wypukła a jak wszystko wyschło to się kulki wyciągało i była maska

Tak zrobie, dzięki za podpowiedź
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 08:48   #6
hannao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 184
Dot.: pomocy, jak zrobic - pies z masy papierowej

Środek możesz również wypelnić napompowanymi balonami a gazetami uzupełnić wolne przestrzenie dla poprawy kształtu no i później całość aby pieskowi nadać ostateczną formę. Można dostać cienkie długie baloniki do wiązania różnych kształtów -świetnie nadawałyby się na łapki i uszy Na wątku wielkanocnym są duże pisanki robione tą techniką
hannao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 11:52   #7
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: pomocy, jak zrobic - pies z masy papierowej

Cytat:
Napisane przez hannao Pokaż wiadomość
Środek możesz również wypelnić napompowanymi balonami a gazetami uzupełnić wolne przestrzenie dla poprawy kształtu no i później całość aby pieskowi nadać ostateczną formę. Można dostać cienkie długie baloniki do wiązania różnych kształtów -świetnie nadawałyby się na łapki i uszy Na wątku wielkanocnym są duże pisanki robione tą techniką
Dzięki!! Takie cieniutkie baloniki byłyby świetne np. na ogonek!! Tylko gdzie takie kupic? Zrobie w poniedzialek rajd po sklepach papierniczych, może będą mieli. W najgorszym wypadku nadmucham prezerwatyty

W każdym razie dziękuje wszystkim za rady
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.