Pielęgnacja włosów - szampony, odżywki, maseczki bez szkodliwych składników - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-26, 10:31   #31
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Pielęgnacja włosów - szampony, odżywki, maseczki bez szkodliwych składników

znacie może jakiś szampon bez SLS który byłby w stanie umyć bardzo tłuste włosy? ponoć wysusza i wydaje mi się, że właśnie dzięki niemu nie mam tłuszczu na głowie po myciu... i boję się, że taki bez SLS nie umyłby mi głowy...
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 08:14   #32
avocado2
Przyczajenie
 
Avatar avocado2
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Pielęgnacja włosów - szampony, odżywki, maseczki bez szkodliwych składników

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
znacie może jakiś szampon bez SLS który byłby w stanie umyć bardzo tłuste włosy? ponoć wysusza i wydaje mi się, że właśnie dzięki niemu nie mam tłuszczu na głowie po myciu... i boję się, że taki bez SLS nie umyłby mi głowy...
Hmmm... o ile dobrze kojarzę, SLS-y powodują, że się kosmetyk lepiej pieni. I to właśnie ta piana lepiej zbiera brud z włosów.

Jak pisałam kilka postów wyżej - ja mam szampon proteinowy Himalaya bez SLS i on się mimo wszystko doskonale pieni.

Próbowałam też nowej serii płynów do mycia dla dzieci Johnson&Johnson 3 w 1 -> wygląda jak klasyczny płyn "top to toe", ale w składzie nie ma SLS. Ostatnio kupiłam go i używam jako żelu do twarzy, ale włosy też nim myłam. Słabawo się pieni, ale dał radę.

Moim zdaniem w sytuacji kiedy włosy są mocno zabrudzone (przetłuszczone, kilogramy żelu, sprayu, itp.), to można umyć dwa razy. Ja tak robię i zdaje to egzamin.

Ja mam włosy cienkie i delikatne. Od około półtora miesiąca przestawiłam się na szampon bez SLS, po każdym myciu wcieram kilka kropel olejku kokosowego. Włosy mi się zdecydowanie poprawiły. Są bardziej lśniące, sprężyste. Nie puszą się i nie rozdwajają.
Dodatkowo wcinam suplementy ze skrzypem albo multiwitaminki. Efekty na razie widzę i jestem bardzo zadowolona.
Następny krok - jak już mi się skończy ten szampon - ukręcenie sobie szamponu domowej roboty.
avocado2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 19:03   #33
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Naturalny szampon dla mężczyzn

Sporo tu juz ciekawych porad, a teraz 3 grosze ode mnie. Moj maz borykal sie dlugo z czyms na ksztalt lupiezu i w konsekwencji okazalo sie ze nie byl to zaden lupiez tylko alergia na detergenty i ogolnie chemie w szamponach. Kiedy tylko kupilam mu lagodniejszy szampon bez SLS (sodium lauryl/laureth sulphate) z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego, problem literalnie sie skonczyl. Szampon jest z firmy Optima (Australian Tea Tree). Dziewczyny dobrze ci radza - sprobuj tej firmy Baby Dream lub Altera z Rossmana. To sa bardzo tanie i lagodne kosmetyki. Szkoda ze nie mam do nich tutaj dostepu.
Ostatnio odkrylismy z mezem rowniez, ze pasta do modelowania wlosow (tzn jedynie postawienia ich na bacznosc) uczulila go na tyle, ze mial swedzace strupy (zakupilam mu wiec teraz taka naturalna). Mocne szorowanie przy myciu plus nawilzenie zaczerwienionych plackow zaowocowalo wyleczeniem. Ale dziewczyny maja racje - pokombinuj z woda - uzyj ochlodzonej przegotowanej. A jesli juz ja zagotujesz to nie zaszkodzi wrzucic torebke z zielem skrzypu polnego na wzmocnienie. Czytalam tez fajny watek na biochemii o wcierkach na wypadajace wlosy, tyle ze u ciebie moze to byc bardziej problem z poczatkami lysienia. Ciekawe informacje na ten temat byly bodajze na www.lysienie.org
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255 (watek o wcierkach)
Szukamy tez innej alternatywnej metody mycia wlosow - planuje kupic mu kostki do mycia wlosow na bazie naturalnych olei roslinnych i leczniczych ziol. Poki co jeszcze nie zlozylam zamowienia ale planuje. Jesli kostka jest opisana jako mocno nawilzajaca, nie powinna ci wlosow nadto napuszyc wiec efekt bylby taki akurat. Poza tym z meskiego punktu widzenia latwiej maziac sie po glowie kostka (ktora jest zreszta wydajniejsza) niz walczyc z plynnym szamponem ktory splywa do oczu. Chce mu zamowic kostki na: www.chagrinvalleysoapandc raft.com/shambar.htm
Jest jeszcze opcja mycia wlosow odzywka ale nie jestem znawca tematu. Jest na to specjalny watek na wizazu, jako ze nie kazda odzywka sie nada. Wlosy sa podobno mieciutkie i odzywione. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267906
Na iHerb widzialam tez kilka fajnych i naturalnych szamponow dla panow.
http://www.iherb.com/Aubrey-Organics...-ml/10462?at=0
http://www.iherb.com/Avalon-Organics...5-ml/4468?at=0 ten akurat nie jest dla panow ale jest z olejkiem z drzewa herbacianego wiec nie ma typowego damskiego zapachu, poza tym leczy zmiany skorne
http://www.iherb.com/Aubrey-Organics...-ml/15046?at=0 z lawenda, wiec ziolowy, tyle ze nie kazdy lubi lawende

Powodzenia!
__________________
Redhead and proud!

Edytowane przez la songerie
Czas edycji: 2011-03-03 o 22:18
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 20:56   #34
tenTyp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Naturalny szampon dla mężczyzn

Cześć dziewczyny!

Bardzo dziękuję za tyle odpowiedzi. Poszedłem jednak po najmniejszej linii oporu i kupiłem BabyDream w Rossmannie za 3z ł.

Co do łupieżu - używałem od kilku tygodni Nizoralu, ale nie było efektów.
Od czasu, gdy kupiłem BabyDream, dwa razy na tydzień myję włosy szamponem Polytar Liquid.
Łupież prawie znikł, lecz nie wiem czy dzięki Polytarowi, czy faktycznie dzięki odstawieniu napakowanych chemią szamponów.

Tak czy inaczej. dziękuję Wam raz jeszcze za pomoc.

Pozdrawiam
tenTyp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 19:37   #35
jenny17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Question Najlepszy pod względem składu szampon do włosów

Mam półdługie włosy, przyklapnięte do skóry głowy, przy czubku przetłuszczające się, na końcach suche. Szukam dobrego szamponu do włosów, tzn. bez SLS, silikonów i innych szkodliwych substancji. Na razie przetestowałam tylko Babydream firmy Rossmann, który okazał się niewłaściwy dla mnie. Włosy zaczęły mi po nim wypadać jak szalone, dopiero picie pokrzywy i płukanki pokrzywowe pomogły to zatrzymać. Nie umiem się odnaleźc w gąszczu składów szamponów, proszę więc o pomoc, polecenie mi jak najbardziej oszczędnego w szkodliwe substancje szamponu i odżywki. Dziękuję
jenny17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 21:57   #36
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Najlepszy pod względem składu szampon do włosów

Polecam szamponu urtekram albo rossman aletrra
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 22:20   #37
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Najlepszy pod względem składu szampon do włosów

Poszukaj wśród takich firm jak: Logona, Lavera, Sante, Bentley Organic, Essential Care, Kuomayé Bio, Eubiona, John Masters, AnneMarie Börlind, Coslys, Absolute Organic, Weleda, Urtekram, Neobio, Eco Cosmetics, Madara, Alepia, Argile Provence, C'Bio, Asinerie de Pierretoun, Jason, Born to Bio, Alva, Alterra.

Wszystkie firmy, które wymieniłam mają certyfikaty takie jak BDIH, Ecocert czy inne. Teraz po prostu znajdź wśród tych firm szampon idealny dla ciebie. Mam nadzieję, że pomogłam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-29 o 09:00
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 09:25   #38
jenny17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: Najlepszy pod względem składu szampon do włosów

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Poszukaj wśród takich firm jak: Logona, Lavera, Sante, Bentley Organic, Essential Care, Kuomayé Bio, Eubiona, John Masters, AnneMarie Börlind, Coslys, Absolute Organic, Weleda, Urtekram, Neobio, Eco Cosmetics, Madara, Alepia, Argile Provence, C'Bio, Asinerie de Pierretoun, Jason, Born to Bio, Alva, Alterra.

Wszystkie firmy, które wymieniłam mają certyfikaty takie jak BDIH, Ecocert czy inne. Teraz po prostu znajdź wśród tych firm szampon idealny dla ciebie. Mam nadzieję, że pomogłam.
Jasne, że pomogłaś Nareszcie mam wszystkie marki zebrane w jednym miejscu. Jeszcze mam pytanie co do odżywki - polecasz jakąś konkretną czy też szukać wśród tych firm?
jenny17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 10:55   #39
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Najlepszy pod względem składu szampon do włosów

Cytat:
Napisane przez jenny17 Pokaż wiadomość
Jasne, że pomogłaś Nareszcie mam wszystkie marki zebrane w jednym miejscu. Jeszcze mam pytanie co do odżywki - polecasz jakąś konkretną czy też szukać wśród tych firm?
Ja obecnie mam Alterrę, ale nie chcę aby włosy mi się przejadły od niej (mam włosy prawie do pasa, myję codziennie, a jedna butelka starcza mi na 1,5 miesiąca, bardzo treściwa i gęsta jest ta odżywka, obecnie mam drugie opakowanie), więc planuję teraz kupić coś innego, a dokładniej z Jasona. Dziewczyny bardzo, bardzo chwalą Johna Mastersa, ale mnie na to nie stać, bo to kosmetyki z wyższej półki. ^^ Ten ziomuś to pierwszy naturalny i ekologiczny fryzjer. W NY bodajże ma swój salon. ^^
Zresztą zapraszam na nasz wątek o kosmetykach naturalnych, tam się duuużo dowiesz i to nie tylko w zakresie włosów.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-29 o 10:58
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 08:26   #40
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pielęgnacja włosów - szampony, odżywki, maseczki bez szkodliwych składników

Już od jakiegos czasu szukam dla siebie dobrego szamponu bez SLS (po tych z SLS mam łupież...) i jak na razie używam babydreamu, ale nie jestem z niego zadowolona.

Co myślcie o szamponach fitomedu? Poniżej wklejam przykładowy skład:

Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy do włosów suchych i normalnych

Skład: Aqua, Herbal Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne

link do KWC:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=33419&next =1

czy jako posiadaczka wrażliwej skóry głowy muszę się obawiać tego SLS w składzie? Tak właściwie to nie jest on głównym detergentem w tym szamponie, może jego rola jest inna, a ilość mniejsza?
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 09:07   #41
kubuskas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5
Szampony bez soli

Witam.
Poszukuję odpowiedniego szamponu (poza firmowymi) po keratynowym prostowaniu włosów. Z założenia mają być bez soli - co nie jest takie proste.

Znalazłam 2 które wydają mi się prawidłowe:
1. Organix, Coconut Milk Shampoo (Organiczny odżywczy szampon z mleczkiem kokosowym)

skład: Aqua (Water), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Parfum, Glycol Distearate, Dimethicone Copolyol, Cetyl Alcohol, Cocamide DEA, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-11, DMDM Hydantoin, Panthenol, Silk Amino Acids, Cocos Nucifera (Coconut) Extract, Albumen, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Hydrolyzed Milk Protein, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Coumarin.

2. Organix, Healing Mandarin & Olive Oil Shampoo (Szampon odżywczy z mandarynką i oliwą z oliwek)

skład: Di Water, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Glycol Distearate, Dimethicone Copolyol, Cetyl Alcohol, Cocamide Dea, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium 11, Panthenol, DMDM Hydantoin, Silk Amino Complex, Olive Oil, Mandarin Extract, Tocopheryl Acetate, Fragrance

I co o tym sądzicie? Trafiłam czy jestem w błędzie?
kubuskas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-06, 05:58   #42
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Szampony bez soli

z tego co wiem to prostowaniu keratynowym nie mozna uzywac szmponow z SLS, a wymienione przec Ciebie szampony je maja - byc moze szmpon dla dzieci z rossmanna nie ma soli i sls ale nie ejstem pewna (chodzi mi babydream)
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 08:24   #43
kubuskas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5
Dot.: Szampony bez soli

Brakuje na forum jednoznacznej odpowiedzi co dokładnie można czego nie. Niektórzy twierdzą, że SLES, inni że sól jest niewskazana w pielęgnacji włosów.

Wczoraj dostałam buteleczkę keratyny COCOCHOCO. W instrukcji napisano: ..."you should wash the hair using ... free sulphate shampoo". Nie ma słowa o chlorku, więc zapewne po prostu chlorek jest do kitu, wiadomo że wypłukuje keratynę, lepiej go unikać

Co do szamponów:
Przeanalizowałam polecane, i nie jestem ich pewna.
Dziękuję za odpowiedź faktycznie ten szampon wygląda najlepiej:

1. Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla dzieci)
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate***, Triticum Vulgare Germ Extract, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Extract, Parfum.
***Zastanawia mnie zaznaczony składnik.

2. Kolejny polecany przy keratynowym prostowaniu to HiPP Babysanft, Shampoo (Szampon dla dzieci):
Skład: Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Sodium Chloride***, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy),Sodium Carboxymethyl Betaglucan (składnik pochodzący z naturalnych drożdży), Glycerin, Citric Acid, Parfum
***jak byk.

3. Kolejny to Biovax np do włosów słabych, w których producent deklaruje:
bez PARABENÓW,
bez SLS (SODIUM LAURYL SULFATE),
bez SLES (SODIUM LAURETH SULFATE),
bez GLICOLU PROPYLENOWEGO
SKŁAD: AQUA, SODIUM COCOAMPHOACETATE (AND) GLYCERIN (AND) LAURYL POLYGLUCOSE (AND) SODIUM COCOYL GLUTAMATE (AND) SODIUM LAURYL GLUCOSE CARBOXYLATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE***, COCAMIDE DEA, COCO - GLUCOSIDE, POLYQUATERNIUM - 22, POLYQUATERNIUM - 70 (AND) DIPROPYLENE GLYCOL, DICAPRYLYL ETHER (AND) LAURYL ALCOHOL, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER (AND) COCO -GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, LAWSONIA INERMIS EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, PEG - 120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE, PARFUM, TETRASODIUM EDTA, BENZYL ALCOHOL (AND) METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE (AND) METHYLISOTHIAZOLINONE, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, LINALOOL C.I. 42090
*** tu jest wiele składników które mnie zastanawiają. Zaznaczyłam składnik, który zastanawiał mnie w wymienionych wcześniej organixach. Chyba że któryś inny składnik w szamponach Organix jest problemowy...
kubuskas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 08:05   #44
foster_marine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 16
Dot.: Szampony bez soli

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
z tego co wiem to prostowaniu keratynowym nie mozna uzywac szmponow z SLS, a wymienione przec Ciebie szampony je maja - byc moze szmpon dla dzieci z rossmanna nie ma soli i sls ale nie ejstem pewna (chodzi mi babydream)
wymienione przez kubuskas szampony nie zawierają sls i są 'sulphate free', a przynajmniej ja w podanych przez nią składach nigdzie się tych 'sulphatów' nie dopatrzyłam...

Cytat:
Napisane przez kubuskas
1. Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla dzieci)
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate***, Triticum Vulgare Germ Extract, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Extract, Parfum.
***Zastanawia mnie zaznaczony składnik.
sodium lactate to po polsku mleczan sodu, czyli środek nawilżający. więcej możesz o nim przeczytać np. tu: http://zrobsobiekrem.pl/pl/p/Mleczan-sodu/242

Cytat:
Napisane przez kubuskas
3. Kolejny to Biovax np do włosów słabych, w których producent deklaruje:
bez PARABENÓW,
bez SLS (SODIUM LAURYL SULFATE),
bez SLES (SODIUM LAURETH SULFATE),
bez GLICOLU PROPYLENOWEGO
SKŁAD: AQUA, SODIUM COCOAMPHOACETATE (AND) GLYCERIN (AND) LAURYL POLYGLUCOSE (AND) SODIUM COCOYL GLUTAMATE (AND) SODIUM LAURYL GLUCOSE CARBOXYLATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE***, COCAMIDE DEA, COCO - GLUCOSIDE, POLYQUATERNIUM - 22, POLYQUATERNIUM - 70 (AND) DIPROPYLENE GLYCOL, DICAPRYLYL ETHER (AND) LAURYL ALCOHOL, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER (AND) COCO -GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, LAWSONIA INERMIS EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, PEG - 120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE, PARFUM, TETRASODIUM EDTA, BENZYL ALCOHOL (AND) METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE (AND) METHYLISOTHIAZOLINONE, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, LINALOOL C.I. 42090
*** tu jest wiele składników które mnie zastanawiają. Zaznaczyłam składnik, który zastanawiał mnie w wymienionych wcześniej organixach. Chyba że któryś inny składnik w szamponach Organix jest problemowy...
w tym masz sól:P a disodium laureth sulfosuccinate jest surfaktantem łagodniejszym od sls/sles, myślę, że spokojnie możesz używać tych organixowych szamponów. jeśli chcesz poczytać o disodium laureth sulfosuccinate, to polecam np. to: http://kittenish.onsugar.com/Disodiu...lfates-6216981
foster_marine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 17:45   #45
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Szampony bez soli

Do listy dorzuciłabym jeszcze szampon emolum - bez soli i bez sls.
Kiedy zaczęłam przyglądać się składom szamponów szukając tych bez soli, okazało się, że to niełatwa sztuka, bo sól to tani wypełniacz wszelkich żeli i szamponów.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:04   #46
paulcia666
Rozeznanie
 
Avatar paulcia666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 853
Dot.: Szampony bez soli

Cytat:
Napisane przez kubuskas Pokaż wiadomość
Brakuje na forum jednoznacznej odpowiedzi co dokładnie można czego nie. Niektórzy twierdzą, że SLES, inni że sól jest niewskazana w pielęgnacji włosów.

Wczoraj dostałam buteleczkę keratyny COCOCHOCO. W instrukcji napisano: ..."you should wash the hair using ... free sulphate shampoo". Nie ma słowa o chlorku, więc zapewne po prostu chlorek jest do kitu, wiadomo że wypłukuje keratynę, lepiej go unikać
Do mycia włosów potrzebny nam będzie szampon bez chlorku sodu- SLS/SLES (detergent, który bardzo szybko wypłucze keratynę z włosów). Włosy myjemy tak często jak same tego potrzebujemy. Po myciu włosów za każdym razem nakładamy odżywkę zawierającą w swoim składzie keratynę. Uwaga: Odżywka nie może zawierać silikonów, które robią nam sztuczną powłokę na włosach. Staramy się nie używać inwazyjnych kosmetyków do układania włosów, szczególnie unikamy tych zawierających alkohol.

informacja ze strony cocochoco, sama jestem 3 dzień po zabiegu i do mycia używam szamponu babydream i odżywkę garniera z avocado i masłem shea
paulcia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 20:43   #47
Aurora_oui
Przyczajenie
 
Avatar Aurora_oui
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Peterborough,UK
Wiadomości: 2
Talking Dot.: Pielęgnacja włosów - szampony, odżywki, maseczki bez szkodliwych składników

dobre kosmetyki polecam :Bio Capilargil shampoo,Brazilian Keratin therapy Organix-szampon,odżywka,serum.Ja uzywałam i nie narzekam.

Edytowane przez Aurora_oui
Czas edycji: 2013-03-05 o 20:45
Aurora_oui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 14:59   #48
modna123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 50
Dot.: Pielęgnacja włosów - szampony, odżywki, maseczki bez szkodliwych składników

Jeżeli szukacie szamponu bez parabenów to polecam Timotei . Bardzo fajna jest cała kolekcja z różą z jerycha. Bardzo fajny zapach i włosy są po nich miękkie. Mój ulubiony to Wymarzona Objętość.
modna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 13:31   #49
kucyk87
Przyczajenie
 
Avatar kucyk87
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: Pielęgnacja włosów - szampony, odżywki, maseczki bez szkodliwych składników

Witam. Jestem po zabiegu keratynowego prostowania włosów i w związku z tym poszukuję szamponu bez soli. Znalazłam 2 które wydają mi się być dobre ale chciałabym żeby ktoś kto się na tym zna zerknął w skład i ocenił czy są naprawdę dobre:


Pervoe Reshenie, Planeta Organica, szampon na bazie olejku z rokitnika arktycznego:

Aqua, Hippophae Rhamnoides Pulp Oil, Lauryl Glucoside, TEA-Cocoyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine, Linum Usitassimum Seed Oil, Pulmonaria Officinalis Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cellulose Gum, Parfum, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid.


Natura Siberica, Szampon do włosów farbowanych, Ochrona i blask:

Aqua with infusions of: Organic Malva Sylvestris Extract, Organic Saponaria Officinalis Extract, Organic Anthemis Nobilis Extract, Organic Cera Alba, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Hydrolized Wheat Protein, Aralia Mandshurica Extract, Scilla Sibirica Extract, Rhodiola Rosea Extract, Cetraria Nivalis Extract, Glycine Soja Davuricus Oil, Rubus Arcticus Seed Extract, Hippophae Rhamnoides Altaica Seed Extract, Benzyl Alcohol, Glycerin, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Beta Vulgaris, Maltodextrin, Citric Acid, Parfum, Linalool.

Edytowane przez kucyk87
Czas edycji: 2014-05-02 o 13:32 Powód: składnia
kucyk87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-01, 10:50   #50
tilel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 41
Dot.: Pielęgnacja włosów - szampony, odżywki, maseczki bez szkodliwych składników

Śmiało mogę polecić szampony Natura Siberica. Jak dla mnie RE WE LA CJA! Z naturalnych składników, duże butelki, włosy się po nich nie plączą i normalnie można je rozczesać, a włosy mam dłuuugie (nie to co po innych naturalnych, gdzie szczotki z włosów wyciągnąć nie mogłam...). Rodzai szamponów mają sporo, ja stosuję do włosów farbowanych i włosy są fajnie nawilżone, zapach też przyjemny. Cenowo dla mnie ok jak za 500 ml. Z Natura Siberica mają też odżywki, nie stosowałam... ale od dłuższego czasu się przymierzam do tego Jak przetestuję to dam znać.

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

aha nie napisałam, czy nie ma problemu z myciem włosów. Otóż nie ma! Pieni się jak drogeryjny szampon, a już miałam takie gdzie mogłam umyć włosy trzy razy i były nadal tłuste, a kosztowały duuużo więcej niż te z NS.
__________________


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-08-03 o 10:24 Powód: Podejrzenie reklamy
tilel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 17:31   #51
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Pielęgnacja włosów - szampony, odżywki, maseczki bez szkodliwych składników

witam, jestem po zabiegu keratynowego prostowania i fryzjerka do mycia włosów poleciła mi szampon Babydream lub szampon z keratyną z firmy Montibello http://allegro.pl/szampon-po-zabiegu...187721640.html
Zna któraś ten szampon? Nie ma podanego składu i nie wiem co tak naprawdę w nim jest.

Stosował ktoś szampon ziołowy Fitomed? Chcę kupić dla męża bo ma problemy ze skórą na głowie i łupieżem, stosował teraz Ketoxin forte i bardzo źle na niego zadziałał.
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-23 18:31:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:04.