instruktor(ka) nauki jazdy kat. B - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-08, 13:54   #1
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Question

instruktor(ka) nauki jazdy kat. B


Witam. Czy ktoś z Was orientuje się czy warto byłoby zainwestować w kurs na instruktora nauki jazdy kat. B ? Niewiele znalazłam na ten temat w Internecie, mam nadzieję, że ktoś z Was obecnych tutaj mi coś podpowie. Przejrzałam przykładowe testy psychologiczne, ale nic nie znalazłam na temat zarobków takiego instruktora.
Czy opłaca się inwestować ok. 4 tysiące złotych na kurs ?
No i właśnie jak to jest z autem do nauki jazdy, tzw. elką ? Czy jeśli chciałabym założyć własny ośrodek szkolenia kierowców, to musiałabym wyłożyć z własnej kieszeni na samochód czy dostałabym jakieś pieniądze "z urzędu" ?
Tak na marginesie (może ta wiedza się przyda): prawo jazdy kat. B mam 2 lata.
Z góry dziękuję ze odpowiedzi.
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 14:15   #2
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: instruktor(ka) nauki jazdy kat. B

Cytat:
Napisane przez ogolnie Pokaż wiadomość
Witam. Czy ktoś z Was orientuje się czy warto byłoby zainwestować w kurs na instruktora nauki jazdy kat. B ? Niewiele znalazłam na ten temat w Internecie, mam nadzieję, że ktoś z Was obecnych tutaj mi coś podpowie. Przejrzałam przykładowe testy psychologiczne, ale nic nie znalazłam na temat zarobków takiego instruktora.
Czy opłaca się inwestować ok. 4 tysiące złotych na kurs ?
No i właśnie jak to jest z autem do nauki jazdy, tzw. elką ? Czy jeśli chciałabym założyć własny ośrodek szkolenia kierowców, to musiałabym wyłożyć z własnej kieszeni na samochód czy dostałabym jakieś pieniądze "z urzędu" ?
Tak na marginesie (może ta wiedza się przyda): prawo jazdy kat. B mam 2 lata.
Z góry dziękuję ze odpowiedzi.
kiedyś coś czytałam na ten temat i na pewno było napisane, ze prawo jazdy trzeba miec co najmniej 3 lata ale moze coś się zmieniło w tej kwesti
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 14:53   #3
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: instruktor(ka) nauki jazdy kat. B

Z tego co wiem no nawet z urzędu pracy mogą Cię wysłać na taki kurs. Mój znajomy zrobił kurs za darmo parę lat temu i pracuje teraz jako instruktor.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 18:48   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: instruktor(ka) nauki jazdy kat. B

ogolnie, siedziałam w tym temacie, bo mnie to również interesowało. Ale mam kilku znajomych, którzy są instruktorami, jeden ma własną szkołe jazdy, kilku pracuje u kogoś. Sam kurs jest drogi i niełatwo go zdać, rzadko kto zdaje go za 1-ym razem, przynajmniej u mnie w WORDzie.

Jeżeli chodzi o dotację z PUP, to owszem takową możesz dostać na swoją pierwszą działalność, ale nie możesz za nią kupić samochodu, możesz wyposażyć biuro, wyremontować je, kupić podręczniki, ale nie samochód. Aczkolwiek może u Ciebie w PUP są inne wymogi, u mnie bynajmniej są takie.

Btw. polecam forum: http://www.forum.prawojazdy.com.pl/
Siedzę sporo czasu na nim, wiele się dowiedziałam.

nurek119, dalej tak jest, musisz mieć PJ min. 3lata, także dopiero za jakiś czas możesz o tym pomyśleć, no i wymogów jest nieco więcej...
W przygotowaniu jest też nowa ustawa, a raczej rządowy projekt, nie orietuję się obecnie, czy ona już weszła w życie z nowymi wymogami dla instruktorów na PJ.

Cytat:
Napisane przez Fara25 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem no nawet z urzędu pracy mogą Cię wysłać na taki kurs. Mój znajomy zrobił kurs za darmo parę lat temu i pracuje teraz jako instruktor.
Jak mają fundusze, a obecnie z tym krucho, bo nawet na staże nie mają, także nikłe szanse...
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:19   #5
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: instruktor(ka) nauki jazdy kat. B

No u mnie w urzędzie pracy będzie ciężko, jak nawet staż ciężko załatwić, zresztą jak cokolwiek innego, o pracy nie wspominając.
Czyli muszę jeszcze poczekać rok czasu, żeby móc zacząć kurs...
Swoją drogą to chyba nie takie hop, żeby zostać takim instruktorem.
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 18:50   #6
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: instruktor(ka) nauki jazdy kat. B

21kasia21 zależy gdzie.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 20:39   #7
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: instruktor(ka) nauki jazdy kat. B

Cytat:
Napisane przez Fara25 Pokaż wiadomość
21kasia21 zależy gdzie.
Nie wątpię, aczkolwiek środki, jakie Ministerstwo przekonazało obecnie na staże, dodatkowe kursy czy szkolenia na PUP są znikome. Rok temu jeszcze to inaczej wyglądało, bo pula była większa.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-11, 18:21   #8
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: instruktor(ka) nauki jazdy kat. B

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Nie wątpię, aczkolwiek środki, jakie Ministerstwo przekonazało obecnie na staże, dodatkowe kursy czy szkolenia na PUP są znikome. Rok temu jeszcze to inaczej wyglądało, bo pula była większa.
czyli ze stażem też będzie ciężko ? ludzie, nie straszcie mnie bo na stałe wyjadę do Holandii
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.